ویترین آشپزخانه

با انتخاب ویترین آشپزخانه شیک، هنر و نوآوری را توامان به رخ بکشید

ویترین آشپزخانه عنصری است که در زیبایی بخشی به چیدمان آشپزخانه نقشی کلیدی را ایفا می کند. کافی ست در انتخاب آن خلاقیت و سلیقه به خرج دهید.

مقدمه

احتمالا شما هم به محض ورود به خانه ای جدید چشمتان ناخودآگاه به سمت دیزاین آشپزخانه و دکوراسیون داخلی آن کشیده می شود. سلیقه و هنر یک بانوی ایرانی را می توان در قالب دکوراسیون آشپزخانه به خوبی دید. ویترین آشپزخانه عنصری است که در زیبایی بخشی به چیدمان آشپزخانه مدرن نقشی کلیدی را ایفا می کند. کافی ست در انتخاب آن کمی خلاقیت و سلیقه به خرج دهید و چاشنی نوآوری را نیز به آن اضافه کنید. با انتخاب آن می توان زیبایی خانه را دو چندان کرد. پس اگر می خواهید با زبان بی زبانی سلیقه تان را به رخ همگان بکشید در انتخاب ویترین سلیقه و دقت به خرج دهید. ما اینجا هستیم تا شما را در خرید یک ویترین آشپزخانه جذاب و امروزی یاری کنیم بنابراین تا انتها همراه ما باشید.

ویترین آشپزخانه عنصری است که به آشپزخانه روح می بخشد
ویترین آشپزخانه عنصری است که به آشپزخانه روح می بخشد

ویترین آشپزخانه چیست؟

میدانید که ویترین آشپزخانه یکی از عناصر اصلی دکوراسیون آشپزخانه هاست و ربطی به امروزی یا قدیمی بودن آشپزخانه ندارد. حتی در آشپزخانه های کلاسیک و سنتی هم وجود داشت. با این تفاوت که ویترین های قدیمی سبک و سیاق خاص خود را داشتند. در ویترین آشپزخانه عموما ظرف های شیک و زیبا را قرار می دهند. ظرف هایی که جنبه تزیینی دارند و می توانند جلوه زیبایی به نمای آشپزخانه بدهند در این ویترین قرار می گیرند. ویترین آشپزخانه می تواند از جنس شیشه، چوب یا فلز باشد. شما می توانید با استفاده از آن هم آشپزخانه تان را سازماندهی کنید و هم جلوه ای چشم نواز به آن بدهید. بنابراین ویترین های آشپزخانه می توانند با اهداف چندگانه طراحی شوند.

ویترین های آشپزخانه وظیفه ساماندهی به ظروف را دارند
ویترین های آشپزخانه وظیفه ساماندهی به ظروف را دارند

هنگام خرید ویترین آشپزخانه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

پیش از اینکه سراغ خرید ویترین آشپزخانه بروید بهتر است نکات مهم خرید آن را گوشه ذهن تان داشته باشید. در این بخش قصد داریم این نکات را بررسی کنیم.

به سبک چیدمان خانه تان دقت کنید

خانه تان را به سبک مدرن چیدمان کرده اید یا به سبک کلاسیک و سنتی؟ شاید هم سبک چیدمان روستیک را برای خانه تان برگزیده اید. ویترین آشپزخانه شما باید متناسب با نوع چیدمان و سبکی باشد که در خانه اجرا کرده اید. به عنوان مثال اگر دیزاین خانه تان به سبک مدرن و امروزی ست باید سراغ مدل های مینیمال و ساده بروید. هرچه حاشیه پردازی در ویترین انتخابی تان کمتر باشد بی شک هارمونی بیشتری با فضای مدرن خانه تان خواهد داشت. ویترین آشپزخانه شیشه ای می تواند انتخابی ساده، دور از حاشیه، مینیمال و شیک باشد.

اما اگر سبک چیدمان خانه تان کلاسیک یا سنتی ست می توانید انواع آن با طرح و نقش های کلاسیک را انتخاب کنید. ویترین آشپزخانه چوبی منبت کاری شده با نقوش برجسته یا جنس فلزی که در گوشه هایی از آن قلم زنی و نقوش کلاسیک به چشم می خورد می تواند انتخابی هوشمندانه برای چیدمان کلاسیک شما باشد.

فضای موجود را در نظر بگیرید

در انتخاب ویترین آشپزخانه باید به فضای موجود دقت داشته باشید. اگر فضای کوچکی دارید به هیچ عنوان ویترین بزرگ خریداری نکنید. ابعاد آن باید به نحوی باشد که فضای کافی برای حرکت و فعالیت شما در آشپزخانه وجود داشته باشد. از طرفی ابعاد این ویترین باید جوابگوی حجم ظروف تزئینی شما باشد.

بودجه در دسترس

در خرید ویترین آشپزخانه به میزان بودجه ای که در دسترس دارید توجه داشته باشید. برخی از ویترین ها قیمت بسیار بالایی دارند. این در حالی ست که در دست دیگر برخی از ویترین ها با ظاهری شیک دارای قیمتی ارزان هستند. کیفیت و ظاهر دو فاکتور مهم در خرید ویترین می باشد. کدام یک بهای بیشتری برای شما دارد؟ بودجه تان را مطابق با همان تنظیم کنید.

در خرید آن باید به فضای موجود و نوع چیدمان دقت کرد
در خرید آن باید به فضای موجود و نوع چیدمان دقت کرد

اهمیت خرید ویترین آشپزخانه

آشپزخانه مکانی است که سه وعده از وعده های اصلی غذا را در آن صرف می کنیم. بانوی خانه در آشپزخانه در طی روز مشغول کار و فعالیت می باشد. و از همه مهمتر اینکه آشپزخانه چشم و چراغ خانه است. جلوه زیبای آشپزخانه به عنوان کانونی ترین نقطه مرکزی می تواند روی جلوه کلی خانه تاثیرگذار باشد. بنابراین اگر میخواهید در محیطی چشم نواز و آرامش بخش غذای خود را صرف کنید باید یک ویترین شیک خریداری کنید. بانوان اغلب روی چیدمان آشپزخانه حساسیت بالایی دارند. این موضوع به ویژه در مورد بانوان خوش سلیقه و هنرمند شدت بیشتری دارد. عنصری است که می تواند زیبنده چهره آشپزخانه شما باشد.

شما می توانید در مواقع ضروری به ظروف دسترسی ساده و آسانی داشته باشید. صرف وقت برای گشتن دنبال ظروفی که در کابینت آشپزخانه جاساز شده می تواند خسته کننده باشد. ویترین آشپزخانه کمک می کند تا از یک فضای کوچک بیشترین بهره وری را داشته باشید. شما می توانید ویترین را با ظروف خاص و تزئینی چیدمان کنید. این ظروف می توانند حتی ظروف آشپزخانه نباشند و صرفا ظروف مورد علاقه تان باشد. تعبیه ظروف فانتزی مثل گلدان تزئینی، جعبه های خاص نگهداری دمنوش و ظروف مسی تزئینی و پتینه در ویترین می تواند جذاب باشد.

ایجاد وجه تمایز هنرمندانه با طراحی ویترین آشپزخانه

یکی از دلایلی که ویترین آشپزخانه محبوبیت بالایی در بین افراد دارد وجه تمایزی است که در آشپزخانه ایجاد می کند. جایی که تمام کابینت ها یک شکل و یک رنگ هستند، ویترین می تواند همچون نگین بدرخشد. به عنوان مثال اگر تمام کابینت ها سفید است می توانید ویترین را به رنگی گرم و شاد انتخاب کنید. بدین سان می توانید یک پارادوکس هنری در فضا ایجاد کنید. ایجاد جلوه هنری در آشپزخانه به همین سادگی است.

ویترین می تواند همچون نگین در آشپزخانه شما بدرخشد
ویترین می تواند همچون نگین در آشپزخانه شما بدرخشد

نورپردازی به کمک ویترین آشپزخانه

ویترین های شیشه ای از جمله ویترین هایی هستند که به شما امکان نورپردازی می دهند. تلالو نور ملایم ریسه های نورانی یا چراغ های ال ای دی تور کار روی ظروف و درخشش آن می تواند جلوه ای زیبا در آشپزخانه ایجاد کند. بی شک این جلوه گری در شب و به هنگام روشن کردن سیستم نورپردازی دوچندان خواهد شد. ویترین آشپزخانه نقطه ای طلایی برای نورپردازی در آشپزخانه می باشد. با زاویه دهی به نوری که روی ظروف می تابد می توانید جهت انعکاس نور را تغییر دهید و جلوه ای تابناک به فضا ببخشید.

چه ظروفی را باید در ویترین آشپزخانه قرار دهیم؟

رسالت اصلی آن ایجاد جلوه ای چشم نواز در خانه می باشد. بنابراین نباید هر نوع ظرفی را در این ویترین قرار داد. بهتر است ظروف شیک و گران قیمت را در ویترین قرار دهید. تعبیه ست قوری و چای خوری مسی، ظروف نقره، ظروف چینی تزئینی، ظروف میناکاری شده و ظروف بلورین در ویترین می تواند مناسب باشد. سعی کنید ظروفی را در ویترین قرار دهید که روح در آن جریان داشته باشد و از جلوه ای هنری بهره مند باشند. این ظروف هرچه با چیدمان خانه تان تطابق بیشتری داشته باشد بهتر است. به عنوان مثال در خانه های مدرن باید ظروف مینیمال و ساده و در خانه های کلاسیک باید ظروف سنتی در ویترین قرار داد.

تعبیه ظروف قیمتی و شیک در آن جلوه زیباتری به فضا خواهد داد
تعبیه ظروف قیمتی و شیک در آن جلوه زیباتری به فضا خواهد داد

نتیجه گیری

ویترین آشپزخانه یکی از اساسی ترین عناصر در چیدمان آشپزخانه می باشد. خانه های امروزی نیاز به روح دارند. این روح را می توان با تعبیه یک ویترین شیک در آشپزخانه و چیدمان ظروف هنری و ارزشمند به خانه بخشید. آشپزخانه جزئی از خانه است و طراحی آن می تواند تاثیر مستقیم روی چیدمان کل خانه داشته باشد. بنابراین طراحی داخلی آشپزخانه را جدا از خانه نبینید. هرچه طراحی داخلی آشپزخانه هماهنگی بیشتری با دکوراسیون منزل تان داشته باشد بی شک نتیجه کار اثربخش تر خواهد بود.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب