ست فرش با مبلمان

چگونگی ست فرش با مبلمان

ست فرش با مبلمان یک راه عالی برای افزودن رنگ و سبک به دکوراسیون داخلی است. در این مقاله به نکات مهم پیرامون این موضوع پرداخته ایم.

ست فرش با مبلمان

ست فرش با مبلمان یک راه عالی برای افزودن رنگ و سبک به دکوراسیون داخلی یک اتاق است. فرش های زیادی در رنگ ها، سبک ها و اندازه های متعدد وجود دارد. اما بر چه اساسی باید فرش مناسب دکوراسیون اتاق خواب یا اتاق نشیمن خود را برگزینید؟ این انتخابی است که باید بیشتر در مورد آن فکر کنید، به خصوص اگر فرش هزینه قابل توجهی داشته باشد. معیار هایی وجود دارد که باید در هنگام خرید و انتخاب فرش در نظر بگیرید. از جمله آن ها می توان به طرح رنگی، سبک و از همه مهم تر نحوه هماهنگی با مبلمان اتاقتان اشاره کرد.

پس در هنگام خرید، حتماً به امکان ست فرش با مبلمان بیندیشید. موارد دیگری نیز وجود دارند که باید به آن ها توجه داشت. برای مثال، این که فرش از چه چیزی ساخته شده است و مواردی از این دست. هر یک از این ارزیابی ها باید انجام شود تا فرش مناسب با مبلمان شما پیدا شود. در ادامه مقاله به برخی از مهم ترین فاکتور هایی که برای این موضوع باید در نظر بگیرید، پرداخته ایم.

اندازه فرش

اندازه فرش، فاکتور مهمی است که باید هنگام جست و جوی فرشی مناسب جهت ست کردن آن با مبلمان چیده شده در نظر بگیرید. همیشه خرید یک فرش بزرگ تر، بهتر است! بسیاری از مردم فرش‌ هایی می‌گیرند که خیلی کوچک هستند. این باعث می ‌شود که اتاق نشیمن شما کوچک ‌تر از آنچه واقعاً هست، به نظر برسد. با اندازه ‌گیری مبلمانی که روی فرش قرار می‌ گیرد و مقایسه آن با ابعاد فرش‌ هایی که می‌ خواهید بخرید، از این امر اجتناب کنید. این اندازه گیری همچنین به شما در ست کردن فرش با مبلمان نیز کمک خواهد کرد.

پس قبل از پیدا کردن فرش مناسب برای مبلمان خود، همه این موارد را در نظر بگیرید. اگر با توجه به مبلمان خود نسبت به نوع فرشی که می خواهید بخرید، آگاه باشید، قادر خواهید بود تا انتخاب های خود را محدود کنید. به این ترتیب، خرید و ست فرش با مبلمان برای شما آسان تر خواهد شد.

نحوه ست فرش با مبلمان
نحوه ست فرش با مبلمان

انتخاب رنگ مناسب برای ست فرش با مبلمان

سعی در انتخاب رنگ های دقیقاً مثل هم، نه تنها به ست شما زیبایی بصری نمی بخشد، بلکه لذت خرید فرش را نیز از بین می برد. رنگ هایی را انتخاب کنید که نزدیک به یکدیگر هستند نه دقیقاً مثل یکدیگر. به این ترتیب، ست فرش با مبلمان شما با هوشمندی و ظرافت بیشتری صورت خواهد گرفت. رنگ های موجود در فرش نیز می توانند اتاق را بزرگ تر یا کوچک تر نشان دهند. رنگ‌ های روشن همه چیز را بزرگ ‌تر می‌کنند. در حالی که رنگ ‌های تیره، مبلمان و اتاق را کوچک ‌تر نشان می ‌دهند.

هنگام خرید فرش به این موضوع فکر کنید. فرش ‌های ایرانی با ظاهر و رنگ ‌های مختلف به خوبی با مبلمان ست می ‌شوند، بنابراین یکی از این فرش ‌ها برای تغییر دکوراسیون داخلی عالی خواهد بود. همیشه می توانید از یکی از رنگ ها برای جلوه دادن به مبلمان یا دکوراسیون منزل خود استفاده کنید.

نوع و جنس فرش

انواع مختلفی از مواد اولیه برای تهیه فرش وجود دارد که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. این انتخاب باید در جهت ست فرش با مبلمان شما باشد. مواد محبوب معمولاً پشم، پلی پروپیلن و ابریشم هستند. پشم یک ماده بسیار محبوب است که فرش های زیادی از آن ساخته می شوند و به نرمی و بادوام بودن معروف هستند. پلی پروپیلن یک ماده مصنوعی بسیار بادوام و مقرون به صرفه است. یک فرش ابریشمی بسیار لوکس بوده اما قیمت بیشتری دارد. انواع الیاف گیاهی طبیعی نیز وجود دارد که در ساخت فرش استفاده می شود. جوت، علف دریایی، سیزال و کنف در سال های اخیر به دلیل پایداری زیست محیطی، محبوبیت خود را افزایش داده اند.

ست کردن فرش با مبلمان
ست کردن فرش با مبلمان

 

برای انجام شدن هر چه بهتر ست فرش با مبلمان، هنگام خرید نمونه بیاورید

ممکن است هنگام خرید، فرش زیبایی را ببینید و بخواهید آن را بخرید. اما آیا ست فرش با مبلمان شما امکان پذیر خواهد بود؟ مسلماً شما نمی خواهید برای خرید یک فرش، هزینه زیادی کرده و بعد ها دریابید که فرش با مبلمان اتاق همخوانی ندارد. این ایده خوبی است که تصاویری از مبلمان اتاق یا چندین عکس از نشیمن برای انتخاب هرچه بهتر فرش در هنگام خرید همراه داشته باشید. از آن جایی که بسیاری از فرش ها چندین رنگ دارند، رنگ یا طرح رنگی را پیدا کنید که امکان ست شدن وجود داشته باشد. فراموش نکنید که همه چیز را در اتاق اندازه گیری کنید تا وقتی فرش مناسب را پیدا کردید، بتوانید اندازه ای را انتخاب کنید که با ابعاد اتاق شما مطابقت داشته باشد.

نمونه های فرش را با رنگ هایی که از چرخه رنگ خود انتخاب کرده اید به خانه بیاورید. اغلب فروشندگان فرش، این نمونه ها را رایگان در اختیار مشتریان قرار می دهند. نمونه ها را در نزدیکی مبلمان خود قرار دهید تا ببینید کدام رنگ ها بهتر به نظر می رسند.

بیش از یک فرش به اتاق اضافه کنید

در مورد استفاده از بیش از یک فرش در اتاق چطور؟ این قطعاً قابل انجام است، به شرطی که به درستی انجام شود. هنگامی که در مورد معیار های طرح کلی به نتیجه رسیدید، فرش هایی را پیدا کنید که از نظر رنگ و سبک مشابه هستند. به یاد داشته باشید، رنگ ها نباید دقیقاً مطابقت داشته باشند. همین که از یک خانواده باشند، کافی است. البته به شرطی که ست فرش با مبلمان قابل انجام باشد.

استفاده از بیش از یک فرش در اتاق نشیمن
استفاده از بیش از یک فرش در اتاق نشیمن

اهمیت توجه به چرخه رنگی در ست فرش با مبلمان

همان طور که گفته شد، رنگ فرش یا موکت نیز مانند رنگ دیوار ها باید با مبلمان اتاق هماهنگ باشد تا زیبایی بصری ایجاد کند. دانستن این که کدام رنگ ها با هم ترکیب می شوند، همیشه آن قدر واضح نیست. با این حال، با استفاده از چرخه رنگ و پیروی از چند دستورالعمل طراحی، می‌ توانید رنگ فرش را با مبلمان و دکوراسیون داخلی اتاق‌ ها هماهنگ کنید.

چرخه های رنگی طیفی از رنگ ها را با توجه به طیف نور بصری نمایش می دهند. چرخه های رنگی را می توانید در فروشگاه های لوازم خانگی و آنلاین پیدا کنید. بسیاری از فروشگاه ‌های لوازم خانگی چرخه های رنگی رایگان را به مشتریان ارائه می‌ دهند. تصمیم بگیرید که چه نوع ظاهری برای اتاق خود می خواهید. رنگ ها می توانند مکمل یا تک رنگ باشند. رنگ ‌های مکمل روی یک چرخه رنگ در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند، مانند قرمز و سبز یا زرد و آبی، در حالی که رنگ‌های تک رنگ در یک خانواده رنگی مانند آبی سرمه‌ای و آبی پودری قرار دارند.

از چرخه رنگ برای تعیین رنگ هایی در جهت ست شدن مبلمان و فرش خانه خود استفاده کنید. برای برخورداری از رنگ ‌های مکمل، به رنگ ‌های چرخه رنگ که دقیقاً در مقابل رنگ مبلمان شما قرار دارند، نگاه کنید. رنگ های تطبیق پذیر تک رنگ را می توان در همان سمت چرخه رنگی که رنگ مبلمان شما قرار دارد، یافت.

جهت بهره مندی از توصیه های بیشتر می توانید با کارشناسان تیم متخصص سیبارون که در زمینه بازسازی و دیزاین منزل، فعالیت می کند، تماس حاصل فرمایید.

افزایش زیبایی بصری با ست کردن فرش با مبلمان
افزایش زیبایی بصری با ست کردن فرش با مبلمان

 

مقالات مرتبط

ست فرش با مبلمان

چگونگی ست فرش با مبلمان

ست فرش با مبلمان یک راه عالی برای افزودن رنگ و سبک به دکوراسیون داخلی است. در این مقاله به نکات مهم پیرامون این موضوع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب