وسایل آشپزخانه عروس

آشنایی با تعدادی از وسایل آشپزخانه عروس

وسایل آشپزخانه عروس بایستی از نظر ساختاری قوی، سهولت در استفاده و کاملاً کاربردی باشند.  این وسایل آشپزخانه بایستی برق کمتری مصرف کنند.

وسایل آشپزخانه عروس بایستی دارای چه ویژگی هایی باشند؟

وسایل آشپزخانه عروس بسیار متعدد و زیاد می باشند. این وسایل بایستی از نظر ساختاری قوی، سهولت در استفاده و کاملاً کاربردی باشند. دکوراسیون آشپزخانه عروس بایستی برق کمتری مصرف کنند. میزان بهره وری و کارایی وسایل موجود در دکوراسیون آشپزخانه تازه عروس بایستی کاملاً مطلوب و مناسب با نیازهای آنان طراحی و ساخته شود. وسایل آشپزخانه عروس باید با محیط زیست نیز سازگار باشند. این موارد از جمله ویژگی هایی هستند که وسایل موجود در آشپزخانه زوج‌های جوان لازم است از آنها بهره مند و برخوردار باشند.

در این مقاله قصد داریم تا بیشتر با وسایل آشپزخانه مدرن عروس آشنا شویم. همچنین با وسایل و لوازمی که در محیط آشپزخانه مورد احتیاج زوجین جوان می باشند آشنایی کاملی کسب کرده و آنها را به ترتیب معرفی نماییم. در دوره کنونی که تجهیزات کاملاً مدرن و لوکس می باشند، تقریبا اکثر وسایل و تجهیزات موجود در آشپزخانه نیز به صورت الکترونیکی عمل می کنند.

در حال حاضر طیف گسترده‌ای از وسایل و تجهیزات پخت و پز برای استفاده در دکوراسیون داخلی آشپزخانه ساخت و تولید می گردند. آشپزخانه محل اصلی تدارک دیدن غذا و طبخ آن می باشد. بنابراین نیاز است تا وسایلی کارآمد و موثر برای این فضا آماده شده و تدارک دیده شود. در ادامه مقاله با برخی از تجهیزات و وسایل آشپزخانه عروس بیشتر آشنا خواهیم شد و در خصوص آنها مطالب مفیدی عنوان خواهیم نمود.

آشپزخانه های مدرن
آشپزخانه های مدرن

اجاق گاز

اجاق گازها یکی که از مهم ترین و در عین حال پر کاربرد ترین وسایل آشپزخانه عروس محسوب می‌شوند که کاربردهای بسیار زیادی در محیط آشپزخانه دارند. از آنها برای پخت و پز و طبخ نمودن غذا ها و جوش آمدن آب استفاده می شود. اجاق گازها در گذشته‌های نه چندان دور با استفاده از گاز های مایع نفت یا LPG کار می کردند. اما در حال حاضر به صورت مشعل های القایی و صفحات داغ در دسترس هستند و با جریان برق کار میکنند. از اجاق گاز ها می توانید به منظور پخت و پز کردن، سرخ کردن، جوش آوردن آب، گریل کردن، کباب کردن و غیره استفاده نمایید. در اجاق گاز های معمولی عمدتاً از ۴ الی ۸ مشعل برای پختن و درست کردن غذاها استفاده می گردد.

از جمله وسایل آشپزخانه عروس میتوان به طیف گسترده‌ای از قاشقها اشاره داشت.
از جمله وسایل آشپزخانه عروس میتوان به طیف گسترده‌ای از قاشقها اشاره داشت.

قاشق های موجود در آشپزخانه عروس

از جمله وسایل آشپزخانه عروس میتوان به طیف گسترده‌ای از قاشقها، کفگیر و ملاقه ها اشاره داشت. این تجهیزات کار شما را برای یک آشپزی لذت بخش، راحت و بی دردسر بسیار آسان می نمایند. آشپز می‌تواند بسته به نوع پخت و پز غذایی که مدنظر دارد انواع قاشق ها را انتخاب کند.  قاشق ها برای کاربردهای بسیار زیادی درون محیط آشپزخانه به کار گرفته می‌شوند.  قاشق ها معمولاً از جنس های مختلفی ساخته شده اند. جنس رایج قاشق ها استیل و فولاد ضد زنگ می باشد.

از استیل برای ساخت قاشق ها در طرح های مختلفی استفاده می شود. قاشق های استیل معمولاً از یک لایه ضد زنگ روی سطح بدنه خود برخوردار می باشند. همانطور که گفته شد از اصلی ترین تجهیزات و وسایل آشپزخانه عروس می توان به قاشق ها اشاره داشت. آنها در هنگام پخت و پز غذا نیز مورد استفاده قرار می گیرند و تنها مختص خوردن و میل نمودن وعده‌های غذایی نیستند. تا الان بایستی با اهمیت والا و بسیار مهم قاشقها در آشپزخانه آشنا شده باشید.

 

دستگاه سبزی خرد کن

دستگاه هایی که وظیفه خرد کردن سبزی را به عهده دارند یکی دیگر از وسایل آشپزخانه عروس به حساب می آیند‌. کاتر یا سبزی خردکن برای دادن برش و خرد کردن انواع سبزیجات در اشکال و اندازه های مختلف استفاده می‌شود. همچنین می توانید از کاتر ها برای برش دادن نان به قطعات کوچک برای تهیه پودینگ و یا سوپ استفاده کنید. علاوه بر این از کاترهای دستی می توانید برای برش دادن میوه ها، تهیه سالاد و غیره بهره بگیرید. دستگاه های کاتر معمولاً از پلاستیک و یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند.

میکسرها مورد دیگری هستند که در وسایل آشپزخانه عروس و دامادهای جوان حضور آنها لازم و نسبتاً ضروری می‌باشد. از میکسر ها برای مخلوط کردن و ترکیب مواد غذایی مختلف با یکدیگر استفاده می شود. میکسرها تیغه های چرخنده تیزی دارند که توسط یک موتور دورانی، حول محوری خاص گردش می کنند و قادر هستند تا اقلام و مواد غذایی را به بهترین نحو ممکن خرد کرده و با یکدیگر مخلوط و ترکیب کنند.

وسایل موجود در آشپزخانه
وسایل موجود در آشپزخانه

یخچال و فریزر مهم ترین وسایل آشپزخانه عروس

یکی از مهمترین وسایل آشپزخانه عروس یخچال ها هستند. از یخچال ها به منظور نگهداری وسایل و اقلام غذایی در دمای مناسب استفاده می‌شود. علت اصلی استفاده از یخچال ها در آشپزخانه سرد نگه داشتن مواد غذایی است. دمای سرد یخچال و فریزر معمولاً کمک زیادی می‌کند تا مواد و اقلام غذایی برای مدت طولانی‌تری تازه بمانند.  ایده اصلی که در طراحی یخچال ها از آن استفاده شده است، این موضوع می باشد که روند فعالیت و رشد باکتریها را بسیار کم می کند. همه مواد غذایی در ساختار خود حاوی باکتری‌های هستند و لذا با قرار گرفتن در دمای سرد یخچال از فعالیت آنها کاسته می‌شود. مواد غذایی در درون یخچال برای مدت زمان بیشتری سالم و بدون تخریب باقی می مانند. باکتری های موجود در اقلام و مواد خوراکی و غذایی در آن دمای بالا نمی توانند عملاً غذاها را خراب کنند و منجر به فساد آنها شوند.

 

آبمیوه گیر ها

دستگاه های آبمیوه گیری نیز از جمله پر استفاده ترین وسایل آشپزخانه عروس هستند. آبمیوه گیر ها در چند دهه اخیر بسیار فراگیر و گسترده شده‌اند و تقریباً در هر خانه ای یافت می شوند. لذا اگر در اوایل زندگی خود قرار دارید و به دنبال تهیه ی لیستی برای خرید وسایل و لوازم آشپزخانه میباشید، آبمیوه گیری ها گزینه ای ایده‌آل و کاربردی به حساب می آیند که می توانید از آنها در آشپزخانه خود استفاده کنید. آبمیوه گیر ها آب و پالپ را از میوه ها و سبزیجات جدا می کنند.

میوه‌ها در هنگام آبگیری، از قسمت بالای دستگاه آبمیوه گیر افزوده می‌شوند. روند کار دستگاه آبمیوه گیر به نحوی می باشد که آب موجود در میوه ها را جدا کرده و پوست و الیاف آنها را از قسمت معین خارج می سازد. از آب‌میوه‌گیر ها می‌توان برای تهیه انواع آبمیوه های طبیعی جهت صرف در وعده صبحانه استفاده نمود.

قابلمه ها نیز در آشپزخانه حضوری فعال دارند.
قابلمه ها نیز در آشپزخانه حضوری فعال دارند.

ماشین ظرفشویی

ماشینهای ظرفشویی کار تمیز کردن ظروف کثیف را آسان و بسیار ساده کرده اند. از این رو محصولی ایده آل برای قرار گرفتن در لیست وسایل آشپزخانه عروس محسوب می شوند. ماشین ظرفشویی میتواند چندین و چند کاسه، ظرف یا بشقاب را به صورت همزمان شستشو دهد. این دستگاه معمولاً اتومات می باشد. اما با این حال نیاز به تعامل انسان برای قرار دادن ظروف در داخل قفسه های خود و تخلیه ظروف تمیز پس از اتمام چرخه شستشو دارد. در واقع ماشین‌های ظرفشویی نوع سنتی شستن ظروف غذایی را تحت تاثیر قرار داده اند و جایگزینی برای آن محسوب می شوند.

حضور آنها در وسایل آشپزخانه عروس کاملاً مبرم و ضروری می باشد. در ماشینهای ظرفشویی میتوان ۵۰ تا ۱۲۵ ظرف را در قفسه ها قرار داد و این مقدار بسته به نوع و سایز دستگاه کاملاً متفاوت می باشد. در این مقاله با تعدادی از وسایل آشپزخانه عروس آشنا شدیم. با این حال هنوز تعداد زیادی از تجهیزات و وسایل آشپزخانه عروس وجود دارند که می‌توانید از آنها درون آشپزخانه استفاده نمایید.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب