مبل طوسی با چه فرشی ست میشه

مبل طوسی با چه فرشی ست میشه؟

ست کردن مبل طوسی با فرشهای پرز دار مشکی و سفید و یا رنگهای پاستیلی میتواند چشم اندازی جذاب و صمیمانه در دکوراسیون مدرن خانه شما خلق کند.

هنر ست کردن عناصر در چیدمان خانه، هنری ست که بی شک نشان از ذوق و خوش طبعی صاحبخانه دارد. همچون ست کردن مبلمان با پرده ها، مبلمان با فرش و یا حتی المانهای دکوراتیو با نقش و نگارهای حک شده بر کاغذ دیواری. این موارد می توانند نقشی پر رنگ در هارمونی دکوراسیون داخلی و درخشش هرچه بیشتر چشم اندازهای منزل شما داشته باشند. مبلمان چه در اتاق نشیمن و چه در اتاق پذیرایی می تواند نقش عنصر کانونی را بازی کند. مبل طوسی از آن دست مبل هایی می باشد که طرفداران زیادی دارد. ریشه این محبوبیت در ست شدن ساده و آسان رنگ طوسی با انواع رنگ های دیگر با تنالیته های مختلف می باشد. در ادامه قصد داریم در مورد انواع فرش هایی که می توان با مبل طوسی ست کرد کمی به گفتگو بپردازیم. بنابراین تا انتها همراه ما باشید.

ست کردن مبلمان طوسی با رنگ های مختلف به سادگی امکان پذیر است
ست کردن مبلمان طوسی با رنگ های مختلف به سادگی امکان پذیر است

فرش مناسب برای مبل طوسی تک رنگ و ساده

اگر بخواهیم رازی را همینجا برملا کنیم باید بگوییم که مبل طوسی تک رنگ همچون یک بوم نقاشی خالی است. می توان هر رنگی را به دلخواه روی آن پاشید و ترکیبی بی نظیر خلق کرد. بسیاری از افراد تصور می کنند مبل ساده یک عنصر خنثی و بی مصرف در چیدمان داخلی خانه است. در حالی که به عقیده طراحان داخلی خوش ذوق، هوشمندانه ترین انتخاب برای مبلمان، انتخاب مبل طوسی می باشد. مبل طوسی نه تنها روح را از خانه نمی گیرد بلکه حق انتخاب های شما را برای انتخاب رنگ فرش وسعت می دهد.

مبل های طوسی از نوع ساده و تک رنگ در چیدمان های مدرن و صنعتی درخشش فوق العاده ای ایجاد می کنند. شما می توانید برای انتخاب فرش متناسب با مبل طوسی ساده دست روی هر رنگی بگذارید. رنگ هایی مانند بنفش، آجری، آبی فیروزه ای، سبز، لیمویی و سفید بهترین انتخاب ها برای ست شدن با رنگ طوسی هستند. رنگ طوسی دارای تنالیته های گوناگون می باشد. نقره ای، فیلی، نوک مدادی، خاکستری، ذغالی و دودی از جمله این موارد می باشند. چنانچه مبلمان شما به رنگ طوسی روشن است بهتر است سراغ فرش هایی با رنگ های عمیق و شارپ بروید و بالعکس. بهتر است فرش انتخابی جهت ست شدن با مبل طوسی ساده، دارای طرح و نقش باشد. شما می توانید فرش راه راه، فرش دارای نقوش هندسی، فرش ابر و بادی یا فرشی با طرح گل های ریز و درشت انتخاب کنید.

مبل طوسی ساده حکم بوم خالی نقاشی را دارد و به راحتی با هر نوع فرشی ست می شود
مبل ساده حکم بوم خالی نقاشی را دارد و به راحتی با هر نوع فرشی ست می شود

فرش مناسب برای مبل طوسی طرح دار

اگر مبل شما دارای طرح و نقش می باشد و یا صوری از گل، نقش های هندسی و یا برجستگی های حاصل از دوخت روی آن دیده می شود بهتر است فرش مورد نظرتان را به شکل تک رنگ و ساده خریداری کنید. ست کردن رنگ فرش با نقش هایی که روی پارچه مبل طوسی رنگ تان حک شده می تواند انتخابی هوشمندانه باشد. به عنوان مثال اگر مبل طوسی با راه راه های سفید خریداری کرده اید می توانید برای انتخاب فرش دست به دامان رنگ هایی چون سفید، کرمی، استخوانی، شیری یا کاراملی روشن شوید.

ست کردن مبل طوسی طرح دار با فرش های ساده و طرح دار به راحتی قابل انجام است
ست کردن مبل طرح دار با فرش های ساده و طرح دار به راحتی قابل انجام است

فرش مناسب برای مبل کلاسیک و سلطنتی

یکی از جذاب ترین ترکیبها زمانی شکل میگیرد که قصد دارید برای مبلمان طوسی سنتی و کلاسیک خود دست به انتخاب فرش بزنید. ست کردن مبل طوسی در خانه کلاسیک با فرش های کلاسیک ایرانی که نقوش سنتی و اسلیمی در بر دارند ترکیبی معرکه خواهد بود. شما می توانید سراغ خرید فرش هایی با درون مایه رنگی قرمز، آبی و سبز بروید. پارچه مبلمان طوسی تان در این حالت اگر ساده باشد این ترکیب جانانه تر خواهد شد. اما حتی اگر پارچه مبل طوسی شما دارای نقش های کلاسیک و الگوهای هندسی بود باز هم امکان ست شدن آن با فرش های کلاسیک در رنگ های سلطنتی امکانپذیر است.

جلوه ای با شکوه از ترکیب مبل با فرش های کلاسیک

فرش مناسب برای مبلمان طوسی مدرن و مینیمال

اگر منزل شما دارای چیدمان مینیمال است پس احتمالا مبل انتخابی تان هم مبلی با طراحی نوین و مدرن می باشد. در این حالت بهتر است سراغ فرش های تک رنگ و ساده ای بروید که فاقد الگوهای طرح دار هستند. چرا که حاشیه پردازی در چیدمان های مدرن ایده چندان مطلوبی نیست. ست کردن مبل طوسی با فرش های پرز دار مشکی و سفید می تواند چشم اندازی  صمیمانه در دکوراسیون منزل شما خلق کند. علاوه بر این چهره ای با شکوه و زیبا به خانه خواهد داد. رنگ های پاستیلی نیز انتخابی عالی برای ست کردن با رنگ طوسی هستند. بنابراین می توانید فرش های پرزدار در سبک مدرن با رنگ های پاستیلی همچون صورتی انتخاب کنید.

چنانچه در خانه از عناصر دکوراتیو با رنگهای پرشور استفاده کرده اید می توانید رنگ فرش را هم خانواده با این رنگها انتخاب کنید. هیچ وقت در دکوراسیون داخلی سراغ رنگ هایی دقیقا مشابه هم نروید. برای اینکه رنگ ها با چشم مخاطب بازی کند و در او ایجاد هیجان نماید باید از تنالیته های مختلف انتخاب شوند. بنابراین سراغ رنگ های هم خانواده بروید.

ست کردن مبل طوسی با فرش های پرزدار مدرن
ست کردن مبل با فرش های پرزدار مدرن

فرش مناسب برای مبل با کوسن های رنگی

یکی از درخشان ترین ایده ها در ست کردن مبل طوسی با فرش، دقت به رنگ کوسن هایی ست که روی مبل چیده شده. ایجاد پارادوکس هنری در چیدمان داخلی می تواند در دکوراسیون خانه تان غوغا به پا کند. اگر خانه ای مدرن و ساده دارید و تمام عناصر را به شکلی مینیمال چیده اید می توانید کوسن های مبلمان طوسی تان را با طرح های بومی و سنتی خریداری کنید.

به عنوان مثال چیدن کوسن هایی با طرح کاشی به رنگ فیروزه ای یا آبی تیره روی مبل های طوسی و انتخاب فرشی با همان طرح و نقش می تواند چشم اندازی زیبا خلق کند. دقت داشته باشید که در اجرای این ایده زیاده روی نکنید. به عنوان مثال اگر قصد اجرای پارادوکس هنری را در چیدمان خانه دارید فقط به همین بخش بسنده کنید. چرا که پارادوکس باید به قدری بولد و چشمگیر باشد که جز آن چیز دیگری جلب توجه نکند.

ست کردن فرش با کوسن های چیده شده

ست کردن مبل طوسی با فرش های سفید و مشکی

رنگ طوسی از آن دست رنگ هایی ست که دست رد به سینه ی هیچ رنگ دیگری نمی زند. علی الخصوص رنگ هایی چون مشکی و سفید که عناصر سازنده این رنگ هستند. فرش هایی به رنگ سفید و مشکی با الگوهای هندسی مختلف می توانند انتخابی عالی برای ست شدن با مبل طوسی باشند. همنشینی رنگ های سفید و مشکی در کنار رنگ طوسی جلوه ای بی نظیر ایجاد می کند.

ست کردن مبل با رنگ های گرم

رنگ طوسی یک رنگ سرد و خنثی است. بنابراین برای ایجاد حال و هوایی گرم و صمیمانه میتوانید سراغ رنگهای پر انرژی و زنده همچون نارنجی، قرمز و اخرایی و آجری بروید. فرش هایی که این رنگ ها در آن ها به کار رفته به زیبایی هرچه تمام با مبل طوسی ست می شوند. مغز انسان به هنگام آنالیز رنگ ها، به ترکیب رنگ های سرد و گرم توجه بیشتری می کند چرا که جذابیت بیشتری برای چشم دارد. بنابراین برای ایجاد اتمسفری شاد و روحیه بخش سراغ رنگ های گرم بروید.

استفاده از رنگ های گرم در فرش جهت ست شدن با مبل

نتیجه گیری

رنگهای زیادی را برای ست کردن با مبلمان طوسی می توان انتخاب کرد با این حال همه چیز بستگی به ذوق و طبع هنری شما دارد. بسیار مهم است که درک درستی از سبک چیدمان خانه تان داشته باشید. شما باید به هنگام ست کردن فرش با مبل طوسی به مواردی چون طرح و نقش مبل، نوع مبل، جنس پارچه و دیزاین کلی خانه تان دقت داشته باشید و انتخابی متناسب با روحیه تان صورت دهید.

مقالات مرتبط

مبل طوسی با چه فرشی ست میشه

مبل طوسی با چه فرشی ست میشه؟

ست کردن مبل طوسی با فرشهای پرز دار مشکی و سفید و یا رنگهای پاستیلی میتواند چشم اندازی جذاب و صمیمانه در دکوراسیون مدرن خانه

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب