مدل قاب عکس دیواری

انتخاب مدل قاب عکس دیواری مناسب

انتخاب مدل قاب عکس دیواری مناسب تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون منزل دارد. قاب عکس یکی از عناصر مهم در تزیین دیوار می باشد.

انتخاب مدل قاب عکس دیواری و تاثیر آن در دکوراسیون

انتخاب مدل قاب عکس دیواری مناسب تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون منزل دارد. قاب عکس یکی از عناصر مهم در تزیین دیوار می باشد. نوع نصب نمودن قاب عکس و محل نصب آن در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مهم می باشد. بهتر است قاب عکس را متناسب با نوع دکوراسیون خود انتخاب نمایید. جنس قاب عکس نیز تاثیر بسیار زیادی در زیبایی آن دارد.

ویژگی های مهم در انتخاب قاب مدل قاب عکس دیواری

قاب های عکس در جنس های مختلف مانند چوب، پلاستیک و پی وی سی طراحی و تولید می‌شوند.  هر کدام از این جنس ها ویژگی ها و خصوصیات خاص خود را دارند. هر فرد باید با توجه به نوع دکوراسیون و سلیقه خود نوع قاب عکس خود را انتخاب نماید.

بهتر است برای ماندگاری بیشتر قاب عکس لایه محافظ روی آن قرار گیرد. ابعاد قاب عکس می تواند تاثیر زیادی در دکوراسیون داخلی داشته باشد.

یکی از ایده هایی که برای مدل قاب عکس دیواری در منازل استفاده می شود مدل میز خاطرات می باشد که می توانید در گوشه‌ای از پذیرایی یا دکوراسیون اتاق خواب میز کوچکی را قرار داده و بر روی آن قاب عکس ها را قرار دهید. همچنین می‌توان یک دیوار را به طور کامل به قاب عکس اختصاص داد.

پس زمینه یکسان در قاب ها
پس زمینه یکسان در قاب ها

عوامل موثر در قیمت قاب عکس

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در مدل قاب عکس دیواری قیمت قاب عکس جنس آن میباشد. فاکتور مهم دیگر اندازه قاب عکس می باشد.

بعضی از قاب عکس های دیواری به صورت کلاسیک و برخی دیگر حالت مدرن دارند. قاب عکس های مدرن می توانند به صورت چند تکه ای و یا یکپارچه طراحی شوند. از قاب عکس های چند تکه میتوان بر روی دیوار پذیرایی استفاده نمود و با در کنار هم قرار دادن آنها تصویر کلی را به وجود آورد.

معمولاً جزئیات در قاب عکس های کلاسیک بیشتر نمایش داده می شود و این قاب عکس ها بزرگتر از قاب های مدرن هستند. قاب عکس های مدرن و کلاسیک در شکل های مختلف مانند مستطیل، مربع و دایره طراحی می شوند. بیشتر افراد تمایل به استفاده از قاب های مستطیل دارند زیرا هماهنگ نمودن آن با سایر اجزای دکوراسیون ساده تر است.

انتخاب اندازه مناسب مدل قاب عکس دیواری

برای انتخاب مدل قاب عکس دیواری بهتر است میان تعداد قاب ها و اندازه آنها تناسب خاصی برقرار باشد. اگر از قاب های کوچک تر استفاده می کنید باید تعداد آنها بیشتر باشد. اگر می خواهید یک عدد قاب عکس بر روی دیوار نصب نمایید باید اندازه ی بزرگی داشته باشد.

قاب هایی با تم مشابه
قاب هایی با تم مشابه

مدل قاب عکس دیواری فانتزی

قاب عکس های فانتزی نوع جدیدی از مدل قاب عکس دیواری می باشند. در این مدل قاب عکس، به جزئیات توجه ویژه ای شده است. قاب عکس فانتزی دارای طرح منحصر به فرد بوده و اگر از آن ها استفاده کنید می توانید دکوراسیون خاص و ویژه ای طراحی نمایید. از موادی مانند رزین و همچنین پلاستیک فشرده برای ساخت قاب های فانتزی استفاده می شود. این قاب ها اکثرا دارای رنگ های روشن می باشند. از این قاب ها می توان برای دیزاین اتاق خواب کودکان نیز استفاده نمود.

بعضی از این قاب ها با دست طراحی شده اند که این موضوع باعث ارزش بیشتر آن ها می شود. در این قاب ها معمولا از اشکال هندسی استفاده می شود. همچنین اندازه المان های دیگری که در کنار این قاب ها قرار می گیرد می تواند در انتخاب ابعاد آن موثر باشد.

قاب عکس های زینتی

این قاب ها معمولا از فلزات گرانبها ساخته می شوند. در این قاب ها از طلا و نقره استفاده میشود. وزن این نوع قاب عکس نسبت به دیگر قاب ها بیشتر است.

قاب های نامنظم
قاب های نامنظم

انتخاب رنگ مناسب در مدل قاب عکس دیواری

برای اینکه مدل قاب عکس دیواری شما بر روی دیوار جلوه ای ویژه داشته باشد بهتر است از رنگی متضاد با دیوار برای قاب عکس استفاده نمایید. اگر می خواهید خانه ای با سبک مینیمال طراحی نمایید بهتر است از رنگ های خنثی برای قاب عکس استفاده کنید.

انتخاب مدل قاب عکس دیواری

امروزه مدل های متنوع قاب عکس باعث شده است دست افراد در انتخاب باز باشد. قاب عکس ها در ابعاد مختلف توسط فروشندگان عرضه می شود. باید توجه داشته باشید که اندازه مناسبی از قاب را با توجه به دیواری که می خواهید قاب را روی آن نصب نمایید انتخاب کنید. با این کار می توانید دیوار منزل خود را از حالت یکنواخت به شکل زیبایی تغییر دهید.

عوامل موثر در انتخاب نوع قاب

انتخاب قاب به عوامل مختلف همچون تم عکس درون قاب و محیط نصب قاب بستگی دارد. رنگ قاب باید با توجه به محیطی که میخواهیم آن را نصب کنیم انتخاب شود. رعایت تناسب در این مورد باعث می‌شود زیبایی تصویر دو چندان شود. قاب عکس ها می تواند از جنس های مختلف مانند چوب، فلز و pvc باشد که قاب عکس فلزی قیمت بیشتری نسبت به دیگر قاب ها دارد.

قاب عکس های چوبی را میتوان در رنگ های مختلف سفارش داد و محدودیتی در انتخاب اندازه برای آن وجود ندارد. انتخاب قاب عکسی که متناسب با وسایل خانه باشد باعث میشود محیطی مدرن به وجود آید.

روش چیدمان نامنظم مدل قاب عکس دیواری

یکی از روش های چیدمان مدل قاب عکس دیواری، قرار دادن آن ها به صورت نامنظم و نامتقارن می باشد. برخی افراد گمان می کنند این روش باعث نامنظم دیده شدن فضا می شود اما اینگونه نیست. این نوع چیدمان را می توان به شکل های عمودی و افقی و حتی مورب انجام داد. همچنین می توان مدل پلکانی را برای چیدن قاب عکس ها بر روی دیوار انتخاب نمود که باعث جلوه ی بیشتر آن ها می شود.

قاب عکس مدرن
قاب عکس مدرن

در قاب عکس های کلاسیک از حکاکی ها و کنده کاری هایی استفاده شده است که باعث زیبایی بیشتر اینگونه قاب ها می گردد. اگر سبک دکوراسیون منزل شما کلاسیک می باشد بهتر است از این مدل قاب ها استفاده نمایید.

چند نکته مهم در انتخاب مدل قاب عکس دیواری

  • اگر می خواهید از قاب های چند تایی استفاده نمایید بهتر است رنگ آن ها مشابه باشد تا هماهنگی زیبایی در منزل شما ایجاد شود.
  • در انتخاب قاب عکس جسور باشید. هر چیزی که زیبا باشد و با دکوراسیون شما هماهنگی داشته باشد می تواند نمای زیبایی به منزل شما بدهد.
  • قاب های عکس چندتایی را می توانید با یک اندازه و یا در اندازه های مختلف انتخاب نمایید.
  • برای قاب عکس های دیواری خود تم یکسان انتخاب نمایید. سعی کنید رنگ زمینه در عکس ها یکسان باشد.
  • رنگ عکس ها را متضاد با رنگ دیوار انتخاب کنید.
  • سعی کنید قاب ها با دکوراسیون هماهنگی داشته باشد و با سبک یکسانی باشد.
  • برای چیدن قاب ها می توان از شلف نیز استفاده نمود و در کنار قاب ها گلدان های تزیینی را قرار داد که زیبایی آن ها را دو چندان می کند.

مقالات مرتبط

مدل قاب عکس دیواری

انتخاب مدل قاب عکس دیواری مناسب

انتخاب مدل قاب عکس دیواری مناسب تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون منزل دارد. قاب عکس یکی از عناصر مهم در تزیین دیوار می باشد. انتخاب

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب