رنگ سبز در دکوراسیون

کارکرد رنگ سبز در دکوراسیون

رنگ سبز در دکوراسیون احساس طراوت و سرزندگی را به ارمغان می آورد. در این مقاله به راه های مختلف استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی پرداخته ایم.

رنگ سبز نماد سلامتی و طبیعت

در دنیای روانشناسی رنگ، سبز نماد سلامتی و طبیعت است. استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون می تواند راه های مختلفی داشته باشد. هیچ چیز دیگری مانند چند لایه رنگ برای تغییر هر فضا، از درب ورودی گرفته تا دیوار های خانه وجود ندارد. اگر به دنبال تغییرات تاثیرگذار در بازسازی و دکوراسیون منزل خود هستید، سبز، رنگی است که می توانید برای آشپزخانه، دکوراسیون اتاق خواب، حمام و موارد دیگر استفاده کنید. یک نکته خوب در مورد رنگ سبز در دکوراسیون این است که به عنوان یک رنگ خنثی عمل می‌کند، زیرا رنگ زمینه ای دارد. از آن جایی که ما مقدار زیادی از آن را در محیط بیرونی می ‌بینیم، آنقدر ها هم تکان دهنده نیست که یک رنگ سبز را در خانه خود بگنجانید. اما ترکیب شدن آن با سایر رنگ های مشابه می‌تواند بسیار پیچیده و شیک به نظر برسد.

رنگ سبز در دکوراسیون

وقتی صحبت از فضا های داخلی می شود، طراحان راه های مختلفی برای استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون پیدا کرده اند. از نظر هماهنگی رنگ، سبز یک رنگ بسیار متنوع است که به خوبی با رنگ های خنثی مانند قهوه ای و خاکستری، رنگ هایی که به فراوانی در منازل مسکونی و فضا های تجاری یافت می شوند، جفت می شود. اگرچه سبز رنگ سردی در نظر گرفته می ‌شود، اما طیف وسیع رنگ‌ های آن به شما اجازه می‌ دهد تا کنتراست خوبی با رنگ ‌های گرم مانند زرد و نارنجی داشته باشید. به هر حال، قرمز و سبز در چرخه رنگ متضاد هستند، بنابراین به طور طبیعی مکمل یکدیگر می باشند.

معنی رنگ سبز در دکوراسیون منزل و طراحی داخلی

همیشه رنگ سبز در دکوراسیون داخلی مورد علاقه بسیاری از مردم بوده است. رنگ سبز مظهر تازگی است. در عین حال، رنگ سبز در همه جای طبیعت یافت می شود. سبز همچنین رنگ ابدیت است. رنگ سبز معانی مختلفی دارد. گنجاندن رنگ سبز در دکوراسیون، بهترین ایده برای حفظ سرزندگی است. رنگ سبز در گذشته به طور موفقیت آمیزی در تزئین خانه ها استفاده شده است. در آن زمان از یک تناژ سبز روشن تر برای رنگ آمیزی دیوار ها استفاده می شد.

استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون
استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون

راه هایی برای القای رنگ سبز در خانه

تطبیق سبز با آبی بهترین ایده برای ارائه ظاهری طبیعی است. یک پرده زیبای آبی روشن با بافتی انتزاعی از سبز روشن روی دیواری که به رنگ سبز مایل به زرد رنگ شده است، می تواند ایده بسیار خوبی باشد. کاناپه های آبی با کوسن ها و تکیه گاه های سبز رنگ می توانند به عنوان یک نقطه طلایی عمل کنند. دیوارهای آبی روشن با چند خط انتزاعی سبز تیره در گوشه، کیفیتی چشمگیر به کل دکوراسیون داخلی می بخشد. اگرچه ممکن است بخواهید کمی زرق و برق اضافه کنید. برای این کار می توانید از پارچه های براق بهره ببرید.

نمونه استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون منزل

اگر قصد استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون منزل خود را دارید، می توانید دیوار خود را با پالت سبز رنگ آمیزی کرده و سایه هایی به شکل برگ ها و شاخه ها را اضافه کنید. شما می توانید این کار را با روش گرافیتی انجام دهید. از چند برش کاغذ استفاده کنید، آن را روی دیوار بچسبانید و رنگ ها را اسپری کنید. اجازه دهید سقف به رنگ آبی آسمانی، با اشکال ابر های سفید رنگ آمیزی شود. از طرفی دیگر، سقف را می توان با چند برچسب رادیومی ستاره و ماه روشن کرد. بنابراین، هنگامی که چراغ ها را در طول شب خاموش می کنید، سقف مانند یک آسمان پر فروغ ظاهر می شود.

کاربرد رنگ سبز در آشپزخانه

اگر زمان زیادی را در آشپزخانه خود می گذرانید، نیازمند یک رنگ آمیزی غنی و آرامش بخش هستید. شما عاشق استفاده از رنگ سبز در کابینت آشپزخانه خواهید شد. رنگ سبز ملایم در دکوراسیون آشپزخانه کاملاً با دستگیره های برنجی قدیمی جفت می شود.

دکوراسیون داخلی سبز رنگ
دکوراسیون داخلی سبز رنگ

تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون داخلی خانه

رنگ ها توانایی شگفت انگیزی در زیبا کردن محیط اطراف خود دارند. در عین حال، معانی رنگ ها نیز در هر محیطی به صورت نسبی تغییر می کند. رنگ سبز نیز چنین است. تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون می تواند منفی و همچنین مثبت باشد. همچنین رنگ سبز تاثیر آرامش بخشی بر محیط اطراف دارد و حس و حالی آرام را القا می کند.

همچنین با نگه داشتن گیاهان در اتاق های خود، نه تنها از طراوت و سرزندگی آن ها بهره مند خواهید شد، بلکه رنگ برگ ها نیز تأثیر مثبتی بر پالت رنگی سبز دکوراسیون داخلی شما می گذارد. سبز، همان طور که قبلاً ذکر شد، مورد علاقه بسیاری از طراحان و صاحبان خانه بوده است. بنابراین، در هنگام تزئین خانه نیز بیشتر از رنگ های دیگر ترجیح داده می شود. طراحان داخلی به طور انتخابی رنگ سبز را برای حفظ جنبه های طبیعی بودن و ایجاد شور و اشتیاق انتخاب می کنند.

چه رنگ هایی با سبز به خوبی ترکیب می شوند؟

سبز در مرکز چرخه رنگ قرار دارد، بنابراین می توانید آن را با رنگ های گرم و سرد ترکیب کنید. رنگ‌ های سبز با پایه آبی تأثیرگذار هستند، بنابراین استفاده از رنگ ‌های ملایم سفید سفالی و خاکستری گچی در مبلمان و لوازم جانبی، احساس آرامش را به ارمغان می‌ آورد. سبز هایی با ته مایه رنگ زرد، مانند زیتونی، در کنار طلایی یا برنزی، احساس گرمی را افزایش می دهند. رنگ سبز در دکوراسیون، تعادل و هماهنگی را در محیط اطراف خود به ارمغان می ‌آورد. بنابراین جای تعجب نیست که انتخاب مورد علاقه بسیاری در طراحی داخلی است. جدای از روانشناسی، ارتباط آن با فضای باز و مخصوصاً بهار و تابستان، آن را به رنگی عالی برای جفت شدن با سایر رنگ ها تبدیل می کند.

پالت رنگی سبز
پالت رنگی سبز

استفاده از رنگ سبز آسان است زیرا چشمان ما به دیدن آن عادت دارند و فضای بیشتری را در طیفی که برای چشم انسان قابل مشاهده است، اشغال می کند. حتی اگر رنگ اصلی نباشد، می‌توانید به راحتی از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید و تاثیر مثبت آن را در فضای خانه ببینید. یک مثال عالی، افزودن گیاهان است. با این حال، ترکیب های مختلف با رنگ سبز نیز دارای اثرات و معانی متفاوتی هستند. برای نمونه، ترکیب آبی با سبز قطعاً حس طبیعت را القا می کند و اثر آرامش بخشی دارد.

رنگ ‌های سبز و آبی اغلب در فضاهای داخلی استفاده می ‌شوند که می‌خواهند مضمونی تازه ایجاد کنند. استفاده از سبز تیره با رنگ قهوه ای و بژ نیز می تواند جلوه ای جذاب و شیک به ارمغان بیاورد. ترکیب سفید با هر رنگی خوب است. اما ترکیب آن با سبز معمولاً حسی روشن، واضح و خنک ایجاد می‌کند، به خصوص اگر از سبز با رنگ سرد مانند سبز نعنایی استفاده می کنید.

بهترین خدمات طراحی و اجرای دکوراسیون

سیبارون با چندین سال تجربه در زمینه طراحی داخلی، آماده ارائه بهترین خدمات مربوط به طراحی دکوراسیون و بازسازی و دیزاین منزل می باشد. جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان سیبارون تماس حاصل فرمایید.

 سبز به عنوان پس زمینه
سبز به عنوان پس زمینه

مقالات مرتبط

رنگ سبز در دکوراسیون

کارکرد رنگ سبز در دکوراسیون

رنگ سبز در دکوراسیون احساس طراوت و سرزندگی را به ارمغان می آورد. در این مقاله به راه های مختلف استفاده از رنگ سبز در

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب