مدل جالباسی دیواری

صرفه جویی در فضا و ایجاد جلوه زیبا در خانه با انتخاب بهترین مدل جالباسی دیواری

یکی از جذاب ترین ایده هایی که برای طراحی مدل جالباسی دیواری می توان استفاده کرد الهام گرفتن از طبیعت است.

مقدمه

برای اینکه بتوانید رونقی تازه به دکوراسیون منزل یا دکوراسیون اتاق خواب تان بدهید توصیه می کنیم به یک مدل جالباسی دیواری جدید فکر کنید. به ویژه اگر تا به حال لباس های خود را درون کمد دیواری انبار می کردید. داشتن یک جالباسی شیک و مدرن می تواند هم باعث نظم شود و هم جلوه ی زیبایی به فضا بدهد. در چند وقت اخیر طراحان ایده های تازه ای برای ارائه انواع مدل های جالباسی داده اند. اگر ژورنال های طراحی داخلی را ورق بزنید متوجه خواهید شد که تعداد زیادی از این جالباسی ها چند منظوره هستند. شما می توانید برای آویزان کردن لباس ها و قرار دادن لوازمی مانند کفش و کلاه از آنها استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا زیباترین و کاربردی ترین مدل های جالباسی دیواری را با هم بررسی کنیم.

مدل جالباسی دیواری با الهام از طبیعت

یکی از جذاب ترین ایده هایی که برای طراحی مدل جالباسی دیواری می توان استفاده کرد الهام گرفتن از طبیعت است. انسان عصر معاصر بیش از همیشه به آشتی با طبیعت نیاز دارد. بنابراین آوردن عناصر طبیعی به خانه می تواند به هر طریقی مفید باشد. شاخه های درختان می توانند نقش بهترین آویز را در جالباسی ایفا کنند. شما می توانید با الهام گرفتن از شاخه های نامتقارن و تراش نخورده ی درختان یک مدل جالباسی دیواری ترتیب دهید. این نمونه از جالباسی در بسیاری از فروشگاه ها به فروش می رسد. اگر عاشق این هستید که ایده های نوین در دکوراسیون داخلی خانه پیاده سازی کنید این ایده را دست کم نگیرید. این ایده می تواند مفهوم جذابی در پس خود داشته باشد. به ویژه اگر خانه تان دارای دکوراسیون مدرن است این ایده خوراک خانه تان خواهد بود.

 

طراحی یک مدل جالباسی دیواری با الهام گرفتن از طبیعت
طراحی یک مدل جالباسی دیواری با الهام گرفتن از طبیعت

مدل جالباسی دیواری با طرح حیوانات

یکی از جذاب ترین ایده ها برای طراحی جالباسی، مدل جالباسی دیواری با طرح حیوانات است. اگر جزو افرادی هستید که اضافه کردن المان هایی از طبیعت وحشی را در دکوراسیون منزل میپسندید بی شک از این مدل جالباسی دیواری خوش تان خواهد آمد. طرح های مختلفی را می توان برای این جالباسی داد. اما جذاب ترین ایده استفاده از مجسمه نمادین حیوانات در قسمت آویز است. بنابراین می توانید لباس های خود را روی شاخ یا سر حیوانات مورد علاقه تان قرار دهید. شما همچنین می توانید از نماد یک حیوان برای جالباسی استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید شاخ گوزن در ابعاد بزرگ را روی دیوار تعبیه نمایید. این مدل جالباسی دیواری بی شک فضای خانه تان را بسیار خاص و یونیک خواهد کرد.

استفاده از المان های حیوانات 
استفاده از المان های حیوانات

مدل جالباسی دیواری به همراه قفسه

نمونه ای جالب و کاربردی از جالباسی دیواری وجود دارد که دارای قفسه می باشد. بنابراین شما می توانید هر آنچه که مایل هستید را در قفسه فوقانی آن قرار دهید. به عنوان مثال کتاب، کلاه، گلدان، شمع یا لوازم تزئینی. این نمونه از جالباسی دیواری هم ظاهر ساده و شیکی دارد و هم بسیار کاربردی است. این روزها خانه ها فضای کمی برای ذخیره سازی لوازم ما دارند. بنابراین باید به هر طریقی این فضا را گسترش دهیم. یکی از راه های اصولی برای این منظور استفاده از لوازم چند منظوره می باشد. شما می توانید قفسه فوقانی جالباسی را با گلدان های گل پر کنید و چهره ای شاداب به خانه بدهید.

جالباسی دیواری چند منظوره برای آویزان کردن لباس و قرار دادن اشیا درون قفسه
جالباسی دیواری چند منظوره برای آویزان کردن لباس و قرار دادن اشیا درون قفسه

جالباسی مدرن و مینیمال

انتخاب طرح های مدرن و مینیمال برای جالباسی دیواری می تواند بسیار جذاب باشد. شما می توانید ایده ای ساده و در عین حال درخشان را در طراحی مدل جالباسی دیواری تان پیاده سازی کنید. این گونه جالباسی ها هم فضای کمی را اشغال می کنند و هم دکوراسیون خانه را زیباتر خواهد ساخت. بنابراین به ایده های مینیمال نیز فکر کنید. اگر کمی سلیقه به خرج دهید می توانید زیباترین جالباسی دیواری مینیمال را در خانه تان اجرا کنید.

این روزها اغلب افراد طرفدار طرح های مینیمال و ساده هستند. طرح های مینیمال نه تنها سادگی خاصی دارند بلکه بسیار مفهومی می باشند. بنابراین می توانید با آوردن عناصر مینیمال به خانه فضایی مفهومی بسازید. استفاده از جالباسی دیواری مینیمال می تواند فضای خانه تان را بسیار شیک و ساده جلوه دهد.

یک مدل جالباسی دیواری مینیمال
یک مدل جالباسی دیواری مینیمال

جالباسی دیواری کلاسیک برای افراد خوش سلیقه

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که عاشق خریدن لباس هستند پس به این مدل جالباسی دیواری احتیاج پیدا خواهید کرد. این جالباسی فضای زیادی برای ذخیره سازی انواع لباس و آویز کردن آن ها دارد. علاوه براین دارای فضایی ساماندهی شده می باشد که جای همه چیز در آن مشخص است. شما می توانید در بخش خاصی از این جالباسی، لباس های خود را با چوب رخت آویزان کنید. بخش های دیگر نیز مختص قرار دادن کفش ها، تیشرت ها و سایر لباس های شما خواهد بود. این نوع جالباسی دیواری دارای طرحی کلاسیک می باشد و مناسب افرادی ست که لباس های زیادی دارند. این مدل جالباسی ها اغلب از جنس چوب هستند.

جالباسی دیواری مختص افرادی که لباس های زیادی دارند
جالباسی دیواری مختص افرادی که لباس های زیادی دارند

مدل جالباسی دیواری هنری

شما می توانید هزاران ایده برای تعبیه جالباسی دیواری در خانه تان اجرا کنید. یکی از این ایده ها استفاده از جالباسی دیواری هنری می باشد. دنیای هنر بسیار وسیع است و ایده های زیادی برای طراح جالباسی در خود جای داده. هر ایده ی هنری می تواند منجر به خلق یک جالباسی زیبا در خانه شما شود. به عنوان مثال می توانید از عناصر هنری روی دیوار استفاده کنید. اگر فضای خانه تان دارای حال و هوای هنری می باشد بی شک این مدل جالباسی دیواری به خانه شما خواهد آمد.

جالباسی دیواری آنتیک

مدل دیگری از جالباسی دیوار وجود دارد که دارای طرح آنتیک می باشد. این نوع جالباسی ها حال و هوایی نوستالژیک دارند. ظاهر این جالباسی ها مانند عتیقه های قدیمی است و شباهت زیادی به پتینه دارد. بنابراین اگر خانه ای کلاسیک دارید و می خواهید در عین حال فضایی آنتیک درست کنید این جالباسی گزینه خوبی برای شماست. این نوع جالباسی ها معمولا از جنس چوب هستند و دارای طرح های قدیمی و کلاسیک می باشند. شما می توانید برای اینکه حل و هوای خانه تان کمی مدرن شود دست به انتخاب نمونه های تلفیقی بزنید.

تلفیقی از مدرنیته و طراحی کلاسیک
تلفیقی از مدرنیته و طراحی کلاسیک

 

نتیجه گیری

هزاران مدل جالباسی دیواری وجود دارد که می توانید برای خانه تان خریداری کنید. این مدل ها می توانند کلاسیک، مدرن یا تلفیقی باشند. آنچه که بیش از هر چیز دیگری در خرید جالباسی دیواری اهمیت دارد کارایی و زیبایی آن است. توجه به هر کدام از این فاکتورها بدون توجه به دیگری ثمربخش نخواهد بود. بسیار مهم است که جالباسی دیواری خانه تان با فضای خانه هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال اگر خانه ای مدرن و امروزی دارید بهتر است سراغ خرید جالباسی دیواری مینیمال و چند منظوره بروید. خانه های کلاسیک نیز به همین صورت به جالباسی های کلاسیک نیاز دارند. شما می توانید خودتان ایده پردازی کنید و زیباترین جالباسی های امروزی را خلق کنید. کافیست کمی خلاقیت و هنر به خرج دهید.

 

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب