طراحی کابینت آشپزخانه

نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه

رعایت اصول طراحی کابینت آشپزخانه به شما کمک خواهد کرد که بهترین استفاده را از آشپزخانه خود ببرید. در این مقاله به نکات کلیدی می پردازیم.

نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت آشپزخانه در صورتی که کارآمد باشد، به شما این امکان را می دهد که وسایل ضروری خود را در دسترس خود بیابید. اما وقتی نوبت به یافتن سبک اجرایی مناسب در طراحی و دکوراسیون می ‌رسد، ممکن است با این فکر که چگونه کابینت ‌های آشپزخانه را که برای دکوراسیون منزل شما کارآمد هستند طراحی کنید، گرفتار شوید. بنابراین، اگر طراحی کابینت آشپزخانه شما کاربری مناسبی ندارد، چه کار باید کرد؟ لازم است تا شما همه چیز را در مورد کابینت آشپزخانه بدانید. طرحی را انتخاب کنید که با سبک زندگی شما مطابقت داشته باشد و هر گونه نیاز منحصر به فرد را برآورده سازد. در این مقاله، نگاهی به انواع ایده های طراحی کابینت آشپزخانه انداخته و مسیر اجرایی هر یک را بررسی می کنیم تا به این ترتیب، بتوانید بهترین طرح را برای دکوراسیون آشپزخانه خود انتخاب کنید.

انواع متریال موجود برای استفاده در انواع طرح های کابینت آشپزخانه

بدون شک ترکیب کابینت های تخته سه لا و روکش های لمینت در طراحی کابینت آشپزخانه بسیار کارآمد خواهد بود. این ترکیب نه تنها بادوام و ضد آب است، بلکه مقرون به صرفه نیز می باشد. علاوه بر این، این لمینت ها در رنگ ‌ها و طرح ‌های روکش متفاوت موجود هستند و به صاحبان خانه این امکان را می ‌دهد تا بر اساس طراحی کابینت آشپزخانه، متریال دلخواه خود را انتخاب کنند.

اگر به دنبال موادی هستید که از پخت و پز سنگین پشتیبانی کند، باید به طراحی کابینت آشپزخانه از جنس استیل ضد زنگ، با پشتی و میز از همان مواد، نگاهی بیندازید. این مواد در برابر گرما و رطوبت، مقاومت بسیار بالایی دارند، تمیز کردن آن ها به سادگی صورت می پذیرد و نگهداری از آن ها آسان است. به طور مشابه، کابینت ‌های استیل، یک سرمایه ‌گذاری مقرون ‌به‌ صرفه هستند، به‌ ویژه اگر شغل خانگی آشپزی یا نان ‌پزی دارید. اگر مطمئن نیستید که از چه متریالی باید برای طراحی کابینت های خود استفاده کنید، با کارشناسان ما در سیبارون تماس بگیرید و از آن ها راهنمایی بخواهید.

نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه
نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه

نحوه طراحی کابینت آشپزخانه برای بهینه سازی فضا

آشپزخانه با نیاز به پخت و پز مداوم

در طراحی کابینت آشپزخانه های معمولی، بدون شک به چیدمانی مملو از فضای ذخیره سازی نیاز است. اگر دارای یک آشپزخانه مدرن و بزرگ هستید، مناطق آشپزی جداگانه به شما کمک می کند تا از فضا بهتر بهره ببرید. برای این کار، طراحی کابینت آشپزخانه ای توصیه می‌ شود که هم کابینت‌ های دیواری و هم کابینت‌ های پایه را برای حداکثر استفاده از فضا و کم ترین بهم ریختگی در خود گنجانده باشد. همچنین ایده‌ های طراحی کابینت آشپزخانه ای را بررسی کنید که یک واحد انباری با تعداد زیادی قفسه برای شیشه‌ ها و ظروف در اختیار قرار می ‌دهد. این واحد ها برای کودکان نیز ایمن هستند. طراحان سیبارون چنین واحد هایی را توصیه می کنند، به خصوص اگر دوست دارید آشپزخانه خود را با مواد غذایی پر کنید. به این ترتیب، نگران جا ماندن وسایل در پشت کابینت ها نخواهید بود.

در آشپزخانه ای که پخت و پز به ندرت صورت می گیرد

اگر آشپزی کردن شما محدود به آخر هفته است یا یک امر همیشگی نیست، پیشنهاد می کنیم به سراغ ایده هایی بروید که دارای کابینت های پایه و زمینی هستند. شما قادر خواهید بود تا تعداد کابینت‌ های دیواری را کاهش دهید تا آشپزخانه ‌تان باز و مرتب به نظر برسد. اگر فضای آشپزخانه شما به اندازه کافی بزرگ هست اما به ندرت آشپزی می کنید، چطور؟ برای جلوگیری از هدر رفتن فضای کابینت، می توانید از آن برای نگهداری اقلام صبحانه که نیاز به یخچال ندارند، حبوبات، مواد غذایی و یا حتی کتاب استفاده کنید!

طراحی کابینت آشپزخانه برای سر آشپز ها و نانوایانی که در خانه کار می کنند

شیرینی پز ها و سرآشپز ها عمدتاً به تجهیزات آشپزخانه متناسب با حرفه خود نیاز دارند، مانند اجاق گاز های متعدد، انواع لوازم خانگی و انباری با فضای ذخیره سازی زیاد. بنابراین، کابینت های دارای فضای زیاد و یک یخچال بزرگ مجهز به فریزر را انتخاب کنید. ما همچنین کابینت آشپزخانه سفارشی را پیشنهاد می دهیم تا وسایل مورد نیاز خود را همیشه در دسترس داشته باشید. از میان کابینت های دارای کشو های کششی، کشوهای گوشه و قفسه های دیواری که فضا را بهینه می کنند، انتخاب کنید. بهره مندی از یک سینک بزرگ تر در طرح کابینت آشپزخانه شما نیز ممکن است تمیز کردن را تسهیل کند.(جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه)

دکوراسیون داخلی آشپزخانه
دکوراسیون داخلی آشپزخانه

ملزومات منحصر به فرد در هنگام طراحی کابینت آشپزخانه

آشپزخانه با نیاز به پخت و پز مداوم

شما به یک اجاق گاز و همچنین یک اجاق رومیزی نیاز خواهید داشت. اگر طرح های موجود، پاسخ گوی نیاز های شما نباشند، ممکن است بهکابینت آشپزخانه سفارشی نیاز داشته باشید که برای حفظ هر سانتی متر از فضای داخلی آشپزخانه بهینه شده باشد. شما همچنین قادر خواهید بود تا آشپزخانه را به گونه ای طراحی کنید که تمام وسایل مورد نیاز خود را در دسترس داشته باشید. ممکن است آشپزخانه شما به اندازه کافی بزرگ باشد اما به فضای پیشخوان بیشتری نیاز داشته باشید. در این صورت، ساخت جزیره کاربردی خواهد بود.

در آشپزخانه ای که پخت و پز به ندرت صورت می گیرد

می توانید کابینت کم تری را در فضای آشپزخانه خود بگنجانید. اگر تهیه و پخت غذا تنها چند بار در هفته صورت می گیرد، کابینت های اضافی را از طرح کلی حذف کنید. کابینت های بسته مانع از جمع شدن گرد و غبار در طول زمان می شوند. شما همچنین می‌توانید شمار کابینت‌ ها را کاهش دهید تا آشپزخانه‌ تان دل باز تر به نظر برسد. آیا صبح ها عادت به صرف قهوه دارید؟ شما می توانید یک دستگاه قهوه ساز روی میز خود قرار دهید تا صبح خود را همان گونه که می خواهید، آغاز کنید.

در خانه ای که برای پخت نان و شیرینی طراحی شده است

اگر قصد پخت نان یا شیرینی را دارید، فضای آشپزی و طراحی کابینت آشپزخانه را با در نظر گرفتن نیاز های منحصر به فرد خود، اجرا کنید. برای این کار ممکن است به تعدادی اجاق نیاز داشته باشید. علاوه بر این، ممکن است به وسایل متعدد دیگری جهت پخت نان و شیرینی نیاز داشته باشند. بنابراین تمام تجهیزات داخلی مورد نیاز خود را لیست کنید. در مرحله بعدی، شما باید مکان مناسب وسایل را بر اساس موقعیت اجاق گاز و سینک بیابید و طراحی کابینت آشپزخانه را بر اساس آن پیش ببرید.

کابینت آشپزخانه
کابینت آشپزخانه

با این مقاله تا حدودی با انواع روش های طراحی کابینت آشپزخانه آشنا شدید. تمامی سبک ها و ایده ها را به دقت بررسی کنید تا بتوانید در نهایت طرحی را که پاسخ گوی همه نیاز های شما باشد، برگزینید. در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و راهنمایی در زمینه بازسازی و دیزاین منزل، طراحی دکوراسیون داخلی، اطلاع از اصول طراحی کابینت آشپزخانه و مواردی از این دست، قادر خواهید بود تا با تیم متخصص و حرفه ای سیبارون مشورت کنید و از نظرات کارشناسی و در صورت لزوم تیم اجرایی مجرب ما بهره مند شوید.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب