آینه کاری روی دیوار

آینه کاری روی دیوار

آینه کاری روی دیوار یکی از جذاب ترین ایده ها برای طراحی دکوراسیون منزل است. این طراحی اغلب در نمای داخلی ساختمان به کار گرفته می شود. تکه های کوچک و بزرگ آینه در کنار هم می توانند شکل های مختلف گل و یا سایر اشکال هندسی را به وجود آورند.

در برخی از ساختمان ها تمام یا قسمتی از یک دیوار را آینه کاری می کنند که زیبایی بسیار فوق العاده ای در محیط به وجود خواهد آورد. در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی مفید در زمینه آینه کاری روی دیوار ارائه دهیم.

طراحی دکوراسبون با آینه کاری از گذشته تا به امروز به عنوان یک از بهترین راه حل ها برای تزیین و زیبایی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد. طرح ها و ایده های بسیار جذابی را می توان به کمک آینه روی دیوار به وجود آورد. اغلب طراحان دکوراسیون داخلی از این ایده برای طراحی محیط داخلی سازه استفاده می کنند. آینه هایی از جنس فلز و یا شیشه برای این کار انتخاب می شوند.

پیاده سازی آینه کاری روی دیوار

آینه کاری روی دیوار کار حساس و سختی است. معمولاً انجام این کار به تخصص و مهارت خاصی احتیاج دارد و نمی توان به راحتی بدون داشتن هیچ اطلاعاتی این هنر را روی دیوار خلق کرد. طراحی آینه کاری منزل، مزایای بسیار زیادی خواهد داشت. آینه کاری دیوار نمای بسیار زیبایی در محیط خانه شما به وجود خواهد آورد. انجام این کار باعث می شود که فضای اتاق و یا منزل شما بزرگتر دیده شود. زیبایی این هنر آنقدر زیاد است که با دیدن آن انرژی مثبت خیلی خوبی به دست خواهید آورد.

آینه نور را منعکس می کند به همین خاطر استفاده از آن در محیط داخلی خانه منجر به افزایش نور پردازی و زیبایی خانه می شود. لازم به ذکر است که آینه کاری روی دیوار می تواند ایرادهای احتمالی موجود روی دیوار را به طور کامل بپوشاند. در واقع طراحی دکوراسیون منزل کار چندان سختی نیست بلکه تنها کافی است که درست و هوشمندانه تصمیم بگیرید و با صرف هزینه بسیار کم، بهترین ایده ها را عملی کنید.

کاربرد آینه کاری دیوار

طراحی آینه کاری روی دیوار تنها جنبه تزئینی ندارد بلکه بسیار کاربردی است. شما می توانید از این آینه ها برای دیدن تصویر خود نیز استفاده کنید علاوه بر این دیوارهای آینه کاری شده بهترین مکان برای عکس برداری در خانه محسوب می شود و می توان به عنوان بهترین فضا برای خلق زیباترین عکس ها از آن استفاده کرد.

کیفیت و ظاهر آینه هایی که در دیوارکاری به کار گرفته می شوند با یکدیگر متفاوت است. هر چقدر که جنس و کیفیت آینه ها بهتر باشد آنگاه هزینه مربوط به آینه کاری نیز افزایش پیدا خواهد کرد. افرادی که در حوزه آینه کاری دیوار فعالیت می کنند می دانند که نباید از چسب های سیلیکونی دارای اسید استفاده کنند زیرا این کار ممکن است ظاهر آینه را تیره کند.

آینه کاری روی دیوار
آینه کاری روی دیوار

تزیین ستون با آینه

علاوه بر آینه کاری روی دیوار می توانید سایر قسمت های خانه مثل ستون خانه را نیز با این روش زیبا کنید. زیبایی آینه کاری منحصر بفرد و خاص است به همین خاطر هیچگاه قدیمی نمی شود و همواره زیبایی اولیه خود را حفظ می کند. نظافت و پاکیزگی دیوار و ستون آینه پوش شده بسیار ساده و آسان است. شما به راحتی به کمک یک پارچه تمیز مرطوب می توانید آلودگی های موجود روی آینه را پاک کنید.

اگر از ظاهر اتاق و یا هر قسمتی از خانه خود خسته شده اید می توانید تمام  یا بخشی از آن را آینه کاری کنید. استفاده از این روش نسبت به سایر ترفند های طراحی دکوراسیون مقرون به صرفه تر است. شما حتی می توانید از تکه های کوچک آینه های شکسته نیز برای تزیین دیوار و ستون استفاده کنید. این ترفند کار بسیار شیک و جدیدی است که در بیشتر خانه های مدرن امروزی دیده می شود.

دیوارپوش آینه ای

دیوارپوش آینه ای از محبوب ترین مدل های آینه کاری است. امروزه اغلب طراحان دکوراسیون داخلی منزل برای زیباتر شدن محیط خانه این کار را توصیه می کنند. دیوارپوش آینه ای برای قسمت پذیرایی خانه انتخاب بسیار مناسبی است. معمولاً پذیرایی مهمترین قسمت هر خانه است که زیبایی آن اهمیت بسیار زیادی نیز دارد. هتل ها و یا سالن های پذیرایی از جمله مکان هایی هستند که دیوارپوش آینه ای فضا را بسیار زیبا می سازند.

لازم به ذکر است که افراد ماهر می توانند آینه ها را به شکل گرد برش دهند. استفاده از آینه های گرد جذابیت بسیار خاصی به محیط اتاق شما می دهد. آنقدر طرح ها و مدل های آینه کاری روی دیوار زیاد شده است که امروزه همه افراد می توانند بر حسب سلیقه بهترین و زیباترین طرح ها را انتخاب کنند.

دیوارپوش آینه ای
دیوارپوش آینه ای

 

آینه کاری پازلی

یکی از دیگر از روش های مدرن، آینه کاری پازلی است. در واقع در این روش تکه های بزرگ و یا کوچک آینه را مانند تکه های پازل کنار یکدیگر قرار می دهند. طراحی و نصب این نوع سبک ها کار دشوار و حساسی است بنابراین نمی توانید به تنهایی و بدون هیچ اطلاعاتی جهت این کار اقدام کنید.

طرح های مختلف آینه به شکل قاصدک و یا پروانه در ابعاد بزرگ و کوچک برای دیوار پشت تخت و یا دیوار پشت تلویزیون کار بسیار جالب و پسندیده ای است. آینه کاری روی دیوار مانند کاغذ دیواری یکی از بهترین راه های تزیین دیوار است.

"<yoastmark

آینه کاری روی دیوار پشت تلویزیون

دیوار پشت تلویزیون در طراحی دکوراسیون اهمیت بسیار زیادی دارد. معمولاً افراد این دیوار را به کمک کاغذ دیواری می پوشانند. امروزه طراحی آینه روی دیوار یکی از کارهای پسندیده و زیبایی است که می توانید برای این قسمت در نظر بگیرید.

دیوار پشت تلویزیون همواره در معرض دید است بر همین اساس بیشتر افراد به این قسمت از خانه توجه زیادی دارند. اگر بتوانید تنها دیوار پشت تلویزیون را درست و حرفه ای طراحی کنید آنگاه زیبایی محیط خانه خود را تا حد زیادی ارتقا داده اید.

آینه کاری های شش ضلعی، آجری، الماسی، نیزه ای و… هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. مشتری می تواند با توجه به دکوراسیون کلی منزل، مناسب ترین مدل را انتخاب کند. این مدل ها را می توانید برای دکوراسیون اتاق خواب نیز بکار ببرید.

مقالات مرتبط

آینه کاری روی دیوار

آینه کاری روی دیوار

آینه کاری روی دیوار یکی از جذاب ترین ایده ها برای طراحی دکوراسیون منزل است. این طراحی اغلب در نمای داخلی ساختمان به کار گرفته

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب