معایب کاغذ دیواری

بزرگترین معایب کاغذ دیواری برای طراحی داخلی

یکی از بزرگترین معایب کاغذ دیواری از مد افتادن سریع آن است. به ویژه اگر انتخاب تان مطابق با مد روز باشد.

معایب کاغذ دیواری را بهتر بشناسید

ممکن است شما در یک لحظه برق آسا تصمیم به تغییر دکوراسیون منزل خود بگیرید. این ایده ناگهان در ذهن شما جرقه می خورد که چه خوب می شد اگر می توانستید با مبلغ کم، تغییری اساسی در دکوراسیون داخلی ایجاد کنید. اینگونه مواقع تغییر کاغذ دیواری اولین گزینه ای است که به آن فکر خواهید کرد. در این مواقع از شدت هیجان و ذوق زدگی ممکن است به معایب کاغذ دیواری فکر نکنید. احتمالا پیش خودتان میگویید با استفاده از کاغذ دیواری میتوانم فضای خانه را هر طور که دلم میخواهد تغییر دهم.

در انتخاب رنگ و طرح هم که دستم کاملا باز است. از طرفی به دلیل نصب سریع و آسان کاغذ دیواری میتوانم به سرعت ایده ذهنی ام را عملی کنم. شما فقط مزایای کاغذ دیواری را می بینید و دل در دل تان نیست که حال و هوای خانه را تغییر دهید. اما بد نیست گوشه چشمی هم به معایب کاغذ دیواری داشته باشید. اینگونه می توانید تصمیم بهتری برای تغییر دکوراسیون داخلی اتخاذ نمایید.

حساسیت به رطوبت؛ یکی از بارزترین معایب

یکی از بدیهی ترین معایب کاغذ دیواری حساسیت بالای آن به رطوبت است. به همین دلیل در مناطق مرطوب استفاده از کاغذ دیواری با محدودیت همراه است. کافیست کمی رطوبت پشت کاغذ دیواری ها رخنه کند تا از جا بلند شوند. اگر می توانید رطوبت خانه را کاهش دهید استفاده از کاغذ دیواری برای شما ایده بدی نیست. اما اگر در منطقه ای مرطوب زندگی می کنید و هیچ جوره نمی توانید سطح رطوبت منزل را کاهش دهید از فکر کاغذ دیواری بیرون بیایید. با این حال اگر باز هم مایل به استفاده از کاغذ دیواری بودید دقت داشته باشید که دست به خرید نمونه های ضد رطوبت بزنید. در این حالت نیز ممکن است حق انتخاب های شما محدود شود و نیاز به پرداخت هزینه بیشتری باشد.

یکی از بدترین معایب کاغذ دیواری از جا کنده شدن آن در اثر رطوبت می باشد
یکی از بدترین معایب کاغذ دیواری از جا کنده شدن آن در اثر رطوبت می باشد

معایب کاغذ دیواری پیرامون از مد افتادن

یکی از بزرگترین معایب کاغذ دیواری از مد افتادن سریع آن است. به ویژه اگر انتخاب تان مطابق با مد روز باشد. هر روز کاغذ دیواری های جدیدی وارد بازار می شوند و عرضه می گردند. طراحان به خوبی می دانند که چگونه باید کاغذ دیواری ها را مطابق مد روز طراحی کنند تا به فروش برسد. شاید پیش خودتان فکر کنید که می توان کاغذ دیواری مناسبی برای تمام دوره ها خریداری کرد. اما با مشاهده مدل های جدیدتری که به بازار عرضه شده اند متوجه خواهید شد که کاغذ دیواری های شما مدتهاست قدیمی شده.

کاغذ های دیواری سریع از مد می افتند و قدیمی می شوند
کاغذ های دیواری سریع از مد می افتند و قدیمی می شوند

یکی از عجیب ترین معایب کاغذ دیواری تنوع بالای آن است

شاید برای شما هم عجیب باشد که مگر می شود تنوع بالای کاغذ دیواری را جزو معایب کاغذ دیواری دانست. این موضوع را زمانی درک می کنید که قصد دارید برای خانه تان اقدام به خرید کاغذ دیواری نمایید. تنوع بی حد و حصر کاغذ دیواری ها گاهی اوقات باعث گیج شدن و خستگی خریداران خواهد شد. در حالت عادی توقع می رود که خرید کاغذ دیواری فرآیندی سریع باشد. اما به دلیل تنوع بالا در طرح های کاغذ دیواری ممکن است از جستجو خسته شوید و دچار وسواس گردید.

یکی از بدترین معایب کاغذ دیواری، پوسته پوسته شدن کاغذ دیواری

از دیگر معایب کاغذ دیواری پوسته شدن و پاره شدن کاغذ دیواری است. شاید پیش خودتان بگویید که رنگ هم ممکن است پوسته شود. اما این موضوع در مورد کاغذ دیواری به شکل متفاوتی مطرح می شود. زمانی که کاغذ دیواری دچار پارگی و پوسته شدن گردد باید تمام آن را تعویض کنید. این در حالی است که اگر بخشی از رنگ دیوار کنده شود می توان اقدام به روتوش آن بخش نمود. بنابراین باید بسیار مراقب پاره شدن کاغذ دیواری ها باشید. چرا که در صورت پارگی آن ها هزینه زیادی به شما تحمیل خواهد شد.

هزینه بالای خرید و نصب

اگر بخواهیم یکی از بزرگترین معایب کاغذ دیواری را عنوان کنیم باید به هزینه آن اشاره نماییم. هزینه اجرای کاغذ دیواری شامل هزینه خرید کاغذ دیواری و هزینه نصب آن می شود. نصب کاغذ دیواری فرآیندی است که نمی توان بدون داشتن تخصص دست به آن زد. بنابراین باید از افراد حرفه ای و متخصص کمک بگیرید. این در حالی است که هزینه خرید رنگ و رنگ آمیزی دیوارها بسیار کمتر است. به ویژه اگر قصد داشته باشید اقدام به خرید کاغذ دیواری خارجی نمایید این هزینه بیشتر هم خواهد شد.

هزینه خرید و نصب کاغذ دیواری بسیار گران تر از رنگ است
هزینه خرید و نصب کاغذ دیواری بسیار گران تر از رنگ است

آسیب زدن به دیوار در حین جدا کردن کاغذ دیواری

از دیگر معایب کاغذ دیواری آسیب رسیدن به دیوارهای خانه به هنگام جداسازی آن می باشد. زمانی که قصد دارید کاغذ دیواری ها را از دیوار جدا کنید مطمئنا دیوارها حین عملیات جداسازی آسیب خواهند دید. بقایای کاغذ دیواری روی دیوارها باقی می ماند و ممکن است نیاز به پرداخت هزینه های بالا برای صافکاری و تمیز کردن دیوارها وجود داشته باشد.

معایب کاغذ دیواری برای سلامتی

یکی از معایب کاغذ دیواری انتشار گازهای سمی در محیط اطراف می باشد. برخی از کاغذ دیواری ها در اثر قرار گرفتن در محیط هایی با دمای بالا از خود گازهای سمی ساطع می کنند. این موضوع در مورد کاغذ دیواری های پلاستیک و پی وی سی شدیدتر می باشد. این گازها می توانند آلرژی زا و برای سلامت کودکان مضر باشند.

دشواری در تطابق دادن الگوهای کاغذ دیواری

رول های کاغذ دیواری که روی دیوارها چسبانده می شوند باید از لحاظ ظاهری با هم تطابق داشته باشند. عدم تطابق برخی رول ها از مهمترین معایب کاغذ دیواری می باشد. در صورتی که رول های مصرفی دارای تطابق نباشند دیوارها ظاهر ناخوشایندی پیدا می کنند. بنابراین باید دقت داشته باشید که از کارشناسان نصب حرفه ای برای نصب کاغذ دیواری کمک بگیرید.

تطابق دادن الگوهای کاغذ دیواری امری دشوار و مهم است
تطابق دادن الگوهای کاغذ دیواری امری دشوار و مهم است

تغییر رنگ کاغذ دیواری

تغییر رنگ کاغذ دیواری در اثر مواجهه با نور خورشید می تواند از مهمترین معایب کاغذ دیواری باشد. برخی از نمونه های کاغذ دیواری در اثر مواجهه با نور آفتاب دچار رنگ پریدگی می شوند. بنابراین به هنگام خرید کاغذ دیواری نباید سراغ نمونه های ارزان قیمت بروید.

نتیجه گیری

انواع مختلفی از کاغذ دیواری ها با طرح های متنوع در بازار عرضه می شوند. طرح و نقش کاغذ دیواری های امروزی به قدری زیباست که توجه هر خریداری را به خود جلب می کند. با این حال نباید به هنگام خرید کاغذ دیواری عجله کنید. قبل ار خرید کاغذ دیواری باید در مورد معایب کاغذ دیواری و مزایای آن اطلاعات کافی کسب کنید. کاغذ دیواری ها مزایای زیادی دارند. اما در کنار این مزایا می توانند معایبی هم داشته باشند که استفاده از آن ها را مردود خواهد کرد. قیمت بالای کاغذ دیواری، خراش برداشتن ساده کاغذ دیواری، عدم مقاومت در برابر رطوبت و تغییر رنگ و از مد افتادن می تواند از جمله معایبی باشد که نظر شما را در این باره تغییر خواهد داد.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب