بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی

نکات انتخاب بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی

بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی چیست؟ برای انتخاب بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی باید ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که سرویس های بهداشتی به دو نوع سرویس های بهداشتی کوچک و بزرگ تقسیم بندی می شوند. انتخاب رنگ کاشی برای هر یک از سرویس های بهداشتی ذکر شده، نیاز به رعایت کردن یک سری نکات دارد.

زمانی که قصد دارید یک دکوراسیون زیبا برای خانه یا محل کار خود ایجاد کنید، باید به تمامی جزئیات خانه توجه کنید. سرویس های بهداشتی، حمام، آشپزخانه و … از جمله مکان هایی هستند که باید به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید. هنگام انتخاب دکوراسیون داخلی مناسب برای سرویس بهداشتی، حتما این موضوع ذهن شما را درگیر کرده است که بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی چیست؟

اهمیت انتخاب بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی، برخلاف اینکه بسیاری از افراد تصور می کنند، یک مکان حائز اهمیت است. مهمان های شما حتما برای شستن دست های خودشان به سرویس بهداشتی شما می روند و شما نیز هر روز، صبح ها، شب ها و … به سرویس بهداشتی می روید.

بسیار حائز اهمیت است که سرویس بهداشتی شما به گونه ای باشد که در صبح ها بتوانید از آن حس آرامش بگیرید  و یا اگر شاغل هستید، صبح ها از کاشی ها و رنگ های به کار رفته در سرویس های بهداشتی انرژی بگیرید. بنابراین، انتخاب بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی اهمیت زیادی دارد و باید به آن توجه ویژه ای شود.

نکته حائز اهمیتی که می بایست برای انتخاب رنگ کاشی جهت استفاده در سرویس بهداشتی به آن توجه داشته باشید، این است که سرویس بهداشتی شما در چه مکانی قرار دارد و اندازه آن چگونه است؟ اگر سرویس بهداشتی کوچکی دارید، می بایست به دنبال رنگ های خاص باشید و اگر سرویس بهداشتی شما بزرگ است، دستتان برای انتخاب رنگ های متنوع بازتر است.

بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی های کوچک

امروزه بسیاری از خانه ها دارای سرویس های بهداشتی کوچک هستند و کمتر منزل مسکونی را می توان پیدا کرد که سرویس بهداشتی بزرگی داشته باشد. برای انتخاب بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی های کوچک باید به این نکته توجه داشته باشید که بهترین رنگ برای جلوه دادن به مکان های کوچک، رنگ های روشن هستند. اگر می خواهید که سرویس بهداشتی کوچک شما، کمی بزرگ تر  از آن چیزی که هست نمایش داده شود؛ می توانید از رنگ های کاشی روشن استفاده کنید.

بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی های کوچک
بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی های کوچک

 

رنگ صورتی

رنگ صورتی بهترین انتخاب رنگ برای کاشی های سرویس بهداشتی است. از قدیم الایام رنگ صورتی برای کاشی های دستشویی به کار می رفت و امروزه هم طرفداران زیادی دارد. در صورتی که سرویس بهداشتی منزل شما کوچک است، می توانید از این رنگ برای جلوه دادن به سرویس بهداشتی استفاده کنید.

بهتر است که از رنگ های صورتی روشن تر استفاده کنید. اگر سرویس بهداشتی شما نور کمی دارد، می توانید کاشی های براق را انتخاب کنید تا نور را بازتاب دهند و باعث زیباتر شدن سرویس بهداشتی شما شوند.

رنگ آبی روشن

رنگ آبی روشن، یکی از انواع رنگ هایی است که می تواند برای کاشی های سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد. اگر طرفدار آرامش هستید و می خواهید خانواده خود را به آرامش دعوت کنید، توصیه می کنیم که یک کاشی آبی روشن را برای سرویس بهداشتی خودتان انتخاب کنید.

رنگ آبی روشن برای سرویس های بهداشتی کوچک جلوه زیبایی دارد و از طرفی می توانید برای روشن تر کردن فضای دکوراسیون آشپزخانه، از ترکیب رنگ آبی روشن و سفید استفاده کنید.

رنگ کرم و سفید

هنوز هم طرفداران زیادی برای کاشی های رنگ سفید و کرمی وجود دارند. بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی های کوچک، رنگ های روشن به خصوص رنگ کرم و سفید هستند. اگر با تمیز کردن سرویس بهداشتی مشکلی ندارید، می توانید کاشی هایی کرمی رنگ انتخاب کنید.

اگر دوست دارید که یک فضای پرنور داشته باشید، بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی رنگ سفید است که رفلکس نور بالایی دارد؛ اما معمولا انتخاب رنگ سفید به صورت تک برای سرویس های بهداشتی جالب نیست. بهتر است که در کنار رنگ سفید، از رنگ های دیگر مانند آبی، طوسی، سبز کمرنگ، آبی روشن و یا صورتی استفاده کنید.

بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی های بزرگ

اگر سرویس بهداشتی شما بزرگ هستند و به دنبال بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی های بزرگ می باشید، باید بدانید که دستتان بازتر است. می توانید از رنگ های مختلفی برای سرویس بهداشتی های بزرگ استفاده کنید؛ اما توصیه می شود که سرویس بهداشتی های بزرگ دارای رنگ های گرم و تیره تر باشند. از جمله بهترین رنگ هایی که می توانند برای سرویس بهداشتی های بزرگ مورد استفاده قرار گیرند و جلوه بسیار زیبایی داشته باشند، موارد زیر هستند.

کرم و قهوه ای

تقریبا هیچ رنگی سنگین تر از رنگ کرم و قهوه ای برای کاشی های سرویس بهداشتی های بزرگ نیست. معمولا بهتر است که از کاشی های کرم و قهوه ای برای سرویس های بهداشتی کوچک استفاده نکنیم؛ چرا که دارای رنگ تیره ای هستند و فضا را دلگیر و کوچک جلوه می دهند.

اما اگر سرویس بهداشتی شما بزرگ است، در خرید کاشی های کرم و قهوه ای شک نکنید. معمولا ترکیب رنگ کاشی های قهوه ای طرح دار با ترکیب کاشی های کرمی بسیار زیبا می شود. می توانید یکی از انواع کاشی های خود را طرح دار انتخاب کنید؛ اما به این موضوع توجه داشته باشید که خیلی زیاد از طرح در کاشی های خودتان استفاده نکنید تا سرویس بهداشتی شما شلوغ نشود.

ترکیب طوسی روشن و تیره

رنگ طوسی به عنوان یکی از بهترین رنگ های کاشی برای سرویس بهداشتی شناخته می شود. کاشی های طوسی در انواع و شکل های مختلفی به تولید می رسند و رنگ های جذابی دارند. اگر می خواهید که یک سرویس بهداشتی خاص داشته باشید، توصیه می کنیم که از ترکیب کاشی های طوسی تیره و روشن استفاده کنید.

می توانید یکی از انواع کاشی های خود را طرح دار انتخاب کنید؛ اما به یاد داشته باشید که استفاده از طرح کاشی درون سرویس بهداشتی، باید محدود باشد و نباید باعث شلوغی فضای دستشویی شود.

طلایی و ترکیب با رنگ های دیگر

در سال های گذشته، کاشی هایی با رنگ طلایی توانسته اند جای خود را در بین مردم باز کنند. اگر طرفدار دکوراسیون منزل مدرن و جذاب هستید، توصیه می کنیم که رنگ کاشی طلایی را با یک رنگ دیگر ترکیب کنید و در سرویس بهداشتی خود استفاده کنید.

رنگ طلایی رفلکس نور خوبی دارد و چرک تاب است. به راحتی کثیف نمی شود و در عین حال زیبایی خاصی دارد؛ اما این رنگ جزء رنگ های تیره محسوب می شود و بهتر است که با رنگ هایی همچون طوسی تیره و یا کرم و سفید ترکیب شود تا جلوه زیبایی برای سرویس های بهداشتی بزرگ ایجاد کند.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم بهترین رنگ کاشی برای سرویس های بهداشتی کوچک و بزرگ را ذکر کنیم. تا به امروز، رنگ های خاصی در کشور وجود دارند که به عنوان رنگ کاشی قابل انتخاب می باشند. اینکه شما کدام رنگ را برای کاشی سرویس بهداشتی خود انتخاب کنید، بستگی به مکان سرویس بهداشتی، دکوراسیون کل منزل، کوچکی و یا بزرگ بودن سرویس بهداشتی و از همه مهمتر به سلیقه شما بستگی دارد.

اما به عنوان نکته آخر باید به این موضوع توجه داشته باشید که بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی، رنگ های چرک تاب هستند تا بتوانند به خوبی تمیز و ضدعفونی شوند. سرویس بهداشتی های بزرگ می توانند با رنگ های تیره تر جلوه زیبایی داشته باشند؛ اما سرویس های بهداشتی کوچک، با رنگ های روشن و خاص جلوه زیباتری دارند.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب