آموزش نصب کاغذ دیواری

آموزش نصب کاغذ دیواری به صورت کامل

برای آموختن اصول آموزش نصب کاغذ دیواری به صورت حرفه ای لازم است  بارها و بارها مراحل موجود را انجام دهید تا بتوانید به صورت یک فرد حرفه ای عمل کنید. به همین دلیل پیشنهاد ما آن است نصب کاغذ دیواری را به افراد کاربلد بسپارید تا بتوانید از کیفیت آن مطمئن باشید.

در این بخش از مقاله سعی کرده ایم به آموزش نصب کاغذ دیواری بپردازیم و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. چراکه همه میدانیم، کاغذ دیواری در حوزه دکوراسیون، اهمیت بالایی دارد. با ما می توانید به راحتی و متناسب با شرایط موجود، اقدامات نصب را دنبال کنید. اگر مراحل نصب کاغذ دیواری را به خوبی بدانید در این صورت می توانید به آسانی فرایند اجرا و نصب را انجام دهید. ممکن است برخی از افراد تصور کنند که نیازی به دریافت آموزش نصب کاغذ دیواری نیستند زیرا به راحتی می توان کاغذ دیواری را نصب کرد ولی اگر اصول لازم را جدی نگیرید در این صورت زیبایی کاغذ دیواری نصب شده، کاهش می یابد.

یکی از مهمترین نکاتی که در نصب کاغذ دیواری باید در اولویت قرار گیرد این است که حتما همه ی نوارهای کاغذ دیواری را زیر نور آفتاب چک کنید تا یکدست باشند. یک دست نبودن کاغذ دیواری از نظر رنگ و بافت می تواند زیبایی نهایی را کاهش دهد. سعی کنید یک پلان مشخص داشته باشید در این صورت می توانید به بهترین شکل آنها را بر روی دیوار نصب کنید. استفاده از خط کش، سبب می شود نوارهای کاغذ دیواری به صورت یکدست نصب گردند.

وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری

در بحث آموزش نصب کاغذ دیواری، در نظر داریم به ابزار و وسایل های مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری اشاره کنیم. برای اینکه بتوانید به راحتی در کوتاهترین مدت زمان کاغذ دیواری انتخاب شده را نصب کنید لازم است تجهیزات و ابزارهای مختلف را در اولویت قرار دهید. به کارگیری ابزارهای گوناگون کیفیت نصب را به مقدار زیاد افزایش می دهد. کارایی هر یک از این تجهیزات متفاوت است، با انتخاب این نوع از لوازم می توانید کاغذ دیواری خریداری شده را با کیفیت مطلوب نصب کنید.  از انواع وسایل مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری می توان موارد زیر را نام برد:

 • اسفنج
 • سطل آب
 • چسب مناسب برای کاغذ دیواری
 • کاغذ دیواری
 • متر
 • خط‌ کش بلند
 • تراز
 • شاقول
 • مداد
 • کاغذ دیواری
 • قیچی
 • نردبان
 • کاردک پهن
 • کاتر یا اینکه تیغ موکت‌بُری

مراحل نصب کاغذ دیواری

مراحل نصب کاغذ دیواری چیست؟ در بررسی آموزش نصب کاغذ دیواری  در این بخش در نظر داریم به مراحل نصب آن بپردازیم. برای اینکه بتوانید دستورالعمل های موجود برای آموزش نحوه ی نصب را به خوبی انجام دهید لازم است ابتدا برای یک قسمت مشخصی از دیوار، اقدامات نصب را انجام دهید. تا مطمئن شوید به طور کامل مراحل یاد شده را می دانید.  مراحل نصب کاغذ دیواری به صورت زیر است:

 • دیوارهای مد نظر را به طور دقیق اندازه گیری کنید
 • تعداد نوارهای کاغذ دیواری مورد نظر را محاسبه کنید
 • همه ی نوارهای کاغذ دیواری را برش بزنید
 • کاغذ دیواری را مطابق نیاز آماده کنید
 • نصب آنها را با اولین نوار کاغذ دیواری شروع کنید
 • مقدار اضافی نوار را با استفاده از خط کش برش دهید
 • چسب اضافی در کناره ی نوار را با حل شونده ی مناسب پاک کنید
 • مراحل یاد شده را برای کل دیوار انجام دهید
مراحل نصب کاغذ دیواری
مراحل نصب کاغذ دیواری

آموزش حرفه ای و اصولی نصب کاغذ دیواری

برای آموختن اصول آموزش نصب کاغذ دیواری به صورت حرفه ای لازم است  بارها و بارها مراحل نصب را انجام دهید تا بتوانید به صورت یک فرد حرفه ای اقدامات لازم را تکمیل کنید. به همین دلیل پیشنهاد ما آن است نصب کاغذ دیواری را به افراد کاربلد بسپارید تا بتوانید از کیفیت آن مطمئن باشید. هر گونه ندانم کاری می تواند کیفیت نهایی را تحت کنترل قرار دهد یا اینکه سبب خراب شدن کاغذ دیواری شود. قیمت انواع مختلف از نوارهای کاغذ دیواری متفاوت است برای خرید این نوع از نوارها، هزینه ی قابل ملاحظه ای پرداخت خواهید کرد به همین دلیل اگر اصول لازم را به خوبی انجام ندهید، نمی توانید از مزیت کاغذ دیواری بهره مند باشید. نوارهای کاغذ دیواری با ارتفاع و عرض مختلف برای پوشش دیوارها به کار می رود، ابعاد آنها به صورت زیر است:

 

عرض کاغذ دیواری طول کاغذ دیواری طول دیواری که قرار است، پوشیده شود
53 سانتی متر 10 متر 1/6 متر
70 سانتی متر 10 متر 2/1 متر
100 سانتی متر 10 متر 3 متر
106 سانتی متر 15/5 متر 5/3 متر

 

آموزش نصب با استفاده از چسب چوب

برای چسباندن کاغذ دیواری استفاده از چسب چوب یکی از رایج ترین روش ها می باشد که هم هزینه ی مناسبی دارد و هم با استفاده از آن می توانید به راحتی فرایند نصب را انجام دهید.

آموزش نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری قبلی

در مبحث آموزش نصب کاغذ دیواری لازم است نکاتی را در مورد نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری قبلی ارائه دهیم. شما نمی توانید کاغذ دیواری های جدید را به صورت صد درصد بر روی نوارهای قبلی نصب کنید. البته اگر سطح کاغذ دیواری قبلی صاف باشد یا اینکه آن را به تازگی نصب کرده باشید و همچنین دارای قدرت چسبندگی بسیار زیاد باشد، در این صورت چاره ای جز نصب نوار کاغذ دیواری جدید بر روی قبلی نداریم. برای برش دادن نوارها سعی کنید ابتدا اندازه ی دیوار را به خوبی مشخص کنید.

نصب نوار کاغذ دیواری جدید بر روی قبلی، مشکلات و دردسرهای خاص خود را دارد. نمایان شدن طرح های موجود در نوارهای قبلی در کاغذ دیواری جدید می تواند زیبایی آن را از بین ببرد. وجود طرح های قبلی سبب می شود که حباب های مختلفی بر روی دیوار ایجاد شود. به همین دلیل لازم است زیرسازی مربوط انجام شود. برای جدا سازی کاغذ دیواری قدیمی لازم است جنس کاغذ دیواری را بشناسید؟ نمونه های ضد آب به سختی از دیوار جدا می شوند. کاغذ دیواری های معمولی را به راحتی می توانید جدا کنید. قبل از انتخاب روش های پیچیده برای جداسازی کاغذ دیواری ابتدا سعی کنید یک درز در محل مورد نظر خود ایجاد کرده و کاغذ دیواری را جدا کنید زیرا در برخی از مواقع ممکن است کاغذ دیواری به راحتی جدا شود.

آموزش نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری قبلی
آموزش نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری قبلی

قیمت نصب

قیمت نصب کاغذ دیواری چقدر است؟ قیمت نصب انواع مختلف از کاغذهای دیواری با توجه به فاکتورهای گوناگون، متفاوت است. اگر اصول نصب را به خوبی بدانید می توانید هزینه ی پرداخت را پس انداز کنید. البته اگر دستورالعمل لازم را به خوبی ندانید در این صورت ممکن است هزینه ی پرداختی را به باد دهید. پیشنهاد ما آن است سعی کنید با افراد کاربلد در ارتباط باشید. آنها با تخصص و تجربه ای که دارند، می توانند ایده های جالبی را برای انتخاب و خرید کاغذ دیواری و همچنین نصب آنها در اختیار شما قرار دهند. البته اگر مهارت لازم را داشته باشید می توانید با فوت و فن آن آشنا شده و به راحتی پروسه ی اجرا را دنبال کنید.  در این بخش از مقاله سعی کردیم اطلاعاتی در مورد آموزش نصب کاغذ دیواری در اختیار شما قرار دهیم.

فوت و فن نصب کاغذ دیواری

برای جلوگیری از ایجاد حباب در حین نصب نوارهای کاغذ دیواری توصیه ی ما این است، سعی کنید با استفاده از یک وسیله ی صاف کننده بر روی کاغذ دیواری بکشید. قسمت های اضافی را نیز میتوانید با استفاده از کارتر جداکنید. توجه به اصول نصب به شما اجازه می دهد تا بتوانید به راحتی اقدامات نصب کاغذ دیواری را انجام دهید. نصب کاغذ دیواری بر روی دیوارهایی با سطوح مختلف، متفاوت است. می توانید به طور کامل دکوراسیون منزل خود را به ما بسپارید. بهترین روش برای نصب کاغذ دیواری به دور چارچوب در، زدن چسب به دیوار چارچوب است.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب