هارمونی رنگ اتاق خواب

هارمونی رنگ اتاق خواب و تاثیر آن در آرامش خیال

برای شروع روزی زیبا در دنج ترین نقطه از دنیای خود و لبریز شدن از حس آرامش و انرژی مثبت باید به هارمونی رنگ اتاق خواب اهمیت دهید.

مقدمه

اتاق خواب همان مکان امنی ست که هر روز از پنجره آن سلامی تازه به خورشید میدهید و روزی جدید را آغاز میکنید. دکوراسیون و هارمونی رنگ اتاق خواب می تواند روزتان را بسازد. تنها در صورتی که چیدمانی زیبا، گرم صمیمانه و سرشار از هارمونی های زیبا را برای آن انتخاب کرده باشید. تصور کنید روزتان را با رنگ های کدر، کسالت بار و بی ربط به هم شروع کنید. آیا حس خفگی و رخوت به شما دست نخواهد داد؟ برای اینکه حس آرامش خیال را تجربه کنید باید به هارمونی رنگ اتاق خواب در دکوراسیون اتاق خواب دقت داشته باشید.

رنگ ها دنیای ما را زیبا می کنند. بنابراین برای اینکه روزی زیبا را شروع کنید و در دنج ترین نقطه از دنیای خود یعنی اتاق تان، از حس آرامش و انرژی مثبت لبریز شوید باید به هارمونی رنگ اتاق خواب اهمیت دهید. در این مطلب قصد داریم پیرامون این موضوع به بحث و گفتگو بپردازیم بنابراین ما را تا انتها همراهی کنید.

هارمونی رنگ اتاق خواب می تواند تاثیر مستقیم برای روحیات شما داشته باشد
هارمونی رنگ اتاق خواب می تواند تاثیر مستقیم برای روحیات شما داشته باشد

تاثیر هارمونی رنگ اتاق خواب در سلامت روان

هارمونی رنگ اتاق خواب می تواند تاثیری شگرف در سلامت روان افراد داشته باشند. به طور کلی مبحثی پیچیده و گسترده تحت عنوان روانشناسی رنگ ها وجود دارد که در آن به ارتباط رنگ دیزاین اتاق خواب و روحیات بشر می پردازد. رنگ ها می توانند بیانگر حس و حال های مختلفی باشند. بنابراین هر فرد با توجه به روحیات و علایقی که دارد باید رنگ اتاق خواب اش را انتخاب کند. انتخاب رنگ های شاد و سرزنده برای کودکان از واجبات است. چرا که کودکان موجوداتی لطیف با روحیات نازک و شکننده هستند. بنابراین باید هارمونی رنگ ملایمی برای آن ها انتخاب شود تا دنیای کوچک و رنگارنگی که دارند در خیالات شان به همان زیبایی باقی بماند.

این موضوع در مورد بزرگسالان نیز صدق می کند. افراد باید متناسب با روحیات شان دست به اجرای هارمونی رنگ اتاق خواب بزنند. هنرمندان، افرادی اهل مطالعه، درونگراها، برون گراها، نوجوانان و حتی ورزشکاران و طرفداران گل و گیاه می توانند هر کدام هارمونی خاص خود را در دکوراسیون داخلی اتاق خوابشان پیاده سازی کنند. انتخاب رنگ اتاق خواب صورت اصولی می تواند باعث ایجاد روحیه ای سرزنده و شاداب در افراد شود. سلامت روان افراد تا حد زیادی به این هارمونی وابسته است. شکوفایی استعدادها، روحیه، انگیزه، سلامت فکر و حس و حال هایی که افراد در طی روز تجربه میکنند از هارمونی رنگ اتاق نشات میگیرد.

چگونه هارمونی رنگ اتاق خواب را به شکل اصولی انتخاب کنیم؟

اگر تصورتان از هارمونی رنگ اتاق خواب این است که تمام المان های اتاق خواب را به یک رنگ در آورید سخت در اشتباهید. شما حتی می توانید از رنگ های تضاد اما مکمل استفاده کنید. ایجاد هارمونی در رنگ های اتاق خواب به معنای انتخاب رنگ ها به نحوی ست که برای چشم ما خوشایند باشد. رنگ سبز و زرد، رنگ طوسی و بنفش و رنگ های پاستیلی مثل صورتی و کاراملی می توانند مکمل خوبی برا هم باشند. نکته ی مهم اینجاست که از رنگ ها در چه مقیاسی استفاده می کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید رنگ قرمز را در رنگ اتاق خواب وارد کنید این رنگ را برای دیوارها انتخاب نکنید. رنگ قرمز میتواند انتخاب خوبی برای روتختی یا فرش باشد. در کنار آن می توانید از رنگ های دیگر مثل طوسی، کاراملی یا سفید استفاده کنید.

برای انتخاب یک هارمونی زیبا از رنگ ها در اتاق خواب باید به روانشناسی رنگ ها توجه داشت
برای انتخاب یک هارمونی زیبا از رنگ ها در اتاق خواب باید به روانشناسی رنگ ها توجه داشت

در هارمونی رنگ اتاق خواب از رنگ های پاستیلی کمک بگیرید

این روزها رنگ های پاستیلی به شدت در بورس هستند. رنگ های پاستیلی به رنگ های آرامش بخش معروف اند. رنگ هایی مثل لیمویی، طوسی، فیروزه ای، فیلی، کاراملی، آبی آسمانی، صورتی، شنی و سبز نعنایی از جمله این رنگ ها هستند. شما می توانید از رنگ های پاستیلی در تناژ های مختلف برای اتاق خواب استفاده کنید. این رنگ ها در عین خنثی بودن حس و حالی لطیف دارند و در عین حال ست کردن آن ها با رنگ هایی مثل کرمی و سفید به سادگی قابل انجام است.

از مجله های دکوراسیون داخلی کمک بگیرید

ممکن است برای رنگ اتاق خواب در ذهنتان تصور خاصی داشته باشید اما حین اجرا متوجه شوید تصورتان از اساس غلط بوده. به عنوان مثال ممکن است رنگ مورد علاقه تان نارنجی یا سبز باشد. اما قرار نیست هر رنگی که مورد علاقه تان بود برای چیدمان اتاق مناسب باشد. به عنوان مثال استفاده از رنگی مثل نارنجی برای اتاق خواب از جمله رنگ هایی است که زود دل تان را خواهد زد. بنابراین در هارمونی رنگ اتاق خواب به جای توجه به رنگ مورد علاقه به اصول دکوراسیون و اصول هنری و روانشناسی نگاه کنید. برای این منظور می توانید از مجله های دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. این مجلات می توانند اطلاعات خوبی در این باره به شما بدهند.

 هارمونی رنگ اتاق خواب با انتخاب پالت رنگی محدود

برای دکوراسیون اتاق خواب سعی کنید از پالت های رنگی محدود استفاده کنید. استفاده از رنگ های شلوغ و متعدد فضای اتاق شما را به هم ریخته نشان می دهد. بیش از سه رنگ را در هارمونی رنگ اتاق خواب وارد نکنید. به عنوان مثال رنگ هایی مثل طوسی، هلویی و صورتی می توانند یک پالت جذاب را تشکیل دهند. رنگ سبز و طوسی و سفید و یا رنگ آبی و سفید و نقره ای نیز می توانند انتخاب های خوبی باشند. بنابراین پالت رنگ ها را شلوغ نکنید. تا جای امکان رنگ های روشن را دررنگ اتاق خواب تان وارد کنید. اجازه دهید یکی از رنگ های پالت رنگی تان روشن مثل شیری، کرمی یا سفید باشد.

استفاده از پالت رنگ های پاستیلی در اتاق خواب موجب حس نشاط می شود
استفاده از پالت رنگ های پاستیلی در اتاق خواب موجب حس نشاط می شود

رنگ یکی از عناصر اتاق خواب را خاص انتخاب کنید

برای اینکه به اتاق خواب تان مرکزیت ببخشید باید رنگ یکی از عناصر را خاص انتخاب کنید. به عنوان مثال می توانید از رنگ های پاستیلی برای دیوار و سایر اجزا استفاده کنید اما رنگ روتختی، فرش، چراغ خواب یا پرده ها را رنگی عمیق و شارپ انتخاب کنید. اگر رنگ تخت را سبز زمردی یا سبز مغز پسته ای انتخاب کردید می توانید سایر المان ها را به رنگ سبز روشن با تناژ های مختلف انتخاب کنید. در این بین می توانید از رنگ های خنثی مثل طوسی، کرمی، شیری، کاراملی و شنی هم کمک بگیرید. حتما یک عنصر کانونی را به رنگ گرم و عمیق انتخاب کنید تا به عنوان مرکز اتاق خواب شناخته شود.

بهترین هارمونی رنگ اتاق خواب برای اتاق های کوچک

اگر اتاق خواب تان کوچک است و به دنبال بهترین هارمونی رنگ اتاق خواب هستید از فرمولی که می گوییم پیروی کنید. سراغ رنگ های تیره برای دیوار نروید چرا که این رنگ ها اتاق خواب را به فضایی دلگیر تبدیل می کنند. لزومی هم ندارد که از رنگ سفید در چیدمان اتاق خواب تان استفاده کنید. شما می توانید از رنگ های Nude استفاده کنید. این ترکیب رنگ بهترین انتخاب برای اتاق خواب کوچک است. رنگ های خنثی و پاستیلی هم انتخابی هوشمندانه هستند.

نتیجه گیری

هارمونی رنگ اتاق خواب میتواند حال و هوای شما را تحت تاثیر خود قرار دهد. انتخاب این هارمونی باید با توجه به روحیات و علاقه مندی های شما صورت پذیرد. در عین حال دقت داشته باشید که هر رنگی که مورد علاقه تان است را نباید به در و دیوار بپاشید. به عنوان مثال اگر رنگ سورمه ای را دوست دارید بهتر است از آن تنها برای یک عنصر استفاده کنید. سعی کنید عمده رنگ های اتاق خواب تان رنگ هایی ملایم، لطیف و آرامش بخش باشد. اگر می خواهید روحیه ای آرام و در عین حال سرزنده داشته باشید سراغ پالت های رنگ پاستیلی یا Nude بروید.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب