اتاق خواب رویایی دخترانه

ایده های ناب و نکات مهم در طراحی اتاق خواب رویایی دخترانه

داشتن یک اتاق خوابی رویایی دخترانه آرزوی هر دختری است. شما می توانید با به کارگیری ایده های ناب دکوراسیون فوق العاده در اتاق فرزند خود ایجاد کنید.

ایده های ناب و نکات مهم در طراحی اتاق خواب رویایی دخترانه

داشتن یک اتاق خواب رویایی دخترانه آرزوی هر دختری است تا بتواند در آن اتاق احساس کند که یک شاهزاده خانم است. برای دختران در سن نوجوانی داشتن یک اتاق خواب شخصی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در اکثر منازل این تنها فضایی است که دخترخانم ها می توانند سلیقه منحصر به فرد خود را به رخ دیگران بکشند. به طور کلی می توان گفت تزیین دکوراسیون اتاق خواب برای دختر خانم ها کاری جذاب و سرگرم کننده است. همچنین داشتن چنین اتاقی برای دخترخانم ها به منزله فرصتی محسوب می شود که می توانند سبک فردی و علایق خود را به نمایش بگذارند. در ادامه قصد داریم ایده های ناب و نکات مهم را در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم.

اتاق خواب دخترانه
اتاق خواب دخترانه

ست کردن مبلمان رنگی برای داشتن اتاق خواب رویایی دخترانه

برای ایجاد یک اتاق خواب رویایی دخترانه می توان از ایده ترکیب مبلمان رنگی در تن های مکمل بهره گرفت. با بهره گیری از رنگ های جذاب می توانید یک اتاق خواب دنج و روح انگیز را برای خود ایجاد نمایید. استفاده از مبلمان رنگی با انواع سبک دکوراسیون و برای تمام سنین سازگاری دارد. این کار را همچنین می توان با نصب آثار هنری رنگارنگ در قاب های رنگ آمیزی شده انجام داد.

استفاده از رنگ های پاستلی برای ایجاد محیطی آرام و ملایم

نخستین انتخاب برای رنگ آمیزی اتاق خواب دخترانه صورتی می باشد. از این رو برای طراحی اتاق خواب با ظاهری رویایی توصیه می شود سایه روشن را با رنگ های پاستلی ملایم ترکیب نمایید. با انتخاب این رنگ ها می توان اصالت را در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه حفظ کرد. در صورت انتخاب رنگ آبی ملایم می توان محیط با طراوت ایجاد نمود. با ترکیب لوازم جانبی فلزی و کاغذ دیواری با اشکال هندسی به دیزاین اتاق خواب دخترانه جلوه ای سرشار از زرق و برق بخشید.

طراحی دیوارها با استفاده از برچسب ها

ایده ناب دیگر برای طراحی اتاق خواب رویایی دخترانه استفاده از برچسب برای طراحی دیوارها می باشد. دختران کوچک با بزرگ شدن و رسیدن به سنین نوجوانی سلیقه شان تغییر می کند از این رو انتخاب یک پس زمینه که امکان تغییر آن به راحتی وجود داشته باشد کار شما را آسان خواهد ساخت. امکان جدا کردن برچسب های دیواری زیبا به راحتی وجود دارد از این رو نقش های مختلف دخترانه همچون پروانه و رنگین کمان را می توان در طراحی اتاق خواب رویایی دخترانه پیاده ساخت. همچنین شما می توانید طرح ها و الگوهای مختلف مورد علاقه فرزند خود را با هزینه کم به دیوار اتاق او اضافه نمایید.

طراحی اتاق خواب دخترانه
طراحی اتاق خواب دخترانه

تمرکز روی تخت خواب یک نفره شیک

ایده دیگر برای ایجاد اتاق خواب رویایی دخترانه انتخاب یک تخت خواب یک نفره با ظاهری شکیل می باشد. در صورت تمایل برای داشتن ظاهری رویایی می توان سرویس خواب سفید را انتخاب نمود. شما می توانید این تخت خواب را با نصب تور بالای آن تزیین نمایید. با این کار می توان به راحتی در اتاق خواب فرزند خود نقطه کانونی ایجاد کنید.

توصیه می شود در اینترنت به جستجوی طرح ها و مدل های جذاب تخت خواب دخترانه بپردازید. در صورتی که به دکوراسیون سبک اسکاندیناوی علاقه دارید می توانید برای اتاق خواب دختر خود یک تخت مینیمالیستی انتخاب نمایید. تزیین قاب سقفی شکل با استفاده از چراغ های پری و پوم پوم های رنگی در ایجاد اتاق خواب رویایی دخترانه به شما کمک خواهد کرد.

انتخاب مبلمان قدیمی و زیبا

از دیگر ایده های ناب برای ایجاد این اتاق خواب می توان به انتخاب مبلمان شیک، زیبا و کلاسیک با طرح رز اشاره کرد. این ایده برای دختران در سنین بالاتر گزینه مناسبی می باشد. همواره توصیه می شود قبل از خرید سرویس خواب از کیفیت و دوام آن اطمینان حاصل نمایید.

ایجاد اتاق خواب رویایی دخترانه از طریق نورپردازی

از طریق نورپردازی به بهترین نحو می توان یک اتاق خواب رویایی دخترانه به شکل سرزمین عجایب سرشار از نورهای چشمک زن ایجاد کرد. برای نورپردازی اتاق خواب ایده های بسیار خوبی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به استفاده از ریسه های LED و لامپ های آفتابی کوچک به عنوان لوازم جانبی اشاره کرد. اول اسم فرزند خود و یا سخنان انگیزشی را می توان با نور تزیینی روی دیوار اتاق او طراحی کنید.

استفاده از طرح رنگی تک رنگ

در صورتی که فرزند شما سلیقه خاص دارد برای ایجاد یک اتاق خواب رویایی دخترانه می توان یک طرح رنگی تک رنگ را انتخاب نمود. برای ایجاد اتاق خواب خنثی این بهترین روش می باشد. نیازی نیست تا به اتاق خواب سفید کلیشه ای پایبند باشید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

استفاده از لوازم جانبی هوشمند همچون نورپردازی ایجاد شده با استفاده از شاخه و صندلی چرخان دالی در رشد فرزندتان به شما کمک خواهد کرد. با بزرگ شدن دخترتان می توانید گیاهان آپارتمانی را جایگزین عروسک ها کنید.

مبل کنار پنجره

به طور معمول در اکثر خانه ها پنجره وجود دارد اما در زندگی روزمره توجهی به آن ها نمی شود. قرار دادن یک مبل در کنار پنجره به استفاده فوق العاده از فضا به شما کمک خواهد کرد. همچنین مکان مناسب برای خواندن، رویاپردازی و سرگرمی برای فرزند شما در کنار دوستانش ایجاد خواهد کرد. همچنین می توان از یک نیمکت داخلی پنجره استفاده کرد تا فضایی راحت به عنوان مبلمان خانه درست کنید. روی این نیمکت را می توان با استفاده از کوسن های زیبا و رنگی تزیین کرد. همچنین می توان در بخش زیرین این نیمکت برای اسباب بازی بچه ها فضای کشویی ایجاد کرد.

مخفیگاه سری

ایده ناب دیگر برای ایجاد اتاق خواب رویایی دخترانه ایجاد مخفیگاه سری می باشد. بدون شک تمام دختران ایده پنهان کاری مخفی زیر شیروانی را دوست دارند. فرزند شما می تواند وسایل مخفی و سری خود را در آنجا قرار دهد. با طراحی قفسه ها و شلف ها می توان از فضای اتاق زیر شیروانی استفاده بهینه کرد. امکان قرار دادن لباس، کتاب، اسباب بازی و وسایل اضافه دیگر در این اتاق وجود دارد.

اجرای سبک دکوراسیون بوهو در اتاق خواب رویایی دخترانه

در صورتی که می خواهید یک اتاق خواب رویایی دخترانه برای فرزند خود ایجاد کنید می توانید از دکوراسیون سبک بوهمیایی استفاده نمایید. این مدل سبک دکوراسیون دارای حال و هوای تازه و مدرن می باشد. کمتر کسی است که تزیینات و دکوراسیون بوهمیان را ببیند و به آن علاقه مند نشود. در این سبک دکوراسیون لایه های رنگی ایجاد خواهد شد و رنگ های گرم و خاکستری با یکدیگر ترکیب و ست می شوند. همان چیزی که باعث خاص به نظر رسیدن شما خواهد شد.

سینمای کوچک

استفاده از یک مینی پروژکتور این امکان را به شما می دهد تا همواره در معرض تغییر هنرهای دیواری قرار گیرید. همچنین استفاده از آن شرایط یک خواب عالی را برای شما فراهم خواهد آورد.

ایستگاه هنری

تشویق فرزند برای داشتن خلاقیت و یک مرکز هنری زیبا و هدفمند یک روش فوق العاده برای ایجاد این اتاق می باشد. شما می توانید برای ذخیره سازی وسایل هنری و صنایع دستی فضای مناسبی در اتاق فرزندتان ایجاد کنید. همچنین می توان از یک میز تحریر ساده برای انجام تکالیف خود روی آن استفاده کرد. در کنار این میز تحریر می توان انواع وسایل تزیینی و نقاشی های رنگارنگ کوچک قرار داد. با این کار می توان ایده های منحصر به فرد فرزند خود و خلاقیت او را به نمایش بگذارید.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب