مدل پرده پذیرایی

مدل پرده پذیرایی

مدل پرده پذیرایی در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیر چشمگیری دارد. تنها با انتخاب درست مدل پرده می توانید خانه مدرن و لوکس داشته باشید. خرید پرده پذیرایی دشواری خاص خود را دارد. هنگام خرید پرده پذیرایی بهتر است به نکات مهمی توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

مدل پرده پذیرایی در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیر چشمگیری دارد. تنها با انتخاب درست مدل پرده می توانید خانه مدرن و لوکس داشته باشید. خرید پرده پذیرایی دشواری خاص خود را دارد. هنگام خرید پرده پذیرایی بهتر است به نکات مهمی توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

لازم به ذکر است که علاوه بر مدل پرده پذیرایی باید به رنگ و زیبایی ظاهری آن نیز توجه کنید. رنگ پرده پذیرایی شما باید با سایر رنگ های به کار گرفته شده در دکوراسیون پذیرایی هماهنگی داشته باشد در غیر این صورت میان رنگ های لوازم خانه شما تضاد نامطلوب ایجاد خواهد شد که جلوه چندان خوبی نخواهد داشت. هنگام خرید و نصب پرده باید به ارتفاع آن نیز توجه کنید. توجه به جزئیات به شما جهت انتخابی درست تر کمک شایانی خواهد کرد.

انتخاب مدل پرده پذیرایی

مدل پرده پذیرایی یک از مهمترین فاکتورهای تعیین کننده زیبایی سالن پذیرایی خانه شما است. پذیرایی مهمترین قسمت یک خانه است به همین خاطر زیبایی دکوراسیون آن اهمیت بسیار بیشتری نسبت به سایر قسمت های یک خانه دارد. هنگام خرید باید سبک دکوراسیون منزل خود در نظر داشته باشید علاوه بر این باید به علم روانشناسی رنگ ها مسلط باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

ابتدا باید اندازه قاب پنجره و محل نصب پرده را در نظر بگیرید. برخی از افراد برای یک محل کوچک پرده بزرگ و نامناسب خریداری می کنند. مسلماً این انتخاب اشتباه، تاثیر منفی و نامطلوبی در دکوراسیون خانه شما به وجود خواهد آورد.

انواع مدل پرده پذیرایی

امروزه انواع مختلف مدل پرده پذیرایی با دوخت های ساده و یا شلوغ در بازار موجود است. هر کدام از مدل های پرده، زیبایی خاص خود را دارند و می توانند محیط یک خانه را زیبا و جذاب کنند اما به شرط آنکه به درستی انتخاب شوند.

گاه ممکن است یک پرده با دوخت پیچیده بسیار زیبا باشد اما وقتی که آن را در محیط خانه خود نصب کنید ظاهر نامناسب به خود بگیرد و جلوه چندان زیادی نداشته باشد به همین خاطر است که باید هنگام خرید پرده توجه بیشتری داشته باشید تا متناسب با ظاهر خانه خود جهت انتخاب مدل پرده پذیرایی اقدام کنید.

یکی از مناسب ترین مدل پرده پذیرایی، پرده آستر دار است. معمولاً پارچه های حریر و زیبا را در طراحی این پرده ها بکار می گیرند که بسیار جذاب و خاص هستند. افراد مختلف با انتخاب این مدل پرده پذیرایی می توانند حسن سلیقه خود را به دیگران نشان دهند. این مدل پرده ها اغلب ساده هستند و طرح چندان خاصی ندارند. زیبایی و جلوه این مدل پرده پذیرایی بیشتر به دلیل پارچه خاص و خوش رنگ آن است.

پرده های آستر دار معمولاً ترکیب رنگ های بسیار متنوعی دارند و انتخاب رنگ آن بیشتر به ترکیب رنگ های موجود در چیدمان خانه شما بستگی دارد ولی با این حال امروزه در خانه های مدرن بیشتر از رنگ های روشن استفاده می شود زیرا رنگ های روشن ظاهر خانه را مجلل تر می کنند علاوه بر این رنگ روشن موجب بزرگتر دیده شدن اندازه پذیرایی شما می شود.

"<yoastmark

مدل پانچی

مدل پانچی از جمله جدیدترین مدل های پرده پذیرایی است که سوراخ های بزرگی در قسمت بالایی لبه خود دارند. این مدل برای خانه های امروزی انتخاب مناسبی است. نصب این پرده بسیار ساده و آسان است. جنس این مدل پرده تنوع زیادی دارد بر همین اساس مشتری به راحتی می تواند پرده پانچی مناسب را با توجه به سلیقه خود انتخاب نماید.

مدل پرده پانچی برای خانه هایی با دکوراسیون کلاسیک نیز می تواند انتخاب مناسبی باشد البته در خانه های کلاسیک دوخت بالای پرده معمولاً ظرافت بیشتری باید داشته باشد.

مدل کرکره ای نیز زیبایی قابل توجهی دارند. افرادی که در زمینه طراحی دکوراسیون اطلاعات دارند. می دانند که این نوع پرده برای خانه های مدرن با سبک مینی مال انتخاب مناسبی است. افرادی که می خواهند در فضای داخلی خانه نورپردازی بهتری داشته باشند بهتر است مدل کرکره ای را تهیه نمایند. لازم به ذکر است که شما می توانید برای خانه هایی با سبک کلاسیک از کرکره های چوبی استفاده نمایید.

مدل والان های جدید

والان پرده، خود می تواند تاثیر زیادی روی سبک و مدل پرده بگذارد. والان می تواند زیبایی پرده شما را دو چندان کند. این وسیله برای پوشاندن عیب و اشکالات پرده نیز به کار می رود. والان های متنوع مثل والان منحنی، والان باکس پلیسه ای هر کدام جذابیت ویژه ای دارند که برای مدل های مختلف پرده از آنها استفاده می شود.

جنس پارچه پرده پذیرایی

انواع پارچه های زیبا و فاخر برای دوخت مدل پرده پذیرایی در نظر گرفته می شوند. پارچه های ابریشمی و یا مخمل بسیار پر طرفدار هستند. معمولاً افراد هنگام انتخاب پرده ابریشمی و یا مخمل دچار مشکل می شوند و نمی توانند به راحتی انتخاب کنند. معمولاً ظاهر پذیرایی رسمی و مجلل تر از سایر قسمت های یک خانه است به همین خاطر نمی توان هر پارچه ای را برای خانه انتخاب کرد.

پارچه های مخمل و ابریشمی نسبت به سایر انواع پارچه انتخاب مناسب تری هستند و باید گفت هر کدام از این پارچه ها زیبایی فوق العاده ای دارند. هنگام انتخاب جنس پارچه می توانید به سبک مبلمان و سایر چیدمان لوازم خانه توجه کنید تا بتوانید با انتخاب درست پرده یک هماهنگی ویژه و زیرکانه در فضای سالن پذیرایی خود برقرار کنید.

مدل پرده پذیرایی ساده برای خانه هایی که دکوراسیون شلوغ و پیچیده ای دارند، بسیار مناسب تر است زیرا اگر این افراد پرده ای با دوخت شلوغ نیز خریداری کنند آنگاه هرج و مرج زیادی در چیدمان لوازم خانه آنها دیده خواهد شد که چندان مناسب نیست.

خرید و نصب پرده پذیرایی

توجه کنید که انتخاب مدل پرده پذیرایی و ارتفاع پرده تا حد زیادی به سلیقه افراد بستگی دارد. علاوه بر ارتفاع پرده باید به حاشیه آن نیز توجه کنید معمولاً دو سانتی متر و نیم برای حاشیه دو طرف پرده در نظر گرفته می شود و بیشتر از این اندازه ممکن است از زیبایی پرده شما بکاهد.

امروزه بیشتر طراحان دکوراسیون تاکید می کنند که هنگام نصب، فاصله چندان زیادی بین محل نصب پرده و سقف در نظر نگیرید زیرا این کار مانع از نصب درست پرده پذیرایی شما می شود.

مقالات مرتبط

مدل پرده پذیرایی

مدل پرده پذیرایی

مدل پرده پذیرایی در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیر چشمگیری دارد. تنها با انتخاب درست مدل پرده می توانید خانه مدرن و لوکس داشته

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب