بازسازی آشپزخانه قدیمی

مراحل بازسازی آشپزخانه قدیمی

بازسازی آشپزخانه قدیمی می تواند یکی از روش های مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی باشد. در این مقاله به مراحل مختلف آن می پردازیم.

بازسازی آشپزخانه قدیمی

کابینت های کهنه، کفپوش تیره، کمبود فضای کافی و مواردی از این دست، همه می توانند از دلایل بازسازی دکوراسیون آشپزخانه قدیمی به شمار روند. اما دقیقاً چه چیزی در بازسازی آشپزخانه قدیمی نقش دارد؟ انجام این کار می تواند برای شما بسیار استرس آور باشد. نکته کلیدی این است که قبل از شروع فرآیند، مراحل اجرایی را به خوبی درک کنید. زیرا موفقیت شما منوط به برداشتن گام های صحیح با ترتیب درست است.

ملاحظات ایمنی در بازسازی آشپزخانه قدیمی

قبل از شروع مراحل بازسازی دکوراسیون آشپزخانه قدیمی، ضروری است که ایمنی هر کسی را که در فرآیند نوسازی دخیل است، در اولویت قرار دهید. اقدامات ایمنی مهم شامل مواردی مانند قطع کردن کنتور آب، برق و گاز قبل از شروع به بازسازی آشپزخانه قدیمی، پوشیدن وسایل محافظ (مانند دستکش، کفش های سنگین و محافظ چشم) و استفاده از ابزار مناسب است. پیروی از الزامات ایمنی مصوب ساختمانی و مشاوره با متخصصان برای کارهایی که فراتر از مجموعه مهارت های شما هستند، به اطمینان از ایمنی فرایند کمک می کند. سیبارون با چندین سال تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی، پاسخ گوی سوالات شما خواهد بود. توجه داشته باشید که عدم رعایت استاندارد های ایمنی می‌تواند منجر به بروز مشکلات عدیده ای در پروژه شما شود.

برنامه ریزی، نخستین گام در بازسازی آشپزخانه قدیمی

همان طور که مشتاق شروع کار برای بازسازی آشپزخانه قدیمی خود هستید، تا زمانی که یک طرح دقیق برای بازسازی آشپزخانه قدیمی ترسیم نکرده اید، چیزی را خراب نکرده و خریدی انجام ندهید. ترسیم طرح جامع به شما این فرصت را می دهد که چشم انداز خود را با میزان بودجه ای که دارید، ادغام کنید. به این ترتیب، می توانید تعیین کنید که آیا می توانید پروژه را به تنهایی انجام دهید یا باید با برخی از متخصصان بازسازی مشورت کنید. سیبارون، با بهره گیری از کادری مجرب، همیشه آماده پاسخ گویی و مشاوره در زمینه بازسازی و دکوراسیون منزل می باشد.

طراحی داخلی آشپزخانه مدرن
طراحی داخلی آشپزخانه مدرن

ایجاد دمو یا طرح فرضی پیش از بازسازی آشپزخانه قدیمی

دومین مرحله از بازسازی آشپزخانه قدیمی، ایجاد دمو یا یک طرح پیش فرض از آن چیزی است که در سر می پرورانید. ایجاد یک طرح پیش فرض، در واقع یک نسخه آزمایشی از اهداف مد نظر شما به حساب می آید. به این ترتیب، می توانید برآیند کار را پیش از شروع به بازسازی آشپزخانه قدیمی مشاهده کنید! این به شما کمک خواهد کرد تا نیازهای خود را به خوبی بشناسید. علاوه بر این، به اشتباه متحمل هزینه های سنگین بازسازی نخواهید شد.

لوله کشی و تاسیسات برق

مرحله بعدی در بازسازی آشپزخانه قدیمی، مواجهه با لوله کشی و اتصالات برق آشپزخانه است. هنگامی که کابینت آشپزخانه خود را خارج می کنید، احتمالاً مسیر های لوله ها و سیم کشی نمایان خواهد شد. این بهترین مرحله برای تغییر در مسیر های پیشین یا اجرای لوله کشی و سیم کشی جدید است. چرا که پس از آن با نصب کابینت های جدید، مسیر لوله ها پوشانده و بر زیبایی آشپزخانه بازسازی شده می افزاید. برای حفظ ایمنی خود و جلوگیری از آسیب های جانی و مالی، حتماً با متخصص ماهر تماس بگیرید. زیرا ولتاژ برق خانگی معمولی کشنده بوده و یک خطای اجرایی در لوله کشی نیز می تواند عواقب زیادی در پی داشته باشد.

انتخاب پالت رنگی و رنگ آمیزی دیوارها

این یکی از جذاب ترین مراحل در پروسه بازسازی آشپزخانه قدیمی است. به علاوه، می تواند آسان ترین مرحله اجرایی نیز تلقی شود. شما می توانید رنگ های رنگ خود را انتخاب کرده و نقاشی را خودتان در همان روز انجام دهید. وقتی پالت رنگی را در نظر می گیرید، به رنگ و سبک کابینت هایی که می خواهید نصب کنید و همچنین هماهنگی فضای کلی آشپزخانه به خوبی فکر کنید. آیا تحت تأثیر انتخاب های خود قرار گرفتید؟ نگران نباشید. یک مشت نمونه رنگ بردارید و روی دیوار آزمون و خطا کنید. اگر به کمک نیاز دارید، با یک متخصص تماس بگیرید. بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی از جمله سیبارون، مشاوره هایی در زمینه انتخاب پالت رنگی را ارائه می دهند.

سیم کشی برق آشپزخانه
سیم کشی برق آشپزخانه

کابینت آشپزخانه و کفپوش

در هنگام بازسازی آشپزخانه قدیمی، برخی از کارشناسان ترجیح می دهند ابتدا کابینت آشپزخانه را نصب کنند. در حالی که برخی دیگر می گویند ابتدا کفپوش را باید نصب کرد ولی در نهایت، این به انتخاب شما بستگی دارد. هرچند اولویت کابینت ‌ها به کفپوش، می تواند ظاهر تمیزتری را طی مراحل بازسازی آشپزخانه قدیمی ارائه دهد. با این حال، هنگامی که صحبت از عملکرد به میان می آید، نصب کفپوش سه بعدی آشپزخانه قبل از کابینت آشپزخانه کاملاً قابل قبول است. فقط توجه داشته باشید که بسته به کابینت ‌هایی که سفارش می ‌دهید، تحویل ممکن است هفته‌ ها طول بکشد. بنابراین زمان زیادی برای تحویل کابینت آشپزخانه در نظر بگیرید.

سفارش و نصب کانتر

پس از نصب کابینت ها در بازسازی آشپزخانه قدیمی، می توانید کانترهای جدید خود را اندازه گیری کنید. سینک نیز باید در اندازه گیری های مربوط به این مرحله لحاظ شود. بنابراین حتماً قبل از اندازه گیری، سینک را نصب داشته باشید. مدتی طول می کشد تا کانتر آماده به شما تحویل شود. این مدت، زمان خوبی برای سفارش اقلام دیگر باقی‌ مانده اعم از نور های تزئینی برای نورپردازی آشپزخانه و صندلی ها می باشد. روش نصب تا حد زیادی به مواد انتخابی شما بستگی دارد. برای مثال، نصب موادی مانند گرانیت پیچیده تر است. بنابراین هنگام انتخاب خود این جزئیات را در نظر داشته باشید.

نصب کابینت آشپزخانه
نصب کابینت آشپزخانه

آخرین مرحله از بازسازی آشپزخانه قدیمی

در نهایت، زمان آن رسیده است که سینک جدید خود را نصب کنید. همچنین ماشین ظرفشویی، یخچال و هر وسیله دیگری را که می خواهید در آشپزخانه خود قرار دهید، راه اندازی کنید. در این مرحله از بازسازی آشپزخانه قدیمی، بخش عمده ای از کار انجام شده است. با این حال، زنگ زدن به یک لوله کش و یا برق کار فقط برای اطمینان از این که همه چیز درست اجرا شده باشد، ضرری ندارد.

به عنوان مثال، یک لوله کش می داند که چگونه سینک شما را به وسایل لوله کشی نصب شده قبلی متصل کند. از طرفی دیگر، یک برق کار می تواند تأیید کند که اجاق گاز جدید شما به درستی نصب شده است. پس از اجرای مرحله به مرحله موارد بالا، عملیات بازسازی آشپزخانه قدیمی شما به پایان می رسد. حال زمان آن است که به مهم ترین مرحله بروید، یعنی آرامش و لذت از آشپزخانه جدیدتان.

انتخاب بهترین خدمات دکوراسیون، بازسازی و ساخت

ممکن است خودتان بتوانید بازسازی های کوچک را انجام دهید. اما برای بازسازی های بزرگ تر حتماً از یک تیم طراحی دکوراسیون داخلی خوب، مشاوره بگیرید. تیم متخصص سیبارون، با بکارگیری بروز ترین روش های روز دنیا، مسئولیت بازسازی آشپزخانه قدیمی شما را بر عهده می گیرد. سیبارون، یک تیم جوان و پویاست که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی، بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد. به این ترتیب می توانید از اجرای دقیق و اصولی مراحل بازسازی آشپزخانه قدیمی خانه خود اطمینان حاصل کنید.

 نصب سینک
نصب سینک

مقالات مرتبط

بازسازی آشپزخانه قدیمی

مراحل بازسازی آشپزخانه قدیمی

بازسازی آشپزخانه قدیمی می تواند یکی از روش های مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی باشد. در این مقاله به مراحل مختلف آن می پردازیم. بازسازی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب