استند-آشپزخانه

استند آشپزخانه

استند آشپزخانه امروزه به عنوان یکی از لوازم پرکاربرد در دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شود. انواع مواد غذایی را می توان روی آن قرار داد.

انواع استند اشپزخانه

یکی از لوازم خاص در دکوراسیون آشپزخانه، استند می باشد. برای قرار دادن وسایل مختلف همچون شیرینی، مواد غذایی، گلدان تزیینی و گیاهان اغلب از این استند استفاده می شود. از این رو استندها با تنوع قابل توجه عرضه می شوند و با توجه به میزان و نوع مساحت آن افراد می توانند استند آشپزخانه را خریداری نمایند.

یک مدل استند
یک مدل استند

استند آشپزخانه چیست؟

در تمامی صنایع استندها دارای کاربردهای خاص خود می باشند. اما استند آشپزخانه دارای کاربردها و وظایف متفاوت از استندهای موجود در دیگر صنایع می باشد. استند آشپزخانه برای نگهداری وسایل مختلف اغلب مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد انواع استند آشپزخانه

از مهمترین کاربرد استند آشپزخانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قرار دادن قابلمه ها، بشقاب ها، لیوان ها و قاشق
  • قرار دادن ادویه ها و اسانس های مختلف
  • محل قرار دادن انواع وسایل بهداشتی و پاک کننده

انواع استند در آشپزخانه دارای کاربردهای متفاوت هستند و به طور کلی می توان گفت با استفاده از آن کارها و نگهداری وسایل آشپزخانه برای شما راحت تر می شود. مدرن بودن این وسیله باعث شده است تا از آن در دکوراسیون داخلی استفاده زیادی شود. از مهمترین دلایل استفاده از آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آویزان شدن و کم جا بودن
  • کم هزینه بودن

با استفاده از استندهای آشپزخانه در مدل های مختلف می توان با کمترین هزینه دکوراسیون آشپزخانه مدرن را در خانه خود اجرا نمایید و از وسایل بزرگ و یا جاگیر رهایی یابید.

استند پایه دار اشپزخانه

بر اساس استایل استندها آن ها قادر به کمک کرده به پویایی و جذابیت دکوراسیون منزل شما هستند. از این رو از استفاده از این لوازم دکوری در حال حاضر در فضاهای مختلف استقبال زیادی شده است. قرار دادن این استندها به دلیل پایه دار بودن به راحتی و بدون هیچ گونه دردسری امکان پذیر است. در این حالت امکان قرار دادن انواع شیرینی و یا دسر روی آن ها امکان پذیر است.

یک مدل استند
یک مدل استند

برای قرار دادن شیرینی و یا انواع مختلف مواد خوراکی در مهمانی ها در معرض دید مهمانان می توان از استند پایه دار آشپزخانه استفاده کرد و زیبایی دکوراسیون داخلی منزل خود را دو چندان نمایید. به منظور افزایش جذابیت بیشتر محیط دکوراسیون و اختصاص دادن فضای مناسب برای مهمانان و یا در رستوران ها این مدل از استند آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو با استفاده از این لوازم دکوری در منزل می توان مرکز کانونی جذاب در محیط ایجاد کرد.

افراد با ورود به منزل شما ناخودآگاه جذب آن ها می شوند و تحت تاثیر محیط ایجاد شده با استفاده از این مدل استند قرار می گیرند. در صورتی که این مدل استند آشپزخانه را با استفاده از خوراکی های جذاب در ابعاد و اندازه های متفاوت و مختلف تزیین کنید دکوراسیون منزل زیبایی خواهید داشت. فضای خوشمزه ایجاد شده در این دکوراسیون جذابیت منزل شما را چندین برابر خواهد کرد.

استند پایه دار به نحوی طراحی شده است که می توان دو تا سه خوراکی خوشمزه و مختلف را روی آن قرار داد. در برخی از مواقع این نوع از استندها نیز تنها ظرفیت نگهداری از یک نوع شیرینی و یا خوراکی را دارند و به صورت گلدان طراحی شده اند.

استند ایستاده

به منظور نگهداری و قرار دادن مواد غذایی با حجم زیاد استند آشپزخانه ایستاده گزینه خوبی خواهد بود. در حقیقت زمانی که بخواهید دکوری روی استند جلوه زیبایی داشته باشد از این مدل استندهای آشپزخانه استفاده می کنید. در این حالت تمام توجه روی استند متمرکز خواهد شد.

بر اساس ویژگی های متفاوت که این مدل از استندهای آشپزخانه در ظاهر دکوراسیون شما ایجاد می نمایند خرید آن به شما پیشنهاد می شود. این نوع از استندهای آشپزخانه در شکل های متفاوت طراحی و تولید شده اند. در صورتی که قصد دارید لوازم مختلف از قبیل گلدان و دکوری های مختلف را مورد استفاده قرار دهید توصیه می کنیم استند ایستاده آشپزخانه را خریداری نمایید. استند ایستاده آشپزخانه در دو مدل با پایه و بدون پایه در بازار موجود می باشد.

استند ایستاده با پایه یا بدون پایه کدام یک مناسب تر است؟

اندازه، ابعاد و اشکال استندهای ایستاده متفاوت می باشند. همواره پیشنهاد می دهیم قبل از خرید استند ایستاده در رابطه با سبک دکوراسیون منزل خود اطلاعات کامل و جامعی جمع آوری نمایید. سپس شما می توانید با توجه به دکوراسیون منزل سبک طراحی استند را نیز انتخاب نمایید. با این کار جلوه استند در دکوراسیون شما افزایش خواهد یافت و توازن و هماهنگی اجزای دکوراسیون نیز به خوبی رعایت خواهد شد. این موضوع حسن سلیقه شما را در نحوه چیدمان دکوراسیون منزل نشان می دهد.

مدل چوبی
مدل چوبی

استند آشپزخانه از نظر جنس نیز به گروه های مختلف استند چوبی و فلزی طبقه بندی می شود. در ادامه این مدل استندها را به صورت مختصر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

استند فلزی اشپزخانه

استند فلزی اشپزخانه قابل استفاده در محیط های مختلف از جمله کافی شاپ و رستوران هستند. شما می توانید از این مدل استندها برای چندین سال استفاده کنید. زیرا این استندها دوام نسبتا زیادی دارند. البته همواره توصیه می شود در زمان شستشو این استندها بسیار محتاطانه عمل کنید. بلافاصله پس از شستشو آن ها را به خوبی خشک کنید.

استندهای فلزی را می توان در مکان های مختلف به راحتی جابجا کرد. استند فلزی برای قرار دادن خوراکی های سنگین، از جمله کیک تولد گزینه مناسبی محسوب می شود. مقاومت نسبتا بالای این استندها امکان قرار دادن خوراکی های سنگین و پرحجم را برای شما روی آن ها فراهم می سازد.

استند چوبی اشپزخانه

در صورتی که برای محیط آشپزخانه خود به دنبال یک استند جذاب هستید توصیه می کنیم استند آشپزخانه چوبی را انتخاب کنید. در صورت استفاده از اجسام و اجزای دکوراسیون چوبی در محیط منزل، بهتر است این مدل استند را برای آشپزخانه خود انتخاب نمایید. با استفاده از این مدل استندها می توان در محیط منزل فضای بسیار خاصی را ایجاد کرد و پیوند شما با طبیعت را عمیق تر ساخت. این امر باعث شده است تا افراد زیادی از این مدل استند برای آشپزخانه خود استقبال نمایند.

امکان استفاده از استندهای چوبی در محیط های اداری، تجاری و مسکونی نیز وجود دارد. اما همواره توصیه می شود به دلیل بافت ساده و یکدست آن ها تنها در محیط های مسکونی از آن ها استفاده نمایید.

استند دوطبقه
استند دوطبقه

لوازم چوبی موجود در دکوراسیون محیط منزل با استندهای آشپزخانه چوبی ست جذاب و کاملی را به وجود می آورند. این موضوع بیانگر اهمیت شما به توازن و هماهنگی در دکوراسیون منزل می باشد. همچنین با استفاده از آن ها می توان در محیط منزل حس گرما و صمیمیت را ایجاد نمود.

گرما و صمیمیت ایجاد شده توسط عناصر چوبی در محیط منزل باعث شده است تا استندهای چوبی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گیرند. تمیزکاری و نظافت این مدل از استندها باید به شیوه صحیح انجام گیرند. مراقبت و نگهداری از آن ها نیز باید به طور پیوسته انجام گیرد. با این کار می توان عمر استندهای چوبی آشپزخانه را تا حد زیادی افزایش داد.

خرید استند آشپزخانه چندطبقه

برای آپارتمان های بزرگ یا کوچک استند چند طبقه قابل استفاده می باشد. این استندها در چندین طبقه طراحی و تولید می گردند از این رو می توان انواع خوراکی ها را روی آن ها قرار داد.

مقالات مرتبط

استند-آشپزخانه

استند آشپزخانه

استند آشپزخانه امروزه به عنوان یکی از لوازم پرکاربرد در دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شود. انواع مواد غذایی را می توان روی آن قرار داد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب