شیرالات سرویس بهداشتی

نکات مهم انتخاب شیرآلات سرویس بهداشتی

در خرید شیرآلات سرویس بهداشتی هیچ جنبه ای مهمتر از جنبه سلامتی نیست. بنابراین به هنگام خرید شیرآلات پیش از هر چیز به عناصر تشکیل دهنده آن نگاه کنید.

مقدمه

یکی از اولین چیزهایی که هنگام ورود به سرویس بهداشتی در چشم افراد جلوه می کند شیرآلات سرویس بهداشتی است. شیرآلات با آن برق و درخشش خاصی که دارند جلوه خاصی به فضا و دکوراسیون داخلی می بخشند. مدرن و شیک بودن یک سرویس بهداشتی را می توان از روی ظاهر و کیفیت شیرآلات آن فهمید. خرید شیرآلات سرویس بهداشتی کار ساده ای نیست و باید طبق اصول و قاعده باشد. در نظر گرفتن جنبه های زیبایی، فنی، مصرف آب، هماهنگی با دکوراسیون، قابلیت ها، قیمت و نحوه نصب از مهم ترین موارد در خرید شیرآلات می باشد. برای اینکه با زیر و بم های این موضوع آشنایی بیشتری پیدا کنید در ادامه با ما همراه باشید.

شیرآلات سرویس بهداشتی باید زیبا، ارگونومیک و با دوام
شیرآلات سرویس بهداشتی باید زیبا، ارگونومیک و با دوام

توجه به عناصر به کار رفته در شیرآلات سرویس بهداشتی

در خرید شیرآلات سرویس بهداشتی هیچ جنبه ای مهمتر از جنبه سلامتی نیست. بنابراین به هنگام خرید شیرآلات پیش از هر چیز به عناصر تشکیل دهنده آن نگاه کنید. عناصر مختلفی ممکن است در این ترکیب وجود داشته باشد. آنچه که باید حواس تان را در مواجهه با آن حسابی جمع کنید سرب است. وجود عنصر سرب در شیرآلات می تواند به سلامتی شما آسیب بزند. از طرفی سرب در مجاورت آب سریعا دچار پوسیدگی خواهد شد. هیچ گاه گول قیمت ارزان شیرآلات را نخورید. چرا که این شیرآلات به احتمال زیاد دارای درصد بالایی سرب هستند. درصد سرب موجود در این ترکیب نباید از 2.5 درصد تجاوز کند. دوام و استحکام شیرآلات در برابر رطوبت از مهمترین موارد است. آلیاژ برنج باعث بالا رفتن استحکام شیرآلات می شود. بنابراین به جای خرید شیرآلات بی کیفیت پلاستیکی سراغ این نوع از شیرآلات بروید.

چه برندی در خرید شیرآلات سرویس بهداشتی بهتر است؟

مطمئنا به هنگام خرید شیرآلات سرویس بهداشتی با حجم زیادی از برندهای داخلی و خارجی مواجه می شوید. در مورد برندهای داخلی با صرف نظر از برند این شیرآلات باید قبل از هر چیز به علامت استاندارد دقت کنید. برندهای خارجی نیز باید دارای گارانتی باشند. هیچ گاه در خرید شیرآلات سرویس بهداشتی سراغ برندهای ناشناخته و بی نام و نشان نروید. این برندها شما را در خرید قطعات یدکی دچار دردسر خواهند کرد. برندهای شودر، قهرمان، KWC، ایزی پایپ و کیان از جمله بهترین برندهای بازار شیرآلات هستند. بنابراین قبل از خرید شیرآلات بهترین برندها را شناسایی کنید.

بهترین برندهای ایرانی و خارجی را می توان در بازار خریداری نمود
بهترین برندهای ایرانی و خارجی را می توان در بازار خریداری نمود

به کم مصرف بودن شیرآلات سرویس بهداشتی دقت کنید

در خرید شیرآلات خود را تا جایی درگیر زیبایی نکنید که از مصرف آب غافل شوید. با یک انتخاب هوشمندانه در خرید شیرآلات می توانید گامی مثبت در راستای مبارزه با بحران آب بردارید. اگر کمی دانش فنی خود را در شناخت قطعات شیرآلات بالا ببرید بد نیست. اینگونه می توانید انتخاب بهتری داشته باشید. دو قطعه پرلاتور و کارتریج در کم مصرف بودن شیرآلات سرویس بهداشتی نقش پررنگی دارند. بنابراین هنگام خرید این دو قطعه را خوب بررسی کنید. شما می توانید در این راستا شیرآلات دیجیتال و چشمی نیز خریداری کنید. بدین شکل مصرف آب به حداقل می رسد.

به دکوراسیون سرویس بهداشتی گوشه چشمی داشته باشید

اگر دکوراسیون منزل تان مدرن است باید فوکوس بیشتری روی این مورد داشته باشید. این روزها شیرآلات روشویی ارزش دکوراتیو بالایی دارند. رنگ شیرآلات، جنس شیرآلات، دیزاین شیرآلات و آبکاری و پرداخت سطح شیرآلات از مهمترین موارد قابل توجه در این راستا هستند. سطح شیرآلات باید کاملا براق و صیقلی باشد. کیفیت آبکاری باید به صورتی باشد که شیرآلات به سادگی دچار خط و خش نشوند. کروم، نیکل و بنز معروف ترین آبکاری های شیرآلات هستند.

یکی از جذاب ترین آبکاری ها، آبکاری طلایی شیرآلات است. با این حال برای انتخاب این رنگ باید به دکوراسیون سرویس بهداشتی توجه کنید. اگر دیزاین سرویس بهداشتی شما کلاسیک است آبکاری طلایی در آن جلوه زیبایی خواهد داشت. بهتر است رنگ شیرآلات سرویس بهداشتی با طرح و رنگ روشویی و یا کاشی های دیوار هماهنگی داشته باشد. وجود هر گونه موج و ناهمواری نیز منجر به رد شدن شیرآلات از لحاظ کیفیت ظاهری خواهد شد.

شیرآلات باید با دکوراسیون سرویس بهداشتی هماهنگی داشته باشند
شیرآلات باید با دکوراسیون سرویس بهداشتی هماهنگی داشته باشند

شیرآلات توکار مناسب دکوراسیون مینیمال و مدرن

اگر دیزاین سرویس بهداشتی تان مینیمال و مدرن است می توانید شیرآلات توکار انتخاب کنید. این نوع شیرآلات دارای طراحی بسیار خاص و جذابی هستند. نصب شدن درون دیوار ویژگی بارز شیرآلات توکار است. این نوع شیرآلات دارای ظاهر جذاب و لوکسی هستند اما قیمت شان کمی بیشتر از شیرآلات دیگر است. شیرآلات توکار ظاهری امروزی و لاکچری به سرویس بهداشتی می دهند.

ارگونومیک بودن شیرآلات

یکی از مهم ترین نکات در خرید شیرآلات سرویس بهداشتی ارگونومیک بودن آن است. استفاده از شیرآلات باید آسان باشد. شما نباید برای باز و بسته کردن شیرآلات خود را به دردسر اندازید. بلکه باید به سادگی و با حرکت دست به راحتی شیرآلات را باز و بسته کنید. گاهی اوقات برخی شیرآلات بسیار زیبا هستند اما استفاده از آن ها کمی دشوار است. شیرآلات باید در کنار زیبایی ارگونومی بالایی هم داشته باشند. به این معنا که هنگام استفاده از آن ها به دست شما فشار غیر معمول وارد نشود.

خرید شیرآلات لمسی و چشمی برای سرویس بهداشتی

اگر می خواهید هم در مصرف آب صرفه جویی کنید و هم گریزی به تکنولوژی بزنید این گزینه عالی است. کافیست دست خود را جلوی سنسور بگیرید تا شیر آب باز شود. تنها تفاوت شیرآلات لمسی و چشمی در این است که شیرآلات لمسی برای باز شدن به یک لمس کوچک نیاز دارند. این نوع شیرآلات علاوه بر زیبایی جنبه بهداشتی بالایی هم دارند. چرا که دستان شما دیگر دخالتی در باز و بسته شدن شیر نخواهند داشت. شیرآلات لمسی و چشمی هر دو گزینه ای عالی برای خانه های مدرن هستند.

شیرآلات چشمی به صرفه جویی در مصرف آب کمک می کنند
شیرآلات چشمی به صرفه جویی در مصرف آب کمک می کنند

به سادگی یا دشواری نصب شیرآلات دقت کنید

اگر قرار است شیرآلات را خودتان نصب کنید به سختی نصب آن دقت کنید. برخی از برندها شیوه نصب آسانی برای شیرآلات در نظر می گیرند. بنابراین خودتان هم می توانید به تنهایی اقدام به نصب آن نمایید. از جمله این برندها می توان به برند کاویان اشاره کرد. بنابراین نیاز به کمک گرفتن از نصاب و تاسیسات کار ندارید. نصب آسان شیرآلات جزو آپشن های آن می باشد.

نتیجه گیری

در خرید شیرآلات سرویس بهداشتی بهتر است تمام شیرآلات را به صورت ست و هماهنگ انتخاب کنید. بنابراین هارمونی زیبایی بین آن ها ایجاد خواهد شد. از طرفی در هزینه های شما نیز صرفه جویی به عمل می آید. این شیرآلات باید کاربرد آسانی داشته باشند و به سادگی قابل تنظیم درجه حرارت باشند. ارگونومیک بودن شیرآلات نیز از نکات مهمی ست که باید در خرید آن لحاظ شود. به طور کلی متداول ترین انواع شیرآلات نوع اهرمی می باشد. با این حال روز به روز طراحی های نوین و مدرن روی کار می آیند. خرید شیرآلات با طراحی لوکس و درخشان می تواند فضای سرویس بهداشتی را به فضایی آرامش بخش تبدیل کند.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب