دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

شاید به جرات بتوان گفت مهمترین مورد در دکوراسیون داخلی وجود یک رنگ مناسب و ایده آل است. برای انتخاب رنگ ایده آل توصیه می کنیم به چند نکته ساده حتما توجه داشته باشید. اولین نکته میزان نور فضای مورد نظر است. در صورتی که نور در دسترس شما کم است نمی توانید از رنگ های تیره استفاده کنید.

ما در مجموعه سیبارون، قصد داریم در این محتوا در مورد دکوراسیون داخلی صحبت کنیم. در واقع هدف ما این است بیان کنیم چطور و چگونه می توانید یک طراحی شیک و زیبا برای اتاق خواب، آشپزخانه، اتاق کار و غیره داشته باشید. همه ی آنچه شما برای داشتن یک خانه ی زیبا یا یک دفتر کار منحصر به فرد نیاز دارید را دکوراسیون داخلی در اختیار شما قرار می دهد.

نکته ی مهم این است که برای اجرای یک دکوراسیون داخلی فوق العاده شما می بایست با قواعد و اصول این کار آشنایی لازم را پیدا کنید. این حرفه به واسطه ی کاربردی بودن متخصص های مجربی دارد. همچنین دارای سبک و سیاق و اصول و قواعد مربوط به خود می باشد. بنابراین ضروری است این اصول و قواعد را رعایت کنید.

شما می توانید با مطالعه ی موارد گفته شده در بالا سبک دلخواه و منحصر به خود را داشته باشید. در واقع این شما هستید که مشخص میکنید خانه و اتاق خواب و آشپزخانه باید چطور و چگونه طراحی و چیده شوند. البته برای این کار نیاز به آگاهی و دانستن اطلاعاتی در مورد دکوراسیون داخلی و انواع سبک های آن می باشید. با ما همراه باشید تا شما را با دکور داخلی و سبک های مهم و پرطرفدار آن آشنا کنیم.

1

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی یک هنر است، یک هنر که با سنت و مدرنیته آمیخته شده است. این هنر مثل دیگر شاخه های هم خانواده ی خود متاثر از روحیات، فرهنگ، اجتماع و زندگی انسان است. بنابراین شما…

2

اهمیت رنگ در فضای داخلی

شاید به جرات بتوان گفت مهمترین مورد در دکوراسیون داخلی وجود یک رنگ مناسب و ایده آل است. برای انتخاب رنگ ایده آل توصیه می کنیم به چند نکته ی ساده حتما توجه داشته باشید. اولین نکته میزان…

3

چیدمان و دکوراسیون داخلی

برای اجرای یک دکوراسیون داخلی بی نظیر شما نیاز به داشتن یک چیدمان بی نظیر دارید. در واقع چیدمان است که به دکوراسیون شما جان می بخشد و موجب چشم نواز شدن محیط و فضا خواهد شد. مبلمان…

نیاز به مشاوره دارید؟

همین الان با مشاورین سیبارون تماس بگیرید:

0935-1303834 مشاوره رایگان واتس اپ

دکوراسیون داخلی چیست ؟

دکوراسیون داخلی یک هنر است، یک هنر که با سنت و مدرنیته آمیخته شده است. این هنر مثل دیگر شاخه های هم خانواده ی خود متاثر از روحیات، فرهنگ، اجتماع و زندگی انسان است. بنابراین شما می توانید با توجه به فرهنگ، آداب اجتماعی، سنت و مواردی از این دست، در هر منطقه یک سبک دکوراسیون پرطرفدار را مشاهده نمایید. در واقع باید بگوییم این هنر زیبا و ویژه به شما کمک می کند تا بتوانید به نحو احسن از فضایی که در اختیار دارید استفاده کنید. فضاهای ایجاد شده را به بهترین نحو آراسته و مورد استفاده قرار دهید.

معماری و طراحی داخلی

همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم دکوراسیون داخلی سبک های خاص و متفاوتی دارد که شما می توانید بر حسب سلیقه ی خود و توان مالی که دارید از هر یک استفاده نمایید. همچنین شما می توانید چند سبک مختلف و متفاوت را با یکدیگر ترکیب نموده و از آن ها برای چیدمان مکان مورد نظر خود نهایت استفاده را ببرید. دو علم مجزا وجود دارد. معماری و طراحی داخلی.

دکوراسیون داخلی منجر به اتصال و ترکیب این دو علم خواهد شد. در طراحی داخلی یک ساختمان یا یک فضای خاص شما لازم است به چندین مورد توجه شایانی داشته باشید. نقشه ی داخلی ساختمان اهمیت دارد. این مورد بستگی به معمار بنا دارد. توانایی بالای معمار موجب می شود دست طراح داخلی برای چیدمان و دکوراسیون داخلی باز باشد. میزان نور طبیعی دریافتی در محیط مورد نظر نیز اهمیت بالایی دارد. به طور مثال در فضایی با نور کم استفاده از رنگ های تیره مناسب نخواهد بود. از جمله ی موارد دیگری که در دکوراسیون داخلی اهمیت بالایی دارند می توان به تفکیک پلان ها، پوشش به کار رفت بر روی دیوارها و سقف سازه، مبلمان و دیگر لوازمی که می بایست در آن فضا قرار داده شوند، اشاره کرد.

اهمیت رنگ در فضای داخلی

شاید به جرات بتوان گفت مهمترین مورد در دکوراسیون داخلی وجود یک رنگ مناسب و ایده آل است. برای انتخاب رنگ ایده آل توصیه می کنیم به چند نکته ی ساده حتما توجه داشته باشید.

اولین نکته میزان نور فضای مورد نظر است. در صورتی که نور در دسترس شما کم است نمی توانید از رنگ های تیره استفاده کنید، زیرا بار روانی خواهند داشت. همچنین اگر هدف، رنگ آمیزی اتاق کودک است می بایست به روحیات کودک توجه کرد و رنگ مناسب را انتخاب نمود به گونه ای که موجب بیش فعالی، استرس، خشونت و عصبانیت در کودک نشود.

اگر شما قصد دارید برای یک اتاق کار رنگ انتخاب کنید، به طور حتم فاکتورهای انتخاب رنگ در مقایسه با انتخاب رنگ برای خانه کاملا متفاوت خواهند بود. رنگی که برای محیط کار استفاده می شود نباید موجب خستگی روحی و حتی خستگی در چشم ها شود. همچنین رنگ مناسب در گروه رنگ های تند و جیغ نخواهد بود. رنگ باید آرامش را برای کارکنان به ارمغان آورد. به طور کلی رنگ های سرد موجب رخوت خواهند شد. در حالی که رنگ های گرم احساس پویایی بیشتری به شما می دهند. بنابراین توصیه می شود همواره از ترکیب این دو دسته رنگ در طراحی و دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

چیدمان و دکوراسیون داخلی

برای اجرای یک دکوراسیون داخلی بی نظیر شما نیاز به داشتن یک چیدمان بی نظیر دارید. در واقع چیدمان است که به دکوراسیون شما جان می بخشد و موجب چشم نواز شدن محیط و فضا خواهد شد. مبلمان، آینه ها، فرش های زیبا و خوش نقش و نگار،پرده ها، گل ها و گیاهان، لوسترها و مواردی از این دست، همگی در گروه چیدمان جای می گیرند. بنابراین وسیله های گفته شده موجب می شوند رنگ و نور فضا به زیباترین حالت ممکن به نظر برسد.

برای فضای کم و محدود توصیه می شود از مبلمان ساده تر استفاده کرد. مبل های کلاسیک فضا را اشغال می کنند. اگر آپارتمان شما متراژ کمی دارد، از نورپردازی های ساده در کنار آینه ها استفاده کنید تا محیط را بزرگتر از آن چه هست نشان دهید. رنگ های روشن مناسب چنین فضاهایی می باشند.

در میان سبک های شاخص در خصوص دکوراسیون داخلی برای چنین ساختمان هایی می توانید از سبک مینیمال و سبک مدرن بهره برد. رنگ های روشن و داشتن فضاهای خالی در این دو سبک و سبک های مشابه موجب می شود؛ فضا بزرگتر از آن چه هست به نظر برسد. ذکر این نکته ضروری است که بدانید طراحی داخلی با دکوراسیون داخلی متفاوت است. طراحی داخلی موجب استفاده ی بهینه و مناسب از فضا می شود. در حالی که دکوراسیون داخلی موجب زیباتر شدن فضای تولید شده خواهد شد.

معرفی چند سبک خاص

یکی از سبک های چشم نواز در حوزه ی دکوراسیون داخلی، سبک روستیک است. مرجع این سبک بی نظیر طبیعت می باشد. سادگی و زیبایی دو اصل مهم در طبیعت است که با اجرای این سبک این دو اصل مهم را می توانید به خانه یا محل کارتان راه دهید. عمده ی مبلمان و دیگر وسیله های چوبی طراحی شده در این سبک کاملا ساده و بی آلایش هستند. منسوجات به کار رفته نیز به طور عمده از کنف، پشم و پنبه تهیه می شوند. زیرا می بایست نزدیکترین حالت به طبیعت را حفظ کرد.

رنگ آمیزی برای چنین سبک منحصر به فردی با رنگ های نود و خنثی انجام می شود. دلیل این امر هم این است که در نهایت رنگ های خنثی بیشترین قرابت را با وسیله های گفته شده دارند. در این سبک برای پوشش دیوارهای مکان مورد نظر شما می توانید یا از رنگ های سفید و کرم استفاده کنید یا این که از سنگ آنتیک با طرح های نزدیک به سبک روستیک و چوب یا آجر بهره ببرید.

همانطور که ذکر کردیم سبک روستیک نزدیکترین حالت به طبیعت را برای شما فراهم می آورد. ما می دانیم خانه های روستایی شبیه ترین سازه ها و بناها به طبیعت هستند. ویژگی بارز تمام خانه های روستایی داشتن پنجره های بزرگ است. در واقع سعی بر این است که تا آخرین لحظه ی حضور آفتاب بهترین استفاده را از نور آن ببرند. بنابراین در سبک گفته شد نیز سعی بر این است از نور طبیعی بیشترین استفاده را ببریم. به همین دلیل در سبک روستیک پنجره های سازه ی مورد نظر را بزرگ و رو به آفتاب می سازند.

سبک منحصر به فرد شابی شیک

اگر شما علاقه مند به سبک های طبیعت گرایانه و سبک های امروزی و مدرن هستید و انتخاب میان این دو برای شما دشوار است این سبک را برای دکوراسیون به شما پیشنهاد می کنیم. این سبک حد فاصل روستیک و مدرن است. در دکوراسیون داخلی به سبک شابی شیک، از رنگ هایی استفاده می شود که وسیله ها کمی فرسوده به نظر برسند. این فرسودگی موجب قدیمی شدن خواهد شد.

منسوجات را به طور عمده از جنس پنبه، کتان و کنف تهیه می کنند. دلیل این امر این است که هنگام مشاهده احساس سنتی بودن را به ذهن مخاطب می رساند. محیطی با پارچه های گفته شده و رنگ های نود موجب می شود مخاطب این فضا احساس لطافت طبیعت را در خود احساس کند. همچنین از سازه های چوبی استفاده می شود. اما سازهای مورد نظر دارای طراحی و زیبایی خاصی می باشند. کنده کاری ها و تجمل زیبایی را در خود دارند. در واقع شما در کنار لطافتی که از این محیط دریافت می کنید نوعی تجمل و زرق و برق نیز مهمان دیدگان خود خواهید کرد.

سبک زیبای وینتیج

استفاده از این سبک یک فضای راحت و زیبا را در اختیار شما قرار می دهد. قفسه هایی که در ندارند، ظروف نقاشی شده، آینه های مجلل، پرده های سفید و توری راشل، مبلمان چوبی، چراغ های مات، دیوارهایی با طراحی های خاص و کتابخانه های زیبا و زیاد از جمله برخی ویژگی های سبک وینتیج می باشند. اگر روحیات شما خاص است و علاقه دارید در مکان و فضایی متفاوت زندگی کنید، توصیه می کنیم این سبک را برای خانه یا محل کارتان انتخاب کنید. این سبک همچنین برای افرادی که علاقه ی زیادی به وسیله های قدیمی و عتیقه ها دارند یک سبک منحصر به فرد برای دکوراسیون داخلی خواهد بود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *