دکوراسیون راه پله

دکوراسیون راه پله با ایده های ناب و هیجان انگیز

یکی از مهمترین بخش های دکوراسیون راه پله نورپردازی در مسیر راه پله است. فراموش نکنید که راه پله های خانه به نورپردازی احتیاج مبرم دارند.

مقدمه

اغلب ما وقتی که نام دکوراسیون داخلی به گوشمان میرسد ایده هایی برای دکوراسیون آشپزخانه، پذیرایی و اتاق نشیمن در ذهنمان جرقه میخورد. کمتر کسی به دکوراسیون راه پله فکر می کند. اگر شما هم جزو معدود افرادی هستید که برای دکوراسیون راه پله ایده هایی درخشان در سر دارید به شما تبریک می گوییم. چرا که مطمئنا اهمیت این بخش از خانه را در چشم انداز نهایی دکوراسیون درک کرده اید. ایده های مختلفی برای این کار وجود دارد که می توانید از بین آن ها بهترین ایده ها را گلچین کنید. تنها توصیه ای که به شما داریم این است که راه پله ها را به حال خود رها نکنید. در ادامه قصد داریم ایده هایی جذاب و هنری برای دکوراسیون راه پله معرفی کنیم. بنابراین ما را تا انتها همراهی کنید.

تعبیه تابلوهای نوستالژیک در دکوراسیون راه پله

شما می توانید برای دکوراسیون راه پله از تابلوهای نوستالژیک و قدیمی استفاده کنید. تابلوهایی که در آن ها عکس های سیاه و سفید خانواده تان خودنمایی می کند و یا نقاشی هایی از نقاشان معروف. این تابلوها می توانند حال و هوایی ماجراجویانه و جذاب به دکوراسیون راه پله بدهند. بنابراین افراد با عبور از راه پله ها حس و حال عبور از تونل زمان را تجربه خواهند کرد.

"تعبیه

استفاده از کاغذ دیواری

کاغذ دیواری می تواند چهره ای متفاوت به فضای راه پله بدهد. شما می توانید الگوهای جذابی با کاغذ دیواری در مسیر راه پله ایجاد کنید. تابش نور از دریچه راه پله روی کاغذ دیواری و انعکاس آن در راه پله بی شک مسیر پله ها را جذاب تر خواهد کرد.

استفاده از مجسمه های تاریخی

شما می توانید در ورودی مسیر راه پله مجسمه های سنگی زیبایی را قرار دهید. این مجسمه ها می توانند پیکره شخصیت تاریخی محبوب شما یا مجسمه حیوانات باشد. شما می توانید یک یا دو مجسمه در ورودی راه پله قرار دهید تا به زیبایی هرچه تمام این بخش از دکوراسیون منزل را شاخص کنید.

تعبیه مجسمه های هنری می تواند راه پله را در خانه شاخص کند
تعبیه مجسمه های هنری می تواند راه پله را در خانه شاخص کند

استفاده از تابلوهای هنری در دکوراسیون راه پله

در مورد قبلی به استفاده از تصاویر نوستالژیک اشاره کردیم. اما اینجا منظورمان استفاده از تابلوهای کالیگرافی، تابلوهای خوشنویسی یا تابلوهای برجسته ای است که می تواند از جنس سفال یا سنگ باشد. شما می توانید تعدادی قاب هنری در مسیر راه پله تعبیه کنید که بسیار شاخص و منحصر به فرد است. با این کار توجه افراد را بیش از هر نقطه دیگر به دکوراسیون راه پله جذب خواهید کرد.

استفاده از پیچک های رونده در مسیر نرده های راه پله

شما می توانید از گیاهان برای تزئین این فضا استفاده کنید. اما قرار دادن گلدان در مسیر راه پله می تواند ایمنی را زیر سوال ببرد و باعث زمین خوردن افراد در این مسیر شود. بنابراین می توانید به جای این کار از  نرده های راه پله استفاده کنید و شاخه های پیچک را دور آن ها بپیچید. همچنین می توانید گلدان ها را روی دیوار نصب کنید. با این کار جلوه ی زیبایی به دکوراسیون راه پله خواهید داد. استفاده از عناصر طبیعی همچون شاخ و برگ پیچک های رونده و گیاهان طبیعی در مسیر راه پله می تواند فضای خانه را شاداب کند.

تعبیه گیاهان در مسیر راه پله می تواند شادابی ویژه ای به فضا بدهد
تعبیه گیاهان در مسیر راه پله می تواند شادابی ویژه ای به فضا بدهد

نورپردازی در دکوراسیون راه پله

یکی از مهمترین بخش های دکوراسیون راه پله نورپردازی در مسیر راه پله است. فراموش نکنید که راه پله های خانه به نورپردازی احتیاج مبرم دارند. شما می توانید نورپردازی را در قسمت پله ها، نرده ها و یا حتی در سقف راه پله ایجاد کنید. ایده های زیادی برای نورپردازی در دکوراسیون راه پله وجود دارد. تمام جذابیت راه پله های خانه شما در شب به نورپردازی آن است. نورپردازی حول المان های هنری نصب شده در مسیر راه پله با استفاده از فانوس های دیواری نیز میتواند ایده ای جذاب باشد.

نمونه ای از یک نورپردازی شیک و زیبا
نمونه ای از یک نورپردازی شیک و زیبا

طراحی نقوش هنری روی پیشانی پله ها

اگر کمی زیرک باشید متوجه می شوید آنچه که در چشم انداز خانه جلوه بیشتری دارد پیشانی پله هاست. بنابراین می توانید نقوش هندسی خلاقانه ای را روی پیشانی پله ها پیاده سازی کنید. استفاده از کاشی، آینه، چوب های معرق کاری شده و متریال های گچی با نقوش برجسته می تواند ایده ای درخشان باشد. با این کار شما جلوه ای زیبا به دکوراسیون خانه خواهید داد. شما می توانید دکوراسیون راه پله را بر اساس دکوراسیون خانه به شکل سنتی یا انتزاعی و مفهومی طراحی کنید.

نصب آینه در دکوراسیون راه پله

از دیگر ایده های جذاب برای این کار نصب آینه در مسیر آن است. یکی از درخشان ترین ایده ها برای ایجاد جلوه ای تابناک در راه پله های کوچک استفاده از آینه است. شما می توانید آینه هایی با قاب های هندسی زیبا در مسیر راه پله تعبیه کنید. در این مورد نیز کمی خلاقیت و سلیقه به خرج دهید تا زیبایی راه پله دو چندان شود.

نصب آینه فضا را نورانی و دلباز خواهد کرد
نصب آینه فضا را نورانی و دلباز خواهد کرد

استفاده از عناصر آویز در مسیر راه پله

اگر به عناصر هنری خاصی علاقه دارید می توانید آن ها را در مسیر راه پله آویزان کنید. آویز کردن این عناصر هنری از سقف میتواند جلوه ای متفاوت و جذاب به دکوراسیون راه پله بدهید. استفاده از عناصر هنری آویز در مسیر راه پله زیبایی آن را دوچندان می کند

نقاشی روی دیوارهای راه پله

مورد دیگری که می توان برای دکوراسیون راه پله در نظر داشت نقاشی روی دیوارهای راه پله می باشد. این مورد را تنها زمانی اجرا کنید که ایده ای هنری و خاص در ذهن دارید. بنابراین می توانید جلوه ای منحصر به فرد به فضای راه پله بدهید.

استفاده از کناف در مسیر راه پله

یکی از ایده های جذاب و قابل اجرا تعبیه کناف و گچبری می باشد. شما می توانید با استفاده از کناف هم جلوه ای زیبا و هنری به راه پله بدهید و هم نورپردازی آن را تکمیل کنید. این ایده هیچ گاه توسط طراحان داخلی کنار گذاشته نمی شود چرا که با هر نوع دکوراسیونی جور در می آید. چه در خانه های مدرن و چه در خانه های کلاسیک می تواند اقدام به نصب و تعبیه کناف با طرح دلخواه نمود.

نتیجه گیری

دکوراسیون راه پله یکی از مهمترین بخش های دکوراسیون داخلی خانه می باشد. از این بخش هرگز نباید غافل شد چرا که می تواند جلوه ی خانه تان را زیر و رو کند. استفاده از المان های هنری، استفاده از گیاهان و نورپردازی در مسیر راه پله ها از ایده های درخشان در این رابطه است. باید به این نکته دقت داشته باشید که دکوراسیون راه پله مطابق و هماهنگ با دکوراسیون خانه تان باشد. به عنوان مثال اگر خانه تان را به شیوه مدرن دیزاین کرده اید نباید در مسیر راه پله از المان های کلاسیک استفاده کنید. در انتخاب رنگ نیز باید این دقت را به خرج دهید. چنانچه این نکات را رعایت کنید در نهایت خانه ای زیبا با دکوراسیونی خلاقانه و چشم نواز خواهید داشت.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب