آینه کاری بین کابینت آشپزخانه

ایده آینه کاری بین کابینت آشپزخانه

آینه کاری بین کابینت آشپزخانه موجب زیباتر شدن فضای آشپزخانه می گردد. استفاده نمودن از آینه جلوه ای خیره کننده و جذاب به آشپزخانه می بخشد.

آینه کاری بین کابینت آشپزخانه چگونه انجام میشود؟

آینه کاری بین کابینت آشپزخانه موجب زیباتر شدن دکوراسیون آشپزخانه می گردد. استفاده نمودن از آینه در میان قفسه های کابینت جلوه ای خیره کننده و جذاب به آنها می بخشد. آینه کاری بین کابینت آشپزخانه بایستی توسط یک معمار با تجربه و ماهر انجام شود. وصف زیبایی آینه ها در آشپزخانه غیر قابل توصیف است. آینه کاری بین کابینت آشپزخانه به یک سبک جدید در دنیای دکوراسیون و محیط داخلی آشپزخانه تبدیل شده است. عده ی زیادی سعی می کنند تا آن را به اجرا درآورند.

هنر آیینه‌کاری و استفاده کردن از آینه در طراحی سبک های مختلف معماری از دیرباز توسط ایرانیان استفاده و به کار برده می شده است. آینه کاری بین کابینت آشپزخانه موجب می گردد تا نور خورشید به خوبی در فضای مورد نظر پخش گردیده و سبب روشنایی بیشتر دکوراسیون داخلی آشپزخانه شود. کابینت ها معمولاً در انواع مختلفی تولید و تهیه می شوند. کابینت آشپزخانه یکی از وسایل پرکاربرد و مورد نیاز بوده که دارای موارد استفاده های زیادی میباشد. تمامی اقلام خوراکی و مواد غذایی و حتی وسایل و تجهیزات آشپزخانه مانند قابلمه و ظروف پذیرایی در کابینت قرار می‌گیرند.

انتخاب جنس مناسب کابینت

از کابینت های بادوام و با کیفیت برای محیط آشپزخانه مدرن خود بایستی استفاده نمایید تا سالهای سال ظاهر آنها به خوبی روز اول به نظر برسد. به منظور اینکه شکل ظاهری کابینت ها حتی جذاب تر و خیره خیره کننده تر از قبل به نظر برسند می توانید در میان آنها از آیینه کاری های زیبا استفاده نمایید. کابینت های چوبی و ام دی اف با آینه کاری، خیلی شیک تر و مجلل تر به نظر می‌رسند. در حقیقت آینه کاری یک هنر دیرینه و سابقه دار است و شما می توانید از آن در قسمت‌های مختلف آشپزخانه استفاده کنید.

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم که آینه کاری بین کابینت آشپزخانه چگونه صورت می گیرد و در نهایت نحوه انجام آن را به شما شرح خواهیم داد و جواب مناسب و معقولی برای شیوه چیدمان آینه در آشپزخانه پیدا خواهیم کرد. همچنین با آوردن مزیت های بسیار زیاد آینه‌کاری در آشپزخانه شما را مجاب می سازیم که از این هنر باستانی دیرینه و کهن در خانه خود استفاده کنید.

ایده آینه کاری
ایده آینه کاری

اصول اولیه آینه کاری

اولین گام و نخستین مرحله برای انجام آینه کاری بین کابینت آشپزخانه انتخاب نوع آینه ها می باشد. بنا به سلیقه خود می توانید از آینه های رنگی و طرح دار و یا آینه های ساده و معمولی برای قرار گرفتن در میان کابینت ها استفاده کنید. جنس کابینت ها نیز مهم موضوع مهم دیگری است که بایستی با دقت فراوان به آن توجه داشته باشید. کابینت های فلزی با قرارگیری آینه ها در کنارشان بسیار شکیل تر و جذاب تر به نظر می رسند. کابینت های ساخته شده از جنس چوب نیز با آینه کاری جلوه‌ای درخشان و ظریف را در محیط آشپزخانه پدید می‌آورند.

گام بعدی برای انجام آینه کاری بین کابینت آشپزخانه انتخاب سبک و طرح مورد نظر می باشد. طرح های سه بعدی می‌توانند موجب بارز تر شدن آینه کاری ها در میان کابینت های آشپزخانه شوند و چشمان زیادی را به خود جذب نمایند. همچنین طرح های مورب نیز برای این کار مناسب می باشند. طرح های کلاسیک آینه کاری نیز در میان سبک های مختلف معماری از  محبوبیت خاصی برخوردار است. ترکیب آینه های رنگی و معمولی می تواند سبب ایجاد طرح های خیره کننده ای در محیط و فضای آشپزخانه شود. گام بعدی برای انجام آینه کاری در میان کابینت ها استفاده از یک چسب مقاوم و با کیفیت می باشد. بایستی تا چسب ها را به طور کامل روی سطوح دیوار کشیده و سپس آینه ها را با نظم و ترتیب خاصی روی چسبها قرار دهید.

برای اینکه آینه کاری را در محیط آشپزخانه خود عملیاتی کنید به طرح‌های اجرایی خاصی نیاز ندارد و تنها کافی است مواد و مصالح مورد نیاز را فراهم آورید. سپس با یک معمار با تجربه و کاردان مشورت نمایید و در نهایت ایده خود را عملیاتی کنید.

آینه ها از جمله سطوح انعکاسی می باشند
آینه ها از جمله سطوح انعکاسی می باشند

علت استفاده از آینه بین کابینت های آشپزخانه چیست؟

آینه ها از جمله سطوح انعکاسی می باشند که می توانند فضای آشپزخانه شما را بزرگتر و روشن تر نشان دهند. گنجاندن و قرار دادن آینه‌ های مختلف در میان کابینت های آشپزخانه جذابیت زیادی را در آن فضا پدید می‌آورد و علاوه بر آن مزایای دیگر نیز به دنبال دارد. آینه کاری موجب می‌شود تا نور بیشتری در فضای آشپزخانه بازتاب شود و این امر سبب افزایش روشنایی آنجا می گردد. همچنین استفاده از آینه کاری بین کابینت آشپزخانه یک راه ساده و موثر برای بزرگ تر و وسیع تر نشان دادن فضای داخلی خانه میباشد.

قرار دادن هوشمندانه آینه ها در آشپزخانه میتواند طراحی محیط خانه شما را از جهات مختلفی بهبود بخشیده و آن را تقویت نماید. آینه کاری در میان کابینت ها ایده ای بسیار جذاب به نظر می رسد. همانطور که گفته شد آینه ها برای بازتاب نمودن نور بسیار عالی عمل می کنند. این ویژگی آینه ها موجب می‌شود تا آشپزخانه شما جادارتر، بازتر و همچنین روشن تر به نظر برسد. این بدان معناست که آینه کاری در آشپزخانه های کوچک و تاریک نیز بسیار موثر می باشد. انتخاب کردن نوع و طرح آینه نیز موضوع مهم و بسیار جدی می‌باشد، لذا در هنگام خرید باید به معیارهای مختلفی توجه داشت.

برای آشپزخانه های سنتی می توانید از طرح های کلاسیک جهت آینه کاری استفاده نمایید تا ظاهری ایده‌ آل و مناسب را ایجاد نمایید. با این حال اگر قصد دارید تا محیط آشپزخانه شما فوق العاده معاصر و امروزی به نظر برسد، یک آینه رنگی انتخابی مناسب و کارآمد محسوب می گردد. طرح های رنگی برای آشپزخانه های مدرن و امروزی یک سبک جدید محسوب می‌شوند. با انجام آینه کاری بین کابینت آشپزخانه میتوانید سبکی نوین را در خانه خود به اجرا در آورید.

آینه کاری بین کابینت آشپزخانه
آینه کاری بین کابینت آشپزخانه

ویژگیهای آینه های استفاده شده برای قرارگیری در میان کابینت های آشپزخانه

آینه ای که قصد استفاده از آن را برای فضای بین کابینت ها دارید بایستی از مصالح و مواد مقاوم و بسیار مستحکم ساخته شده باشد. در غیر این صورت با قرار گرفتن در معرض گرما یا حرارت و یا وارد آمدن ضربه های تصادفی میشکند و دچار ترک خوردگی می گردد و در واقع ظاهر آن تغییر پیدا می‌کند. آینه ها را می‌توان به اشکال مختلف درآورد، آنها را برش داد و حتی سوراخ کرد و در گوشه‌های مختلف آشپزخانه که ناهمگونی زیادی بین دیوار ها وجود دارد، قرار داد.

آینه ها معمولاً جایگزین بسیار مناسبی برای شیشه های ساده هستند. اگر قصد دارید تا محیط و فضای آشپزخانه خود را به نحوی مدرن و به روز نگه دارید و سبک های معماری معاصر را در آن پیاده‌سازی نمایید، توصیه می‌شود که از آینه کاری در میان کابینت ها استفاده کنید. ایده آینه کاری بین کابینت آشپزخانه ممکن است برای شما کمی هزینه بر باشد. اما در عوض ظاهری مدرن و امروزی را به محیط آشپزخانه شما اعطا می‌کند و سبب می‌شود تا جلوه ای خاص در میان کابینت ها به وجود بیاید. در مجموع این ایده ارزش سرمایه‌گذاری را دارد و می‌توانید از مزایای ظاهری و بصری آن در محیط آشپزخانه بهره مند شوید.

نوع و طرح آینه برای قرارگیری در آشپزخانه بسیار مهم است.
نوع و طرح آینه برای قرارگیری در آشپزخانه بسیار مهم است.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب