اپن متحرک آشپزخانه

اپن متحرک آشپزخانه

خانه های کوچک معمولا با مشکل کمبود جا مواجه هستند. از اینرو بنظر می رسد که استفاده از وسایل چند منظوره بهترین راه حل باشد. اپن متحرک آشپزخانه یک وسیله ی چند منظوره است که می توان قابلیت های متفاوتی را به آن اضافه کرد و آن را در هر کجا قرار داد.

آیتم های انعطاف پذیر در دنیای طراحی داخلی این روزها باب شده اند. این آیتم ها کاربری را وسعت بخشیده و دست افراد را برای دکوراسیون آشپزخانه باز می گذارند. در این نوشته یکی از مهمترین این موارد یعنی اپن متحرک آشپزخانه را به شما معرفی می کنیم و از مزایا و معایب آن می گوییم. همراه ما باشید.

استفاده بیشتر از فضای آشپزخانه کوچک

زندگی آپارتمانی باعث شده تا افراد در فضاهای بسته و کوچکی زندگی کنند. گذشت آن زمان که آشپزخانه ی منزل یک بخش جدا به حساب می آمد و فضای زیادی را به خودش اختصاص می داد.

در روزگار حاضر آشپزخانه بخش کوچکی از منزل است. اما به لطف تکنیک های مدرن دنیای طراحی داخلی، فاکتور کوچک بودن دیگر محدود کننده نیست. بلکه با ترفندهای خاصی می توان از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. به عنوان مثال اپن متحرک آشپزخانه یکی از این ترفندها است.

اپن متحرک آشپزخانه چیست؟

این وسیله یک کانتر متحرک است که چرخ و یا پایه دارد. همچنین شکل و شمایل آن شبیه به اپن آشپزخانه می باشد. با این تفاوت که قابل نقل و انتقال است و می توان بنابر سلیقه و نیاز آن را در هر کجا قرار داد.

اپن متحرک آشپزخانه
اپن متحرک آشپزخانه

اپن متحرک آشپزخانه مناسب چه فضایی است؟

خانه های کوچک

خانه های کوچک معمولا با مشکل کمبود جا مواجه هستند. از اینرو بنظر می رسد که استفاده از وسایل چند منظوره بهترین راه حل باشد. اپن متحرک آشپزخانه یک وسیله ی چند منظوره است که می توان قابلیت های متفاوتی را به آن اضافه کرد و آن را در هر کجا قرار داد.

خانه های بزرگ

گاهی افراد دوست ندارند تا وسایل منزلشان تنها یک کاربرد و یا قابلیت داشته باشد. از اینرو دیگر مهم نیست که در خانه ی کوچک زندگی کنید و یا یک خانه ی بزرگ و جادار محل زندگی شما باشد.

شاید مایل باشید تا در خانه ی بزرگتان یک میز بزرگ متحرک داشته باشید و بنابر نیاز آن را در هر کجا قرار دهید. اپن متحرک آشپزخانه وسیله ای است که می تواند این نیاز شما را تامین نماید.

مدل های اپن متحرک آشپزخانه

چند مدل اپن متحرک آشپزخانه وجود دارد؟

اپن متحرک صنعتی

چرخدار کردن اپن یکی از بهترین ترفندها برای چند کاربردی نمودن یک فضا و وسایل درون آن است. در این روش معمولا وسیله ای مانند یک میز را می سازند و به پایه های آن چرخ های بزرگ و قابل مشاهده اضافه می کنند. قرار دادن چرخ در زیر اپن به شما کمک می کند تا در صورت لزوم میز ناهارخوری را در کنار آن قرار داده و هر زمان که مایل بودید این دو را از یکدیگر جدا نمایید.

لازم به ذکر است که این روش بیشتر مناسب کسانی است که  طرفدار دکوراسیون با سبک صنعتی هستند.

اپن متحرک مدرن

هرگاه نام دکوراسیون داخلی مدرن به گوشتان رسید بدانید که قرار است از سبکی صحبت شود که ساده، بی آلایش، ظریف و در عین حال جذاب است. اپن متحرک مدرن جزیره ای چوبی با پایه و یا چرخ است. ناگفته نماند که برای این مدل شما می توانید چرخ ها را متناسب با سبک انتخاب نمایید.

کوچک یا بزرگ نمودن آشپزخانه با جابه جایی کانتر، بهترین مزیت استفاده از اپن متحرک مدرن می باشد.

اپن متحرک با چرخ های کاملا مخفی

شاید افراد تمایل نداشته باشند تا چرخ های زیر اپن متحرک منزلشان قابل رویت باشد. از اینرو بهتر است تا از اپن متحرک با چرخ های کاملا مخفی استفاده نمایند.

با این تفاسیر این مدل اپن متحرک آشپزخانه ظاهری شبیه به اپن ثابت داشته و کاملا معمولی به نظر می آید.

اپن متحرک آشپزخانه با قسمت های متحرک

همانطور که پیشتر گفته شد اپن متحرک یکی از ابزار آلاتی است که به فضا انعطاف داده و با امکاناتش دست طراحان داخلی را باز می گذارد. با این حال کارگذاری این آیتم با قسمت های متحرک علاوه بر این مورد فضای لازم برای ذخیره سازی را نیز ایجاد می نماید. باید گفت که می توان بنا بر سلیقه و نیاز  قسمت های مختلف و متعددی از جمله قفسه ها و کشوهای جانبی را به اپن متحرک آشپزخانه اضافه نمود و در زمان لازم از آنها بهترین استفاده را برد.

اپن ثابت با قسمت های متحرک

همانطور که از نامش پیداست در این نمونه بخشی از اپن کاملا ثابت است و تنها بخش هایی از آن متحرک می باشند. این مدل را به شیوه ها و با ایده های مختلفی می توان به اجرا درآورد.

یکی از بهترین ایده ها برای ساخت اپن ثابت با قسمت های متحرک این است که کانتر اصلی با یک ستون به زمین متصل شود و بخش هایی از آن جدا گردند. بخش های متحرک را می توان به کمد، میز و حتی کشو تبدیل کرد.

به عنوان مثال احتمال دارد که شما در زمان آشپزی به میز کار نیاز داشته باشید. با استفاده از اپن ثابت با قسمت های متحرک می توان بنابر نیاز از قسمت های متحرک استفاده کرد و بعد از استفاده دوباره آن را به جای خودش بازگرداند.

مزایا و معایب اپن متحرک آشپزخانه

اپن متحرک آشپزخانه چه مزیت هایی دارد؟

  • با استفاده از آن به راحتی می توان ابعاد فضا را تغییر داد و بنابر میل، سلیقه و نیاز آن را کوچک و یا بزرگ کرد.
  • با استفاده از اپن متحرک شستن و تنظیف کف آشپزخانه بسیار آسان میشود. از اینرو می توان آن را به راحتی جا به جا نمود و اطراف و زیر را تمیز کرد.
  • اپن متحرک چند کاربردی است و میتوان قابلیت های متعددی را به آن اضافه نمود.
  • آیتم انعطاف پذیری است و می توان آن را با هر سبک و سلیقه ای همخوان نمود.
  • هم در فضای کوچک و هم در فضای بزرگ می توان از آن استفاده نمود و هیچ محدودیتی از این نظر وجود ندارد.

اپن متحرک چه معایبی دارد؟

  • آیتم ثابتی نیست و ممکن است استفاده کردن از آن بر روی زمین لغزنده کمی سخت باشد
  • چرخ های قابل رویت آن منظره ی زیبایی را ایجاد نمی کنند.

همانطور که ملاحظه کردید دنیای مد و استایل، دنیایی انعطاف پذیر است. اپن متحرک آشپزخانه با قابلیت هایی که دارد می تواند به یک آیتم مفید و کاربردی در محیط خانه تبدیل شود.

مقالات مرتبط

اپن متحرک آشپزخانه

اپن متحرک آشپزخانه

خانه های کوچک معمولا با مشکل کمبود جا مواجه هستند. از اینرو بنظر می رسد که استفاده از وسایل چند منظوره بهترین راه حل باشد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب