انتخاب رنگ کمد دیواری

نحوه ی انتخاب رنگ کمد دیواری به چه صورت است؟

انتخاب رنگ کمد دیواری یکی از مواردی بوده که همواره مورد بحث و بررسی واقع شده است. بنا به سلیقه خود می توانید رنگ کمد دیواری را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ کمد دیواری بر چه معیاری صورت می گیرد؟

کمد دیواری ها معمولاً یکی از عناصر اصلی در دکوراسیون خانه به حساب می‌آیند. انتخاب رنگ کمد دیواری یکی از مواردی بوده که همواره مورد بحث و بررسی واقع شده است. بنا به سلیقه و علاقه خود می توانید رنگ کمد دیواری را انتخاب کنید. کمد دیواری ها دارای رنگهای گوناگون و متنوعی هستند و در طرح های مدرن برای دیزاین اتاق خواب ها در دسترس می باشند. بسیاری از طرح های جذاب و مرسوم که روی کمد دیواری ها زده می شوند به راحتی با بقیه وسایل اتاق هماهنگ می گردند.

 

کمد دیواری
کمد دیواری

 

 در انتخاب رنگ کمد دیواری چه نکاتی را باید مد نظر داشته باشید؟

در هنگام انتخاب رنگ کمد دیواری به تناسب آن رنگ با سایر لوازم و وسایل خانه دقت کافی را داشته باشید. معمولاً انتخاب رنگ کمد دیواری توسط خانم های خانه صورت می گیرد، زیرا آنها از لحاظ تشخیص رنگ بهتر از آقایان عمل می کنند و می توانند کمدهایی هم رنگ با دیگر لوازم انتخاب کنند. همخوان بودن رنگ کمد دیواری ها با تخت خواب و میز آرایش یکی از مواردی است که به ایجاد یک دکوراسیون منزل و اتاق خواب کمک بسیار زیادی می کند. کمدهای دیواری رنگارنگ و زیبا معمولاً سبب جذاب تر شدن محیط و فضای درونی خانه می‌شوند. رنگ یک عامل مهم بوده که بایستی در هنگام خرید کمد دیواری آن را مدنظر قرار دهید.

در کمد دیواری لباسها با ابعاد و اندازه های مختلف در قفسه ها جای می گیرند. بنابراین باید کمد دیواری مناسبی را انتخاب کنید که گنجایش تمامی لباس ها را داشته باشد. کمد دیواری هایی که دارای درب های کشویی هستند برای فضاهای باریک مناسب تر می باشند.

شما می توانید انتخاب رنگ را به کارشناسان این حوزه بسپارید. افرادی متخصص رنگ مناسبی را برای قرار گرفتن روی کمد های دیواری به شما پیشنهاد می دهند. توصیه می‌شود تا با طراحان دکوراسیون داخلی مشورت کرده و با اتفاق نظر، یک رنگ مناسب و ایده آل را برای کمدهای دیواری انتخاب کنید.

موارد استفاده کمد دیواری

از کمدهای دیواری در خانه استفاده های زیاد و گسترده ای می شود. کمدهای دیواری معمولاً به قرار گرفتن لباس ها اختصاص داده می‌شوند و حتی می توانید دیگر لوازم جانبی را نیز در درون آنها قرار دهید. معمولاً کمدهای دیواری دارای رنگ های جذاب و بسیار زیبایی هستند. این موضوع سبب می‌شود تا محیط خانه بسیار پر زرق و برق تر به نظر برسد. کمدهای دیواری چه به صورت کلاسیک و یا مدرن می توانند گزینه ی مناسبی برای قرارگیری در دکوراسیون اتاق خواب و یا دیگر اتاق ها به شمار بیایند.

 

استفاده از رنگ های روشن
استفاده از رنگ های روشن

 

در هنگام انتخاب رنگ کمد دیواری از رنگهای روشن یا تیره استفاده کنید.

بنا به سلیقه خود می توانید رنگ های روشن را برای کمد دیواری ها سفارش دهید. رنگ های روشن جذابیت بیشتری داشته و حس آرامش بخشی را به اهالی حاضر در خانه منتقل می‌کنند. اما عیبی که بر این رنگ همواره وارد بوده است، لک شدن آنها و کثیفی هایی‌ می باشد که در اثر گذر زمان به بار می آورند.

اگر از فرزندان خردسال و کودک در محیط خانه برخوردار هستید، لذا به شما توصیه می شود که در هنگام انتخاب رنگ کمد دیواری از رنگهای تیره تر برای آنها استفاده کنید. رنگ های تیره تر معمولاً به شیک بودن کمد دیواری ها می‌افزایند. رنگ هایی مانند قهوه ای سوخته و یا سبز تیره گزینه های مناسبی هستند که می توانید برای انتخاب رنگ کمد دیواری از آنها استفاده کنید.

همواره توصیه می شود برای طراحی دکوراسیون خانه خود با کارشناسان این حوزه ارتباط برقرار کنید. آنها تخصص فنی لازم و کافی را دارند و در انتخاب رنگ کمد دیواری و رنگ سایر وسایل خانه می توانند راهنمایی های لازم را انجام داده و پیشنهاد های قابل توجهی را ارائه نمایند. در نهایت سلیقه و علاقه شما حرف نهایی را می‌زند و بنا به علاقه خود می توانید از میان رنگ های تیره و یا رنگهای روشن به دنبال انتخاب کمدی مناسب باشید.

همخوانی رنگ دیوارهای خانه با کمد دیواری

اگر دکوراسیون فضای داخلی خانه شما از رنگ های روشن تشکیل شده است لذا کمد دیواری های روشن و جذابی سفارش دهید. اما اگر در طراحی مدرن فضای داخلی خانه خود از رنگ های تیره تر و تاریک تر استفاده نموده اید، می توانید از کمد دیواری هایی با رنگ تیره استفاده کنید تا سبک دکوراسیون به خوبی حفظ شود.

محل قرارگیری کمد دیواری درون اتاق ها و یا درون پذیرایی می باشد. کمد دیواری ها دارای انواع مختلفی بوده و نوع آینه دار آنها همواره انتخابی مناسب و پیشنهادی معقولانه برای چیدمان یک دکوراسیون کامل به نظر می‌رسد. از رنگ‌های روشن برای کمد های دیواری با آینه استفاده کنید. در طول روز هنگامی که نور خورشید به آینه می تابد، معمولاً فضای خانه بسیار لوکس و لاکچری به نظر می‌رسد. همچنین رنگ های تیره برای شب هنگام و زمانی که از نور مصنوعی برای نورپردازی در درون خانه استفاده می شود، بهتر می باشند.

 

سبز تیره یکی از رنگ های رایج برای کمد دیواری است.
سبز تیره یکی از رنگ های رایج برای کمد دیواری است.

 

در انتخاب رنگ از کارشناسان کمک بگیرید.

کمد دیواری شما قرار است در کدام منطقه از خانه قرار بگیرد؟ بسته به مکانی که قصد دارید تا کمد دیواری را در آنجا  دهید، رنگ مناسب برای آن را میتوانید انتخاب کنید. طراحان داخلی همواره پیشنهاد می‌کنند از همسان بودن رنگ دیوار و کاغذ دیواری با رنگ کمد دیواری که در مجاورت آن قرار دارد اطمینان حاصل کنید.

کمد دیواری ها دارای طرح های بسیار زیادی هستند. معمولاً کمد دیواری ها از جنس چوب طراحی می شوند. چوب ماده ای مستحکم و مقاوم می باشد که در تهیه و تولید کمد های دیواری از آن استفاده ی گسترده و فراگیری می‌شود. همچنین اگر قصد مدرن نمودن سبک داخلی خانه خود را دارید توصیه می شود تا از کمد دیواری هایی با جنس ورقه های آهن و پلاستیک استفاده کنید.

معمولاً ظاهر کمد دیواری با ظاهر موکت ها، دیوار ها، ستون ها، تخت خواب ها و دیگر وسایلی که درون خانه قرار می‌گیرند بایستی هم‌خوانی لازم و کافی را داشته باشد. تمامی این موارد را می توانید از کارشناسان بخواهید تا برای شما شرح دهند. حتماً در انتخاب رنگ کمد دیواری با آنها مشورت لازم را انجام دهید. اگر یک کمد دیواری با رنگ نامناسب تهیه کنید و بعدها متوجه شوید، معمولاً دچار ضرر و زیان گسترده و زیادی خواهید شد. پس بنابراین بهتر است برای صرفه جویی در مصارف، هزینه ها و زمان از کمدهای دیواری رنگی معقول و متناسبی استفاده کنید.

 

کدام رنگ برای کمد دیواری مناسب تر است؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا یک رنگ مناسب برای کمد دیواری ها پیشنهاد کنیم. هنگام انتخاب رنگ کمد دیواری فاکتورهای مختلفی وجود دارند که بایستی آنها را در نظر بگیرد. کمد دیواری بزرگ با رنگ قهوه ای تیره معمولاً با کفپوش های چوبی مطابقت خاصی دارد. بسیاری از صاحبان خانه در خصوص انتخاب رنگ دقیق عمل نمی کنند، زیرا معمولاً از آنها فقط برای نگهداری لباس استفاده می نمایند. به طور کلی در رابطه با رنگ کمد دیواری لازم است از رنگهای خنثی و روشن در آن استفاده شود. انتخاب رنگ های تیره یا روشن می تواند بنا به سلیقه شما انجام بگیرد.

در هنگام انتخاب رنگ کمد دیواری اغلب سعی کنید تا از رنگ های سفید و یا خنثی اجتناب نمایید. معمولاً این رنگ ها به راحتی لکه می شوند و نیاز به مدت بسیار طولانی برای تمیز کردن خواهند داشت. رنگهای براق می توانند برای کمد دیواری ها بسیار مناسب و ایده آل باشند. رنگهای براق سبب جذاب تر شدن کمد دیواری ها شده و آنها را درخشان تر نشان می‌دهند. برای انتخاب کردن رنگی مناسب برای کمد دیواری ها بهتر است تا از متخصصین این حرفه کمک بگیرید.

عوامل مهم و زیادی وجود دارند که بایستی در هنگام انتخاب رنگ کمد دیواری آنها را لحاظ کنید. این عوامل شامل انتخاب رنگ کمد دیواری متناسب با سایر وسایل خانه می باشند که بایستی همواره مورد توجه ویژه قرار بگیرد. معمولا در سبک‌های سنتی تر از رنگ های قهوه ای و چوبی برای کمد دیواری ها استفاده می شود اما در سبک های مدرن دیده شده است که از رنگ های نقره ای و طلایی برای پوشش کمد دیواری ها استفاده می شود.

 

ست نمودن رنگ کمد با سایر وسایل
ست نمودن رنگ کمد با سایر وسایل

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب