سرویس بهداشتی مدرن

نکات طراحی سرویس بهداشتی مدرن به سبک نوین

در سرویس بهداشتی مدرن شاهد نورپردازی های ملایم و لطیفی هستیم که جلوه ای خیره کننده و آرامش بخش به فضای سرویس بهداشتی داده.

مقدمه

مدرنیته به قدری جای پای خود را در زندگی انسان معاصر محکم کرده که در گوشه به گوشه از زوایای زندگی انسان ها می توان رد پای آن را دید. این موضوع به ویژه در دکوراسیون منزل به طور واضحی قابل رویت است. عجیب نیست اگر شما هم یکی از طرفداران طراحی مدرن باشید. سرویس بهداشتی مدرن یکی از بخش های مهم هر خانه است که طراحان مانور زیادی روی آن می دهند.

شاید تصور کنید سرویس بهداشتی نقطه ای تاریک از خانه است و صرف هزینه برای دکور کردن آن بیهوده می باشد. اما این تفکر را باید کنار بگذارید. چرا که سرویس بهداشتی مدرن می تواند با چشم انداز آرامش بخش و ظریف خود، ارزش خانه تان را دوچندان کند. هیچ کس از دیدن سرویس بهداشتی کدر با طراحی قدیمی حس خوبی نخواهد گرفت. پس اگر آماده اید که یک تغییر اساسی در دکوراسیون سرویس بهداشتی خانه تان صورت دهید با ما تا انتها همراه شوید.

حسی از پاکیزگی و آرامش را به افراد القا می کند
حسی از پاکیزگی و آرامش را به افراد القا می کند

نورپردازی؛ راهکاری طلایی در دیزاین سرویس بهداشتی مدرن

عنصر نورپردازی هیچگاه ما را در طراحی داخلی ناامید نخواهد کرد. در سرویس بهداشتی مدرن شاهد نورپردازی های ملایم و لطیفی هستیم که جلوه ای خیره کننده و آرامش بخش به فضای سرویس بهداشتی داده. هدف از نورپردازی در سرویس بهداشتی مدرن تنها روشن کردن محیط نیست. بلکه هدف اصلی ایجاد فضایی با اتمسفر آرام و دلپذیر است. آینه ای که هر روز چهره خود را در آن نگاه می کنید باید نورپردازی درستی داشته باشد.

نورپردازی آینه در این مکان باید از سمت بالا به پایین انجام شود. بنابراین زوایای صورت شما در آینه به زیباترین نحو ممکن پدیدار می گردد. پس از لامپ های روشنایی در اطراف آینه استفاده کنید. تناژ رنگی نوری که در سرویس بهداشتی مدرن استفاده می کنید باید با عناصر سرویس بهداشتی سنخیت داشته باشد. بهتر است این رنگ تناژ بسیار گرم یا سردی نداشته باشد. شما می توانید از هالوژن های سقفی، ریسه های ال ای دی، نور مخفی و لامپ های آویز برای آن استفاده کنید.

جلوه های زیبای نورپردازی می تواند معجزه گر باشد
جلوه های زیبای نورپردازی می تواند معجزه گر باشد

تعبیه سرویس فرنگی در سرویس بهداشتی مدرن

اگر میخواهید سرویس بهداشتی مدرن و امروزی داشته باشید باید اقدام به تعبیه سرویس فرنگی نمایید. با این کار نه تنها جلوه ای زیبا به سرویس بهداشتی خواهید داد بلکه شرایط را برای افراد مسن و افرادی که دارای زانو درد هستند نیز آسان خواهید کرد. با این کار جلوه ای زیبا به سرویس بهداشتی میدهید و در عین حال سلامتی عزیزان تان را حفظ می کنید.

انتخاب رنگ روشن برای دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

چنانچه می خواهید یک سرویس بهداشتی مدرن در خانه خود داشته باشید باید یک تناژ رنگی خاص برای تجهیز نمودن آن انتخاب کنید. بهتر است رنگ انتخابی شما رنگی روشن و دلباز باشد تا به واسطه آن فضای سرویس بهداشتی بزرگتر به نظر برسد. ترجیحا از انتخاب رنگ های تیره و خفه دوری کنید. رنگ هایی مانند سبز، سفید، آبی و ترکیبی از سفید و مشکی می تواند برای این مکان مناسب باشد.

رنگ های روشن سرویس بهداشتی را دلباز جلوه می دهد
رنگ های روشن سرویس بهداشتی را دلباز جلوه می دهد

سرویس بهداشتی مدرن را ساده و کاربردی طراحی کنید

آنچه که موجب محبوبیت سرویس بهداشتی مدرن شده سادگی و کاربردی بودن فضای داخل آن است. در واقع شما باید هر آنچه که واقعا در سرویس بهداشتی بدان نیاز است را در آن تعبیه کنید. طراحی مینیمال و ساده سرویس بهداشتی شاید به نظر کار ساده ای باشد اما در عمل چالش برانگیز است. در انتخاب متریال ها سراغ متریال هایی با جزئیات بیش از حد و شلوغ نروید. در عین سادگی سعی کنید یک طراحی خاص و به دور از حاشیه را در سرویس بهداشتی پیاده سازی کنید.

تعبیه باکس و قفسه مخصوص نگهداری تجهیزات

مطمئنا بعد از ورود به یک سرویس بهداشتی مدرن با صحنه ای شلوغ و در هم ریخته از صابون، دستمال، حوله، خمیر اصلاح، ژیلت، عطر، صابون، گوش پاک کن و انواع کرم ها روبرو نخواهید شد. چرا که این تجهیزات بی شک درون باکس های مخصوص تعبیه شده اند. بنابراین در این مکان باید باکس های مخصوصی وجود داشته باشد که بتوان این تجهیزات را درون آنها قرار داد. ایجاد جلوه ای ساده و مرتب و به دور از شلوغی در چشم انداز کلی سرویس بهداشتی معجزه خواهد کرد.

تعبیه باکس و قفسه در سرویس بهداشتی منجر به بهینه سازی فضای موجود خواهد شد
تعبیه باکس و قفسه در سرویس بهداشتی منجر به بهینه سازی فضای موجود خواهد شد

تعبیه دیوار شیشه ای برای جداسازی فضاها در سرویس بهداشتی

شما می توانید برای جداسازی بخش ها از دیوار شیشه ای استفاده کنید. شما می توانید برای مکانی که در آن دوش می گیرد، برای مکانی که وان در آن تعبیه شده و یا بخش مربوط به سرویس فرنگی دیواری شیشه ای لحاظ کنید. بدین سان می توانید تمامی بخش های تر و خشک را به بهترین وجه ممکن ممکن از هم جدا کنید.

انتخاب کفپوش و دیوارپوش مینیمال و ساده

در سرویس بهداشتی مدرن خبری از حاشیه پردازی های اضافه و شلوغی بیش از حد نیست. بنابراین باید کاشی دیوارها و سرامیک کف را ساده و مینیمال انتخاب کنید. انتخاب شما باید به نحوی باشد که با قدم گذاشتن به سرویس بهداشتی حسی از آرامش دریا داشته باشید. سادگی، شفافیت و براق بودن سطح می تواند به درخشش سرویس بهداشتی کمک کند. شما می توانید از کاشی، سرامیک، سنگ طبیعی، شیشه، رزین و اپوکسی، کفپوش وینیل یا ترموود برای کفپوش ها و دیوارپوش های سرویس بهداشتی استفاده کنید.

تاکید بر خطوط صاف عمودی یا افقی

از مشخصه های مهم سرویس بهداشتی مدرن می توان به خطوط عمودی و افقی اشاره کرد که در فضای آن به چشم می خورد. عمدتا در این مکان ها خبری از منحنی های گیج کننده و پر حاشیه نیست. خطوط صاف عمودی و افقی زیبایی و نظم را در فضای سرویس بهداشتی تجلی می بخشند.

تعبیه سیستم گرمایش در سرویس بهداشتی

در سرویس بهداشتی مدرن باید سیستم گرمایش مناسب تعبیه کنید. تعبیه سیستم گرمایش از کف و حوله خشک کن می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. فضای آن باید همواره خشک و عاری از آلودگی باشد. شما باید شرایط را برای رشد قارچ، کپک و میکروب از بین ببرید. از طرفی با ورود به سرویس بهداشتی به جای حسی از سرما در کف پایتان حسی از گرمای دلنشین خواهید داشت. حوله خشک کن ها نیز رطوبت فضا را می گیرند و نم حوله ها را از بین می برند.

استفاده از متریال چوب در سرویس بهداشتی مدرن

اگر سرویس بهداشتی مدرن شما با رنگ های تیره همچون سرمه ای، مشکی و آبی تیره مزین شده می توانید برای کاهش سردی فضا از متریال چوب استفاده کنید. بسیاری از این مکان ها دارای وان چوبی، دیوارپوش چوبی یا کفپوش های چوبی از جنس ترمووود هستند. شما هم می توانید برای گرما بخشیدن به سرویس بهداشتی از متریال چوب بهره بگیرید. با ورود به چنین سرویس بهداشتی در همان وهله اول بوی طبیعت و پاکیزگی را حس خواهید کرد.

تعبیه تجهیزات چوبی در سرویس بهداشتی فضا را گرم و آرامش بخش خواهد کرد
تعبیه تجهیزات چوبی در سرویس بهداشتی فضا را گرم و آرامش بخش خواهد کرد

تعبیه روشویی با طرح خلاقانه در سرویس بهداشتی

یکی از نقاطی که در سرویس بهداشتی مرکز توجه می باشد روشویی است. شما می توانید روشویی با طراحی خلاقانه و جذاب برای سرویس بهداشتی انتخاب کنید. به عنوان مثال می توانید اقدام به خرید روشویی معلق یا دیواری بدون پایه نمایید. روشویی های سنگی، شیشه ای و اکریلیکی نیز انتخابی مدرن و لاکچری برای سرویس بهداشتی هستند. اولین کار برای تعبیه روشویی به دست آوردن ابعاد روشویی سرویس بهداشتی است.

نتیجه گیری

بی توجهی به دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی به ویژه اگر در خانه ای مدرن زندگی می کنید می تواند معادلات را بر هم بزند. دکوراسیون سرویس بهداشتی هر چند همواره در پیش دیدگان سایرین نیست اما خود شما از آن در طی روز چندین بار استفاده می کنید. برای آرامش و سلامتی خود چقدر ارزش قائل هستید؟ سرویس بهداشتی های مدرن دارای تجهیزاتی بهداشتی، زیبا و با ساختاری خلاقانه هستند. استفاده از شیر آب کروم و طلایی ضد زنگ، استفاده از نور مخفی، تعبیه آینه، دیوارهای شیشه ای و روشویی سنگی و گیاه در سرویس بهداشتی می تواند به چیدمان مدرن آن کمک کند.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب