دکوراسیون بوهو

دکوراسیون بوهو

در این مقاله به بررسی نکات اجرای دکوراسیون بوهو می پردازیم تا به این ترتیب شما قادر باشید تا سبک مناسب دکوراسیون داخلی خود را برگزینید.

سبک یا دکوراسیون بوهو برای کسانی است که می خواهند دکوراسیون منزل خود پر از زندگی، فرهنگ و وسایل جالب برای بازتاب همه دنیا باشد. این زیبایی شناسی، نقطه مقابل حساسیت های سبک مدرن است و دکوراسیونی با بهره گیری از خلاقیت و با بکارگیری لوازم و ایده های غیر رایج را در بر می گیرد. اتاق‌ های سبک بوهو شباهت‌ های خاصی دارند، زیرا همیشه التقاطی بوده و ویژگی ‌های مشابهی دارند، اگرچه هیچ دو اتاقی کاملاً شبیه هم نیستند. Boho از افرادی الهام گرفته شده است که زندگی غیرمتعارفی دارند، مانند مسافران دائمی، بازیگران و نویسندگان. دکوراسیون بوهو با ترکیب اشیاء، رنگ ها و الگو های بسیاری از مناطق مختلف جهان، بازتابنده زندگی است. اگر به دنبال سبکی هستید که واقعاً بتوانید آن را خودتان بسازید، طراحی بوهو ممکن است برای شما مناسب باشد.

رنگ های دکوراسیون بوهو

در حالی که هیچ قانونی در مورد دکوراسیون بوهو وجود ندارد، رنگ ‌های گرم خاکی و رنگ‌ های متالیک رایج هستند. رنگ‌ های پایه را در کنار رنگ ‌های قهوه ‌ای تیره، سبز و خاکستری در نظر بگیرید و سپس با ارغوانی، نارنجی آتشین و آبی تزئین کنید. در واقع، شیوه های ترکیب و رنگ های لایه بندی شده، چیزی است که این دکوراسیون را از سایر سبک ها متمایز می کند.

با خیال راحت، الگو ها و بافت ها را با هم ترکیب کنید و از استفاده از سبک هایی که لزوماً به روش معمول نیستند، نترسید. از منسوجات و الگو های رنگ آمیزی از سراسر جهان مانند ایکات از کامبوج یا سوزانی از آسیای مرکزی استفاده کنید تا به فضا، احساس سرگرم کننده و عجیب و غریب ببخشید. همچنین، سعی کنید ملیله ها و فرش ها را در کنار عکس ها و آثار هنری خود روی دیوار ها آویزان کنید. ممکن است همه موارد گفته شده، بیش از حد به نظر برسد، اما به یاد داشته باشید که رنگ های اشباع شده، عنصر اصلی برای اجرای دکوراسیون بوهو است، رنگ سفید هم می تواند در ترکیب با رنگ های غنی تر مورد استفاده قرار بگیرد. از رنگ سفید استفاده کنید تا به صورت استراتژیک کمی فضای بصری را تعادل ببخشید.

وسایل تزئینی دکور بوهو

دکوراسیون بوهو برخلاف سبک مینیمال که مدرن و شیک است، رویکردی فلسفی را در بر می گیرد. مهم ترین نکته در هنگام استفاده از مواد تزئینی در یک خانه با طراحی بوهو، ترکیب و هماهنگی عناصر با یکدیگر است. مواد طبیعی و اساسی مانند سیزال را می توان با ابریشم و شنل ترکیب کرد. ظاهر وسایل باید کمی قدیمی باشند و براق و نو نباشند. بالش، پرده و فرش ‌ها با هم ترکیب می‌شوند تا یک پاتوق دنج و با الهام از فرهنگ جهانی را ایجاد کنند. سایبان ‌های روی تخت ‌ها و قسمت ‌های نشیمن، تزیینات دکوراسیون بوهو هستند.

 وسایل تزئینی
وسایل تزئینی

مبلمان دکوراسیون بوهو

اتاق ‌های با دکوراسیون بوهو معمولاً با مبلمان جمع ‌آوری شده در طول زمان پر می ‌شوند، بنابراین اقلام دست دوم و قدیمی نیز کاربرد دارند. هر یک از قطعات مبلمان باید منحصر به فرد بوده و داستانی اصیل را بیان کند. از جست و جو در سمساری های محله خود لذت ببرید و هر قطعه از مبلمان را به صورت مجزا انتخاب کنید. هم شما و هم میهمانانتان از احساس بوهو با صندلی ها و کاناپه های مخمل خواب دار در رنگ های اشباع شده لذت خواهید برد. استفاده از فرش ها و کوسن ها، فضایی دلپذیر برای نشستن روی زمین ایجاد می‌ کند و از آن جایی که یک اتاق بوهو باید احساس مهمان نوازی داشته باشد، مبلمان ساده یا با پشت صاف در اینجا کاربرد ندارند. قطعات راحت و آرامی مانند شزلون، تخت خواب، یا صندلی های پروانه ای را نیز می توانید انتخاب کنید.

روشنایی و لوازم جانبی دکور بوهو

نورپردازی کم ‌رنگ و محیطی، دکوراسیون بوهو را متحد می‌ کند و احساس آرامش و خوش ‌آمد گویی به وجود می آورد. به جای نورپردازی از بالای سر، خانه را با چندین فانوس، شمع، و چراغ های زمینی و رومیزی تزئین کنید. بازار های جهانی طراحی امروزی، یافتن انواع اشکال و سبک ‌ها را جهت دستیابی به ظاهر ترکیبی و همسان آسان می‌ کند.

در آغوش گرفتن دنیای طبیعی در این سبک، نقش اساسی دارد، بنابراین با سرخس ها و گیاهان آویزان، دکوراسیون اتاق خواب خود را زنده کنید. آن ها نه تنها به دیزاین اتاق خواب سرزندگی می بخشند، بلکه گیاهان، کیفیت هوا را نیز بهبود می بخشند، بنابراین هر چه بیشتر، بهتر است. فیلودندرون و نیلوفر های صلح بسیار کاربردی بوده و در برابر نور و درجه حرارت مختلف مقاومت می کنند. همچنین می توانید ساکولنت ها را در نظر بگیرید که به طور گسترده در طیف وسیعی از رنگ ها و بافت ها در دسترس هستند.

دکوراسیون داخلی بوهو
دکوراسیون داخلی بوهو

در نهایت، دکوراسیون بوهو را با میراث خانوادگی، اقلام دست ساز و اشیاء سفر های خود تزیین کنید. لوازم جانبی باید شخصی باشند، بنابراین آنچه را که دوست دارید، در معرض نمایش بگذارید، اعم از ملیله ‌ها، بطری ‌های قدیمی، نقشه‌ ها یا چینی‌ های نامتناسب. به خاطر داشته باشید که اگرچه دکوراسیون بوهو، یک سبک ترکیبی است، اما هنوز هم می تواند شیک و پر زرق و برق باشد، بنابراین از امتحان کردن یک لوستر براق یا یک آینه ضخیم با قاب طلا نترسید. در طراحی بوهو تنها یک قانون وجود دارد؛ هر یک از وسایل موجود در اتاق باید داستانی را در مورد شما در خود داشته باشد.

سبک یا دکوراسیون بوهو چیست؟

دکور بوهو، غیر متعارف و آزادانه است و منعکس کننده زندگی می باشد. این سبک، ترکیبی از الگو ها، بافت ها، چوب ها، رنگ ها و فلزات را به خانه می آورد.

در دکوراسیون بوهو از چه رنگ هایی استفاده می شود؟

رنگ‌ های خنثی را در ترکیب با رنگ‌ های گرم و روشن در نظر بگیرید. رنگ‌ های سفید، قهوه ‌ای و برنزه در کنار آبی، سبز، بنفش، نارنجی، قرمز و زرد به خوبی در دکوراسیون بوهو قرار می ‌گیرند.

در سبک بوهو از چه نوع مبلمانی استفاده می شود؟

مبلمان قدیمی و ترکیبی چوبی می توانند در دکوراسیون بوهو مورد استفاده قرار بگیرند.

آیا می توان دکوراسیون مدرن و بوهو را با هم ترکیب کرد؟

ترکیب دو سبک طراحی ممکن است در ابتدا چالش برانگیز به نظر برسد، اما ترکیب گرایش های مدرن و بوهو به معنای سرگرم شدن با یافته های قدیمی و وسایل جدید است. فرصت هایی که این سبک منحصر به فرد در اختیار قرار می دهد، بی پایان است، بنابراین اجرای فضای بوهوی مدرن خود را شروع کنید و تخیل خود را گسترش دهید.

با مطالعه این مقاله، تا حدودی با دکوراسیون بوهو آشنا شدید. کدام دکوراسیون را می خواهید در خانه خود امتحان کنید؟ تمامی سبک ها و ایده ها را به دقت بررسی کنید تا بتوانید در نهایت طرحی را که پاسخ گوی همه نیاز های شما باشد، انتخاب کنید. در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و راهنمایی در زمینه بازسازی و دیزاین منزل، طراحی دکوراسیون داخلی و مواردی از این دست، می توانید با تیم متخصص و حرفه ای سیبارون مشورت کنید و از نظرات کارشناسی ما بهره مند شوید. تیم اجرایی مجرب سیبارون، آماده اجرای ایده های شما می باشد.

دکوراسیون Boho
دکوراسیون Boho

 

مقالات مرتبط

دکوراسیون بوهو

دکوراسیون بوهو

در این مقاله به بررسی نکات اجرای دکوراسیون بوهو می پردازیم تا به این ترتیب شما قادر باشید تا سبک مناسب دکوراسیون داخلی خود را

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب