میز ناهارخوری برای آشپزخانه کوچک

ایده هایی در مورد میز ناهارخوری برای آشپزخانه کوچک

به منظور تهیه ی میز ناهارخوری برای آشپزخانه کوچک می توانید از میزهای تک پایه، گرد، تاشو، دیواری و .. استفاده کنید.

تهیه ی میز ناهارخوری برای آشپزخانه کوچک دغدغه ی بسیاری از افرادی است که در منازل کوچک زندگی می کنند و تمایل دارند که برای خوردن غذا از میز استفاده کنند. در گذشته اکثریت مردم در خانه های بزرگ زندگی می کردند و دغدغه ای بابت ابعاد میز و صندلی نداشتند. اما امروزه با رشد جمعیت گسترش خانه سازی مساحت خانه ها به میزان زیادی کاهش پیدا کرده است. اکنون بسیاری از فضاهای منزل کارکرد مشابهی پیدا کرده اند به عنوان مثال از دکوراسیون آشپزخانه برای صرف غذا نیز استفاده می شود. یا نشیمن و پذیرایی منزل یک فضا شده اند.

میز ناهارخوری دیواری

یکی از ایده های تهیه ی میز ناهارخوری برای آشپزخانه کوچک استفاده از میز ناهار خوری دیواری می باشد. می توانید یک تخته چوب سبک با ابعاد استاندارد تهیه کنید به نحوی که به آسانی بتوان بر روی دیوار آن را نصب کرد. زیرا امکان دارد با کوچکترین فشاری از دیوار جدا شود و به زمین بیفتد. حتی می توانید از پیچ ها یا ابزاری استفاده کنید. که توسط آن بتوان میز را تا کرد و به صورت افقی به دیوار متصل کرد. بدین ترتیب موقع صرف غذا میز را به حالت عمودی می کنید و در مواقع دیگر که از میز استفاده نمی کنید آن را تا و به دیوار متصل می کنید. مزیت این نوع از میزهای ناهار خوری این است که می توانید هر تعداد صندلی را که مد نظرتان است در کنار هم قرار دهید. یکی از ایرادهای این نوع از صندلی ها این است که به صورت ردیفی می باشد و افراد نمی توانند دور هم بشینند و به گفتگو بپردازند.

میز تاشو
میز تاشو

میز ناهارخوری تاشو

یکی دیگر از ایده های میز ناهارخوری برای آشپزخانه کوچک استفاده از میز های تاشو می باشد. میز ناهار خوری تاشو در دو مدل مختلف می باشد که عبارتند از:

  • میز ناهار خوری تاشو دیواری: این میز ها از یک جهت عرضی به دیوار متصل هستند. از این حیث با میز ناهار خوری دیواری تفاوت دارند. زیرا میزهای دیواری از جهت طولی به دیوار متصل می باشند و اصولا قابلیت تا شوندگی ندارند و معمولا باریک هستند. میزهای تاشو از لحاظ ابعاد و سایز کاملا متناسب با میزهای معمولی هستند. همه ی اعضای خانواده می توانند کنار هم بنشینند و غذای خود را صرف کنند. سپس میز را تا کنند و در کنار دیوار قرار دهند.
  • میز ناهار خوری تاشو: این نوع از میزهای ناهار خوری بسیار کوچک و معمولا چهار نفره هستند. بدین ترتیب می توان تمام اجزای میز را به طور کامل تا کرد و پس از صرف غذا گوشه آشپزخانه قرار داد.جنس میزهای تاشو اصولا از پلاستیک یا فایبرگلاس می باشد.
میز گرد
میز گرد

میز ناهارخوری گرد

به منظور تهیه ی میز ناهارخوری برای آشپزخانه کوچک می توانید از میز ناهارخوری دایره شکل نیز استفاده کنید. این نوع از میزها چند سالی است که در آشپزخانه مدرن امروز قرار داده می شوند. جنس این میزها می تواند از فایبر گلاس، چوب، فلز و … باشند. معمولا جنس میز را متناسب با سبک دکوراسیون آشپزخانه انتخاب می کنند. نکته ی مهمی که در مورد میزهای گرد وجود دارد این است که مدلهایی از میزهای گرد دارای صندلی هایی هستند. که به خوبی در زیر میز قرار می گیرند بدین ترتیب مساحت دایره میز افزایش پیدا می کند.

جزیره آشپزخانه
جزیره آشپزخانه

استفاده از جزیره ی آشپزخانه

گاهی اوقات برای تهیه ی میز ناهارخوری برای آشپزخانه کوچک اصلا نیازی به خرید میز ناهارخوری ندارید. بلکه می توانید از جزیره ی آشپزخانه به عنوان میز ناهارخوری استفاده کنید. می توانید تعدادی صندلی در کنار جزیره بچینید تعداد صندلی ها ارتباط مستقیمی با ابعاد جزیره دارد. جنس صندلی ها باید با جنس جزیره ی آشپزخانه یکسان باشد. برخی از افراد تمایل دارند که ابعاد جزیره ی خود را گسترش دهند. از این رو باید از نصاب کابینت تقاضا کنید یک میز کوچک هم در کنار جزیره ی آشپزخانه تعبیه کند.

میز ناهارخوری تک پایه
میز ناهارخوری تک پایه

میز ناهار خوری تک پایه

می توانید از میزهای تک پایه به عنوان میز ناهارخوری برای آشپزخانه کوچک استفاده کنید. یکی از مزیت های میزهای گرد این است که تعداد زیادی صندلی می توانید دور آن بچینید. بدین ترتیب هم فضای کمی از آشپزخانه اشغال شده است و هم مشکل تهیه ی میز ناهار خوری در آشپزخانه حل می شود. این نوع از میزها بیشتر در آشپزخانه های که دارای سبک مینیمال و مدرن هستند استفاده می شوند. یکی از مزیت های میزهای تک پایه این است که می توان آن را به آسانی جا به جا کرد. از این میزها می توان کنار نیمکت های آشپزخانه نیز استفاده کرد.

استفاده از گوشه های آشپزخانه و میز ناهارخوری مخفی

می توانید از گوشه های پرت آشپزخانه یک میز ناهارخوری برای آشپزخانه کوچک خود تهیه کنید. برای تبدیل گوشه ی آشپزخانه به عنوان فضای غذاخوری کافی است. دو نیمکت متناسب با ابعاد فضا تهیه کنید. و به دیوار متصل کنید و یک میز کوچک تاشو نیز بین نیمکت ها قرار دهید. بدین ترتیب می توانید یک فضای غذاخوری در آشپزخانه ی خود طراحی کنید. البته این گونه فضاهای بی استفاده بیشتر در آشپزخانه های قدیمی وجود دارد. یکی دیگر از میزهایی که از آن به عنوان میز ناهارخوری می توان استفاده کرد. میزهای مخفی می باشند به هنگام طراحی کابینت، از طراح بخواهید متناسب با فضای آشپزخانه یک میز مخفی در زیر جزیره یا کابینت ها طراحی کند. بدین ترتیب می توانید از این میز هم به عنوان میز کار و هم به عنوان میز غذاخوری استفاده کنید.

میز ناهارخوری کوچک قفسه دار و میزهایی با قابلیت تغییر اندازه

میزهای قفسه دار به عنوان میز ناهارخوری برای آشپزخانه کوچک بسیار مناسب هستند. این گونه میزها مورد پسند خانم های خانه دار می باشند. زیرا از قفسه های کوچک آن می توانند برای قرار گیری نمکدان، نان، ظروف غذا خوری و … استفاده کنند. برخی از خانم های با سلیقه از این قفسه ها برای قرار دادن تزیینات نیز استفاده می کنند. میزهایی با قابلیت تغییر اندازه برای خانواده های پر رفت و آمد بسیار مناسب می باشد. زیرا در صورت لزوم می تواند ابعاد میز را بزرگتر کرد. معمولا برای ساخت این نوع از میزها از چوب استفاده می شود. و می توان از آن ها در تمام سبک های دکوراسیون داخلی استفاده کرد.

میز ناهارخوری کوچک برای چهار نفر

میزهای چهار نفره ی کوچک نیز گروهی دیگر از انواع میز ناهارخوری برای آشپزخانه کوچک می باشند. شما می توانید یک میز استاندارد مناسب چهار نفر تهیه کنید. اما به جای خرید چهار صندلی تکی یک نیمکت و دو صندلی تهیه کنید. به این ترتیب سه یا چهار نفر می توانند بر روی نیمکت بشینند. در واقع می توان از یک میز استاندارد با ابعاد چهار نفره برای تعداد بیشتری استفاده کرد. علاوه بر این میزی که به جای صندلی دارای نیمکت می باشد جذابیت خاصی دارد. دکوراسیون منزل شما را مدرن و زیبا می کند.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب