سقف کاذب آشپزخانه مدرن

طراحی سقف کاذب آشپزخانه مدرن به شیوه معماران خلاق

شیوه طراحی و متریالی که در ساخت سقف کاذب آشپزخانه مدرن به کار میرود باید با فضای آشپزخانه همخوانی داشته باشد.

سقف کاذب آشپزخانه مدرن

بحث دکوراسیون داخلی آشپزخانه که می شود طراحان عمده تمرکز خود را روی کابینت ها، کفپوش و دیوارپوش های آشپزخانه می گذارند. در حالی که می توان با تمرکز روی سقف آشپزخانه جلوه ای متفاوت و بدیع در این فضا خلق کرد. سقف آشپزخانه در خانه های کلاسیک عمدتا به حاشیه کشیده می شوند در حالی که خانه های مدرن تصمیم دیگری برای این بعد جذاب از دکوراسیون آشپزخانه در نظر دارند. سقف کاذب آشپزخانه مدرن دستمایه ای برای ایده پردازی های طراحان شده. روز به روز طرح و نقش های متفاوتی برای سقف آشپزخانه های مدرن ابداع می شود. حتی اگر قصد دارید دیوارپوش ها، کفپوش ها و کابینت آشپزخانه را ساده رها کنید از سقف کاذب آشپزخانه ساده عبور نکنید. در ادامه با ما همراه باشید تا ابعاد مختلفی از سقف کاذب آشپزخانه را با هم بررسی کنیم.

سقف کاذب آشپزخانه مدرن با طرح مجازی

ایده ای که به تازگی برای طراحی سقف کاذب آشپزخانه بین طراحان متداول گشته، ایده اجرای طرح های مجازی می باشد. این سقف های کاذب می توانند طرح و نقشی از درخشش آسمان آبی و ابرهای سپید را جلوه گر باشند. حس و حالی که از درخشش نور خورشید که بر پهنه آسمان پیداست در این سقف های کاذب به چشم می خورد. ایده ای نو و خلاقانه که برای دکوراسیون خانه های مدرن می تواند بسیار مناسب باشد. اگر می خواهید فضای آشپزخانه فضایی نشاط آور و پر انرژی باشد می توانید سراغ این ایده بروید. ساختار این سقف های کاذب بدین صورت است که نورپردازی سقف در فضای خالی و در پس تایل های شیشه ای صورت می گیرد.

طرح مجازی در سقف کاذب آشپزخانه مدرن
طرح مجازی در سقف کاذب آشپزخانه مدرن

اجرای CNC در سقف کاذب آشپزخانه مدرن

ایده ای خلاقانه برای طراحی سقف کاذب آشپزخانه مدرن که درون مایه ای صنعتی دارد ایده اجرای CNC در سقف کاذب است. این سقف های کاذب از جنس چوب، فلز، پلیمر یا شیشه هستند و توسط دستگاه های CNC برش داده شده اند. به زیبایی هرچه تمام می توان طرح و نقش های سورئال را روی این ورق ها اجرا کرد. طراحان این ورق ها را عمدتا در سقف کاذب گچی و چوبی تعبیه و نصب می کنند. برش ورق ها با استفاده از CNC ظرافت خاصی به طرح نهایی خواهد داد.

اجرای سقف کاذب آشپزخانه مدرن با رابیتس

اگر بخواهیم گریزی به قدیمی ترین سقف کاذب آشپزخانه مدرن بزنیم باید به رابیتس کاری سقف آشپزخانه اشاره کنیم. با استفاده از رابیتس می توان حجم های هندسی جذابی را در سقف آشپزخانه های مدرن اجرا کرد. رابیتس از ورقه های مشبک فولادی تشکیل شده است که با جوش دادن آن ها به هم می توان هر طرحی را ایجاد کرد. سقف کاذب رابیتس بعد از تشکیل اسکلت گچ کاری می شود و نورپردازی جذابی روی آن اجرا می شود. اجرای سقف کاذب آشپزخانه با استفاده از رابیتس بسیار ساده است، انعطاف پذیری بالایی دارد و مصالح مورد استفاده در ساخت آن در دسترس می باشد.

طراحی سقف کاذب و ایجاد حجم های هندسی با استفاده از رابیتس
طراحی سقف کاذب و ایجاد حجم های هندسی با استفاده از رابیتس

سقف کاذب آشپزخانه مدرن با استفاده از پلکسی

اگر می خواهید فضایی رویایی و شاعرانه در آشپزخانه ایجاد کنید استفاده از پلکسی را برای اجرای سقف کاذب توصیه می کنیم. این سقف های کاذب شفافیت چشم نوازی دارند. با عبور نور از لایه های سقف کاذب فشایی دل انگیز و شاعرانه در آشپزخانه ایجاد می شود. سقف کاذب شیشه ای دارای وزن بیشتری نسبت به سقف کاذب پلکسی می باشد. زمان اجرای سقف کاذب پلکسی نیز کمتر از نوع شیشه ای است. بنابراین اگر می خواهید یک سقف کاذب شیک، سبک و با دوام داشته باشید سراغ پلکسی بروید. در صورتی که مایل به تعویض طرح و نقش سقف کاذب باشید این تعویض برای شما به سادگی و با هزینه مقرون به صرفه مقدور است.

سقف کاذب چوبی برای آشپزخانه های مدرن

چوب یکی از متریال هایی است که جادوی خاصی به همراه خود دارد. این متریال هم در چیدمان و دکوراسیون منزل مدرن و هم در خانه های کلاسیک خوش می نشیند. بنابراین می توانید از آن برای ساخت سقف کاذب آشپزخانه استفاده کنید. ایجاد حجم ها و طرح های مدرن و نوآورانه با استفاده از چوب می تواند جاذبه خاصی به آشپزخانه بدهد. بدین منظور می توانید از ترمووود کمک بگیرید. ترمووود در برابر رطوبت زدگی، پوسیدگی و نفوذ حشرات بسیار مقاوم است.

استفاده از متریال بی نظیر چوب 
استفاده از متریال بی نظیر چوب

ایجاد طرح های مدرن و صنعتی

احتمالا می دانید که یکی از سبک های مدرن، سبک صنعتی است. استفاده از تجهیزات فلزی در خانه هایی با سبک مدرن بسیار به چشم می خورد. اگر فضای خانه تان چنین حالی و هوایی دارد می توانید اقدام به اجرای سقف آلومینیومی در آشپزخانه نمایید. این سقف ها دارای سطحی براق، صیقلی و درخشان هستند. بنابراین می توانید با نصب سقف کاذب آلومینیومی فضایی نورانی در آشپزخانه رقم بزنید.

به کار بردن آینه

یکی از ایده های جذاب برای طراحی سقف کاذب آشپزخانه استفاده از آینه است. ترکیب آینه و چوب می تواند ترکیبی از سر ذوق باشد. حتی می توان شیشه را نیز در این ترکیب وارد کرد. طراحی سقف کاذب مدرن با نگاهی معمارانه و هنری می تواند فضایی بسیار دل انگیز رقم بزند. ترکیب متریال های مختلفی در طراحی سقف کاذب در واقع آینه ای از ذوق و هنر طراح است. برای بزرگتر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه استفاده از آینه در سقف کاذب عمدتا با استقبال خوبی همراه می شود. برای کاهش هزینه طراحی سقف کاذب می توانید به جای ترمووود از ام دی اف آشپزخانه استفاده کنید.

در طراحی سقف کاذب آشپزخانه مدرن به چه نکاتی باید توجه داشت؟

نکاتی مهمی در طراحی سقف کاذب آشپزخانه مدرن باید مد نظر قرار گیرند. یکی از این نکات عدم توحه به ریزه کاری ها و ظرافت های طرح های کلاسیک است. طرح های کلاسیک دارای نقوش هندسی خاصی هستند. نقوشی که حس و حالی از چیدمان سنتی را یادآور می شوند. در آشپزخانه مدرن باید سقف کاذب را به دور از تجمل گرایی و در عین سادگی اجرا کرد. متریالی که در ساخت سقف کاذب آشپزخانه به کار میرود باید با فضای آشپزخانه همخوانی داشته باشد. هیچ قاعده و قانونی در این باره وجود ندارد. توجه به قوانین زیبایی شناسی در انتخاب بهتر متریال ها بسیار کمک خواهد کرد.

سقف کاذب آشپزخانه های مدرن باید دارای جلوه ای شیک و ساده باشند
سقف کاذب آشپزخانه های مدرن باید دارای جلوه ای شیک و ساده باشند

نتیجه گیری

انواع و اقسام طرح ها برای اجرای سقف کاذب در آشپزخانه های مدرن وجود دارد که هر کدام جاذبه خاص خود را دارند. نورپردازی در سقف کاذب باید به گونه ای باشد که فضای آشپزخانه را شیک، رویایی و صمیمانه جلوه دهد. بنابراین شیوه اجرای نورپردازی می تواند روی ظاهر نهایی سقف و فضایی که خلق می شود بسیار موثر باشد. سقف کاذب علاوه بر زیبایی جنبه عایق نیز دارد و می تواند به عنوان یک سد در برابر هدر رفت انرژی ایفای نقش کند.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب