دکوراسیون طوسی صورتی

دکوراسیون طوسی صورتی؛ سبکی مدرن در طراحی داخلی

دکوراسیون طوسی صورتی یکی از سبک های محبوب و مدرن در دکوراسیون داخلی محسوب می شود. رنگ ها مفهومی هستند که از طریق چشم دیده می‎شوند.

دکوراسیون طوسی صورتی

دکوراسیون طوسی صورتی یکی از سبک های محبوب و مدرن در دکوراسیون داخلی محسوب می شود. رنگ ها مفهومی هستند که از طریق چشم دیده می‎شوند. رنگ ها به طور مستقیم بر روح و روان افراد تاثیر می گذارند. گاهی نگاه به یک رنگ شما را برافروخته یا افسرده می‌کند. رنگی دیگر، شما را به آرامش و سکون دعوت می کند. البته به این معنا نیست که فقط یک رنگ را برای زندگی انتخاب کنید. به طور مثال اگر عاشق رنگ طوسی هستید نمی توانید تمام لوازم و اِلمان ها (لباس، لوازم منزل، در، دیوار و…) را به رنگ طوسی انتخاب کنید.

رنگ ها در کنار یکدیگر، معنا و مفهوم واقعی خود را پیدا می کنند. مهندسان معمار یا طراحان داخلی بیشترین افرادی هستند که با قوانین رنگ ها در زندگی واقعی سروکار دارند. از اثرات فیزیولوژیکی و روانشناختی رنگ ها برای طراحی و ساخت یک محیط آرام و دوست داشتنی، نهایت استفاده را می کنند.

روانشناسی رنگ طوسی و صورتی

دکوراسیون طوسی صورتی در هر فضا و محیطی قابل اجرا است. طوسی و صورتی ترکیب فوق العاده ای را خلق می کنند. دو رنگ بسیار زیبا و ملایم هستند، اما در عین حال مکمل یکدیگر می باشند. یک دسته بندی و معیار کلی برای رنگ ها وجود دارد. رنگ ها به طور کلی به سه گروه گرم، سرد و خنثی تقسیم می شوند. رنگ طوسی در زمره رنگ‎های خنثی قرار دارد. میانه رنگ سفید و مشکی است. در طیف نقره ای، خاکستری تیره و روشن، دودی و… قرار دارد. در روانشناسی، طوسی نماد اطمینان، اعتماد، درایت و بی طرفی است.

رنگ صورتی در زمره رنگ‌های گرم قرار می گیرد. از ترکیب رنگ سفید (سرد) و رنگ قرمز (گرم) خلق می شود. در روانشناسی، نماد لطافت، شادمانی و مهربانی است. به نوعی نماد عشق نیز محسوب می شود. صورتی به عنوان رنگی دخترانه شناخته می شود.

در دکوراسیون طوسی صورتی از تناژ ملایم رنگ صورتی استفاده کنید. به دلیل اینکه تناژ تیره تر (نزدیک به قرمز) بیش از حد جسورانه است. البته استفاده از آن نیز دشوار است.

روانشناسی رنگ طوسی و صورتی
روانشناسی رنگ طوسی و صورتی

شناخت اثر رنگ طوسی در متن چیدمان طوسی صورتی

دکوراسیون طوسی صورتی زمانی که بر تن دیوارها، مبلمان و لوازم دیگر می نشینند فضای فوق العاده ای را در دکوراسیون منزل ایجاد می کنند. طوسی رنگی خنثی، ساده و آزاد است. در عین حال بی روح بوده و استفاده زیاد و یکنواخت از آن موجب افسردگی و کسالت می‎شود. در معماری داخلی به راحتی با بسیاری از رنگ ها با تناژ تیره یا روشن ترکیب می شود. این ترکیب، هارمونی و درخشش بصری فوق العاده ای را ایجاد می کند. به دلیل اینکه هر رنگی را به سمت تعادل می کشاند.

چیدمان و دکوراسیون طوسی صورتی مهارتی محافظه کارانه و خلاقانه را به نمایش می‌گذارد. به طور مثال دیوارها را به رنگ طوسی و سقف را روشن تر از رنگ دیوار ها انتخاب کنید. در کنار آن، از مبلمان راحتی یا اسپرت به رنگ مشکی، زرد یا… استفاده کنید. رنگ طوسی را می توانید به عنوان رنگ اصلی (برای اثاثیه خانه مانند مبلمان، میز، روفرشی، آینه و…) انتخاب نمایید. نکته مهم حرکت آن به سمت تعادل است. اینجاست که اهمیت رنگ مکمل مطرح می‌شود.

اهمیت رنگ مکمل در دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون طوسی صورتی از قانون رنگ مکمل استفاده می شود. در چرخه رنگ، به رنگ های مقابل یکدیگر و متضاد، رنگ های مکمل می گویند. تاکید بر استفاده از رنگ های متضاد نیست، بلکه هدف خلق توازن، تعادل و هارمونی رنگ ها در فضا است.

معمار و طراح دکوراسیون بر چگونگی و میزان استفاده از رنگ ها در فضا می پردازد. به عبارت دیگر هنر ترکیب رنگ ها در فضای واقعی را بررسی می کند. فقط کافیست کارفرما رنگ اصلی و رنگ مکمل (با تناژ تیره یا روشن) را انتخاب کند.

دکوراسیون مدرن با رنگ طوسی
دکوراسیون مدرن با رنگ طوسی

در دکوراسیون طوسی صورتی، طوسی تیره یا روشن رنگ اصلی است. رنگ هایی مانند صورتی، سفید، زرد آبی و مشکی به عنوان مکمل رنگ طوسی بسیار محبوب هستند. البته محبوبیت طوسی در کنار صورتی بر کسی پوشیده نیست. شما می‌توانید طوسی را در کنار صورتی روشن یا تیره انتخاب کنید. البته رنگ طوسی را نیز می توانید با تناژ تیره یا روشن انتخاب نمایید. نکته دیگر این است که می‌توانید رنگ صورتی را به عنوان رنگ غالب یا اصلی و رنگ طوسی را به عنوان مکمل انتخاب کنید. البته استفاده محدود تری دارد و معمولا در دکوراسیون اتاق خواب استفاده می شود.

دکوراسیون طوسی صورتی، دکوراسیون مدرن با رنگ طوسی

دکوراسیون طوسی صورتی به پیروی از سبک مدرن طراحی و چیدمان می شود. در معماری، سبک به معنای ترکیب عناصری است که از نظر فرم، شکل، رنگ، روش ساخت و مصالح اولیه با یکدیگر هماهنگ باشند. در معماری دو سبک کلاسیک و مدرن بیشتر شناخته شده هستند و کاربرد دارند. هر کدام، ویژگی های منحصر به فردی دارند که مشخصه همان سبک هستند.

سبک مدرن در سه دهه گذشته بسیار محبوب شده است. به دلیل اینکه بر سادگی و عدم تقارن فرم، شکل و رنگ در تمام عناصر و اجزا (لوازم منزل و محیط کار) تاکید دارد. در سبک مدرن برخلاف سبک کلاسیک از رنگ های خنثی استفاده می کنند. یکی از این رنگ های خنثی تناژ های مختلف طوسی است.

شاید به دلیل رواج سبک مدرن، محبوبیت دکوراسیون طوسی صورتی نیز افزایش یافته است. به این دلیل از رنگ صورتی به عنوان مکمل استفاده می شود تا به حذف یکنواختی و ایجاد کنتراست در فضا کمک کند. همچنین می توان نقاط کانونی را در فضا ایجاد کرد. در سبک مدرن از رنگ های دیگری مانند بژ، کرم، سفید، طلایی و… نیز استفاده می کنند.

اهمیت رنگ مکمل در دکوراسیون داخلی
اهمیت رنگ مکمل در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون طوسی صورتی، از منزل تا محیط کار

دکوراسیون طوسی صورتی در محیط های مختلف مانند منازل، مراکز اداری، تجاری و هر جایی که دوست داشته باشید قابلیت اجرا دارد. در چیدمان داخلی منزل، برای اتاق پذیرایی، نشیمن، راهرو (ورودی)، دکوراسیون آشپزخانه، دیزاین اتاق خواب و اتاق کار می توان اجرا کرد. در محیط های کاری به ویژه محیط هایی که بانوان بیشتر حضور دارند (مزون ها) استفاده از این رنگ ها بسیار ایده آل است.  همچنین در مراکز تجاری که کالاهای لوکس و درخشان به فروش می‌رسند (فروشگاه لوستر و طلافروشی) نیز گزینه مناسبی است.

اخیرا این ترکیب برای تزیین اتاق نشیمن بسیار پرطرفدار شده است. برای اتاق پذیرایی و نشیمن می‌توانید مبلمان، میز صندلی، میز جلو مبلی، کنسول و… را به رنگ طوسی انتخاب کنید. اکسسوری‎ها و عناصر دکوراتیو مانند کوسن، نورپردازی، شال مبل بافتنی، پاف مبل، قاب عکس و هر چیزی را که دوست دارید به رنگ صورتی انتخاب کنید.

رعایت چند نکته مهم

در زمان اجرای دکوراسیون طوسی صورتی، اگر ملاحظات و قوانین رعایت شود چیدمانی منحصر به فرد خواهید داشت. می توانید از قوانین 60، 30، 10 یا 70، 20، 10 برای ترکیب رنگ اصلی و مکمل استفاده کنید.

پوشش رنگ کف نسبت به دیوار باید تیره تر باشد، همچنین رنگ دیوار باید از سقف تیره تر باشد. تمام دیوارها را با یک تناژ رنگ نکنید. یک دیوار را به عنوان کانون دکوراسیون انتخاب کنید یا دیوارها را از نظر رنگ، دو به دو هماهنگ کنید. به عبارت دیگر از دو تناژ طوسی تیره و روشن استفاده کنید.

علاوه بر طوسی و صورتی از یک رنگ سوم به صورت ردیفی و نقطه ای نیز می توانید استفاده کنید، مانند رنگ بژ یا رنگ سبز گیاهان.

اگر فضای شما کوچک است و نور طبیعی کمتری دارد از تناژ های طوسی و صورتی روشن استفاده کنید. اگر فضای شما بزرگتر است طوسی با تناژ تیره ایده آل تر (ترکیبی) است.

دکوراسیون طوسی صورتی، از منزل تا محیط کار
دکوراسیون طوسی صورتی، از منزل تا محیط کار

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب