دکوراسیون سبز و طلایی

دکوراسیون سبز و طلایی؛ انعکاسی از طبیعت در خانه

دلیل جذابیت دکوراسیون سبز و طلایی را میتوان ارتباط نزدیک روح انسان با طبیعت دانست. ترکیب این دو رنگ در کنار هم یادآور صحنه هایی از طبیعت است.

مقدمه

اولین چیزی که بعد از ورود به یک مکان جدید شما را درگیر خود میکند اتمسفر آن مکان است. در لحظه ورود موجی از انرژی به استقبال شما خواهد آمد. بخش زیادی از این انرژی ناشی از دکوراسیون داخلی محیط می باشد. گاهی اوقات برخی از دکوراسیون ها به قدری هنرمندانه و با سلیقه است که تا چند دقیقه محو آن خواهید بود. یکی از با کلاس ترین و شیک ترین دکوراسیون ها، دکوراسیون سبز و طلایی می باشد. رنگ سبز به خودی خود شکوه بی نظیری دارد. ترکیب این رنگ زیبا در کنار طلایی می تواند یاد آور تلالو نور خورشید و درخشش انوار تابناک آن روی برگهای سبز درختان باشد. این ترکیب رنگ حس و حالی از آرامش وصف ناپذیر را در دکوراسیون منزل ایجاد می کند. در ادامه قصد داریم بیشتر پیرامون این دکوراسیون هنری به گپ و گفت بپردازیم بنابراین با ما همراه شوید.

دکوراسیون سبز و طلایی؛ یادآور درخشش نور خورشید در طبیعت

رنگ طلایی یک رنگ گرم و گیرا می باشد. این رنگ چیزی جز درخشش نور بی بدیل خورشید را یادآوری نمیکند. در واقع دلیل جذابیت دکوراسیون سبز و طلایی را می توان ارتباط نزدیک روح انسان با طبیعت دانست. این ترکیب رنگ به قدری کامل است که نیاز به هیچ رنگ دیگری ندارد. با این حال اضافه کردن رنگ های ملایم دیگر همچون رنگهای پاستیلی می تواند آن را طبیعی تر جلوه دهد. طیف رنگی سبز بسیار گسترده است. بنابراین شما می توانید انواع تناژهای رنگ سبز را در چیدمان با رنگ طلایی ترکیب کنید. این ترکیب رنگ را می توان هم در خانه های مدرن و هم در خانه های کلاسیک پیاده سازی کرد.

دکوراسیون سبز و طلایی جلوه زیبایی از طبیعت را یادآوری می کند
دکوراسیون سبز و طلایی جلوه زیبایی از طبیعت را یادآوری می کند

رنگ طلایی زینت بخش دکوراسیون سبز و طلایی است

بسیار مهم است که رنگ طلایی را به همان ظرافت نور خورشید در دکوراسیون به کار ببرید. استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی در واقع حکم زینت بخشی به دکوراسیون را دارد. بنابراین رنگ طلایی نمی تواند رنگ غالب باشد. همانطور که در طبیعت هم نور طلایی رنگ خورشید زینت بخش مناظر است. استفاده از رنگ طلایی برای دیوارها یا برای مبلمان و سایر تجهیزات حجیم اصلا مناسب نیست. بنابراین چه چیزهایی را می توان در دکوراسیون سبز و طلایی به رنگ طلایی انتخاب کرد؟ ساعت، پایه های مبل، گلدان، نقوش ظریف و هندسی روی کاغذ دیواری، قاب آینه، آباژور، مجسمه، لوستر، کمد دیواری و تابلوهای هنری. این موارد بهترین گزینه ها برای اضافه کردن رنگ طلایی در دکوراسیون سبز و طلایی هستند.

ایجاد فضای دلباز با دکوراسیون سبز و طلایی

یکی از مهمترین مشخصه ها در دکوراسیون سبز و طلایی ایجاد فضایی دلباز و روشن است. رنگ طلایی رنگی براق و درخشان می باشد. بنابراین می تواند با انعکاس نور فضا را روشن تر جلوه دهد. این رنگ در کنار رنگ سبز گرمابخش بیشتری ایجاد می کند و عمق و ابعاد وسیع تری به فضا می دهد. بنابراین اجرای دکوراسیون سبز و طلایی در خانه های کوچک نیز ایده ای کاربردی خواهد بود.

رنگ طلایی می تواند موجب روشن شدن فضا شود
رنگ طلایی می تواند موجب روشن شدن فضا شود

ایجاد تعادل در دکوراسیون سبز و طلایی

همانطور که گفته شد دکوراسیون سبز و طلایی یک دکوراسیون گرم و گیرا می باشد. اما شما باید دقت داشته باشید که تعادل را در این دکوراسیون رعایت کنید. استفاده از رنگ هایی مثل رنگ کرمی، شیری، کاراملی، نخودی، طوسی، آبی روشن و حتی سفید می تواند تعادل را در این دکوراسیون ایجاد کند. بنابراین تمام خانه را با رنگ های گرم و گیرا اشباع نکنید. اجازه دهید رنگ های خنثی نیز وارد بازی شوند. بدین شکل فضای خانه جذاب تر خواهد شد.

استفاده از تجهیزات چوبی در دکوراسیون سبز و طلایی

یکی از زیباترین صحنه ها در دکوراسیون سبز و طلایی استفاده از متریال های چوبی در چیدمان است. آنچه که می تواند گرما و صمیمیت را در این دکوراسیون جاری کند انتخاب تجهیزات چوبی می باشد. توصیه می شود که در این ترکیب رنگ از انتخاب متریال های فلزی دوری کنید. هیچ چیز به اندازه چوب نمی تواند به دکوراسیون زیبای شما گرما ببخشد. استفاده از تجهیزات چوبی می تواند شما را به حس و حالی از حضور در قلب طبیعت ببرد.

تجهیزات چوبی گرمای بیشتری به چیدمان سبز و طلایی می دهد
تجهیزات چوبی گرمای بیشتری به چیدمان سبز و طلایی می دهد

نورپردازی در دکوراسیون سبز و طلایی

نورپردازی در دکوراسیون سبز و طلایی باید به شکل مهندسی شده و اصولی اجرا شود. در دکوراسیون سبز و طلایی نورپردازی می تواند با استفاده از نور مخفی، آباژور، لوستر طلایی و فانوس های دیواری اجرا شود. بسیار مهم است که نورپردازی در این دکوراسیون به شیوه ای باشد که رنگ طلایی جلوه بیشتری پیدا کند. رنگ طلایی به زیبایی هرچه تمام میتواند نور را منعکس کند. بنابراین تعیین زاویه مناسب نورپردازی و شیوه درست نورپردازی در جلوه گری این رنگ تاثیر به سزایی دارد.

انتخاب فرش در چیدمان سبز و طلایی

از مهمترین عناصری که در هر دکوراسیون دارای اهمیت میباشد فرش است. در دکوراسیون سبز و طلایی نیز باید به رنگ و جنس فرش ها دقت شود. انتخاب نوع فرش باید با توجه به نوع دکوراسیون صورت پذیرد. به عنوان مثال در یک دکوراسیون کلاسیک و سنتی انتخاب فرش با نقوش کلاسیک و سنتی می تواند انتخابی ایده آل باشد. با این حال در چیدمان های مدرن بهتر است فرش به صورت تک رنگ و ساده انتخاب شود. سعی کنید فرش ها را به رنگ سبز خالص انتخاب نکنید. ایجاد تضاد هنری و هارمونیک در دکوراسیون میتواند جلوه رنگ سبز و طلایی را بیشتر کند. به طور کلی سعی کنید در این ترکیب رنگ فرش هایی با نقوش ساده تر انتخاب کنید تا فضا آرامش خود را حفظ کند.

فرش هایی که در آن ها از طرح های هندسی ساده استفاده شده آرامش بیشتری به فضا می دهند
فرش هایی که در آن ها از طرح های هندسی ساده استفاده شده آرامش بیشتری به فضا می دهند

استفاده از تزئینات دکوراتیو در چیدمان سبز و طلایی

برای اینکه این ترکیب رنگ جلوه زیباتری داشته باشد باید از تزئینات دکوراتیو در فضا استفاده کنید. انتخاب آباژور با پایه طلایی، تابلوهای هنری، آینه با قاب طلایی و ظروف عتیقه می تواند انتخاب مناسبی باشد. اگر دکوراسیون خانه تان کلاسیک است دستتان برای انتخاب تزئینات دکوراتیو کاملا باز است. شما می توانید قاب های منبت کاری شده یا معرق کاری شده در خانه نصب کنید. استفاده از شمعدان های طلایی و ظروف قدیمی پتینه کاری شده نیز بسیار هوشمندانه است.

نتیجه گیری

دکوراسیون سبز و طلایی یکی از باشکوه ترین دکوراسیون هایی است که می توانید در خانه برپا کنید. در این دکوراسیون تمامی اجزا دارای روح هستند. رنگ سبز به خودی خود یاد آور طبیعت است. بنابراین می تواند حس آرامش را به شما القا کند. در این دکوراسیون رنگ سبز غالب است و رنگ طلایی زینت بخشی به دکوراسیون را به عهده دارد. بنابراین باید دقت داشته باشید که هر رنگ را در کجا و به چه میزان استفاده می کنید. استفاده از المان های هنری به رنگ سبز و طلایی نیز می تواند جلوه ای بسیار عمیق و پر معنا به خانه تان بدهد.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب