آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن

طراحی آشپزخانه از اهمیت بسزایی در کلیت دکوراسیون داخلی برخوردار می‌باشد. به همین دلیل، طراحان سعی دارند طراحی آشپزخانه را بر اساس انواع ترند سال 2022 پیش ببرند. ما در این مقاله قصد داریم به مهم‌ترین عناصر طراحی آشپزخانه مدرن در سال 2022 بپردازیم. برخلاف تصور عموم، طراحی آشپزخانه مدرن قوانین سختگیرانه‌ای ندارد.

 

1

دکوراسیون آشپزخانه مدرن در سال 2022

در سال 2022 انتظار می‌رود، طراحی آشپزخانه مدرن بر اساس قوانین مینیمالیسم اجرا شود. این بدان معناست که فضای آشپزخانه بدون هیچگونه دکور غیرضروری و با تاکید…

2

مهم ترین عناصر دکوراسیون آشپزخانه مدرن در سال 2022

به طور کلی، قوانین طراحی مدرن به هیچ عنوان دست و پاگیر نیست. در این راستا، فضای طراحی آشپزخانه مدرن قوانین سختگیرانه‌ای وضع نمی‌کند. نکته…

3

کاشی بین کابینتی شیشه ای

طی چندین سال اخیر، کاشی بین کابینتی در طراحی آشپزخانه مدرن از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. به طور معمول، از کاشی بین کابینتی به عنوان محافظ پوشش دیوار بین کابینت استفاده می‌شود…

نیاز به مشاوره دارید؟

همین الان با مشاورین سیبارون تماس بگیرید:

0935-1303834 مشاوره رایگان واتس اپ

دکوراسیون آشپزخانه مدرن در سال 2022

در سال 2022 انتظار می‌رود، طراحی آشپزخانه مدرن بر اساس قوانین مینیمالیسم اجرا شود. این بدان معناست که فضای آشپزخانه بدون هیچگونه دکور غیرضروری و با تاکید بر مصالح و بافت‌های اکولوژیکی تزئین می‌شود.

صرف نظر از سبک دکوراسیون داخلی و رنگ دیوار، احتمال می‌رود تجهیزات توکار آشپزخانه از پراهمیت‌ترین عناصر طراحی آشپزخانه در سال 2022 به شمار رود. ضروری است حین انتخاب طراحی آشپزخانه بودجه خود را در نظر بگیرید. اجرای طراحی مدرن همچنان بدون تزئینات اضافه ممکن است. با این حال، افزودن برخی از عناصر شخصی به دکوراسیون آشپزخانه فضا را منحصر به فرد جلوه می‌دهد. در ساده‌ترین حالت، این عناصر می‌توانند یک پیش بند با الگوی غیرعادی، یک رومیزی شیک و یا یک لوستر جذاب باشند.

مهم‌ترین عناصر دکوراسیون آشپزخانه مدرن در سال 2022

به طور کلی، قوانین طراحی مدرن به هیچ عنوان دست و پاگیر نیست. در این راستا، فضای طراحی آشپزخانه مدرن قوانین سختگیرانه‌ای وضع نمی‌کند. نکته قابل توجه طراحی آشپزخانه در سال 2022 این است که ایده‌های طراحی باید کاملاً متناسب با آسایش و رفاه کاربر مطابقت داشته باشد. بنابراین، انتخاب سبک دکوراسیون چندان اهمیت ندارد. سبک دکوراسیون آشپزخانه می‌تواند تلفیقی از سبک‌های مینیمال، های-تک، اکو استایل (سازگار با محیط زیست) و کلاسیک باشد.

در صورت انتخاب درست، عناصر در تعادل و هماهنگی کامل با یکدیگر خودنمایی می‌کنند.

ضمن تفاسیر فوق، نکات قابل توجهی در خصوص عناصر دکوراسیون آشپزخانه مدرن وجود دارد. می‌توان گفت که مدرنیته واقعی در چگونگی تلفیق این عناصر با یکدیگر تفهیم می‌شود.

عملکرد و زیبایی شناسی، رنگ‌های کلاسیک و مصالح ساده و همچنین، جادوی تکنولوژی مدرن به خوبی بیانگر طراحی مدرن خواهند بود.

مصالح طبیعی: چوب و سنگ مرمر

تقاضا برای متریال طبیعی و مصالح سازگار با محیط زیست همچنان بالا است. به طور عمده، این موضوع درباره پیشخوان آشپزخانه صدق می‌کند. به طور اساسی، یک بافت زیبا و منحصر به فرد می‌تواند کل طراحی آشپزخانه را تحت تاثیر قرار بدهد. در این راستا، چوب و سنگ مرمر به عنوان پراهمیت‌ترین نمایندگان طبیعت و محیط زیست خودنمایی می‌کنند.

مهم نیست طراحی آشپزخانه پیش پا افتاده، ساده و یا محتاطانه باشد؛ همواره سنگ مرمر به عنوان یک متریال طبیعی در طراحی آشپزخانه مدرن نقش بسزایی دارد.

ما بافت و نقش و نگار سنگ مرمر را مدیون دستکاری طبیعت هستیم. بافت بی نظم و نقش و نگار غیرقابل پیش بینی سنگ مرمر از سوی طبیعت انتخاب شده و در نهایت، زیبایی منحصر به فردی را پدید آورده است.

بهترین استفاده از سنگ مرمر می‌تواند در کفپوش، اپن یا پیشخوان، کابینت یا جزیره آشپزخانه خلاصه شود.

علاوه بر این، امسال سالی است که نمی‌توان درختان را به دست فراموشی سپرد. به طور معمول، برترین طراحان داخلی جهانی از زیبایی طبیعی چوب چشم پوشی نمی‌کنند و آن را به عنوان جزئی از طراحی آشپزخانه‌های مدرن به کار می‌برند.

استفاده از چوب طبیعی، تلفیق آن با روکش طبیعی و همچنین، کابینت آشپزخانه دیواری چوبی بلند تا سقف از نشانه‌های این ترند در سال 2022 به شمار می‌روند.

استفاده از مصالح طبیعی چوب و سنگ مرمر در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن
استفاده از مصالح طبیعی چوب و سنگ مرمر در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

کاشی بین کابینتی شیشه‌ای

طی چندین سال اخیر، کاشی بین کابینتی در طراحی آشپزخانه مدرن از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. به طور معمول، از کاشی بین کابینتی به عنوان محافظ پوشش دیوار بین کابینت استفاده می‌شود. می‌توان گفت که محبوبیت کاشی بین کابینتی به دلیل کارایی و عملکرد آن می‌باشد.

به طور مستقیم، کاشی بین کابینتی بر روی دیوار تعبیه شده و به دلیل عدم وجود درز میان دیوار و کاشی هیچگونه گرد و غبار یا خاکی جمع نمی‌شود. علاوه بر این، نصب کاشی بین کابینتی آسان و بدون دردسر است.

اگر از مباحث کارایی و عملکرد چشم پوشی کنیم، می‌توانیم این عنصر را از منظر زیبایی شناسی بررسی نمائیم. سطح کاشی بین کابینتی این امکان را به کاربر داده است تا هرگونه شکل، طرح، رنگ و نقش و نگاری را روی آن اجرا کند. علاوه بر این، سطح روی کاشی بین کابینتی می‌تواند براق و یا مات شود.

پیش بینی می‌شود، استفاده از پانل‌های آینه‌ای برای طراحی آشپزخانه کوچک در سال 2022 مطرح گردد. پانل‌های آینه‌ای نور را منعکس کرده و فضای کوچک را با اغراق در بزرگنمایی بزرگ‌تر جلوه می‌دهد.

هر اندازه که رنگ یا نقش و نگار کاشی بین کابینتی غیرعادی‌تر باشد، کلیت طراحی و دکوراسیون آشپزخانه جذاب‌تر خواهد شد. به عنوان مثال، خوب است سراغ کاشی بین کابینتی رنگی و یا سنتی، کلاسیک و کهنه بروید.

بافت فلزی

فلزات طی دهه پیش رو نقش بسزایی در طراحی آشپزخانه مدرن خواهند داشت. مهم نیست فلزات چه باشند؛ برنج، مس، استیل ضد زنگ و سایر پوشش‌های فلزی از این قبیل قادرند نقش خود را به عنوان ترند طراحی آشپزخانه در سال 2022 ایفا کنند.

استفاده از فلزات به هیچ عنوان محدود کننده نخواهد بود. طراحان قادرند از فلزات به عنوان عناصر تکی بهره ببرند. و یا آنکه از فلزات در سطح گسترده‌تر فضای آشپزخانه استفاده نمایند.

تنوع استفاده از فلزات وابسته به نوع آن‌ها یک نکته قابل توجه در طراحی آشپزخانه به شمار می‌رود. فلزات، بسته به نوع، می‌توانند جلوه‌ای سرد و یا گرم به فضا ببخشند. این در حالی است که فلزات به خوبی با سایر عناصر طبیعی همانند چوب، سنگ مرمر و یا گرانیت تلفیق می‌شوند.

کاربری آسان و پیش پا افتاده

آشپزخانه اپن طی سال‌های اخیر به عنوان یک طراحی آشپزخانه مدرن مطرح شده است. تاثیر آشپزخانه اپن دار بر روی زندگی ما غیرقابل انکار می‌باشد. دسترسی سریع، کاربری آسان و ساده، امکان تعبیه و نصب کابینت در فضای خارجی، استفاده آزادانه از عناصر و متریال باعث شده تا بسیاری از طراحان جهانی رو به طراحی آشپزخانه اپن دار در سال 2022 بیاورند.

در حقیقت، دست و پاگیر نبودن این سبک آشپزخانه از مهم‌ترین مزایای طراحی آن به شمار می‌رود. ساکنان منازل مسکونی به راحتی قادرند در میان فضای آشپزخانه رفت و آمد کنند و به تجهیزات و موارد ضروری دسترسی یابند.

سادگی ظاهر این سبک آشپزخانه از دیگر مزایای طراحی آن محسوب می‌گردد. بنابراین، چندان نیازی نیست که طراحی با استفاده از آیتم‌ها و عناصر اضافی شلوغ شود. چرا که اصالت این سبک آشپزخانه در سادگی، راحتی و خلوتی آن خلاصه شده است.

سطوح مات در آشپزخانه مدرن

در سال 2022 انتظار می‌رود، سطوح براق و درخشان جای خود را به سطوح مات بدهند. در واقع، سطوح براق و درخشان بنا به دلایل متعددی رد می‌شوند. باقی ماندن اثر انگشت و چربی، لک شدگی و ظاهر نه چندان تمیز باعث شده تا سطوح براق و درخشان خواهان چندانی نداشته باشند.

انتخاب سطوح مات در طراحی آشپزخانه مدرن از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. زیرا شما دیگر به وقت زیادی برای نظافت سطوح براق نیاز نخواهید داشت. با این حال، توجه داشته باشید که سطوح مات به زمانی برای گردگیری نیاز دارند. این سطوح بیش از هر چه گرد و غبار و خاک را جذب می‌کنند.

سطوح مات در آشپزخانه مدرن
سطوح مات در آشپزخانه مدرن

کانتر باریک و ظریف

طراحی آشپزخانه مدرن معمولاً با ظرافت همراه است. ضخامت در این سبک طراحی و دکوراسیون آشپزخانه جایی ندارد. طراحی آشپزخانه در سال 2022 متذکر می‌شود که ضخامت همیشه به معنای قدرت نیست. به همین علت، طراحان جهانی سعی دارند از کانترهای باریک و ظریف در طراحی آشپزخانه‌های مدرن بهره ببرند.

اصلی‌ترین دلیل تمایل و علاقه طراحان جهانی نسبت به این مدل کانترهای آشپزخانه بی وزن به نظر رسیدن آن‌ها می‌باشد. میزهای باریک، ظریف و نازک معمولاً سبک و بی وزن به نظر می‌رسند. علیرغم آنکه این مدل کانترهای آشپزخانه سبک بوده، ولیکن، میزان تحمل بار آن‌ها استاندارد می‌باشد. بنابراین، هیچگونه نگرانی از بابت عدم تحمل بار کانتر آشپزخانه وجود نخواهد داشت.

جزیره آشپزخانه مدرن

ترند مدل کابینت L شکل و کابینت گوشه آشپزخانه در سال 2022 از مد افتاده و به زودی، جای خود را به جزیره آشپزخانه می‌دهند. جزیره آشپزخانه طی سال‌های اخیر نماد طراحی آشپزخانه مدرن بوده است. سال پیش رو هم می‌توان شاهد این عنصر پراهمیت در طراحی آشپزخانه بود.

سال 2022 سال چیدمان خطی و کابینت دیواری بلند تا سقف می‌باشد.

حقیقت این است که وجود یک جزیره آشپزخانه ارگونومی فضا را بهبود می‌بخشد. به عبارت دیگر، وجود یک جزیره آشپزخانه می‌تواند کاربری را تسهیل بخشیده و بهره وری از فضا را افزایش بدهد. بدین منظور، طراح داخلی می‌تواند جزیره آشپزخانه را با یک سینک ظرفشویی ادغام نموده و آن را مقابل اجاق گاز قرار بدهد. در این صورت، کاربر حین و پس از آشپزی قادر خواهد بود به راحتی از سینک ظرفشویی استفاده نماید.

استفاده از دو رنگ متضاد

در سال پیش رو سعی نمائید که دو سایه از دو رنگ کاملاً متفاوت را انتخاب نمائید. در واقع، تضادهای رنگی از نقش موثری در طراحی آشپزخانه سال 2022 برخوردار می‌باشد. سراغ دو سایه از دو رنگ سبز و صورتی بروید. این انتخاب هوشمندانه به اندازه کافی جسورانه خواهد بود. بنابراین، چنین انتخابی قطعاً کلیت طراحی و دکوراسیون آشپزخانه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

پرده زیر سینک ظرفشویی

ممکن است از این عنصر دوباره مد شده در طراحی آشپزخانه شگفت زده شوید. اما، این یک واقعیت است!  پرده زیر سینک ظرفشویی پس از سال‌ها دوری به طراحی آشپزخانه بازمی‌گردد.

انتظار می‌رود که پرده زیر سینک ظرفشویی تحت عنوان عنصری مهم به جزئی از طراحی آشپزخانه مدرن در سال 2022 اضافه شود.

دلیل بازگشت پرده زیر سینک ظرفشویی می‌تواند در افزودن الگو و بافت به طراحی خلاصه گردد. این عنصر زیبا می‌تواند فضای آشپزخانه را زنانه‌تر و سبک آن را نوستالژیک جلوه بدهد.

از این ایده به عنوان جایگزین درهای کابینت استفاده می‌شود. در این راستا، پرده‌های چین دار معمولاً از یک میله آویزان می‌شوند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *