رابیتس کاری سقف آشپزخانه

رابیتس کاری سقف آشپزخانه

رابیتس کاری سقف آشپزخانه با هدف پوشش دادن تاسیسات، ایجاد گچبری های شیک و نوآورانه، نورپردازی در سقف، پوشش دادن بتن سیمانی، جلوگیری از ترک خوردن سقف اجرا می شود.

آشپزخانه را اگر چشم خانه بنامیم چندان بیراه نگفته ایم. چشم اندازی که آشپزخانه مدرن و امروزی می تواند در منازل ایجاد کند، چشم اندازی بسیار دلفریب و خیره کننده است. به ویژه اگر رابیتس کاری سقف آشپزخانه در دکوراسیون آشپزخانه لحاظ شده باشد.

ما در مطلبی جداگانه در مورد آسمان مجازی آشپزخانه مطالبی را بیان کردیم که در طراحی مدرن آشپزخانه نقش مهمی ایفا میکند. حال قصد داریم در این مطلب در مورد رابیتس کاری نیز مطالب مفیدی به شما ارائه دهیم. شاید برایتان سوال باشد که رابیتس کاری سقف آشپزخانه چیست؟

به بیانی ساده و دور از حاشیه اگر بخواهیم آن را توصیف کنیم باید صحنه ای از سقف های کاذب خوش نقش و نگار با طرح های شگفت و مدرن را در ذهن شما به تصویر بکشیم که نوری ملایم و شاعرانه در پیچ و خم های هنرمندانه آن خانه کرده و فضای آشپزخانه را با تابش لطیف خود روشن ساخته.

رابیتس کاری سقف آشپزخانه اصول خاص خود را دارد و بسیار مهم است که برای این کار از یک طراح حرفه ای کمک بگیرید. اگر کنجکاو هستید که همه چیز را در مورد رابیتس کاری سقف آشپزخانه بدانید ما را تا انتها همراهی کنید. پیشاپیش از همراهی شما سپاسگزاریم.

رابیتس کاری به منظور ایجاد جلوه های هنری و خلاقانه
رابیتس کاری به منظور ایجاد جلوه های هنری و خلاقانه

رابیتس کاری سقف آشپزخانه چیست و با چه هدفی انجام می شود؟

سقف کاذب انواع و اقسام گوناگونی دارد که از جمله آنها می توان به کناف، گریلیوم و سقف کاذب آلومینیومی و چوبی اشاره کرد. در این بین سقف کاذب رابیتس نیز به عنوان یکی از محبوب ترین سقف های کاذب شناخته می شود. یکی از جایگاه های اصلی سقف کاذب رابیتس در محیط آشپزخانه می باشد.

در سقف کاذب رابیتس از توری های گالوانیزه و ورق های فولادی مشبک استفاده می شود تا طرحی هندسی در سقف ایجاد شود. سپس در آخر نیز روی این ورق ها گچ کاری صورت می پذیرد. در پس رابیتس کاری سقف آشپزخانه اهدافی دکوراتیو و فنی قرار دارد. از جمله این اهداف می توان به پوشش دادن تاسیسات، ایجاد گچبری های شیک و نوآورانه، نورپردازی سقف، پوشش دادن بتن سیمانی، جلوگیری از ترک خوردن سقف و خلق چشم انداز های خاص در دکوراسیون داخلی اشاره کرد. با این حال سقف کاذب رابیتس در آشپزخانه بیشتر با هدف نورپردازی و خلق چشم اندازی جذاب طراحی و اجرا می شود.

نورپردازی و پوشش دادن تاسیسات
نورپردازی و پوشش دادن تاسیسات

رابیتس کاری سقف آشپزخانه چه مزایایی به همراه دارد؟

رابیتس کاری سقف آشپزخانه به نسبت سایر روشهای اجرای سقف کاذب به زمان بسیار کمتری نیاز دارد چرا که سرعت اجرای آن بالاتر است.

اگر در اجرای پروژه نماسازی داخلی عجله دارید، رابیتس کاری سقف آشپزخانه بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. مصالح و متریال های مورد نیاز برای اجرای سقف کاذب رابیتس همواره در دسترس می باشد و محدودیتی از این بابت وجود نخواهد داشت. علاوه بر این قیمت متریال های مورد نیاز برای اجرای این ایده نیز بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است.

با رابیتس کاری سقف آشپزخانه میتوان هر طرح و نقشی را متناسب با سبک دکوراسیون داخلی به شکل کلاسیک یا مدرن پیاده سازی نمود. ایجاد نقوش هندسی با پیچ و خم های هنرمندانه با استفاده از رابیتس کاری در سقف آشپزخانه به راحتی امکان پذیر است. این ورق های فولادی مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی دارند و میزان دوام آن ها در برابر حرارت بسیار زیاد است.

سرعت اجرای سقف کاذب رابیتس به نسبت سایر انواع سقف کاذب بسیار بالاست
سرعت اجرای سقف کاذب رابیتس به نسبت سایر انواع سقف کاذب بسیار بالاست

مراحل رابیتس کاری سقف آشپزخانه

در رابیتس کاری سقف آشپزخانه از ورقه های فولادی مشبک برای ایجاد طرح های خلاقانه و هنری در سقف استفاده می شود. گاهی اوقات نیز هدف اصلی، هدفی فنی همچون پوشش دادن تاسیسات می باشد. رابیتس کاری سقف آشپزخانه مراحل خاص خودرا دارد که در ادامه این مراحل را بررسی خواهیم کرد:

اجرای میلگردهای آویز

آنچه که وزن سقف کاذب رابیتس را تحمل می کند میلگردهایی هستند که به تیرآهن های سقف جوش داده شده اند. این میلگردها عموما در دو نوع جوشی و دفنی استفاده می شوند. این میلگردها باید به نحوی نصب و تعبیه شوند که صفحات فولادی رابیتس به راحتی روی آن ها سوار شوند. بعد از تعیین محل دقیق قرار دادن رابیتس، میلگردها بایستی خم شوند و فرآیند جوشکاری جهت محکم شدن محل نصب آن ها صورت پذیرد.

اجرای نبشی های باربر

وظیفه نبشی های باربر در رابیتس کاری سقف آشپزخانه اتصال دادن سقف کاذب به میلگردهای آویز است. استفاده از این نبشی ها در گوشه های سقف و زوایا الزامی می باشد.

اجرای میلگردهای فرعی

در این گام از رابیتس کاری سقف آشپزخانه باید میلگردهای فرعی اجرا شوند تا فاصله بین نبشی های باربر را پوشش دهی کنند. استفاده از میلگردهای فرعی از خمش و پیچ خوردن و از شکل افتاد توری های رابیتس جلوگیری می کند. آن ها به نوعی طرح نهایی و اصلی سقف کاذب را شکل می دهند.

قرار دادن صفحات رابیتس روی میلگردهای نصب شده

در این مرحله از رابیتس کاری سقف آشپزخانه بایستی صفحات مشبک رابیتس روی میلگردها سوار شوند و از طریق جوشکاری به آن متصل شوند. طراحان در این مرحله از ورقه هایی استفاده میکنند که دارای پل های بیشتری باشد تا امکان تغییر شکل دادن گچ وجود نداشته باشد. این ورقه ها دارای وزن بیشتری هستند و برخی از آن ها نیاز به جوشکاری ندارند. در واقع می توان آن ها را از طریق مفتول های فولادی که روی آن ها تعبیه شده به میلگردها متصل نمود. این سیم ها از جنس فولاد هستند و ضد زنگ می باشند.

اندود گچ و سیمان

در این گام باید حفره های درون رابیتس کاملا با استفاده از گچ یا سیمان پر شود. این گام از رابیتس کاری سقف آشپزخانه نیاز به مصالح زیادی دارد و احتمال هدر رفت مصالح نیز زیاد است. برای کاهش مصرف متریال عمدتا از گچ زنده استفاده می شود. دقت داشته باشید که هرچه نیروی کار مهارت بیشتری داشته باشد بی شک پرتی مصالح در این گام کمتر خواهد شد.

گچ کاری سقف آشپزخانه

در این مرحله که نیاز به ظرافت، دقت و هنر بالایی دارد گچ کاری روی رابیتس ها اجرا می شود. بسیار مهم است که فرایند گچ کاری برای پوشش دهی هر چه بهتر رابیتس ها چند بار تکرار شود. بدین سان طرح نهایی یک طرح بی نقص، شکیل و چشم نواز خواهد بود.

سقف کاذب رابیتس را می توان در قالب طرح و نقش های هندسی متنوع اجرا کرد
سقف کاذب رابیتس را می توان در قالب طرح و نقش های هندسی متنوع اجرا کرد

نکات مهم حین اجرای رابیتس سقف آشپزخانه

در حین اجرای رابیتس سقف آشپزخانه باید نکات مهمی را در نظر داشت. در این بخش تعدادی از این نکات را بررسی خواهیم کرد.

کنترل تراز بودن سقف

بسیار مهم است که حین اجرای رابیتس به تراز بودن سقف دقت شود. چنانچه تراز بودن به درستی رعایت نشود بعد از اتمام کار، شاهد شیب و ناهمواری در سقف خواهید بود که ظاهر ناخوشایندی دارد.

انتخاب نبشی استاندارد، اتصال صحیح رابیتس به میلگردهای فرعی و جوشکاری اصولی

اجرای این نکات مهم منجر به این خواهد شد که سقف کاذب استحکام بالایی داشته باشد. بعد از مدتی شاهد افت سقف کاذب نباشیم. هیچ لرزشی متوجه سقف کاذب نشود. اثری از قوس و خمیدگی در سقف کاذب ایجاد نشود. هیچ گونه ترک خوردگی در سقف پدیدار نشود. و در نهایت اینکه هرگز شاهد کنده شدن بخشی از سقف نخواهید بود.

انتخاب توری رابیتس مناسب و اجرای صحیح اورلپ توری ها

اجرای اصولی اورلپ بین توریها و انتخاب توری رابیتس مناسب، منجر به کاهش پرتی مصالح در رابیتس کاری سقف آشپزخانه خواهد شد.

انتخاب مجری حرفه ای و کاربلد

انتخاب مجری حرفه ای و کاربلد منجر به کاهش پرتی مصالح و اجرای دقیق طرح هندسی می شود. همچنین ترازهای درست و اصولی روی سطح سقف اجرا می شود و یک طرح و منظم و شیک خلق خواهد شد. تمیز بودن کار نهایی و چشم انداز خاص و زیبای آن نشان از انتخاب درست مجری در رابیتس کاری دارد.

نتیجه گیری

انواع مختلفی از سقف کاذب وجود دارد اما در بین همه آنها سقف کاذب رابیتس ویژگی هایی دارد که موجبات برتری آن را فراهم ساخته. انعطاف پذیری فوق العاده و ایجاد طرح های دلفریب و خلاقانه در سقف یکی از مهمترین ویژگی های سقف کاذب رابیتس می باشد. رابیتس کاری را می توان در مدت زمان بسیار کمی انجام داد و بدین سان زمان اجرای پروژه را کوتاه کرد.

متریال رابیتس به راحتی در دسترس می باشد و مقاومت بالایی در برابر پوسیدگی دارد. سقف کاذب رابیتس برعکس سقف کاذب یونولیت و تیرچه قادر است بدون تغییر شکل و کاهش دادن سطح ایمنی درجه حرارت بالایی را تحمل کند.

اگر می خواهید فضایی دلپذیر و چشم اندازی زیبا و شاعرانه با نورپردازی های هنری در آشپزخانه خود اجرا کنید بی شک رابیتس کاری سقف آشپزخانه می تواند یک راهکار اساسی برای شما باشد.

مقالات مرتبط

رابیتس کاری سقف آشپزخانه

رابیتس کاری سقف آشپزخانه

رابیتس کاری سقف آشپزخانه با هدف پوشش دادن تاسیسات، ایجاد گچبری های شیک و نوآورانه، نورپردازی در سقف، پوشش دادن بتن سیمانی، جلوگیری از ترک

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب