ست دکوراسیون منزل

چگونه بهترین ست دکوراسیون منزل را چیدمان کنیم؟

در ست دکوراسیون منزل نه تنها باید به ظاهر قضیه نگاه کنید بلکه باید در مفاهیم نیز دقیق شوید. هر سبک از چیدمان می تواند مفهوم خاصی داشته باشد.

ست دکوراسیون منزل

تصور کنید به خانه ای قدم گذاشته اید که همه چیز آن شبیه هم است. فرش ها، پرده ها، مبلمان و حتی لوازم تزئینی! صاحبخانه به خیال خودش بهترین دکوراسیون ممکن را رقم زده. چیدمانی که در آن به هر سو نگاه می کنید طرح و رنگ های یکسان می بینید. آیا چنین چیدمانی از دید شما جذاب است؟ مطمئنا هیچ جذابیتی در کار نیست. برخی افراد تعبیر اشتباهی از ست دکوراسیون منزل دارند. آن ها تصور می کنند اگر تمام چیدمان خانه را یکدست و یک رنگ کنند یعنی شاهکار کرده اند و چیدمانی رویایی رقم زده اند.

ست دکوراسیون منزل حتی به خرید لوازم و تجهیزات گران قیمت هم ارتباطی ندارد. داشتن دید هنری و نگاه خلاقانه کمک می کند تا بتوانید زیباترین ست دکوراسیون داخلی منزل را به ارمغان آورید. هنر ترکیب بافت ها، ترکیب رنگها و آشنایی با سبک های چیدمان میتواند کلید طلایی برای خلق یک چیدمان هارمونیک باشد. در ادامه پیرامون این موضوع بیشتر به گپ و گفت میپردازیم.

استفاده از پالت رنگ های مکمل در ست دکوراسیون منزل

یکی از بدترین تله هایی که در ست دکوراسیون منزل افراد را گرفتار می کند استفاده از رنگ های همسان است. استفاده از رنگ های مشابه را در چیدمان خانه فراموش کنید. آنچه که در ایده دکوراسیون منزل باید روی آن تمرکز داشته باشید استفاده از رنگ های مکمل است. شما باید یک پالت رنگی تدارک ببینید و طبق آن چیدمان خانه را صورت دهید. این پالت باید شامل رنگهایی شود که در کنار هم خوش می نشینند. این رنگ ها می توانند حتی متضاد هم باشند. آنچه که مهم است داشتن دید زیبایی شناسانه در این باره می باشد.

داشتن پالت رنگی مشخص در ست دکوراسیون منزل ایده ای درخشان است
داشتن پالت رنگی مشخص در ست دکوراسیون منزل ایده ای درخشان است

رعایت تعادل در ست دکوراسیون منزل

در ست دکوراسیون منزل باید جانب تعادل را رعایت کنید. قرار نیست تمام لوازم خانه را با هم ست کنید. شما می توانید لوازم و تجهیزات خانه را دو به دو با هم ست کنید. به عنوان مثال می توانید چیدمان فروش و مبلمان را با هم و پرده ها و رنگ دیوارها ها را با هم ست کنید. می توانید نقوش روی کاغذ دیواری را با طرح روی مبلمان ست کنید. ست کردن پایه آباژور با پایه های مبلمان و این دست تطابق ها می تواند جاذبه دکوراسیون را افزایش دهد. بنابراین دنبال این نباشید که هر آنچه در خانه هست را با هم ست کنید. این موضوع نه تنها در مورد رنگ بلکه در مورد بافت و ابعاد نیز صادق است. گاهی اوقات ست کردن تنها دو یه سه قلم از تجهیزات میتواند فضای خانه را دل انگیز کند و همین بس است.

در ست کردن لوازم منزل باید جانب تعادل را رعایت کنید
در ست کردن لوازم منزل باید جانب تعادل را رعایت کنید

قانون اعداد فرد را در ست دکوراسیون منزل فراموش نکنید

اگر چیزی از قانون اعداد فرد در ست دکوراسیون منزل نمی دانید به شما خواهیم گفت این قانون چیست. داستان از این قرار است در چیدمان های دسته بندی شده اعداد فرد جاذبه بیشتری دارند. به عنوان مثال اگر می خواهید تعدادی تابلو روی دیوار بچینید آن ها را به تعداد فرد انتخاب کنید. دسته بندی هایی با تعداد فرد به یاد ماندنی تر هستند. این یک اصل ذهنی است که در ست دکوراسیون منزل نیز صادق است. سعی کنید وسایلی که در یک دسته بندی قرار می دهید از لحاظ کلیات شبیه به هم اما از لحاظ جزئیات متفاوت باشند.

پایبندی به هویت اصلی چیدمان در ست دکوراسیون منزل

در ست دکوراسیون منزل باید به سبک چیدمان خانه تان توجه کنید. به عنوان مثال اگر سبک چیدمان خانه تان کلاسیک است نمی توانید عناصر مدرن را در آن وارد کنید. اینگونه تعادل در چیدمان خانه بر هم خواهد خورد. سعی کنید فرم و ساختار لوازم خانه همگی دارای یک درون مایه واحد باشند. این به معنای شباهت لوازم به همدیگر نیست. به عنوان مثال اگر تمایل به چیدمان های سورئال یا سنتی ایرانی دارید می توانید چند قلم از مهمترین لوازم خانه را در این سبک خریداری کنید. نزدیک بودن سبک ها به هم منجر به ست دکوراسیون منزل بهتری خواهد شد.

پایبندی به هویت اصلی چیدمان خانه می تواند یک ست جذاب را رقم بزند
پایبندی به هویت اصلی چیدمان خانه می تواند یک ست جذاب را رقم بزند

ست کردن مبلمان با میز و صندلی های ناهارخوری

شما می توانید برای ست کردن دکوراسیون منزل اقدام به ایجاد هماهنگی بین مبلمان و میز و صندلی های ناهارخوری نمایید. اگر مبلمان شما دارای پارچه ای با طرح و نقش خاصی می باشد می توانید از همان رنگ برای صندلی های ناهارخوری استفاده کنید. اگر تصورتان بر این است که استفاده از پارچه های هم رنگ موجب لوث شدن چیدمان می شود می توانید رنگ و طرحی نزدیک به هم را برای آن ها انتخاب کنید. این یکی از متداول ترین و قدیمی ترین ایده هایی است که در ست کردن دکوراسیون منزل پیاده سازی می شود. در این بین می توانید نگاهی هم به رنگ و طرح کوسن ها داشته باشید. شاید بد نباشد اگر از پارچه صندلی های ناهارخوری برای مبلمان تان کوسن بدوزید.

ست کردن تابلوهای هنری روی دیوار

ایده جذابی به نظر می رسد که تابلوهای هنری روی دیوار را با هم ست کنید. این تابلوها می توانند دارای ترکیب رنگ های مشابهی باشند. باز هم تاکید می کنیم که شباهت صد درصدی در کار نیست. بلکه باید تعادل را در رنگ ها رعایت کنید. چیدمان تعدادی تابلو با سبک نقاشی خاص روی دیوار می تواند ایده خوبی باشد. اگر مفهوم هنری تابلوها به هم نزدیک باشد عالی خواهد شد. اینگونه می توانید یک سبک هنری و سبک فکری را به زیبایی در خانه جاری سازید.

ست کردن تابلوهای هنری روی دیوار ایده ای خلاقانه و ناب است
ست کردن تابلوهای هنری روی دیوار ایده ای خلاقانه و ناب است

استفاده از بافت های مشابه در چیدمان منزل

استفاده از بافت های مشابه می تواند چیدمان خانه را بسیار هیجان انگیز تر کند. به عنوان مثال خرید لوازم چوبی یا خرید لوازم شیشه ای می تواند ترکیب هنری زیبایی را رقم بزند. اگر می خواهید فضای خانه تان به یکپارچگی برسد می توانید یک بافت خاص را در چند جا تکرار کنید. این بافت می تواند هر نوع بافتی باشد. به عنوان مثال اگر به پوست حیوانات علاقه دارید می توانید آن را در چند بخش از دکوراسیون به کار ببرید. این موضوع در مورد متریال و بافت صادق است.

نتیجه گیری

ست کردن لوازم منزل ممکن است در نگاه اول کار سختی باشد. اما زمانی که دید هنری خود را به کار می گیرید خواهید دید که چه ایده های جذابی در این باره وجود دارد. هر ایده که برای ست کردن لوازم منزل در سر دارید باید در چارچوب تعادل اجرا شود. استفاده از پالت رنگی، استفاده از بافت، تعادل در ابعاد و پایبندی به هویت و سبک اصلی چیدمان همگی جزو این موارد هستند. در ست دکوراسیون منزل نه تنها باید به ظاهر قضیه نگاه کنید بلکه باید در مفاهیم نیز دقیق شوید. هر سبک از چیدمان می تواند مفهوم خاصی داشته باشد. بنابراین در ست کردن چیدمان منزل بهتر است به مفاهیم همسان و مشابه پایبند باشید تا فضای خانه تان جذاب تر شود.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب