مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون منزل

انتخاب بهترین مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون منزل

رنگهای مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون منزل میتوانند موجب جلوه گری دو چندان رنگ بنفش شوند. کافیست در انتخاب این رنگها سلیقه و دانش فنگ شویی را به کار ببرید.

بهترین مکمل رنگ بنفش

اگر قدری از قوانین ترکیب رنگ ها را بلد باشید بنابراین می دانید که رنگ بنفش حاصل آمیختن دو رنگ قرمز و آبی است. رنگ هایی که موجی از سرما و گرمای محض را در دل خود نهان دارند. ترکیب این دو رنگ سازنده رنگ بنفش؛ این رنگ دوست داشتنی و سحر آمیز است. رنگی که می توان آن را هم در تناژ گرم و هم در تناژ سرد به کار برد. همین نکته موجب شده تا بتوانیم رنگ های مختلفی را به عنوان مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون منزل انتخاب کنیم. رنگ بنفش می تواند دکوراسیون منزل شما را بسیار با کلاس و شیک نمایش دهد. حتی اگر قصد داشته باشید این رنگ را به عنوان رنگ مغلوب انتخاب کنید. در ادامه با ما همراه شوید تا بهترین رنگ های مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

با کلاس ترین مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون منزل؛ نقره ای

اگر از طرفداران چیدمان های دراماتیک هستید باید سراغ رنگ نقره ای به عنوان مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون منزل بروید. رنگ نقره ای شباهت زیادی به خاکستری دارد با این تفاوت که درخشش آن بی مثال است. رنگ طوسی رنگی مات و خنثی ست در حالی که رنگ نقره ای می تواند فضا را تابناک نماید. کافیست چند المان محدود را به رنگ نقره ای در آورید. همین چند عنصر می توانند بر فضا و چیدمان خانه سلطه کنند. ترکیب دو رنگ بنفش و نقره ای فضای خانه تان را بسیار با کلاس و جذاب نشان می دهد. اگر گریزی به اصول فنگ شویی بزنید متوجه خواهید شد که رنگ بنفش باید در این ترکیب به عنوان رنگ مغلوب انتخاب شود. بدان معنا که تعداد عناصر نقره ای باید کمتر از تعداد عناصر بنفش باشند.

رنگ نقره ای در کنار رنگ بنفش شکوه و ابهت خاصی به خانه می بخشد
رنگ نقره ای در کنار رنگ بنفش شکوه و ابهت خاصی به خانه می بخشد

آرامش بخش ترین مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون منزل؛ رنگ سفید

اگر دنبال ایجاد آرامش در فضای منزل هستید توصیه می کنیم رنگ سفید را به عنوان مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون منزل انتخاب کنید. رنگ سفید یادآور پاکی و خلوص است و به عنوان رنگی بی ریا شناخته می شود. این رنگ در کنار رنگ بنفش می تواند فضایی روحانی و دلنوزا در خانه ایجاد کند. رنگ سفید قادر است نور را به زیبایی هرچه تمام منعکس نماید. بنابراین به کار بردن رنگ سفید به عنوان مکمل رنگ بنفش می تواند فضایی درخشان و تابناک در منزل رقم بزند. اگر خانه ای با چیدمان مدرن دارید و از دلباختگان رنگ بنفش هستید، توصیه می کنیم رنگ سفید را اولین گزینه از لیست رنگ های مکمل بنفش قرار دهید.

رنگ سفید آرامش بخش ترین مکمل رنگ بنفش در خانه است
رنگ سفید آرامش بخش ترین مکمل رنگ بنفش در خانه است

رنگ سلطنتی به عنوان مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون منزل؛ طلایی

کافی ست همین حالا چشمان تان را روی هم بگذارید و خانه ای با دکوراسیون بنفش و طلایی در ذهن مجسم کنید. گویی در حال نگاه کردن به جعبه ای از جواهر هستید. رنگ طلایی همواره به عنوان رنگی سلطنتی شناخته می شود. همنشینی این رنگ در کنار رنگ بنفش ترکیبی فوق العاده را رقم می زند. باید دقت داشته باشید که در این ترکیب رنگ، رنگ بنفش بایستی رنگ غالب باشد. شما می توانید برای تزئینات و جزئیات منزل از رنگ طلایی استفاده کنید.

طلایی بهترین مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون منزل است. با این حال رنگ های بنفش و طلایی شاید در نگاه اول هیچ سنخیتی با هم نداشته باشند. اما جفت کردن رنگ طلایی و بنفش این باور را از ذهن تان پاک خواهد کرد. این دو رنگ در کنار هم می توانند نقش بهترین مکمل ها را بازی کنند. استفاده از مبلمان بنفش با پایه های طلایی، دیوارهای بنفش با قاب عکس های طلایی و یا استفاده از گلدان های طلایی با گل های بنفش و یاسی که هاله ای از رنگ ارغوانی در آن ها پیداست می تواند ایده ای درخشان برای چیدمان شما باشد.

برای داشتن خانه ای سلطنتی سراغ ترکیب طلایی و بنفش بروید
برای داشتن خانه ای سلطنتی سراغ ترکیب طلایی و بنفش بروید

سحرآمیز ترین مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون منزل؛ رنگ سبز

آیا می خواهید کمی سحر و جادو چاشنی چیدمان منزل تان کنید؟ بنابراین رنگ سبز را به عنوان مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون منزل برگزینید. انتخاب این رنگ کمی جسورانه به نظر می رسد. شاید هر فردی جسارت و جرات ترکیب رنگ بنفش و سبز را نداشته باشد. اما کافی ست دل را به دریا بزنید و این دو رنگ را همنشین همدیگر کنید. نتیجه کار به شکل غیر قابل باوری درخشان خواهد بود. مزیت این ترکیب این است که تناژهای مختلفی از بنفش و سبز وجود دارد.

شما می توانید با هنر و خلاقیت خودتان تنالیته های مختلفی از سبز یا بنفش را انتخاب کنید. سبز لیمویی، سبز مغز پسته ای، سبز زیتونی، سبز کاهویی و سبز زمردی همگی می توانند در کنار تناژهای مختلف رنگ بنفش خودنمایی کنند. ترکیب این دو رنگ در کنار هم همانند چشیدن طعم خنک یخ در بهشت در گرمای تابستان دلچسب و شیرین است.

ترکیب دلچسب سبز و بنفش می تواند در خانه معجزه می آفریند
ترکیب دلچسب سبز و بنفش می تواند در خانه معجزه می آفریند

صورتی؛ ملایم ترین مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون منزل

رنگ صورتی ملایم ترین رنگ به عنوان مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون منزل می باشد. قبل از هر چیز بگوییم که این ترکیب رنگ عمدتا مختص منازل مدرن است. رنگ های پاستیلی این روزها طرفداران بیشماری دارند و صورتی هم در زمره این رنگ هاست. ترکیب دو رنگ ارغوانی و صورتی پاستیلی می تواند فضایی رویایی در منزل شما ایجاد کند. اگر عاشق فضاهای رویایی و مسحور کننده هستید و روحیه ای لطف و هنرمندانه دارد سراغ این ترکیب بروید. اگر بتوانید دو تناژ گرم و سرد از صورتی و بنفش را در کنار هم قرار دهید ترکیبی فوق العاده خلق خواهید کرد.

ترکیب بنفش و زرد؛ ترکیبی چشم نواز و خلاقانه

اگر ذهنی خلاق و نگاهی هنری دارید توصیه می شود که رنگ زرد را به عنوان مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون منزل انتخاب کنید. رنگ بنفش رنگی با شکوه است و رنگ زرد، رنگی شاد و کودکانه. شاید عجیب باشد که این دو رنگ در کنار هم چگونه می توانند ترکیبی زیبا را خلق کنند؟ اما باید گفت که این ترکیب یکی از باورنکردنی ترین ترکیب رنگ های جذاب است. بنفش و زرد مکمل هم در چرخه رنگ ها هستند. ارتعاش رنگ بنفش بالا و ارتعاش رنگ زرد پایین است. بنابراین در کنار هم هارمونی جذابی خلق می کنند.

زرد بهترین مکمل رنگ بنفش از لحاظ میزان ارتعاشات است
زرد بهترین مکمل رنگ بنفش از لحاظ میزان ارتعاشات است

نتیجه گیری

رنگ های مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون منزل می توانند موجب جلوه گری دو چندان رنگ بنفش شوند. رنگ بنفش از آن دسته رنگ هایی است که حس و حالی از آرامش، امنیت خاطر و شکوه را در ذهن آدمی جلا می بخشد. کافیست در انتخاب این رنگ ها سلیقه، هنر و البته دانش فنگ شویی را به کار ببرید. رنگ بنفش دارای تنالیته های سرد و گرم می باشد. بنابراین در انتخاب رنگ های مکمل رنگ بنفش باید تناژهای سرد و گرم را ترکیب کنید. اگر دستی در هنر دارید و در حوزه دکوراسیون داخلی دانش کافی دارید می توانید دست به کار شوید و آن ترکیب رویایی را همین حالا رقم بزنید.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب