دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

تابلوهایی که روی دیوارهای اتاق خواب نصب میکنید نقش ویژه ای در دکوراسیون اتاق خواب دارند. بنابراین سعی کنید نقاشی و طرح موجود در تابلوها موجب هماهنگی بیشتر در دکوراسیون اتاق خواب گردند. همچنین شما می توانید به جای تابلوهای بزرگ و نقاشی های مختلف از عکس های خانوادگی خود بر روی دیوار اتاق خواب استفاده کنید.

ما در مجموعه سیبارون در این محتوا ما قصد داریم در مورد دکوراسیون اتاق خواب صحبت کنیم. طراحی و دکوراسیون نقش مهمی در زیبایی خانه و نیز در آرامش و آسایش شما خواهد داشت. به طور کلی باید بگوییم امروزه توجه به دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل بسیاری از افراد یا از متخصصین این حوزه برای چیدمان و دکوراسیون منزل خود کمک می گیرند یا این که با مطالعه ی سبک های مختلف و متفاوت در دکوراسیون داخلی سعی در انتخاب یک چیدمان و دکور زیبا برای منزل خود دارند.

در دکوراسیون داخلی تمام قسمت های مختلف خانه اهمیت یکسان دارند. به طور مثال طراحی و چیدمان سالن پذیرایی، دکوراسیون آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، حیاط و بالکن و دکوراسیون اتاق خواب به یک اندازه اهمیت دارند. اما چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب نیاز به دقت بیشتری دارد. زیرا شما مدت زمان زیادی از وقت خود را در اتاق خواب سپری خواهید کرد. بنابراین لازم است فضای اتاق خواب، مناسب برای استراحت باشد. همچنین در صورتی که شما نیاز به مطالعه و انجام برخی امور در اتاق خواب پیدا کردید به راحتی بتوانید آن ها را انجام دهید. با ما همراه باشید تا شما را با ویژگی های دکوراسیون اتاق خواب آشنا کنیم.

1

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

قبل از هر چیز بهتر است مشخص کنید وسیله هایی که شما می بایست در اتاق خواب خود جای دهید چه وسیله هایی می باشند. به طور کلی در هر اتاق خواب نیاز است یک سرویس خواب، آینه…

2

کمد دیواری اتاق خواب

یکی از وسیله هایی که استفاده از آن ها در هر اتاق خوابی ضرورت دارد، کمدها می باشند. برای جای دادن لباس ها و کفش ها و برخی وسیله های دیگر به طور حتم شما نیاز به کمدهای مختلف دارید. با توجه…

3

کاغذ دیواری اتاق خواب

شاید اتاق خواب تنها مکانی در خانه باشد که طراحی دیوارهای آن اهمیت بسیار زیادی دارد. برای طراحی دیوارهای اتاق خواب بر حسب سلیقه و علاقه ای که دارید شما می توانید از کاغذ دیواری یا رنگ…

نیاز به مشاوره دارید؟

همین الان با مشاورین سیبارون تماس بگیرید:

0935-1303834 مشاوره رایگان واتس اپ

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

قبل از هر چیز بهتر است مشخص کنید وسیله هایی که شما می بایست در اتاق خواب خود جای دهید چه وسیله هایی می باشند. به طور کلی در هر اتاق خواب نیاز است یک سرویس خواب، آینه و کنسول، کمد لباس، پرده، تابلو، فرش، چراغ خواب و شاید یک کتابخانه ی کوچک قرار داده شود. در انتخاب تمام وسیله هایی که در بالا ذکر کردیم و نیز برخی وسیله های دیگر که ممکن است مورد نظر شما باشد اولین نکته توجه به متراژ اتاق خواب است. بنابراین شما می بایست ابتدا به متراژ اتاق خواب توجه کنید سپس برای دکوراسیون آن اقدام کنید. به طور مثال اندازه ی سرویس خواب باید به گونه ای باشد که فضای زیادی از اتاق خواب را اشغال نکند. این نکته در خصوص مابقی وسیله های موجود در اتاق خواب نیز صدق می کند.

سرویس خواب در اتاق خواب

سرویس خواب در اتاق خواب کوچک

اگر فضای کمی در اختیار دارید بهتر است از یک سرویس خواب با اندازه ی متوسط استفاده کنید. پاتختی ها را حذف کنید. از یک آینه و کنسول با اندازه ی کوچک در اتاق خواب خود استفاده کنید. حتی برای این که فضای بیشتری در اختیار داشته باشید می توانید از یک آینه ی دیواری استفاده کنید. دو چیز در اتاق خواب اهمیت ویژه دارند. اول تشک مورد استفاده و دوم نورپردازی. شما مدت زمان زیادی روی تشک استراحت خواهید کرد. بنابراین با سلامت شما ارتباط مستقیم دارد. سعی کنید تشک انتخاب شده دارای بهترین کیفیت باشد.

همچنین اتاق خواب تنها محل استراحت شما در خانه محسوب می شود. ممکن است شما در طول روز برای استراحت به اتاق خواب مراجعه کنید بنابراین نورپردازی اهمیت پیدا می کند. در صورتی که اتاق خواب دارای پنجره است از پرده های ضخیم برای پوشاندن آن استفاده کنید. تا هر زمان که نیاز داشتید به کمک آن ها مانع از ورود نور به درون اتاق شوید. همچنین توجه داشته باشید برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک، شما نیاز به پرده هایی متفاوت از پرده های اتاق خواب های بزرگ دارید. جنس پرده ها و رنگ و مدل آن ها تاثیر بسزایی در دکوراسیون اتاق خواب خواهند داشت.

کمد دیواری در اتاق خواب

کمد دیواری اتاق خواب

یکی از وسیله هایی که استفاده از آن ها در هر اتاق خوابی ضرورت دارد، کمدها می باشند. برای جای دادن لباس ها و کفش ها و برخی وسیله های دیگر به طور حتم شما نیاز به کمدهای مختلف دارید. با توجه به علاقه و سلیقه ای که دارید می توانید از یک کمد برای جای دادن لباس های خود کمک بگیرید. اما توصیه می کنیم اگر فضای اتاق خواب اجازه می دهد حتما از یک کمد دیواری در ابعاد مناسب استفاده کنید. شما می توانید کمد دیواری را در اشکال مختلف مورد استفاده قرار دهید. قسمتی از آن را برای قرار دادن لباس و قسمتی از آن را برای جای دادن کیف و کفش ها استفاده کنید.

شما می توانید در اتاق خواب خود یک کتابخانه ی کوچک داشته باشید. برای داشتن چنین کتابخانه ای شما می توانید از چندین قفسه ی چوبی کوچک بر روی دیوار بهره ببرید. یا این که از یک کمد کوچک برای نگهداری کتاب ها استفاده کنید. برای مطالعه می توانید از تخت خواب استفاده کنید. اما اگر علاقه ای به این امر ندارید می توانید از یک صندلی و یک میز کوچک در اتاق خواب برای مطالعه بهره ببرید. یک صندلی که هماهنگ با دیگر وسایل موجود در اتاق خواب باشد و یک میز کوچک که می توانید از یک چراغ مطالعه ی زیبا بر روی آن کمک بگیرید تا نور مناسب برای مطالعه را در اختیار شما قرار دهد.

کاغذ دیواری اتاق خواب

شاید اتاق خواب تنها مکانی در خانه باشد که طراحی دیوارهای آن اهمیت بسیار زیادی دارد. برای طراحی دیوارهای اتاق خواب بر حسب سلیقه و علاقه ای که دارید شما می توانید از کاغذ دیواری یا رنگ استفاده کنید. البته استفاده از این دو نوع گفته شده، بسته به ابعاد و متراژ اتاق خواب دارد. اگر فضای زیادی در اختیار دارید و علاقه مند به داشتن تلویزیون در اتاق خواب خود هستید می توانید از برخی سنگ های مختلف برای تزیین قسمتی از دیوار اتاق خواب که تلویزیون را روی آن نصب می کنید استفاده کنید.

در واقع شما می توانید از یک تی وی وال کوچک بهره ببرید. دیوارهای اتاق خواب چه با کاغذ دیواری طراحی شوند و چه به وسیله رنگ، ضرورت دارد با دیگر وسیله های موجود در اتاق خواب هماهنگی داشته باشند. برای دکوراسیون اتاق خواب از رنگ و طرح هایی استفاده کنید که حس خوبی به شما خواهند داد. رنگ هایی که موجب آرامش در روحیات شما می شوند یا طرح هایی که با دیدن آنها احساس بهتری به شما دست می دهد.

کاغذ دیواری اتاق خواب

به هرحال شما می بایست در اتاق خواب پس از یک روز پر مشغله و سخت، اندکی استراحت کنید. بنابراین از رنگ مورد علاقه ی خود استفاده کنید. تابلوهایی که روی دیوارهای اتاق خواب نصب میکنید نقش ویژه ای در دکوراسیون اتاق خواب دارند. بنابراین سعی کنید نقاشی و طرح موجود در تابلوها موجب هماهنگی بیشتر در دکوراسیون اتاق خواب گردند. همچنین شما می توانید به جای تابلوهای بزرگ و نقاشی های مختلف از عکس های خانوادگی خود بر روی دیوار اتاق خواب استفاده کنید. عکس ها را در اندازه های مختلف بر روی دیوار نصب کنید.

نورپردازی اتاق خواب

بیشتر افراد از اتاق خواب علاوه بر این که به عنوان مکانی برای استراحت استفاده می کنند بلکه از آن به عنوان مکانی برای مطالعه نیز بهره می برند. بنابراین لازم است به نورپردازی اتاق خواب توجه ویژه ای نشان داد. نور اتاق می بایست به گونه ای باشد که هنگام خواب و استراحت موجب آزار شما نگردد. همچنین باید به گونه ای باشد که حین مطالعه چشم شما آسیب نبیند. توصیه می شود اتاق خواب حتما پنجره داشته باشد. زیرا پنجره این امکان را به شما می دهد، در هر ساعتی از روز از نور طبیعی نهایت استفاده را ببرید. البته علاوه بر این که به شما نور کافی را می دهد موجب تهویه ی مناسب اتاق خواب خواهد شد. در ابتدای هر روز به طور حتم شما نیاز به تعویض هوا در اتاق خواب پیدا می کنید. پنجره این امکان را به آسانی برای شما فراهم می کند.

چراغ های به کار رفته در اتاق خواب را از دو نوع مختلف انتخاب کنید. دلیل این امر این است که اگر شما در شب نیاز به مطالعه پیدا کردید می توانید از چراغ های بزرگتر که نور بیشتری دارند کمک بگیرید اما اگر برای تماشای تلویزیون به نور نیاز پیدا کردید می توانید از چراغ های کوچکتر استفاده کنید. البته اگر علاقه ای به استفاده از روش گفته شده ندارید می توانید در قسمتی از اتاق خواب که به مطالعه اختصاص داده اید از یک میز کوچک و یک چراغ مطالعه بهره ببرید. این امر موجب می شود هر زمان که نیاز به مطالعه پیدا کردید از نور کافی برخوردار باشید. چراغ خواب در دکوراسیون اتاق خواب اهمیت ویژه ای دارد. از رنگ های مناسب برای چراغ خواب بهره ببرید. رنگ نور چراغ خواب به شما کمک می کند تا خواب آرام تری داشته باشید.

 

نورپردازی اتاق خواب

گلدان در اتاق خواب

علاوه بر وسیله های ضروری که می بایست در هر اتاق خوابی وجود داشته باشند، نیاز است از یک سری وسیله های خاص نیز برای زیباتر شدن دکوراسیون اتاق خواب استفاده کرد. به طور مثال سرویس خواب، پرده و فرش از جمله وسیله هایی هستند که ضروریات یک اتاق خواب می باشند. اما استفاده از آینه ها در اشکال مختلف، استفاده از گیاهان در انواع گوناگون، و استفاده از تابلوها و قاب عکس ها موجب زیباتر شدن فضای اتاق خواب خواهند شد. از گل ها و گیاهان مختلف برای معطر شدن فضای اتاق خواب استفاده کنید. حتی می توانید از برخی درختچه های کوچک که مناسب نگهداری در آپارتمان هستند کمک بگیرید تا فضای اتاق خواب را زیباتر و آرام تر نمایید. اتاق خواب شما می بایست یک فستیوال از رنگ های مورد علاقه و نورپردازی های آرامش بخش در کنار عطر دل انگیز گل ها و گیاهان معطر باشد.

 

گل ها در اتاق خواب

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *