انواع سرامیک آشپزخانه

انواع سرامیک آشپزخانه

در این مقاله به بررسی انواع سرامیک آشپزخانه می پردازیم تا به این ترتیب شما قادر باشید تا سرامیک مناسب آشپزخانه خود را انتخاب کنید.  

سرامیک آشپزخانه

انواع سرامیک آشپزخانه از محبوب ترین پوشش های دیوار و کف در دکوراسیون آشپزخانه هستند. در این راهنمای تخصصی، همه چیز هایی را که باید در مورد انواع سرامیک آشپزخانه قبل از خرید بدانید، توضیح خواهیم داد. اگر تصمیم دارید که سرامیک ‌ها را برای پروژه دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود انتخاب کنید، توصیه‌ ها و اطلاعات بسیار خوبی را در این راهنمای جامع خرید سرامیک پیدا می کنید.

چرا سرامیک؟

انواع سرامیک آشپزخانه به دلیل ماهیت سخت و ظاهر شیک‌شان، یکی از محبوب ‌ترین پوشش ‌های کف برای آشپزخانه هستند که حتی به سایر قسمت ‌های دکوراسیون منزل نیز راه پیدا کرده اند. البته، دلایل زیادی وجود دارد که چرا سرامیک ها معمولاً در آشپزخانه مدرن یافت می‌شوند، از جمله ویژگی ‌های مقاوم در برابر آب آن‌ ها است که سرامیک ها را برای مناطق با احتمال پاشش آب، ایده ‌آل می‌ کند. بنابراین، اگر تصمیم گرفته ‌اید که سرامیک ها انتخاب مناسبی برای پروژه آشپزخانه شما هستند، اما نمی ‌دانید از کجا شروع کنید، ما از همان ابتدا به چند نکته توجه کرده‌ایم که باید رعایت کنید.

سرامیک براق یا مات؟

به طور کلی، انواع سرامیک آشپزخانه با روکش براق یا مات عرضه می شوند. حال این که کدام یک را انتخاب می کنید، به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. سرامیک با روکش براق، سطح بازتابنده ای دارد که نور را افزایش داده و توهم فضای باز را ایجاد می کند. در مقابل، سرامیک با روکش مات، علائم و لکه ‌ها را کم تر بروز می دهند.

فقط سرامیک های خاصی برای استفاده در اتاق های مرطوب و یا گرمایش از کف مناسب هستند. بنابراین، اگر با هر یک از این مقاصد خرید می‌کنید، قبل از خرید حتماً انواع سرامیک آشپزخانه را به دقت بررسی کنید.

بافت انواع سرامیک آشپزخانه

انواع سرامیک آشپزخانه، اغلب صاف هستند، با این حال، اگر ترجیح می ‌دهید بافتی را به طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود اضافه کنید، انتخاب ‌های زیادی از جمله سرامیک ‌های اریب‌ دار، سرامیک های ناهموار، طرح‌ های مدرن و موارد دیگری پیدا خواهید کرد.

بافت انواع سرامیک 
بافت انواع سرامیک

رتبه بندی ضد لغزش انواع سرامیک آشپزخانه

برای خواص ضد لغزش، به انواع سرامیک آشپزخانه امتیاز R می دهند. سیستم رتبه بندی از R9 شروع می شود که کم ترین درجه مقاومت در برابر لغزش است تا R13 که بالا ترین درجه است. اگر در کف آشپزخانه ای که توسط افراد مسن یا خردسالان استفاده می شود، از سرامیک استفاده می کنید، ارزش آن را دارد که سرامیک هایی با رتبه R بالاتر جستجو کنید.

سرامیک های اصلاح شده

منظور از سرامیک اصلاح شده، این است که سرامیک پس از فرآیند پخت بریده شده و لبه های تمیز و ترد تولید می شود، به این معنی که حداقل خط دوغاب مورد نیاز خواهد بود.

نمونه های انواع سرامیک آشپزخانه

همیشه امتحان کردن قبل از خرید، دید بهتری نسبت به محصول به شما می دهد. اغلب می توانید چند نمونه رایگان را از فروشنده درخواست دهید تا به این ترتیب، مطمئن شوید که طرح مناسبی را برای آشپزخانه خود انتخاب می کنید.

نصب سرامیک

اگر در حال بازسازی و دیزاین منزل یا آشپزخانه ای هستید که از قبل دارای سرامیک های قدیمی است، ابتدا باید تصمیم بگیرید که قرار است با آن ها چه کاری انجام دهید. اگر قصد دارید برخی از آن ها را نگه دارید، ممکن است بخواهید در نظر بگیرید که چگونه سرامیک یا مبلمان جدید با آن ها مطابقت دارند. یکی دیگر از مواردی که باید به خاطر بسپارید این است که ممکن است بخواهید کمی بیشتر از آنچه نیاز دارید، سرامیک سفارش دهید. این شما را نسبت به هر گونه شکستگی که ممکن است در طول فرآیند نصب سرامیک رخ دهد، نگران نخواهد کرد.

چه متریالی مناسب آشپزخانه شما می باشد؟

هنگام انتخاب کاشی های خود، طیف وسیعی از مواد را می توانید انتخاب کنید، از جمله شیشه، چینی و انواع سرامیک آشپزخانه. از آن جایی که سرامیک و چینی تا حد زیادی رایج ترین هستند، بیایید آن ها را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

سرامیک آشپزخانه
سرامیک آشپزخانه

سرامیک و چینی

کاشی های سرامیکی و چینی هر دو به روش مشابهی تولید می شوند. خاک رس طبیعی را قبل از افزودن لعاب، برش داده و در دمای بالا می پزند. با این حال، چیزی که سبب تمایز می شود، این است که در جریان ساخت کاشی ‌های سرامیکی از خاک رس قهوه ‌ای، قرمز یا سفید استفاده می ‌کنند، در حالی که در چینی به طور انحصاری از خاک رس سفید استفاده می ‌شود. عناصر دیگر، از جمله ماسه و فلدسپات، قبل از قرار گرفتن در دمای بالا تر نسبت به کاشی های سرامیکی به مخلوط اضافه می شوند. این منجر به تولید کاشی سخت تر و سفت تر می شود که حتی ضد آب تر نیز هست.

برای بررسی، کاشی قبل از غوطه ور شدن در آب وزن می شود. اگر کاشی پس از خارج شدن از آب 0.5 درصد وزن اضافی داشته باشد، مقداری از آب را جذب کرده و جزو کاشی و سرامیک طبقه بندی می شود. اگر نه، به عنوان کاشی چینی طبقه بندی می شود.

انواع سرامیک آشپزخانه، هر چند وقت یک بار باید دوباره آب بندی شوند؟

انواع سرامیک آشپزخانه را باید هر 6 ماه یک بار آب بندی کنید تا مطمئن شوید که در برابر آب مقاوم باقی می مانند. به دنبال مواد تمیز کننده و جلا دهنده مخصوص باشید تا سنگ طبیعی را تازه نگه دارید.

مراقبت های بعد از نصب سرامیک

هنگامی که سرامیک های خود را نصب کردید، باید به طور منظم، سرامیک های خود را نگهداری کنید تا در بهترین حالت خود باقی بمانند. اطمینان حاصل کنید که هر گونه ماده ای که روی سرامیک ریخته می شود را پاک کنید. اگر از انواع سرامیک آشپزخانه در کف استفاده کرده اید، ایده خوبی است که یک تشک جاذب را در جایی که ممکن است پاشیده شدن آب رخ دهد، قرار دهید.

مراقبت های بعد از نصب سرامیک
مراقبت های بعد از نصب سرامیک

چگونه می توان از سرامیک ها خلاقانه استفاده کرد؟

یکی از اصلی ‌ترین چیز هایی که مردم هنگام جستجوی انواع سرامیک آشپزخانه با آن دست و پنجه نرم می ‌کنند، این است که چگونه در انتخاب سرامیک ‌های خود خلاق باشند.  اول از همه، چرا سرامیک های طرح دار را در نظر نمی گیرید؟ آن ها یک راه سریع و موثر برای افزایش علاقه به طراحی شما ارائه می دهند. با این حال، روش ‌های خلاقانه ‌ای برای استفاده از سرامیک های تک رنگ وجود دارد. متداول ترین نوع الگو، طرح خطی است که به موجب آن، تمام خطوط دوغاب به طور منظمی در کنار هم قرار می گیرند تا ظاهری یکنواخت را ایجاد کنند. در روشی دیگر، می توانید سرامیک های خود را 45 درجه کج کنید و در نتیجه یک الگوی الماس ایجاد کنید. در حالی که این هنوز هم ظاهر یکنواختی ایجاد می کند، مطمئناً جلوه جذاب تری ارائه می دهد.

با مطالعه این مقاله، تا حدودی با انواع سرامیک آشپزخانه آشنا شده اید. کدام ایده را می خواهید در خانه خود امتحان کنید؟ تمامی سبک ها و ایده ها را به دقت بررسی کنید تا بتوانید در نهایت طرحی را که پاسخ گوی همه نیاز های شما باشد، انتخاب کنید. در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و راهنمایی در زمینه بازسازی و دیزاین منزل، طراحی دکوراسیون داخلی و مواردی از این دست، می توانید با تیم متخصص و حرفه ای سیبارون مشورت کنید و از نظرات کارشناسی ما بهره مند شوید. تیم اجرایی مجرب سیبارون، آماده اجرای ایده های شما می باشند.

چگونه می توان از سرامیک ها خلاقانه استفاده کرد؟
چگونه می توان از سرامیک ها خلاقانه استفاده کرد؟

مقالات مرتبط

انواع سرامیک آشپزخانه

انواع سرامیک آشپزخانه

در این مقاله به بررسی انواع سرامیک آشپزخانه می پردازیم تا به این ترتیب شما قادر باشید تا سرامیک مناسب آشپزخانه خود را انتخاب کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب