دیوار دکوری

نقش دیوار دکوری در چیدمان داخلی خانه چیست؟

ایده های درخشانی را می توان در ساخت دیوار دکوری پیاده سازی کرد. شما می توانید روی دیوار دکوری اقدام به تعبیه قاب عکس نمایید.

مقدمه

اگر جزو افرادی هستید که دکوراسیون منزل خود را دوست ندارید این مطلب برای شماست. ممکن است جزو افرادی باشید که یک چیدمان زود خسته شان میکند. بسیاری از افراد تصور میکنند خانه شان نقشه بدی دارد و اگر این نقشه کمی بهتر بود حتما معجزه می شد. آنها هر چقدر هم که جای لوازم را با هم عوض میکنند باز هم تغییر قابل توجهی در چیدمان منزل نمی بینند. دست آخر هم خسته می شوند و در چیدمانی که علاقه ای بدان ندارند روزگار می گذرانند. ما اینجاییم که به شما بگوییم با دیوار دکوری می توانید تا چه حد در دکوراسیون خانه خود تغییرات ایجاد کنید. با وجود این دیوارها نیازی به تغییر منزل ندارید. چرا که می توانید در همان خانه قبلی تان نقشه ای جدید پیاده کنید. در ادامه همراه ما باشید تا پیرامون این دیوارها به گپ و گفت بپردازیم.

استفاده از دیوار دکوری در خانه می تواند تحولی اساسی در چیدمان ایجاد کند
استفاده از دیوار دکوری در خانه می تواند تحولی اساسی در چیدمان ایجاد کند

چرا باید از دیوار دکوری استفاده کنیم؟

حتما شما هم بارها گفته اید کاش فضای هال کوچکتر بود و به جای آن یک گلخانه داشتیم. یا اینکه کاش فضای آشپزخانه و اتاق نشیمن تا این حد به هم پیوسته نبود. شاید هم از نداشتن فضای خصوصی در گوشه ای دنج از خانه ناراضی هستید. چاره کار شما دیوار دکوری است. این دیوارها در طرح و رنگ و متریال های مختلف طراحی می شوند و می توانند فضای خانه شما را بسیار زیبا نمایند. شما می توانید با دیوار دکوری همان نقشه ای را در منزل پیاده سازی کنید که از ابتدا دنبالش بودید.

اگر می خواهید تیغه ای بین هال و پذیرایی بکشید چاره اش دیوار دکوری ست. همچنین اگر می خواهید گلخانه ای نقلی در بخشی از خانه دست و پا کنید چاره اش دیوار دکوری ست. اگر می خواهید دکوراسیون داخلی تان جان بگیرد و زیباتر شود چاره اش دیوار دکوری ست. بنابراین دیوارهای دکوری نقش مهمی در دکوراسیون داخلی دارند. تغییر نقشه خانه و بخش بندی فضا ها در عین خلق چشم اندازی زیبا از جمله دلایلی است که استفاده از دیوارهای دکوری را توجیه می کند.

دیوار دکوری با چه متریال هایی ساخته می شود؟

در ساخت دیوار دکوری از متریال های گوناگونی استفاده می شود. دیوارهای شیشه ای، دیوارهای چوبی، دیوارهای فلزی و حتی دیوارهای سنگی از جمله پر طرفدارترین دیوارهای دکوری هستند. دیوارهای شیشه ای که با استفاده از تایل های بلورین ساخته شده می تواند جلوه ای مدرن و هنری به خانه شما بدهد. تابش نور از پس این تایل های رنگی و ابرو بادی می تواند فضای خانه تان را حتی کمی رویایی کند. دیوارهای چوبی برای خانه های کلاسیک مناسب هستند. به ویژه اگر طرح و نقش های سنتی و کلاسیک روی آنها اجرا شده باشد. نوع خاصی از دیوار دکوری نیز از جنس فرفورژه ساخته میشود که نقشی در ایجاد حریم خصوصی ندارد و تنها جنبه زیبایی دارد.

تزیین دیوار دکوری

ایده های درخشانی را می توان در ساخت این دیوارها پیاده سازی کرد. شما می توانید روی دیوار دکوری اقدام به تعبیه قاب عکس نمایید. همچنین می توانید نورپردازی زیبایی را روی آن اجرا کنید. به ویژه اگر دیوار مورد نظر دارای یک بافت خاص و منحصر به فرد است. شما می توانید به طرق مختلف دیوار دکوری را جلوه بخشید. البته تنوع در دیوارهای دکوری موجب شده این دیوارها به خودی خود جلوه ای زیبا داشته باشند. با این حال می توانید برای زیباتر ساختن آن ها ایده های جدیدی را اجرا کنید. آویزان کردن شاخه های پیچک رونده روی دیوار دکوری نیز می تواند ایده ای جالب باشد.

نورپردازی دیوار دکوری فضایی صمیمانه ایجاد می کند
نورپردازی دیوار دکوری فضایی صمیمانه ایجاد می کند

در انتخاب دیوار دکوری  به چه نکاتی دقت کنیم؟

بسیار مهم است که در انتخاب دیوار دکوری دید هنری داشته باشید. این دیوار باید با دیوارهای اصلی خانه تفاوت داشته باشد. همین تفاوت است که موجب ایجاد جلوه ای زیبا و چشم نواز در خانه می شود. به عنوان مثال اگر دیوارهای خانه سفید هستند باید دیوار دکوری را در رنگ و طرحی متفاوت و خاص انتخاب کنید. در عین حال دقت داشته باشید که هارمونی خانه تان به هم نریزد.

شما در انتخاب دیوار دکوری باید به سبک چیدمان خانه تان پایبند باشید. به عنوان مثال استفاده از دیوارهای دکوری با طرحی که دارای نقش و نگارهای فراوان و جزئیات زیاد است در یک خانه مینیمال اصلا ایده خوبی نیست. بنابراین در انتخاب این دیوارها به سبک دیزاین خانه نگاه کنید. هر چه سنخیت بیشتری بین دیوار و چیدمان خانه وجود داشته باشد جلوه نهایی کار نیز زیباتر خواهد بود. گویی که واقعا دیوار مورد نظر بخش اصلی از خانه می باشد.

دیوارهای دکوری باید با سبک چیدمان خانه تناسب داشته باشند
دیوارهای دکوری باید با سبک چیدمان خانه تناسب داشته باشند

دیوار دکوری آینه کاری شده

یکی از جالب ترین انواع دیوار دکوری، دیواری ست که آینه کاری شده باشد. این نوع دیوارها با توجه به دیزاین خانه های مختلف طراحی می شوند. شما می توانید در خانه های کلاسیک و مدرن از این نوع دیوار استفاده کنید. دیوارهای دکوری آینه کاری شده نور را در خانه شما منعکس می کنند. بنابراین فضای خانه بسیار دلباز و روشن خواهد شد. این دیوارها برای خانه هایی که فضای کوچکی دارند و مایل به جداسازی بخش های مختلف می باشند کاملا مناسب است. دیوارهای دکوری آینه کاری شده می توانند طرح پازلی داشته باشند. بنابراین جاذبه آن ها نیز بیشتر خواهد بود.

دیوارهای آینه کاری شده فضای خانه را دلباز می کنند
دیوارهای آینه کاری شده فضای خانه را دلباز می کنند

دیوار دکوری ثابت و متحرک

برخی از دیوارهای دکوری ثابت هستند و برخی دیگر متحرک می باشند. بنابراین می توانید دیوارهای متحرک را به راحتی جابجا کنید. شما می توانید حتی آن ها را برای مدتی جمع کنید و دوباره در سر جای خود قرار دهید. انتخاب مکان این دیوارها به عهده شماست. هر نقطه ای از خانه که بخواهید می توانید آن ها را قرار دهید. این در حالی ست که دیوارهای دکوری ثابت مکان فیکس شده ای دارند. بنابراین امکان تغییر مکان آن ها برای شما وجود ندارد. این دیوارها در جای خود ثابت شده اند و مکان شان تغییر نمی کند. اینکه کدام مدل از دیوارهای دکوری را انتخاب کنید به عهده شماست. این انتخاب می تواند با توجه به سلیقه شخصی یا نوع دیزاین خانه تان باشد.

نتیجه گیری

انواع مختلفی از دیوارهای دکوری وجود دارد. این دیوارها دارای جنس های مختلفی هستند. تنوع طرح و دیزاین نیز در بین آن ها غوغا می کند. شما می توانید چیدمان خانه تان را هرطور که مایل هستید بچینید. ایجاد فضای خصوصی در اتاق نشیمن، جداسازی بخش های مختلف، ایجاد حریم امن در آشپزخانه و اهداف تزئینی می تواند از دلایل استفاده از این دیوارها باشد. دیوارهای دکوری را می توانید به صورت ثابت و متحرک خریداری کنید. قیمت این دیوارها با توجه به جنس آن ها و شیوه تولیدشان متفاوت است. برخی از دیوارهای هنری دارای نورپردازی های حرفه ای و طراحی های فوق هنری هستند. بنابراین طبیعی ست که قیمت بیشتری نسبت به نمونه های ساده داشته باشند. دیوارهای هنری می توانند چیدمان خانه را به دلخواه شما تغییر دهند.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب