رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی

بررسی رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی یکی از روش های مناسب برای بازسازی و دیزاین منزل است که در این مقاله به آن پرداخته ایم.

رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی

آیا قصد بازسازی و تغییر دکوراسیون منزل یا طراحی مجدد دیزاین اتاق خواب را دارید؟ آیا قصد دارید دیوار های خانه خود را مجدد رنگ آمیزی کنید؟ شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی، چه رنگ هایی هستند. بر خلاف باور عمومی، رنگ های خنثی در دکورسیون داخلی، به هیچ وجه کسالت بار نیستند. انتخاب یک پالت رنگی خنثی می تواند به طرق مختلف برای شما مفید باشد. چرا که می توانند به شما این آزادی را بدهند که راحت تر منسوجات و لوازم جانبی را در رنگ های پررنگ تر و زنده تر آزمایش کنید. از طرفی دیگر، استفاده از رنگ های خنثی روشن‌ تر، دکوراسیون اتاق خواب شما را دل باز تر خواهد کرد. همچنین امکان استفاده از رنگ های خنثی تیره نیز وجود دارد. به طور کلی، رنگ ‌های خنثی جذاب هستند، زیرا آرامش ‌بخش بوده و پتانسیل طراحی بالایی به خانه می بخشند.

رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی، چه رنگ هایی هستند؟

در زمینه دکوراسیون داخلی، خنثی به معنای بدون رنگ است. رنگ های خنثی مانند بژ، عاج فیلی، سیاه، خاکستری و سایه های سفید، به نظر بدون رنگ هستند. اما در بسیاری از کاربرد ها، این رنگ ها اغلب دارای ته مایه هایی از رنگ می باشند. لذا هنگام تطبیق رنگ ها یا انتخاب رنگ، نسبت به رنگ های زیرین آگاه باشید. به عنوان مثال، رنگ بژ ممکن است دارای ته رنگ صورتی، قهوه ای مایل به زرد، طلایی یا خاکستری باشد. سفید ممکن است کمی عاج فیلی، زرد، مایل به آبی یا هلویی باشد. رنگ ‌های خنثی در دکوراسیون داخلی به دو روش اساسی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه مقاله هر یک از این دو روش را شرح خواهیم داد.

استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون
استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون

طراحی داخلی کاملاً خنثی

اگر می خواهید با بکارگیری رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی، ظاهری کاملاً خنثی داشته باشید، رنگ های متفاوتی از یک تم رنگی را برای دستیابی به ظاهری شیک و ساده انتخاب کنید. این نوع طرح رنگی به وسایل خانه از جمله بخش های چوبی مانند کفپوش، تزئینات دیوار ها، قرنیز ها، قاب دور شومینه، قاب پنجره ها، و حتی آجر یا سنگ های آنتیک اجازه می دهد تا در یک اتاق کم رنگ، اظهار نظر گرمی داشته باشند.

در انتخاب رنگ، رعایت قواعدی کلی ضروری است. برای مثال، سایه روشن ‌تری برای دیوار ها انتخاب کنید، با روکش ‌های تیره ‌تر. همچنین، فرش خود را به رنگی انتخاب کنید که مکمل کفپوش چوبی باشد. در عین حال، رنگی را برگزینید که به مبلمان اتاق نشیمن، اجازه خودنمایی دهد. در صورت بهره مندی از رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی، فرش را با رنگ تیره تر از دیوار ها انتخاب کنید. استفاده از لوازم جانبی با پالت رنگی مناسب نیز کمک کننده خواهد بود.

استفاده از رنگ های خنثی به عنوان پس زمینه

در استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی، همانند طراحی کاملاً خنثی، با دیوار های خنثی شروع کنید. رنگ خنثی را بر اساس رنگ های دیگری که می خواهید استفاده کنید، میزان نور طبیعی دریافتی اتاق و ترجیح شخصی خودتان میان دیوار های روشن تر یا تیره تر، انتخاب کنید. توجه داشته باشید که ممکن است دیوار های تیره تر، اتاق را بسته و کوچک تر و همچنین تاریک جلوه دهند. به خصوص اگر نور طبیعی کمی وجود داشته باشد. بنابراین اگر اتاق شما بزرگ است، می توانید همه گزینه ها را در نظر بگیرید. اگر کوچک و در سمت تاریک خانه باشد، احتمالاً استفاده از یک رنگ خنثی روشن تر، انتخاب بهتری خواهد بود.

در نخستین گام شما باید تصمیم بگیرید که سایه گرم را ترجیح می دهید یا یک سایه سرد را. همین امر در مورد سایه های سفید نیز صدق می کند.

رنگ های خنثی در طراحی داخلی
رنگ های خنثی در طراحی داخلی

رنگ های خنثی، امکان طراحی های رنگارنگی را ارائه می دهند

شما به عنوان صاحب خانه، قطعاً یک دکوراسیون داخلی منحصر به فرد می خواهید اما ممکن است فکر کنید که استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی، جواب گو نخواهد بود. این یک تفکر اشتباه است. بلکه شما باید پس زمینه ای خنثی را برای فضای داخلی خود انتخاب کنید. با یک پس زمینه خنثی، سلیقه شخصی شما می تواند برجسته شود و به شما این امکان را می دهد که تمام انتخاب های طراحی منحصر به فرد و سبک شخصی خود را به رخ بکشید. به طور حتم، دلیلی وجود دارد که طراحان معمولاً دیوارهای خنثی را انتخاب می کنند. این انتخاب، به خصوص در دکوراسیون داخلی مدرن، اجازه می دهد تا مبلمان و سایر وسایل یک اتاق، مورد توجه قرار گیرد.

هرگز از رنگ های خنثی خسته نخواهید شد

این مهم ترین ویژگی رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی است. هرگز از آن ها خسته نخواهید شد. دکوراسیون با رنگ خنثی همیشه یک انتخاب کلاسیک خواهد بود. یک طرح رنگی خنثی را به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر بگیرید که به شما امکان می دهد از پشیمان شدن خریداران جلوگیری کنید. همچنین تضمین می کنید که دکوراسیون داخلی هرگز قدیمی نخواهد شد.

رنگ های خنثی، مناسب برای هر نوع سبک دکوراسیون

تا این جا به این نکته پرداختیم که چرا استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی، یک انتخاب مناسب است. اما نکته مهم در این مورد، این است که آن ها به معنای واقعی کلمه با هر سبکی کار می کنند! چه سبک مدرن، سنتی و یا روستایی. در همه انواع سبک های دکوراسیون داخلی، استفاده از پس زمینه ای خنثی برای شما ایده آل است.

دیوار های خنثی سفید و خاکستری (که در حال حاضر بسیار محبوب هستند) به اتاق اجازه می دهد بزرگ تر، مطبوع تر، تمیز تر و دلپذیر تر به نظر برسد. این رنگ های خنثی با هر سبک یا طیف سلیقه ای کار می کنند و به خریداران احتمالی خانه اجازه می دهند تا اثاثیه خود را در فضا بهتر تصور کنند. به طور کلی، اتاق بسیار تمیز، دلپذیر و گرم به نظر می رسد. بنابراین، طرح های رنگی خنثی انتخاب ایده آلی برای هر نوع سبک دکوراسیون داخلی هستند.

 دکوراسیون داخلی با بکارگیری پس زمینه خنثی
دکوراسیون داخلی با بکارگیری پس زمینه خنثی

از رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که هرگز از فضای خانه خود خسته نمی شوید. به این ترتیب، شما قادر خواهید بود تا خانه ای کلاسیک ایجاد کنید که هرگز قدیمی نمی شود. رنگ ‌های خنثی همچنین گزینه ای عالی برای دکوراسیون های داخلی مدرن هستند. آن ها، به عناصر معماری طراحی شما اجازه می ‌دهند در مرکز صحنه قرار گیرند. اگر از پس‌ زمینه خنثی خود خسته شده ‌اید، به سادگی چند کوسن ارزان قیمت و رنگ‌ های روشن را به اتاق اضافه کنید.

انتخاب بهترین خدمات بازسازی و دیزاین منزل

جهت بکارگیری رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی خانه یا محل کار خود، حتماً از یک تیم طراحی دکوراسیون داخلی شناخته شده، مشاوره بگیرید. تیم متخصص سیبارون، با آگاهی از دانش روز دنیا در زمینه طراحی داخلی، قادر خواهد بود تا خدمات بی نظیری در اختیار شما قرار دهد. سیبارون در مراحل اجرایی دکوراسیون داخلی، ریز به ریز نکات را مورد توجه قرار خواهد داد. لذا می توانید از اجرای صحیح و اصولی کار ها اطمینان یابید.

رنگ های خنثی
رنگ های خنثی

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب