آشپزخانه شیک

راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک

داشتن آشپزخانه شیک، می تواند به زیبایی نهایی منزل شما کمک کند. بنابراین نیز توصیه ما به شما این است که برای زیبایی خانه، ابتدا دکوراسیون آشپزخانه تغییر دهید. 

راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک

هنگام شروع به طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه شیک، باید در نظر داشت که دکوراسیون آشپزخانه صرفاً ترکیب تصادفی از یکسری لوازم و ملزومات نیست، بلکه از اجزایی تشکیل شده است که باید از یک منطق ساخت پیروی کنند. اگر طرح مشخص نباشد یا از پارامترهای معقول پیروی نکند، ممکن است تضادهایی میان آشپزخانه و دیگر اجزای خانه ایجاد شود.

به این ترتیب، آنچه در آشپزخانه ترسیم می‌شود باید در ارتباط مستقیم با آنچه در دیگر نقاط خانه ترسیم می‌شود باشد، و اجزای آشپزخانه باید با دیگر ملزومات منزل، مطابقت و همگونی داشته باشند. ما در این مطلب، به بررسی اجزای آشپزخانه شیک می پردازیم و شما را در زمینه ایجاد دکوراسیون زیبا یاری می کنیم. پس همراه ما بمانید و از این اطلاعات سودمند بهره مند شوید.

هنگامی که در مورد آنچه از نظر کارایی نیاز دارید اطلاعات لازم را کسب کردید، سعی کنید طرحی که در ذهن خود به عنوان طرح ایده آل آشپزخانه در نظر گرفته اید، عملی کرده و به دنبال زیبایی آشپزخانه خود باشید و به نظرات منفی دیگران توجه نکنید؛ زیرا آشپزخانه مدرن شما برای سالیان متمادی با شما خواهد بود و امکان ایجاد تغییر در آن، به صورت دوره ای و مستمر وجود ندارد.

بنابراین، لازم است پیش از هرگونه تصمیم گیری برای ایجاد آشپزخانه شیک، به دنبال کسب آگاهی در رابطه با معیارهای زیبایی آشپزخانه خود باشید. معیارهایی که علاوه بر زیبایی، کاربردهایی را نیز به ارمغان آورده و برای شما کارایی زیادی دارند.

استفاده از کابینت های رنگی جلوه ای خاص به آشپزخانه میدهد
استفاده از کابینت های رنگی جلوه ای خاص به آشپزخانه میدهد

چه نوع کابینتی برای آشپزخانه مناسب می باشد؟

این سوالی است که ممکن است بارها برای شما پیش آمده باشد ولی بدون انجام تحقیق و بررسی های لازم، نمی توان جوابی درست و صحیح به این سوال داد. ما در این مطلب، به بیان انواع کابینت آشپزخانه مناسب با خانه شما خواهیم پرداخت و سعی داریم شما را به معیارهای آشپزخانه شیک نزدیک کنیم.

شما عزیزان بسته به نیاز و سلایق شخصی خود می توانید از بین کابینت های چوبی، استیل ضد زنگ، لمینت و آلومینیومی که به نوبه خود در رنج های قیمتی مختلف موجود می باشند، یکی را انتخاب کنید. هرچه کیفیت بالاتر و برند شناخته شده تر باشد، محصول گران تر است. با این حال، به خاطر داشته باشید که تولید کنندگان معروف ترین مارک ها، قیمت های بسیار بیشتری را ارائه می دهند.

اصولا رنگ کابینت، باید با رنگ خانه شما هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر دکوراسیون منزل شما ظاهری کلاسیک و سنتی دارد، بهتر است از کابینت هایی سنتی و کلاسیک استفاده کنید. این همخوانی در اجزای خانه، باعث ایجاد جذابیت بیش تری می شود.

انتخاب کابینت های مدرن

در ضمن، انتخاب کابینت های مدرن، می تواند درخشش آشپزخانه شما را چند برابر کند. به این منظور، بهتر است از کابینت هایی که تازه در بازار مرسوم شده اند، استفاده کنید. این امر باعث افزایش بهای خانه شما به میزان قابل توجهی می شود.

قبل از تصمیم گیری در رابطه با انتخاب کابینت، مجموعه تجهیزات مورد نظر باید در نظر گرفته شود. آیا تجهیزات استاندارد آشپزخانه را می خواهید یا می خواهید چیز دیگری مانند جزیره به آشپزخانه خود اضافه کنید؟ همچنین باید موقعیت مناسب برای هر یک از لوازم خانگی را پیدا کنید. برای پرداختن به این ملاحظات، توصیه می کنیم مقاله ما را تا پایان مطالعه کنید.

تمامی این موارد، باید در چارچوب بودجه مالی شما بررسی شوند. یعنی بهتر است قبل از اینکه به انتخاب و خرید کابینت بپردازید، ابتدا بودجه و توان مالی خود را برای پرداخت هزینه این محصولات محاسبه کنید.

استفاده از رنگ های مختلف
استفاده از رنگ های مختلف

چیدمان لوازم آشپزخانه شیک

چیدمان لوازم، برای داشتن آشپزخانه شیک، امری مهم و ضروری است. بنابراین یکی از نکاتی که اغلب افراد باید آن را مورد توجه قرار دهند، انتخاب لوازم مناسب با محیط آشپزخانه است. در این مورد، بهتر است ابتدا با طراحان حرفه ای و زبر دست مشورت کنید و سپس اقدام به سفارش تجهیزات آشپزخانه، اعم از لوازم خانگی، میز، سینک و حتی فر و هود کنید.

یخچال و گاز

برخی از لوازم خانگی را می توان در گوشه ای قرار داد، اما برخی دیگر نیاز به موقعیت مناسب و تراز دارند. یخچال و گاز، جزو این دسته از محصولات قرار می گیرند. اگر اجاق گاز آشپزخانه شما تراز نباشد، ممکن است مشکلاتی را برای شما به وجود بیاورد. به عنوان نمونه، ممکن است هنگام آشپزی شما را دچار ناراحتی کند. یخچال نیز در صورت عدم رعایت توازن، ممکن است برفک بزند و دچار استهلاک شود.

میز آشپزخانه

میز آشپزخانه علاوه بر اینکه یک عنصر تزئینی است، فضای اصلی کار شما نیز می باشد. بنابراین، هم از نظر طول و هم از نظر عرض باید پهن باشد. آشپزخانه هایی که طول و عرض میز موجود در آن ها اندازه متعادلی دارد، در دسته انواع آشپزخانه شیک قرار می گیرد.

طراحی هود

هود را می توان در زمره مهم ترین لوازم آشپزخانه دسته بندی کرد. به خصوص برای خانه های آپارتمانی که محیط بسته ای دارند و امکان جا به جایی هوا وجود ندارد، هود می تواند در خروج هوای مانده یاری بخش باشد. به طور کلی، این محصولات برندها و مارک های مختلفی دارند و افراد با توجه به نوع نیاز خود، دست به خرید گونه های مختلف این محصولات می زنند.

طراحان آشپزخانه های مدرن و سنتی، اغلب سعی می کنند پروژه هایی با سود بالاتر انجام دهند و این می تواند بر بودجه شما تأثیر منفی بگذارد. بنابراین بهتر است همان ابتدای کار، در مورد آنچه نیاز دارید و آنچه نیاز نداشته  و نوعی خرج تراشی اضافی است، با خود صادق، واضح و روشن باشید. پرداخت پول بیشتر برای ویژگی هایی که قصد استفاده از آن ها را ندارید توصیه نمی شود. البته به یاد داشته باشید که برای به دست آوردن لوازم با کیفیت تر، بهتر است کمی بیشتر سرمایه گذاری کنید، زیرا در دراز مدت سود بیشتری به دست آورده و چیدمان آشپزخانه شیک، برای شما محقق می شود.

آشپزخانه شیک
آشپزخانه شیک

 ایده ها و راه حل هایی برای روشنایی آشپزخانه شیک

نورپردازی معمولاً یکی از عواملی است که در پروژه های آشپزخانه کمتر به آن توجه می شود. این در حالی است که امروزه راه حل های مختلفی برای نورپردازی آشپزخانه وجود دارد. اساساً باید در نظر داشته باشید که نور کلی آشپزخانه شما مهم است، اما بهتر است این نور به صورت ناهمگون و نامتوازن در فضای آشپزخانه شما پخش شود.

به عنوان مثال، در مناطق آماده سازی غذا، باید از نور پردازی اجتناب شود تا دید کامل باشد. نور مناسب در مناطقی که قرار است غذا بخورید نیز امری بسیار مهم است. بنابراین، بهتر است نور پردازی در وسط آشپزخانه و در نقطه عطف آن قرار بگیرد.

در این مورد بهتر است از نور پردازی های فانتزی و مدرن استفاده کنید. اصولا لامپ هایی که مدرن هستند و ظاهری زیبا دارند، می توانند آشپزخانه شیک را برای شما محقق کنند. گاهی نیز برای ایجاد فضایی زیبا و در عین حال رمانتیک، برخی افراد از آسمان های مجازی و سقف های کاذب، جهت ایجاد نور مناسب استفاده می کنند. این کار باعث چند برابر شدن زیبایی محیط شما می شود.

همانطور که می بینید، هنگام طراحی صحیح آشپزخانه شیک موارد زیادی وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد. به همین دلیل است که آخرین توصیه ما این است که همیشه با یک متخصص خوب تماس بگیرید، زیرا به شما کمک می کند تمام جنبه های فنی را بررسی کنید یا در طول فرآیند خرید شما را درانتخاب اجناس باکیفیت و مرغوب یاری می کند.

آشپزخانه شیک
آشپزخانه شیک

مقالات مرتبط

آشپزخانه شیک

راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک

داشتن آشپزخانه شیک، می تواند به زیبایی نهایی منزل شما کمک کند. بنابراین نیز توصیه ما به شما این است که برای زیبایی خانه، ابتدا

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب