دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

طرح زیبای پرده ها می تواند به دکوراسیون آشپزخانه شما روح و جان ببخشد. استفاده از یک لوستر زیبا با طراحی های منحصر به فرد فضای آشپزخانه را می تواند بسیار چشم نواز نماید. میز غذاخوری به کار رفته در محیط آشپزخانه را با توجه به ابعاد و اندازه آشپزخانه انتخاب کنید.

در این محتوا ما قصد داریم در مورد دکوراسیون آشپزخانه از زیر مجموعه خدمات دکوراسیون مطالبی را ذکر کنیم. هر چقدر دکور و طراحی به کار رفته در آشپزخانه زیباتر و شکیل تر باشد بانوی خانه احساس خستگی کمتری خواهد داشت. همه ی ما می دانیم خانم خانه خیلی از وقت خود را در آشپزخانه سپری خواهد کرد. بنابراین بهتر است در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه دقت به خرج دهید و از رنگ های مناسب و چیدمان شیک استفاده کنید.

آشپزخانه را به عنوان قلب خانه در نظر می گیرند. بنابراین برای طراحی آن می بایست دقت کافی و وسواس به خرج دهید تا در نهایت نتیجه ی مطلوبی دریافت نمایید. استفاده از شیرآلات مناسب و زیبا در دکوراسیون آشپزخانه خیلی موثر است بنابراین در انتخاب دقت کنید. هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه ما به شما توصیه می کنیم چند نکته ی مهم که در ذیل به آن ها اشاره خواهیم کرد را مورد توجه قرار دهید. با ما همراه باشید تا شما را با طراحی یک آشپزخانه شیک و زیبا آشنا کنیم.

1

نکات مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم آشپزخانه قلب خانه است. دیزاین آشپزخانه، جزئی از دکوراسیون منزل محصول میشود. بنابراین برای طراحی آن می بایست دقت کافی به خرج…

2

دکوراسیون آشپزخانه زیبا

در بحث دکوراسیون داخلی، اولین نکته برای این که شما بتوانید یک آشپزخانه ی زیبا و فوق العاده راحت داشته باشید این است که در ابتدا بدانید ابعاد و اندازه ی آشپزخانه ی شما چقدر است. پس …

3

یک آشپزخانه منحصر بفرد داشته باشیم

شما به عنوان یک بانو به طور حتم مدت زمان زیادی را در آشپزخانه سپری می کنید. بنابراین بهتر است محیط و دکوراسیون آشپزخانه را کاملا دلنشین و زیبا طراحی کنید تا کمترین…

نیاز به مشاوره دارید؟

همین الان با مشاورین سیبارون تماس بگیرید:

0935-1303834 مشاوره رایگان واتس اپ

نکات مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم آشپزخانه قلب خانه است. دیزاین آشپزخانه، جزئی از دکوراسیون منزل محصول میشود. بنابراین برای طراحی آن می بایست دقت کافی به خرج داد. نحوه ی چیدمان وسیله ها در آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. لوازم ضروری در آشپزخانه باید یه گونه ای چیده شوند که همه ی افراد خانه بتوانند به صورت آسان و بدون دردسر از آن ها استفاده کنند. به طور مثال مکان قرار دادن وسیله های صبحانه یا محل قرار دادن کیک و نان باید به گونه ای انتخاب شود که کودکان بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. همیشه بخشی از خوراکی ها را در قسمتی از آشپزخانه که در دسترس همه ی افراد خانواده باشد قرار دهید. نکته ی مهم دیگری که لازم است به آن توجه داشته باشید این است که تمام فضای داخلی آشپزخانه را با وسیله های مختلف پر نکنید.

دیزاین آشپزخانه

توجه به فضای آشپزخانه

اجازه دهید فضای کافی برای حرکت شما هنگامی که درون آشپزخانه هستید وجود داشته باشد. به روزهایی فکر کنید که مهمان دارید یا یک جشن تولد قرار است در منزل شما برگزار شود، قطعا شلوغ ترین مکان در خانه ی شما آشپزخانه خواهد بود. پس به گونه ای طراحی کنید که بتوانید در هر موقعیتی چه شلوغ و چه خلوت به آسانی درون آشپزخانه تردد نمایید.

توصیه می شود اگر قصد آشپزی در آشپزخانه را دارید حداقل عرض یک متر را برای آشپزخانه خود در نظر بگیرید. البته اگر به آشپزخانه های اپن یا جزیره دار علاقه مند هستید بهتر است حداقل عرض را یک متر در نظر بگیرید. با این وجود در آشپزخانه احساس راحتی خواهید داشت.

نکته ی دیگری که در دکوراسیون آشپزخانه می بایست مورد توجه قرار بگیرد ارتفاع وسیله های مختلف همچون اجاق گاز و مایکروفر می باشد. ارتفاع کابینت ها و ارتفاع وسیله ها در آشپزخانه را با دقت انتخاب کنید. ارتفاع موارد گفته شده باید به گونه ای باشند که شما به عنوان بانوی خانه به راحتی بتوانید از آن ها استفاده نمایید. همچنین در نظر بگیرید که کودکان شما در چند سال آینده ممکن است در کارهای آشپزخانه به شما کمک کنند بنابراین بهتر است ارتفاع وسیله ها را به درستی انتخاب کنید.

محل قرار گیری سطل زباله در آشپزخانه یکی از نکات کلیدی است. شما می بایست سطل زباله را در جایی قرار دهید که امکان استفاده از آن برای تمام افراد خانواده فراهم باشد. حتی کودکان شما می بایست بتوانند به راحتی از این وسیله استفاد کنند. البته سطل زباله را در مکانی خطرناک قرار ندهید. به طور مثال بهتر است در مجاورت اجاق گاز نباشد.

اهمیت کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه زیبا

در بحث دکوراسیون داخلی، اولین نکته برای این که شما بتوانید یک آشپزخانه ی زیبا و فوق العاده راحت داشته باشید این است که در ابتدا بدانید ابعاد و اندازه ی آشپزخانه ی شما چقدر است. پس از فهمیدن ابعاد آن حالا شما می توانید برای چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه و انتخاب وسیله های آشپزخانه تصمیم بگیرید. هنگام طراحی یک آشپزخانه، شما می توانید از مدل گالری یا مدل پنجره دار استفاده کنید. این که شما از چه مدلی برای آشپزخانه استفاده خواهید کرد به طور کامل بستگی به سلیقه و علاقه ی شما دارد.

آشپزخانه هایی که به سبک گالری طراحی می شوند باریک و کشیده هستند و تمام وسیله های موجود در آشپزخانه را در دو طرف آن می بایست جای داد. اما در آشپزخانه های پنجره دار، در انتهای آشپزخانه شما یک پنجره خواهید داشت. در صورتی که به سبک آشپزخانه های گالری مانند علاقه دارید توصیه می کنیم از رنگ های سفید، نقره ای و به طور کلی از رنگ های روشن استفاده کنید.

آشپزخانه پنجره دار

استفاده از رنگ مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از رنگ های روشن موجب می شود نور موجود در آشپزخانه بیشتر به چشم برسد و در نتیجه اگر آشپزخانه ی شما کوچک است بزرگتر به نظر خواهد رسید. رنگ های گفته شده در بالا موجب می شوند دکوراسیون آشپزخانه شفاف و براق به نظر رسیده و زیبایی آن را دو چندان می کند. در واقع این رنگ ها به شما کمک می کنند همیشه یک آشپزخانه ی درخشان و تمیز داشته باشید. برای آشپزخانه های کوچک امکان استفاده از اپن یا جزیره وجود ندارد.

توصیه می شود در این آشپزخانه ها حتما از رنگ های گفته شده در بالا استفاده کنید تا هم آشپزخانه ی شما بزرگتر به نظر برسد و هم این که فضای کافی برای انجام کارهای روزمره در آشپزخانه را داشته باشید. نکته ی دیگری که باید به آن توجه باید داشته باشید این است که در صورت استفاده از رنگ های روشن و به ویژه رنگ سفید شما به راحتی می توانید از هر نوع وسیله ای با رنگ های مختلف در آشپزخانه ی خود استفاده نمایید. نورپردازی در آشپزخانه هایی که رنگ روشن دارند فضا را زیباتر خواهد کرد.

یک آشپزخانه ی منحصر به فرد داشته باشیم

شما به عنوان یک بانو به طور حتم مدت زمان زیادی را در آشپزخانه سپری می کنید. بنابراین بهتر است محیط و دکوراسیون آشپزخانه را کاملا دلنشین و زیبا طراحی کنید تا کمترین احساس خستگی را حین کار کردن در آن داشته باشید. برای زیباتر شدن دکوراسیون آشپزخانه خود به هیچ وجه قدرت و زیبایی گل ها و گیاهان را دست کم نگیرید. استفاده از چند گلدان زیبا برای با طراوت کردن محیط آشپزخانه بسیار کارآمد است. گل ها را به گونه ای انتخاب کنید که با محیط و فضای آشپزخانه ی شما همخوانی داشته باشند. همچنین اگر در آشپزخانه پنجره دارید از گل هایی استفاده کنید که نیاز به نور بیشتری دارند. پرده ها را با علاقه و وسواس انتخاب کنید. طرح زیبای پرده ها می تواند به دکوراسیون آشپزخانه شما روح و جان ببخشد.

طراحی آشپزخانه

استفاده از وسایل مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از یک لوستر زیبا با طراحی های منحصر به فرد فضای آشپزخانه را می تواند بسیار چشم نواز نماید. میز غذاخوری موجود در محیط آشپزخانه را با توجه به ابعاد و اندازه ی آشپزخانه انتخاب کنید. سعی کنید میز غذاخوری را هماهنگ با رنگ دیگر وسیله های موجود در آشپزخانه انتخاب کنید یا این که رنگی متضاد با آن ها باشد. به طور مثال اگر وسیله های شما به رنگ سفید می باشند بهتر است میز شما به رنگ تیره و مشکی باشد تا هارمونی زیبایی در دکوراسیون آشپزخانه خلق کنید. صندلی هایی که در آشپزخانه استفاده می شوند نیز نقش مهمی در دکوراسیون آشپزخانه دارند. در صورتی که از یک جزیره یا یک اپن در آشپزخانه ی خود بهره می برید می توانید از صندلی هایی که مناسب این طراحی باشند استفاده کنید.

صندلی هایی کشیده و باریک برای چنین دکوراسیونی بسیار مناسب هستند. اما اگر علاقه به داشتن یک میز با صندلی هایی هماهنگ با آن در محیط آشپزخانه ی خود دارید بهتر است برای خرید آن کمی حوصله و دقت به خرج دهید. یک رومیزی ساده و در عین حال شیک با یک گلدان پر از گل های نرگس می تواند فضایی دلنشین و خیره کننده در آشپزخانه به شما هدیه دهد. در صورتی که در آشپزخانه ی خود دیواری بدون کابینت دارید بهتر است از قاب عکس هایی با طراحی های مربوط به آشپزخانه بر روی آن استفاده کنید. تصویری زیبا از برخی میوه ها و سبزی ها با رنگ هایی تند و هماهنگ با دیگر وسیله های آشپزخانه احساس خوبی به شما خواهد بخشید.

فرش آشپزخانه

کف آشپزخانه، مهم است

شاید تصور کنید کف آشپزخانه خیلی مهم نخواهد بود. اما ما به شما قول می دهیم این طور نیست. اگر فضای کمی در آشپزخانه در اختیار دارید و علاقه ای به فرش کردن آشپزخانه ی خود ندارید بهتر است در ابتدای طراحی از سرامیک هایی با طرح مورد پسند، آشپزخانه را طراحی کنید. اما اگر فضای کافی در اختیار دارید و تمایل به فرش کردن قسمتی از آشپزخانه ی خود دارید به توصیه ی ما عمل کنید.

هرگز کف آشپزخانه را به طور کامل موکت نکنید یا این که به طور کامل با فرش آن را نپوشانید. شما می توانید از یک فرش مناسب در اشکال مختلف برای پوشاندن کف آشپزخانه استفاده کنید. اگر در منزل خود کودک دارید حتما کف آشپزخانه را فرش کنید تا از سر خوردن و آسیب دیدن کودک خود جلوگیری نمایید. همچنین در فصل سرد سال، این کار از سرما خوردن پاهای شما جلوگیری به عمل می آورد. به دلیل آشپزی کردن و استفاده ی مداوم از فرش آشپزخانه بهتر است از رنگ تیره استفاده کنید. فرش هایی با رنگ تیره دیر به دیر نیاز به شست و شو پیدا می کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *