نصب کاغذ دیواری روی کاشی

نحوه ی نصب کاغذ دیواری روی کاشی چگونه است؟

زیرسازی دیوار یکی از مراحل اصلی نصب کاغذ دیواری روی کاشی محسوب می شود. نصب کاغذ دیواری یکی از روش های ارزان بازسازی خانه های مسکونی می باشد.

نصب کاغذ دیواری روی کاشی یکی از روش های ساده و ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل می باشد. گاهی اوقات صاحب ملک بعد از مدتی که از منزل استفاده کرد تصمیم می گیرد که بخش های مختلف دکوراسیون خانه را جابه جا یا بازسازی کند. یکی از نکات مهمی که کارفرمایان در زمان بازسازی دکوراسیون داخلی یک منزل به آن به طور ویژه توجه می کنند این است که با حداقل هزینه بالاترین بازدهی را داشته باشند. حال تصور کنید اگر قرار باشد دکوراسیون آشپزخانه ی شما تبدیل به یک اتاق خواب یا هر فضای دیگری شود. برای کم کردن هزینه ها و انجام کار در کوتاهترین زمان ممکن بهترین کار این است که کاشی ها در سر جای خود باقی بمانند و با یک کاغذ دیواری زیبا آشپزخانه را به یک اتاق خواب تبدیل کنید.

مراحل نصب کاغذ دیواری روی کاشی

برای نصب کاغذ دیواری روی کاشی نیاز به ابزار ویژه ای داریم که عبارتند از:

  •     کاتر به منظور برش دادن کاغذ دیواری به اندازه های مختلف
  •     لیسه به منظور زدن چسب بر روی کاشی ها
  •     انواع غلطک به منظور صاف کردن کاغذ دیواری، درزگیری و …
  •     چاقوی ویژه
  •     قیچی به منظور برش دادن قسمت های مختلف کاغذ دیواری
  •     فرچه، کاردک و …

نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار کاشی کاری شده بسیار مشکل می باشد. برای نصب کاغذ دیواری نیاز به ابزار ویژه ای داریم تا نتیجه ی کار زیبا و بدون نقص باشد. یکی از ابزار اصلی برای نصب کاغذ دیواری خط کش تاشو می باشد. از این خط کش به منظور اندازه گیری بخش های مختلف دیوار به منظور نصب کاغذ دیواری استفاده می شود. ابعاد کاغذ دیواری براساس استانداردهای موجود می باشد. بدین ترتیب با سفارش دو یا سه عدد کاغذ دیواری می توانید بر روی یک دیوار را به صورت یکدست و یکپارچه کاغذ را نصب کنید.

نصب کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری

زیرسازی به منظور نصب کاغذ دیواری روی کاشی

مهمترین مرحله برای نصب کاغذ دیواری روی کاشی زیرسازی آن می باشد. به این نکته توجه کنید دیوار زیر کاغذ دیواری باید کاملا تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد. زیرا کوچکترین گرد و خاک یا آلودگی مانع از نصب مناسب کاغذ بر روی کاشی ها می شود. یکی دیگر از مراحل آماده سازی دیوار رفع نواقص ظاهری، گودرفتگی، بیرون زدگی و ترک های دیوار می باشد. البته در مورد دیوارهایی که از قبل کاشی کاری شده اند. نیازی به کندن کاشی ها نیست نصاب می تواند عملیات زیر سازی دیوارها را بر روی کاشی ها انجام دهد.

عملیات کندن کاشی ها بسیار زمان بر و پرهزینه می باشد. به همین جهت معمولا کارفرمایان ترجیح می دهند کاغذ دیواری را بر روی همان کاشی ها نصب کنند. اما چنان چه ملزم به کندن کاشی ها به دلایل مختلف شدین باید این کار قبل از نصب کاغذ دیواری انجام گیرد. تعمیرات مربوط به ترکیدگی و نم زدگی دیوارها نیز باید قبل از نصب کاغذ دیواری انجام گیرد.

نکاتی برای زیرسازی
نکاتی برای زیرسازی

نکات زیرسازی برای نصب کاغذ دیواری روی کاشی

قبل از نصب کاغذ دیواری روی کاشی باید به چند نکته توجه کنید. هیچ گونه چربی و روغنی نباید بر روی دیوارها باقی بماند سعی کنید چربی ها را به طور کامل از روی دیوار پاک کنید. یکی از عواملی که موجب جدا شدن کاغذ دیواری از روی کاشی ها می شود چربی روی دیوارها می باشد. تمام شیارهایی که به واسطه کاشی ها روی دیوار ایجاد شده و موجب برجستگی و فرو رفتگی در دیوار می شود. را باید به وسیله ی بتونه کاری صاف و یکپارچه کنید به نحوی که یک سطح یکپارچه در دیوار ایجاد شود. پس از بتونه کاری کمی صبر کنید. تا خشک شوند و پس از آن شروع به سمباده زنی دیوار کنید. اجرای کاغذ دیواری بر روی سطوح خیس دیوار سبب خراب شدن کاغذ دیواری می شود. از این رو حتما صبر کنید تا دیوار به طور کامل خشک شود.

برش رول های کاغذی
برش رول های کاغذی

نحوه ی برش رول های کاغذ دیواری

یکی دیگر از مراحل نصب کاغذ دیواری روی کاشی برش زدن کاغذهای دیواری می باشد. برای این که یک برش دقیق بر روی کاغذها زده شود به یک میز کار احتیاج دارید. سعی کنید برش اول را کمی بلندتر از اندازه ی اصلی دیوار بزنید. همه ی نصاب ها حدود 10 سانتی متر از کاغذ دیواری را به عنوان بخش غیر استفاده در نظر می گیرند. البته این روش از برش فقط به اولین برش کاغذ دیواری مربوط می شود. برای سایر قسمت های دیوار، برش کاغذ دیواری باید متناسب با اندازه های واقعی دیوار انجام گیرد. برای اندازه گیری کاغذ دیواری و برش زدن آن باید به نقوش کاغذ دیواری نیز توجه کنید. تنظیم کردن نقوش کاغذ دیواری کمی مشکل میباشد مضاف بر این که باید سعی کنید در مصرف کاغذ دیواری اسراف نکنید.

چسباندن کاغذ دیواری
چسباندن کاغذ دیواری

چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی ها

مرحله ی آخر نصب کاغذ دیواری روی کاشی چسباندن رول های برش خورده ی کاغذهای دیواری بر روی کاشی می باشد. معمولا نصب رول اول کاغذ دیواری کمی مشکل تر است. اما رول های دیگر را راحت تر می توانید به دیوار بچسبانید. سعی کنید رول های کاغذ دیواری را به صورت مرحله ای نصب کنید. به این صورت که در حین نصب کردن یک رول از کاغذ دیواری چسب رول کاغذ دیواری بعدی خشک می شود. زمان مناسبی برای نصب کاغذ دیواری صرف کنید تا نتیجه ی کار موفقیت آمیز باشد. برای این که بتوانید به آسانی چسب را بر روی کاشی ها بزنید می توانید از قلموی مخصوص استفاده کنید. برای زدن چسب باید از میانه ی کاغذ دیواری شروع کنید و به سمت لبه های آن حرکت کنید.

نحوه ی استفاده از چسب در کاغذ دیواری

 به هنگام نصب کاغذ دیواری روی کاشی باید به مقدار چسب کاغذ دیواری دقت کنید. میزان چسب باید متعادل باشد چنان چه در کناره های کاغذ دیواری از چسب بیشتری استفاده کنید. امکان دارد چسب از کناره های کاغذ بیرون بزند بدین ترتیب موجب کثیف کاری می شود. از آن جایی که اجرای کاغذ دیواری بر روی کاشی نیاز به ظرافت خاصی دارد مقدار چسب نیز اهمیت زیادی دارد. کیفیت چسب در زیبایی نصب کاغذ دیواری بسیار موثر می باشد. به همین جهت سعی کنید بهترین چسب موجود در بازار را تهیه کنید. اگر تا به امروز هیچ تجربه ای در رابطه با نص کاغذ دیواری ندارید ریسک نکنید. و این کار را به یک نصاب ماهر بسپارید.

نصب کاغذ دیواری کاملا هنری می باشد سعی کنید در نصب کاغذ عجله نکنید. یکی از مزیت های کاغذ دیواری این است که کار نصب آن در مدت زمان کوتاه تری پایان می پذیرد. سعی کنید محصولات با کیفیت خریداری کنید تا عمر کاغذ دیواری طولانی تر شود.

قیمت اجرای کاغذ دیواری روی کاشی

هزینه ی نصب کاغذ دیواری روی کاشی کاملا مانند نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار معمولی می باشد. فقط امکان دارد که دیوار به زیرسازی هایی نیاز داشته باشد. که در این صورت هزینه ی زیرسازی نیز اضافه می شود. به طور کلی هزینه ی نهایی نصب کاغذ دیواری به عواملی نظیر دستمزد نصاب، تعداد نیروی کار، کیفیت مصالح و … بستگی دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب