دکور پشت تلویزیون با چوب

دکور پشت تلویزیون با چوب

روش های متعددی برای دکور پشت تلویزیون با چوب وجود دارد. دنیای طراحی داخلی و دیزاین منزل دنیای منعطفی است. از اینرو به هیچ عنوان لزومی ندارد تا برای دکور کردن فضای پشت تلویزیون، از یک نوع دیوار پوش استفاده نمایید. لذا استفاده کردن از دو مدل دیوارپوش با رنگ ها و طرح های متفاوت می تواند فضا را تغییر داده و آن را از یکنواختی درآورد.

انواع دکور پشت تلویزیون با چوب

در روزگار حاضر همه از تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی استفاده می کنند. از اینرو دکوراسیون پشت تلویزیون بخشی جدا نشدنی از طراحی داخلی یک خانه است. ایده ها، فکرها و نقشه های مختلفی توسط طراحان برای این بخش در نظر گرفته می شود که چوب یکی از آنها است.

به همین مناسبت در این نوشته قصد داریم به این موضوع بپردازیم و از دکوراسیون داخلی با چوب برای شما بیشتر بگوییم. از اینرو اگر به دنبال ایده های بکر و طرح های بدیع هستید مطالعه ای این متن را از دست ندهید.

روش های مختلف دکور پشت تلویزیون با چوب
روش های مختلف دکور پشت تلویزیون با چوب

دکور پشت تلویزیون با چوب های متفاوت

روش های مختلف و متنوعی برای دکوراسیون منزل با متریال چوب وجود دارد. و انتخاب یکی از این چند روش به سلیقه، بودجه اقتصادی، هدف و موارد دیگر بستگی دارد. بعضی ها مایلند تا کل دیوار پشت تلویزیون را چوب کنند و بعضی دیگر مایلند تا چوب را با متریالی دیگر از جمله سنگ ترکیب نمایند. استفاده از دیوار پوش چوبی یا کاغذ دیواری طرح چوب نیز از دیگر روش های انجام این کار می باشد.

با این مقدمه به سراغ معرفی موارد دیگر دکور پشت تلویزیون با چوب می رویم و موارد و نکات مرتبط با هر کدام را توضیح می دهیم.

دیزاین تمام دیوار با چوب

پوشاندن کل دیوار با پنل های چوبی یکی از ساده ترین و مینیمال ترین روش ها برای دکور کردن فضای پشت تلویزیون است. در واقع روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد اما هوشمندانه ترین و در عین حال جذاب ترین روش این است که پنل های چوبی را به طریقی انتخاب نمایید و در نهایت آنها را به گونه ای بچینید که فضای نشیمن منزل را تحت تاثیر خودشان قرار دهند.

به عنوان مثال اگر دیوار پشت تلویزیون شما عرض کمی دارد، بهتر است پنل ها را به صورت افقی بچینید. این روش در عین جذاب بودن فضای پشت تلویزیون را عریض تر نشان خواهد داد.

همچنین اگر دیوار پشت تلویزیون شما کوتاه است چیدن عمودی پنل ها در نهایت سبب می شود تا دیوار پشت تلویزیون شما بلندتر جلوه نماید.

از طرف دیگر شما می توانید با چیدن پنل ها به گونه ای خاص و منحصر به فرد نقطه ای کانونی را ایجاد نمایید.

به عنوان مثال می توانید رگه های چوب را به گونه ای در کنار هم قرار دهید که به سمت پایین و یا بالا متمایل باشند و قرار دادن دو رگه ی متضاد در کنار هم حالت فلشی را ایجاد نماید. سپس با قرار دادن تلویزیون در راستای این فلش این آیتم را به نقطه ی توجه تبدیل نمایید.

دیزاین بخشی از دیوار پشت تلویزیون

یکی از ایده آل ترین روش ها برای دکور پشت تلویزیون با چوب این است که کل دیوار را با چوب بپوشانیم. اما اگر دیوار عریض باشد و یا ارتفاع زیادی داشته باشد انجام این کار هم زمان بر می شود و هم هزینه زیادی را بر روی دستمان خواهد گذاشت. پس چاره چیست؟

راه حل پیشنهادی برای انجام این کار آن است که تنها بخشی از دیوار پشت تلویزیون را چوب بزنیم و مابقی را یا خالی بگذاریم و یا با متریال دیگری پوشش دهیم.

نکته: باید دقت داشت که در انجام این روش لازم است تا سایز پنل چوبی پشت تلویزیون نسبت به سایز خود تلویزیون بزرگ تر باشد. این کار باعث می شود تا میان سایز تلویزیون و سایز پنل تناسب به وجود آید.

همچنین لازم به ذکر است که در اجرای چنین روشی شما می توانید از قاعده ی نسبت طلایی استفاده کرده و عرض پل را 1.5 برابر عرض ال سی دی در نظر بگیرید.

دکور پشت تلویزیون با چوب های متفاوت

دنیای طراحی داخلی و دیزاین منزل دنیای منعطفی است. از اینرو به هیچ عنوان لزومی ندارد تا برای دکور کردن فضای پشت تلویزیون، از یک نوع دیوار پوش استفاده نمایید. لذا استفاده کردن از دو مدل دیوارپوش با رنگ ها و طرح های متفاوت می تواند فضا را تغییر داده و آن را از یکنواختی درآورد.

نکته: با انجام این روش شما می توانید فضا را متفاوت دکور نمایید.

به عنوان مثال بر روی دیوار اتاق نشیمن و یا هال می شود از دو رنگ چوب استفاده کرد و بر روی چوب رنگ روشن تلویزیون، و بر روی چوب رنگ تیره قاب عکس و یا مجسمه قرار داد. همچنین شما می توانید با قرار دادن قفسه هایی آن را به کتابخانه تغییر کاربری دهید.

دکور پشت تلویزیون با چوب و سنگ

نصب چوب و سنگ در کنار هم یکی از جذاب ترین و خاص ترین ایده ها به منظور دکور کردن فضای پشت تلویزیون است. در واقع کنتراست سردی سنگ و گرمای چوب، تضاد زیبایی را در محیط منزلتان فراهم می آورد.

نکته: چوب و سنگ دو آیتم متفاوت و جدا از یکدیگر هستند. و هر کدام بافت و طرح مختص به خودشان را دارند. از اینرو پیشنهاد می شود که یکی از این آیتم ها را طرح دار و دیگری را ساده انتخاب نمایید تا فضای پشت تلویزیون شلوغ نشود. به عنوان مثال قرار دادن سنگ مرمریت با رگه های زیبا و چوب ساده در کنار هم میتواند از نظر زیبایی چیزی شبیه به شاهکار باشد.

نکته: سنگ و چوب طبیعی هر دو جزو گزینه های گران هستند. از اینرو برای دستیابی به صرفه اقتصادی بیشتر بهتر است تا به جای متریال طبیعی از دیوارپوش های طرح چوب و طرح سنگ استفاده نمایید.

پشت تلویزیون را به قفسه و کمد تبدیل نمایید

این روش بیشتر مناسب کسانی است که وسایل زیادی دارند. به عنوان مثال اگر کتاب های زیادی دارید و نمی دانید آنها را کجا قرار دهید. تبدیل کردن دیوار پشت تلویزیون به کمد دیواری و یا قفسه مناسب شما است.

شما می توانید دیوار پشت تلویزیون را با چوب طبیعی و یا MDF قفسه بندی کرده و وسایل تان را درون آن قرار دهید. البته پیشنهاد می شود که حتما برای قفسه ها درب بگذارید تا وسایل داخل آن دیده نشوند و فضا به نظر شلوغ نیاید.

نکته: اعمال چنین روشی برای نشیمن های کوچک مناسب نیست. چون قفسه ها دست کم به 30 الی 40 سانتی متر فضا نیاز دارند.

همانطور که ملاحظه کردید روش های مختلف و متفاوتی برای دکور پشت تلویزیون با چوب وجود دارد. در این نوشته بعضی از آنها را به صورت مختصر و مفید توضیح دادیم.

مقالات مرتبط

دکور پشت تلویزیون با چوب

دکور پشت تلویزیون با چوب

روش های متعددی برای دکور پشت تلویزیون با چوب وجود دارد. دنیای طراحی داخلی و دیزاین منزل دنیای منعطفی است. از اینرو به هیچ عنوان

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب