مدل ورودی آشپزخانه

شش مدل ورودی آشپزخانه برای خانه های کلاسیک و مدرن

مدل ورودی آشپزخانه کمک می کند تا خانه شخصیت پیدا کند و چیدمان زیباتر به نظر برسد. در غیر اینصورت فضایی به هم ریخته و شلوغ ایجاد خواهد شد.

مقدمه

آشپزخانه که چه عرض کنیم؛ بهتر نیست بگوییم چشم و چراغ خانه؟ آشپزخانه قلب هر خانه است و می تواند تاثیر مثبت و فوق العاده ای در چشم انداز کلی خانه داشته باشد. به ویژه که این روزها آشپزخانه ها اپن طراحی می شوند. در بسیاری از خانه ها نیز آشپزخانه به عنوان بخشی یکپارچه با خانه طراحی می شود. اما هر جور که حساب کنیم نمی توان این بخش از خانه را بدون ورودی تصور کرد. برای اینکه فضا و دکوراسیون آشپزخانه را از فضای اصلی خانه جدا کنید باید به فکر طراحی یک مدل ورودی آشپزخانه باشیم.

مدل ورودی آشپزخانه کمک می کند تا خانه شخصیت پیدا کند و چیدمان و دکوراسیون منزل زیباتر به نظر برسد. در غیر اینصورت فضایی به هم ریخته و شلوغ در خانه ایجاد خواهد شد. در ادامه قصد داریم تعدادی از زیباترین مدل های ورودی آشپزخانه را بررسی کنیم بنابراین ما را تا انتها همراهی کنید.

طراحی ورودی آشپزخانه به خانه شخصیت می دهد
طراحی ورودی آشپزخانه به خانه شخصیت می دهد

طراحی هلالی، نوستالژیک ترین مدل ورودی آشپزخانه

می خواهیم استارت کار را با یک مدل ورودی آشپزخانه به سبک نوستالژیک بزنیم. این مدل ورودی هر چند کمی قدیمی به نظر می رسد اما بسیار جذاب است. طراحی ورودی آشپزخانه به شکل هلالی انتخابی هوشمندانه برای آن دسته از افرادی ست که می خواهند خانه ای متمایز داشته باشند. این روزها اغلب ورودی آشپزخانه ها با یک کانتر دیزاین می شود. در حالی که هنوز هم می توان طراحی های نوستالژیک و هنری را در ورودی آشپزخانه ها به کار برد.

طراحی هلالی برای خانه های کلاسیک و یا ویلاهایی که به سبک کلاسیک دیزاین شده اند انتخابی بی نقص و جذاب است. این ورودی زمانی جذاب تر خواهد شد که در قوس ورودی آشپزخانه نورپردازی زیبایی اجرا شود. آن زمان است که زیبایی و درخشش این ورودی را به عینه رویت خواهید کرد. اگر خانه شما دارای سبک کلاسیک می باشد می توانید ورودی آشپزخانه را از جنس چوب انتخاب کنید. اینگونه می توان نقوش برجسته و حکاکی شده را روی چوب به نمایش در آورد و درخشش ورودی را دو چندان کرد.

مدل ورودی آشپزخانه به شکل هلالی با طرح نوستالژیک و کلاسیک
مدل ورودی آشپزخانه به شکل هلالی با طرح نوستالژیک و کلاسیک

تعبیه شلف در ورودی، هوشمندانه ترین ترین مدل ورودی آشپزخانه

بهترین مدل ورودی آشپزخانه برای خانه های کوچک این مدل می باشد. شما می توانید ورودی آشپزخانه مدرن را با یک شلف زیبا و هنری دیزاین کنید. اگر درون این شلف نورپردازی زیبایی اجرا شود جذابیت بصری آن به اوج خواهد رسید. شما می توانید انواع و اقسام لوازم و تجهیزات آشپزخانه و یا عناصر دکوری را درون این شلف قرار دهید. از ماگ های تزئینی گرفته تا ظروف قدیمی و بشقاب های دکوری و قندان های تزئینی. این مدل ورودی آشپزخانه هم در خانه های مدرن و هم در خانه های کلاسیک جواب می دهد. کافی ست بدانید که باید چه عناصری را درون شلف چیدمان کنید. بنابراین ورودی آشپزخانه تان بسیار مجلل و شیک خواهد شد.

سعی کنید در اجرای شلف در ورودی آشپزخانه از طرح های هنری و خلاقانه استفاده کنید. بنابراین جذابیت بصری فضا دو چندان خواهد شد. هر چه سلیقه بیشتری در چیدمان شلف ها به کار ببندید به آشپزخانه تان لطف بیشتری خواهید کرد. چرا که جلوه نهایی شلف روی چشم انداز کلی آشپزخانه تاثیر گذار خواهد بود.

تعبیه شلف در ورودی آشپزخانه
تعبیه شلف در ورودی آشپزخانه

تعبیه درب کشویی به عنوان امن ترین مدل ورودی آشپزخانه

از دیگر ایده هایی که می توان برای مدل ورودی آشپزخانه داد تعبیه درب کشویی می باشد. این مدل ورودی آشپزخانه به طور ویژه مناسب افرادی ست که اهل مهمانی هستند. مطمئنا کار کردن در فضای آشپزخانه زمانی که مهمان دارید می تواند شما را کمی معذب کند. از طرفی کار کردن در فضای بسته و محصور نیز می تواند دلگیر کننده باشد. بنابراین می توانید اقدام به تعبیه درب کشویی برای آشپزخانه نمایید. شما می توانید زمانی که تنها در خانه هستید درب را باز بگذارید و هنگام ورود مهمانان درب را ببندید. بنابراین راحتی فوق العاده ای برای شما به ارمغان خواهد آمد. این درب ها می توانند چوبی یا از جنس شیشه های مات و رنگی باشند. انتخاب نوع درب بستگی به دیزان و دکوراسیون داخلی منزل شما دارد.

تعبیه میز ناهارخوری در ورودی آشپزخانه، ساده ترین مدل ورودی آشپزخانه

تعبیه میز و صندلی هم می تواند یک مدل ورودی آشپزخانه باشد. اگر خاطرتان باشد در بالا عنوان شد که در برخی از خانه ها فضای خانه و آشپزخانه یکپارچه سازی شده است. در این خانه ها نمی توان حد و مرز دقیقی برای آشپزخانه تعیین کرد. اما می توان با یک دکوراسیون خلاقانه یک مدل ورودی زیبا برای آشپزخانه ایجاد نمود. شما می توانید در این گونه فضاها میز ناهارخوری یا صبحانه تان را روبروی آشپزخانه قرار دهید. بدین منظور باید فاصله ای بین میز و دیوارهای آشپزخانه ایجاد کنید تا فضای آشپزخانه دلگیر و کوچک نشود. شاید این نوع ورودی آشپزخانه ساده به نظر برسد اما برای خانه هایی که فضای یکپارچه دارند بسیار عالی است.

قرار دادن میز و صندلی در ورودی
قرار دادن میز و صندلی در ورودی

ورودی شیشه ای، دلباز ترین مدل ورودی آشپزخانه

لقب دلبازترین مدل ورودی آشپزخانه هم تعلق می گیرد به ورودی شیشه ای. بسیاری از مواقع افراد تمایل دارند تا حصاری برای آشپزخانه بکشند اما در عین حال ارتباط آن را با بخشهای دیگر خانه قطع نکنند. در این گونه مواقع ورودی شیشه ای بهترین انتخاب است. ورودی شیشه ای باعث می شود فضای آشپزخانه بسیار نورانی و دلباز شود. از طرفی نوری که از پنجره های آشپزخانه می تابد نیز فضای خانه را روشن می سازد.

یکی از دغدغه های اصلی افراد در آشپزخانه های اپن پخت غذا می باشد. پیچیدن بوی غذای در حال طبخ در کل خانه موردی ست که افراد را کمی ناراحت می کند. از طرفی کار کردن در فضای بسته و محصور آشپزخانه هم می تواند دلگیر کننده باشد. ورودی شیشه ای بهترین مدل برای خانه های کوچک می باشد. چرا که می توان در عین بستن درب های آشپزخانه و باز گذاشتن پنجره ها ارتباط خود را با فضای خانه حفظ کرد.

ورودی شیشه ای بهترین انتخاب برای ایجاد فضایی دلباز
ورودی شیشه ای بهترین انتخاب برای ایجاد فضایی دلباز

متداول ترین مدل ورودی آشپزخانه، قرار دادن کانتر در ورودی

متداول ترین مدل ورودی آشپزخانه قرار دادن کانتر در ورودی است. انواع و اقسام کانترهای مختلف را می توان در ورودی آشپزخانه تعبیه نمود. نورپردازی بالا کانتر، تعبیه صندلی، دیزاین کانتر با اشیای دکوری و قرار دادن سبد میوه و گلدان گل می تواند زیبایی ورودی را دوچندان کند. کانترها می توانند طراحی های مختلفی داشته باشند. انتخاب طرح کانتر به سلیقه و نوع دکوراسیون داخلی منزل شما بستگی دارد. کانترهای چوبی، سنگی و فایبرگلاس از متداول ترین انواع مختلف کانترها هستند.

قرار دادن کانتر ایده ای ساده اما شیک
قرار دادن کانتر ایده ای ساده اما شیک

نتیجه گیری

در این مطلب به چندین مدل ورودی آشپزخانه اشاره شد که هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را داشتند. نکته ای که در طراحی ورودی آشپزخانه باید در نظر بگیرید نوع دیزاین و دکوراسیون داخلی خانه تان می باشد. به عنوان مثال آشپزخانه شیشه ای شاید با هر نوع دیزاینی جور در نیاید. بنابراین قبل از انتخاب نوع مدل به چیدمان خانه دقت کنید. ورودی های قوس دار و چوبی برای خانه های کلاسیک و ورودی شیشه ای برای خانه های مدرن انتخابی جذاب و دوست داشتنی خواهد بود.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب