ایده دکوراسیون منزل

چگونه ایده دکوراسیون منزل را پیاده سازی کنید؟

این مقاله جهت دستیابی به بهترین ایده دکوراسیون منزل نوشته شده و همچنین شما را با چگونگی پیاده سازی ایده ها آشنا می کند.

ایده دکوراسیون منزل

نقل مکان به یک خانه جدید می تواند موجب ایجاد تنوع شده و در بسیاری از موارد یک قدم رو به جلو باشد. در این مواقع، داشتن یک ایده دکوراسیون منزل می تواند شرایط را به کل عوض کند. اگر در وهله اول ایده خوبی برای دکوراسیون داخلی داشته باشید و در وهله بعدی، آن را به خوبی اجرا و پیاده سازی کنید، در نهایت خانه ای راحت و شاد خواهید داشت. از سویی دیگر ممکن است نتوانید ایده های خود را به خوبی پیاده سازی کنید. در این صورت با انبوهی از مبلمان، پارچه ها و کاغذ رنگی هایی مواجه خواهید شد که هرگز باب میل شما نخواهند بود. با کمی برنامه ریزی و با همکاری طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای مانند سیبارون، شانس موفقیت بسیار بیشتری خواهید داشت.

برای اجرای ایده دکوراسیون منزل، از فروشگاه مبلمان شروع نکنید

هرگز با عجله به خرید نروید، فقط به این دلیل که خانه شما خالی است. بله، شما به یک مبل نیاز دارید. اما به فرض که مبل ال صورتی راه راه را فقط به این دلیل که به نظرتان خوش رنگ است، خریداری کنید. ممکن است بعد ها در هنگام چیدمان و پیاده سازی ایده دکوراسیون منزل، از کارکرد کافی برخوردار نباشد. در نتیجه بازسازی و دیزاین منزل باید حول محور آن مبل ساخته شود. همچنین اگر برای فضا خیلی بزرگ باشد، برای همیشه نامناسب به نظر می رسد.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

اهمیت اندازه گیری صحیح در بازسازی و دیزاین منزل

در پیاده سازی ایده دکوراسیون منزل، تطبیق مقیاس مبلمان با مقیاس یک اتاق بسیار مهم است. یک مبل سکشنال بزرگ می تواند به راحتی بر یک اتاق کوچک غلبه کند. همان طور که صندلی های شیک می توانند در یک اتاق زیر شیروانی کاملاً باز گم شوند. قبل از شروع طراحی، طول و عرض هر اتاقی را که می ‌خواهید دیزاین کنید، به همراه ارتفاع سقف و عناصری که می‌ توانند مانع ایجاد کنند مانند پله‌ ها، ستون‌ ها، رادیاتور ها و سایر موانع را به دقت اندازه‌گیری کنید.

همچنین با اندازه گیری دقیق پنجره ها قادر خواهید بود تا پرده با اندازه مناسب را خریداری کنید. اولین اشتباهی که اکثر مردم مرتکب می شوند، این است که چیز هایی با اندازه نامناسب می خرند. برای مثال، مبل هایی که در اتاق جا نمی شوند یا میز هایی که خیلی کوچک هستند. توجه و دقت در اندازه گیری، مشکلات این چنینی را کاهش می دهد.

تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید زندگی کنید

پاسخ صحیح به این سوال برای دستیابی به بهترین ایده دکوراسیون منزل، بسیار ضروری است. این سوال مشکل است و هیچ پاسخ درست یا غلطی برای آن وجود ندارد. خانه ها می توانند سنتی یا مدرن، رسمی یا آرام و از نظر بصری گرم یا سرد باشند. در حد توان خود، باید سعی کنید تشخیص دهید که دوست دارید در کدام یک از این فضا ها زندگی کنید. پاسخ به این سوال به درک درست شما از بهترین ایده دکوراسیون منزل کمک خواهد کرد. به عنوان مثال، ایده دکوراسیون منزل برای کسانی که به طور منظم مهمانی های شام بزرگ را برگزار می کنند، باید با خانه شخصی که هر شب در رستوران غذا می خورد، متفاوت باشد.

از کتاب ها و مجلات دکوراسیون داخلی ایده بگیرید

به کتاب ها و مجلات طراحی و همچنین منابع آنلاین مانند Pinterest و Instagram نگاه کنید تا سبک مطابق با سلیقه خود را پیدا کنید. شما همچنین این امکان را دارید تا از سایت سیبارون بازدید کرده و از مقالات مرتبط با طراحی و بازسازی خانه بهره مند شوید. گروه طراحی دکوراسیون داخلی سیبارون همچنین امکان مشاوره تخصصی را نیز برای شما فراهم کرده است. کارشناسان با تجربه سیبارون در دستیابی به ایده دکوراسیون منزل و مراحل اجرایی آن همراه شما خواهند بود.

دکوراسیون منزل
دکوراسیون منزل

انتخاب پالت رنگی

ترکیب پالت های رنگی جذاب می تواند ایده بسیار خوبی برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب باشد. شما می‌توانید انواع رنگ ‌ها، الگو ها و پوشش ‌های فلزی را به صورت آنلاین ببینید. اما تصاویر دیجیتالی تقریبی از ظاهر چیزهای واقعی هستند. در صورت امکان، تراشه ‌های رنگی، نمونه ‌های پارچه و نمونه ‌های کاغذ دیواری را سفارش دهید تا مطمئن شوید محصولات نهایی انتظارات شما را برآورده می ‌کنند. شما می‌ توانید نمونه‌ ها را از اکثر فروشندگان درخواست دهید. این همیشه بهترین راه است. وقتی نمونه ها را دریافت کردید، آن ها را روی دیوار کنار هم نگه داشته یا روی میز با یکدیگر ترکیب کنید تا ببینید چقدر با هم هماهنگی دارند.

خانه را متناسب با نیازهای خود طراحی کنید

انتخاب وسایل و لوازم جانبی مناسب نظیر میز و صندلی، کابینت آشپزخانه، مبلمان و غیره تاثیر بسزایی در دستیابی به بهترین ایده دکوراسیون منزل دارد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید وقتی وارد خانه می شوید، همه چیز را رها کنید، یک کنسول با کشو عالی است. زیرا مکان خوبی برای پنهان کردن کلید ها و سایر وسایلتان است. یک نیمکت یا یک چهارپایه که زیر کنسول قرار می‌گیرند، می‌توانند جایی برای نشستن و پوشیدن کفش ها باشند. یک طراحی خوب می تواند فضای کمی را نیز اشغال کند. یکی دیگر از عناصر مفید، آینه دیواری است. این آخرین فرصت را به شما می دهد تا قبل از این که از درب خانه بیرون بروید، خود را بررسی کنید.

اتاق نشیمن مدرن
اتاق نشیمن مدرن

مبلمان را انتخاب کنید

نوبت به انتخاب وسایل و اجرای ایده دکوراسیون منزل می رسد. مبلمان، صندلی ها و میز هایی را انتخاب کنید که فضا را زندگی بخش تر می ‌کنند. بسته به حال و هوای مورد نظر، می توانید به جهات بسیار متفاوتی بروید. برای یک اتاق سنتی، تمرکز بر روی یک چیدمان متقارن اغلب کمک می کند. به عنوان مثال، قرار دادن یک مبل و میز قهوه در کنار شومینه، با صندلی های راحتی در دو طرف. یک فضای بسیار متقارن می تواند زیبا و رسمی باشد.

ارتفاع صندلی ها نیز مهم است. ارتفاع صندلی ها باید با یکدیگر یکسان باشد تا به این ترتیب، همه در یک ارتفاع نسبت به یکدیگر نشسته باشند. به طور کلی، صندلی ‌های با ارتفاع کم تر، احساس راحتی و آرامش بیشتری را ارائه می ‌دهند. صندلی‌ های با ارتفاع بالا تر، رسمی ‌تر هستند.

در دستیابی به ایده دکوراسیون منزل، چه فضا معمولی یا رسمی باشد، یک قانون کلی وجود دارد که باید در نظر داشت. همیشه باید به تعداد مهمانانی که دعوت کرده اید، صندلی داشته باشید. این یک قانون نانوشته است. برای مثال، اگر قصد دارید از 7 نفر در خانه خود میزبانی کنید، باید 7 صندلی در اتاق نشیمن داشته باشید. همچنین توجه داشته باشید که وقتی مردم می نشینند، تقریباً همیشه به مکانی برای قرار دادن نوشیدنی یا کتاب و همچنین نور برای مطالعه نیاز دارند. به همین منظور برای مبلمان و صندلی ها به میز عسلی نیز نیاز خواهید داشت.

کلام آخر

قبل از قدم نهادن در هر یک از مراحل فوق، حتماً از یک تیم طراحی دکوراسیون داخلی خوب، مشاوره بگیرید. سیبارون، یک تیم جوان و پویاست که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی، بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد. علاوه بر طراحی و ارائه ایده دکوراسیون منزل، سیبارون مسئولیت بازسازی و دیزاین منزل را نیز بر عهده می گیرد. به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که همه چیز به درستی انجام می پذیرد.

میز و مبلمان
میز و مبلمان

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب