دکوراسیون منزل

دکوراسیون داخلی منزل

آیا می‌خواهید دکوراسیون داخلی منزل خود را تغییر دهید یا برای خانه جدید خود یک دکوراسیون زیبا و منحصربه‌فرد انتخاب کنید؟ طراحان داخلی آماده‌اند تا با تعیین فضاهای مورد نیاز، انتخاب موارد ضروری و تزئینی، یک دیزاین خانه کاربردی، ایمن و زیبا را برای شما فراهم نمایند.

طراحی دکوراسیون امروزه به یک ترند نوآورانه تبدیل شده است که موردتوجه افراد بسیاری قرار گرفته است. یک طراحی عالی با ترکیبی از سبک‌های تزئینی منحصربه‌فرد، لوازم جانبی مدرن و متخصصان مجرب ایجاد می‌شود. سبک‌های طراحی داخلی بسیار زیاد هستند و سبک‌هایی چون سبک طراحی داخلی معاصر، سبک طراحی سنتی، سبک طراحی مدرن و… را در بر می‌گیرد.

اگر مایل به آشنایی با انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی منزل برای دیزاین خانه های کوچک و بزرگ هستید، خواندن این مطلب می‌تواند راهنمایی مفیدی برای شما باشد.

1

دیزاین خانه

دیزاین خانه یکی از فاکتورهای کلیدی در زیبایی خانه است که در بحث طراحی دکوراسیون داخلی منزل نیز توجه ویژه‌ای با آن می شود. احتمالا بسیاری از شما برای طراحی فضای داخلی منزل خود با سبک‌های…

2

دکوراسیون منزل

افراد راه‌ها و روش‌های متفاوتی برای رهبری زندگی خود دارند، اما اغلب در مورد چند چیز اساسی و ضروری توافق دارند. مثلا همه بر این باورند که طراحی خانه و داشتن یک دکوراسیون داخلی مناسب و زیبا یکی از…

3

دکور خانه

عوامل تاثیرگذار بر دکور خانه شامل چه چیزهایی می‌شود. سفارش دکور منزل مناسب می‌توانند بر روحیه، کیفیت و سبک زندگی شما تاثیر بگذارد و فضای زندگی شما را سرشار از طراوت و انرژی مثبت نماید…

نیاز به مشاوره دارید؟

همین الان با مشاورین سیبارون تماس بگیرید:

0935-1303834 مشاوره رایگان واتس اپ

دیزاین خانه

دیزاین خانه یکی از فاکتورهای کلیدی در زیبایی خانه است که در بحث طراحی دکوراسیون داخلی منزل نیز توجه ویژه‌ای با آن می شود. احتمالا بسیاری از شما برای طراحی فضای داخلی منزل خود با سبک‌های مختلف چون دیزاین داخلی مدرن و معاصر و چندین سبک دیگر مواجه شده‌اید.

این اصطلاحات به سبک‌های مختلف طراحی دکوراسیون خانه اشاره دارد که هرکدام دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی برای دیزاین دکور خانه هستند. یکی دیزاین خانه مدرن را می‌پسندد و یکی دیزاین سنتی را. بنابراین تعیین گزینه موردنظر می‌تواند کار طراح دکوراسیون داخلی منزل را آسان‌تر سازد.

نورپردازی، چیدمان مبلمان و دیوارکوب، پرده و فرش از فاکتورهای کلیدی در دیزاین خانه و نوع دکوراسیون داخلی محسوب می‌شوند. با ایجاد یک طیف رنگی متضاد یا شبیه هم، متناسب با رنگ دیوار، مبلمان و کف پوش می‌توان جذابیت خاصی در دکور خانه ایجاد کرد.

دکوراسیون منزل

افراد راه‌ها و روش‌های متفاوتی برای رهبری زندگی خود دارند، اما اغلب در مورد چند چیز اساسی و ضروری توافق دارند. مثلا همه بر این باورند که طراحی خانه و داشتن یک دکوراسیون داخلی مناسب و زیبا یکی از ضروریات است. هرچند میزان پیچیدگی دکوراسیون، علاقه و موفقیت به دست آمده می‌تواند از فردی به فرد دیگر متغیر باشد. با وجود تمام این تفاوت‌ها آشنایی با چند اصل کلیدی در چیدمان منزل می‌تواند برای بسیاری افراد مفید باشد. برخی از این اصول عبارت‌اند از:

تعادل یا بالانس

ایجاد تعادل در هر بخش از زندگی مهم است. این مسئله در مورد طراحی داخلی نیز صدق می‌کند. سه نوع مختلف تعادل متقارن، نامتقارن و شعاعی را می‌توان در دکوراسیون داخلی منزل اعمال کرد که به نوع سبک طراحی و معماری فضای داخلی شما بستگی دارد. گاهی چیدمان منزل می‌تواند تلفیفی از دو نوع چیدمان نیز باشد.

یکپارچگی

این اصل ترکیبی از تمام عناصر طراحی داخلی برای ایجاد یکپارچگی در فضای مورد نظر است. شما می‌توانید به واسطه‌ نوع متریال، اندازه مبلمان و ایجاد هماهنگی در اشکال به یکپارچگی در طراحی داخلی برسید. بنابراین هرچند هر اتاق هویت خاص خود را دارد، جریان این سبک باید به طور ایده‌آل در سرتاسر خانه شما طنین انداز شود. جریان رنگ، ساده‌ترین راه برای ایجاد یکپارچگی در خانه است.

ریتم

مانند موسیقی، ریتم خوب می‌تواند دکوراسیون منزل شما را نیز بهبود بخشد. کلید استفاده از این اصل، تکرار تزئینات مجذوب‌کننده چشم است. خوشبختانه عناصر بی‌پایانی برای انجام این کار وجود دارد. به عنوان مثال، شما می‌توانید این کار را از طریق ظروف تزئینی، شیرآلات آشپزخانه و حمام انجام دهید یا از سبک‌های مشابه مبلمان در اتاق خواب و اتاق نشیمن خود استفاده کنید.

مقیاس و نسبت

یک اصل طراحی دکوراسیون داخلی منزل مقیاس و تناسب است. به این معنا که اشیاء موجود در اتاق شما با مقیاس و اندازه خانه مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال یک اتاق بزرگ با سقف‌های بلند به مبلمان حجیم‌تر و مرتفع‌تر نیاز دارد، اما همین مبلمان در یک فضای کوچک‌تر می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

کنتراست

یکی از قوی‌ترین اصول طراحی داخلی، ایجاد کنتراست یا تضاد در فضای داخلی است. با انواع شکل‌ها، رنگ‌ها، متریال یا بافت می‌توان این اصل منحصربه‌فرد را در فضا اعمال کرد. به عنوان مثال، نور در برابر تاریکی، خشن در برابر صاف، یا جفت کردن اشیا مهم با اشیا نسبتاً جزئی.

برجستگی

اصل برجستگی بر ایجاد یک نقطه کانونی در فضا متمرکز است که به محض ورود به فضا، جلب ‌توجه می‌کند. این برجستگی می‌تواند یک قطعه هنری، یک کوسن رنگارنگ بر روی یک کاناپه معمولی یا یک شومینه نمایشی باشد که چیدمان منزل شما را طعم‌دار می‌کند.

جزئیات

توجه به جزئیات هرچند ظریف نیز یک اصل کلیدی در دکوراسیون داخلی منزل است. جزئیات کوچک می‌تواند تفاوت‌های بزرگ ایجاد کنند. خواه این جزئیات در گلدوزی کوسن‌ها، سبک و رنگ ظروف و شیرآلات، دستگیره‌های کابینت، لوازم آشپزخانه یا حمام یا هرچیز دیگری باشد، تغییر آن می‌تواند دکوراسیون منزل شما را به طور چشمگیری افزایش دهد.

دکور خانه

در مبحث قبل راجع به برخی از اصول مهم در چیدمان منزل صحبت کردیم. اکنون می‌خواهیم بدانیم عوامل تاثیرگذار بر دکور خانه شامل چه چیزهایی می‌شود. سفارش دکور منزل مناسب می‌توانند بر روحیه، کیفیت و سبک زندگی شما تاثیر بگذارد و فضای زندگی شما را سرشار از طراوت و انرژی مثبت نماید.

نورپردازی

نورپردازی می‌تواند تفاوت زیادی در احساس شما نسبت به طراحی کلی خانه ایجاد کند. سه نوع اصلی نورپردازی مستقیم، غیرمستقیم و روشنایی کلی با هم کار می کنند تا هم خانه شما را روشن کنند و هم طراحی داخلی بسیار دیدنی برایتان ایجاد نمایند.

تهویه

توجه به تهویه مناسب یکی از نیازهای مهم در هر خانه‌ای است. تهویه طبیعی رایج‌ترین روش برای ورود هوای تازه و تغییر در هوای داخل خانه شما است که در صورت نبود شرایط می‌توان از تجهیزات تهویه استفاده کرد.

مبلمان و فرش

مبلمان و فرش از عناصر تزئینی برجسته و مهم هر خانه است که باید متناسب با نیازهای فردی شما و خانواده شما باشد. هنگام برنامه‌ریزی تجهیزات خانه، باید به فعالیت‌هایی که در هر اتاق رخ می‌دهد، فضایی که می‌خواهید ایجاد کنید و عناصر تزئینی موردنظرتان توجه کنید.

کفپوش

یک کفپوش خوب باید در درجه اول قابل تمیز کردن و فاقد لغزندگی باشد. انواع مختلفی از کف‌پوش‌ها مثل چوب سرامیک و… وجود دارد که انتخاب آن به بودجه، سلیقه و مفهوم طراحی کفپوش شما بستگی دارد.

طرح رنگ

رنگ یکی دیگر از فاکتورهای ضروری و تاثیرگذار برای طراحی دکوراسیون داخلی کنزل است. سلیقه خود در انتخاب رنگ را می‌توانید در چیدمان خانه ، نورپردازی، ایجاد تضاد و سایر المان‌های طراحی دکوراسیون داخلی اعمال کنید.

ایمنی

ایمنی یکی از مهم‌ترین مواردی است که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل بایستی به آن توجه کرد. این مهم است فقدان ایمنی لازم می‌تواند باعث آسیب به کودکان، به خصوص در زمان‌هایی که تنها هستند، شود.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی دارای سبک‌های طراحی بسیار زیادی است که هر طراحی خواه طراحی داخلی کلاسیک و مدرن باشد یا طراحی‌ صنعتی، ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فردی دارد. برخی از طرح‌های محبوب دکوراسیون داخلی عبارتند از:

سبک طراحی داخلی معاصر

برخی از مردم فکر می‌کنند سبک مدرن نوعی سبک معاصر یا امروزی است. اما در واقعیت این دو سبک کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. طرح‌های معاصر ماهیت منعطف‌تری دارند. بنابراین می‌توان آن‌ها را بر اساس علاقه فرد تغییر داد. برخی از عناصر سبک طراحی معاصر عبارت‌اند از:

 • استفاده از نور طبیعی
 • فضاهای باز
 • استفاده از پارچه‌های طبیعی و بافتی
 • رنگ‌های چوبی خیلی تیره یا خیلی روشن
 • استفاده از رنگ‌های خنثی

سبک طراحی داخلی سنتی

سبک طراحی داخلی سنتی مبتنی بر سنت‌های طراحی داخلی قدیمی به خصوص قرون 18 و 19 در اروپا است. این سبک به سبک قدیمی مدرسه اروپایی نیز معروف است. برخی از عناصر سبک طراحی سنتی عبارت‌اند از:

 • فضای استفاده از مبلمان چوبی و اکسسوری با رنگ‌های گرم و خنثی
 • استفاده از قطعات عتیقه و اکسسوری‌های مسی و برنجی
 • استفاده از متریال طبیعی مثل سنگ و آجر

سبک طراحی مدرن

استفاده از خطوط تمیز و واضح در طراحی خانه سبک مدرن را به تصویر می‌کشد. مواد مورد استفاده در این نوع طراحی بیشتر شیشه و فولاد است که ساده و در عین حال بسیار زیبا به نظر می‌رسند. طراحی شیک و منحصربه‌فرد مبلمان در این نوع طراحی می‌تواند نظر بسیاری از افرادی که به دنبال تغییر اساسی در دیزاین منزل خود هستند، را جلب نماید. برخی از عناصر طراحی داخلی مدرن عبارت‌اند از:

 • تضاد رنگ پررنگ یا خنثی با رنگ‌های اصلی
 • قالیچه‌های ساده یا دارای طرح هندسی
 • پلان‌های باز
 • مبلمان ساده با سطوحی صاف و براق
 • طراحی نامتقارن هدفمند
 • ایجاد ظاهری هنری با استفاده از لوازم جانبی

سبک طراحی داخلی مینیمالیستی

سبک مینیمالیستی یکی از جدیدترین سبک‌ها برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل با حداقل لوازم جانبی و مبلمان است. این طراحی برای افرادی که جوهر سادگی را دوست دارند، مناسب است. برخی از عناصر طراحی داخلی مینیمالیستی عبارت‌اند از:

 • فضای داخلی ساده و خلوت
 • استفاده حداکثر از رنگ سفید و خنثی
 • فاقد رنگ یا چاپ شلوغ و درهم
 • استفاده از مبلمان حداقل

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌ها یا فضاهایی که می‌خواهند قدمت را به نمایش بگذارند استفاده می‌شود و بیشتر نمایشی از زندگی مجلل و سلطنتی است. ایجاد نظم، تقارن، اصالت و سنگینی از مؤلفه‌های مهم این سبک دکوراسیون داخلی است تا در نگاه اول فضایی سلطنتی دکور خانه را به مخاطب القا کند. برخی از عناصر طراحی داخلی کلاسیک عبارت‌اند از:

 • مبلمان و اشیاء مجلل و پر زرق و برق، خیره‌کننده با حکاکی و خاتم کاری
 • پارچه‌های گلدار
 • لوسترها و آباژورهای لوکس و گران قیمت با نور زیاد

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان هنر یا فرآیند طراحی داخل یک اتاق یا ساختمان تعریف می‌شود. طراحی داخلی امروزه نقش بسیار پررنگی در زندگی ما دارد و می‌تواند با طرح‌های خلاقانه و نو سبک زندگی ما را مدرن‌تر و شیک‌تر سازد. استفاده بهینه از فضا، حفظ تعادل و در عین حال ایجاد یک دکور شیک منزل از مهم‌ترین اهداف طراحی دکوراسیون داخلی است.

دکوراسیون داخلی مستلزم استفاده از جزئیات تزئینی و زیبایی شناسی برای زیباتر کردن فضاهای موجود است. دکوراسیون داخلی بر عناصر طراحی مانند پالت رنگ، مبلمان و لوازم جانبی و نیز سقف، کفپوش، طرح دیوارها و… تمرکز دارد. یک طراح داخلی با تغییر این عناصر می‌تواند یک سبک طراحی داخلی مدرن، کلاسیک، سنتی و هر سبک دیگری را به شما ارائه دهد. یک طراحی دقیق دکوراسیون داخلی منزل کوچک نیز می‌تواند آن فضای کوچک را وسیع‌تر و دلبازتر جلوه دهد.

کلام پایانی

روش‌های طراحی داخلی منزل با ایده‌های خلاقانه می‌تواند منزل شما را متحول سازد و علاوه بر مزایای زیبایی ‌شنا‌ختی به تقویت روحیه و ایجاد آرامش نیز کمک می‌کند. امیدواریم با ارائه این مطالب توانسته باشیم گامی هرچند کوچک در جهت راهنمایی شما برداشته باشیم. همکاران ما در سایت سیبارون آماده‌اند تا ماحصل سال‌ها تخصص و تجربه خود در زمینه دکوراسیون داخلی منزل را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *