آینه کاری اتاق خواب

آینه کاری دیوار اتاق خواب

امروزه آینه های بزرگ جای خودشان را به تکه های کوچک داده اند. جذابیت بصری که توسط این وسیله به محیط اضافه می شود فراتر از حد انتظار می باشد. آینه کاری دیوار اتاق خواب یک ایده خوب و جذاب است که علاوه بر زیباتر کردن محیط، روشنایی  را افزایش داده و در بزرگ جلوه دادن فضا تاثیرگذار است.

اگر بخواهیم آینه کاری محیط منزل را از گذشته تا به امروز مقایسه کنیم متوجه می شویم که این ایده ی دکوراسیون اتاق خواب ، در هر دوره محبوبیت خاصی داشته و این محبوبیت در روزگار حال حاضر حتی بیشتر هم شده است. آینه کاری دیوار اتاق خواب یکی از گزینه های پیش رو است که هم به افزایش روشنایی و گسترش دید کمک می کند و هم به لوکس شدن فضا منجر می شود. به دلیل جذابیت بیش از حد تصور این آیتم در این نوشته از آینه کاری دیوار اتاق خواب بیشتر خواهیم گفت. همراه ما بمانید.

تکنیک قدیمی آینه کاری اتاق خواب

همانطور که در ابتدا گفته شد در هر دوره از تاریخ آینه یک آیتم پر طرفدار بوده است. از اینرو در دکوراسیون خانه های قدیمی ما شاهد هنر آینه کاری هستیم. در آن زمان از آینه های کوچک برای تزئین استفاده می کردند. اما امروزه آینه های بزرگ جای خودشان را به تکه های کوچک داده اند. جذابیت بصری که توسط این وسیله به محیط اضافه می شود فراتر از حد انتظار می باشد.

آینه کاری دیوار اتاق خواب

چشمانتان را ببندید و یک اتاق خواب را تصور کنید. این اتاق به واسطه ی چهار دیوار محدود شده است. برای افزایش جلوه ی بصری می توان دیوارها را رنگ آمیزی کرد. همچنین می توان بر روی آن تابلو و قاب عکس نصب نمود و…

اما هیچ کدام از اینها نمی توانند به اندازه ی تکنیک آینه کاری در بزرگ و وسیع جلوه دادن محیط تاثیر گذار باشند. از اینرو آینه کاری دیوار اتاق خواب یک ایده خوب و جذاب است که علاوه بر زیباتر کردن محیط، روشنایی  را افزایش داده و در بزرگ جلوه دادن فضا تاثیرگذار است.

آینه کاری اتاق خواب
آینه کاری اتاق خواب

انواع آینه کاری دیوار اتاق خواب

نصب آینه بر روی تمامی دیوارها

ایده ی نصب آینه بر روی تمامی دیوارها حالتی کلاسیک به فضای اتاق خواب داده و ما را به یاد خانه های اشرافی سده های قبل می اندازد. در این روش معمولا بر روی تمامی دیوارها آینه نصب می گردد. و به طبع آینه های بیشتر به جذب نور بیشتر و بزرگتر جلوه دادن محیط منجر می گردد.

نصب آینه بر روی بعضی از دیوارها

این روش آینه کاری طرفداران بیشتری دارد. لذا بر اساس سلیقه و هدف می توان بعضی از دیوارها را انتخاب و بر روی آنها آینه نصب نمود. نصب آینه بر روی بعضی از دیوارها می تواند به قرینه انجام گردد و سبک و حالتی خاص را به محیط ببخشد.

نصب آینه بر روی درب کمد

با اجرای این تکنیک می توان با یک تیر دو نشان زد. خلق زیبایی و بزرگ تر جلوه دادن محیط و همچنین استفاده به عنوان آینه قدی از جمله فوایدی هستند که بعد از نصب آینه بر روی درب کمد، عاید افراد می شوند. گفتنی است که این شیوه طرفداران فراوانی داشته و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

نصب آینه بر روی دیوار پشت تخت

این تکنیک نیز جزو تکنیک های پرطرفدار است. چون دیوار پشت تخت یک نقطه ی کانونی و در مرکز توجه است. از اینرو نصب آینه در این محل ظاهری شیک و لوکس به اتاق می بخشد.

نصب آینه در کنج اتاق خواب

کنج اتاق معمولا نقطه ای کمتر قابل مشاهده و به همین دلیل کمتر در معرض توجه است. نصب آینه در این محل آن را به مرکز توجه تبدیل کرده و بعد جدیدی را به فضا اضافه می کند و در نهایت به بزرگتر به نظر رسیدن محیط منجر می گردد.

هزینه آینه کاری دیوار اتاق خواب چقدر است؟

عوامل و فاکتورهای متعددی بر هزینه این آیتم تاثیرگذار هستند که از این میان می توان به رنگ آینه ها، تعداد آینه ها، ضخامت و نوع تراش و یا عدم وجود تراش اشاره نمود.

در زمان آینه کاری دیوار اتاق خواب باید به چه نکاتی توجه کرد؟

لازم به ذکر است که آینه کاری دیوار اتاق خواب مانند هر کاری دیگری به تکنیک ها و ترفندهای خاص خودش نیاز دارد. لذا رعایت این موارد به افزایش کیفیت کار منجر می گردد و همانطور که میدانید کیفیت آیتم با اهمیتی است.

دیوار روبروی تخت را آینه نزنید

بهتر است تا دیوار روبروی تخت را آینه نزنید چرا که علم ثابت کرده که وجود آینه در جلوی دید فردی که خواب است می تواند کیفیت خواب او را کاهش داده و به اختلال در خواب منجر گردد.

دیوار مجاور پنجره را برای آینه کاری انتخاب نمایید

چنانکه در اتاق خواب شما پنجره ای وجود دارد بهتر است تا دیوار مجاور پنجره را برای آینه کاری انتخاب نمایید. دلیل آنست که همجواری آینه و پنجره به انعکاس بهتر نور منجر می گردد و همانطور که می دانید انعکاس بهتر نور، روشنایی بیشتر محیط را در پی خواهد داشت.

درب حمام را آینه کاری نمایید

اگر اتاق خواب شما مستر است و درون آن حمام وجود دارد بهتر است تا درب حمام را آینه کاری نمایید. آینه کاری بر روی درب حمام به افزایش دید بصری در فضای اتاق کمک می کند و حتی می توان به عنوان آینه قدی از آن استفاده کرد.

یک دیوار کامل را برای آینه کاری انتخاب کنید

اگر می خواهید که یک فضای دو بعدی به اتاق خوابتان داده شود بهتر است تا یک دیوار کامل را انتخاب نموده و به صورت موازی (و به طوری که انگار دو آینه در کنار هم قرار گرفته اند) آن را آینه کاری نمایید.

آینه کاری را تا سقف ادامه دهید

اگر می خواهید که اتاق خوابتان حجیم تر و بزرگتر به نظر برسد بهتر است تا آینه کاری را تا سقف ادامه دهید. این ترفند برای اتاق خواب هایی که سقف کوتاهی دارند نیز بسیار کاربردی است و باعث می شود تا سقف اتاق بلندتر بنظر برسد.

دیواره های کنار تخت خوابتان را به صورت تکه ای آینه کاری کنید

چنانچه علاقه مند به تقارن هستید می توانید دیواره های کنار تخت خوابتان را به صورت تکه ای آینه کاری کنید. این کار علاوه بر زیبایی ظاهری کلاسیک به اتاق خوابتان می بخشد.

سخن پایانی

  • نصب آینه تکنیک جدیدی نیست اما ایده های مرتبط با آن مرتبا به روز می شوند.
  • این فرایند فضا را بزرگ تر نشان داده و باعث می شود تا سقف بلندتر به نظر بیاید.
  • آینه کاری دیوار اتاق خواب به فضای داخلی تنوع بیشتری می دهد و به گردش بیشتر انرژی مثبت منجر می گردد
  • چنانچه قصد دارید تا فضا را زیبا و شکیل جلوه دهید به آینه کاری دیوارها فکر کنید.

مقالات مرتبط

آینه کاری اتاق خواب

آینه کاری دیوار اتاق خواب

امروزه آینه های بزرگ جای خودشان را به تکه های کوچک داده اند. جذابیت بصری که توسط این وسیله به محیط اضافه می شود فراتر

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب