ویترین مغازه کوچک

ویترین مغازه کوچک – تاثیر طراحی دکور در فروش

ویترین مغازه کوچک تاثیر زیادی بر جذب مشتری دارد به همین خاطر باید از زیبایی قابل توجهی برخوردار باشد. مشتری از روی ویترین ممکن است مغازه شما را قضاوت کند. برخی از مغازه ها با ایجاد نورپردازی مناسب جلوه خاصی به محیط ورودی مغازه خود می دهند. همین امر موجب افزایش فروش آنها می شود.

در این مطلب قصد داریم در مورد طراحی ویترین مغازه کوچک صحبت کنیم پس برای کسب اطلاعات در این زمینه همراه ما باشید.

یکی از عوامل تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون ویترین مغازه کوچک، اندازه ابعاد و فضای محیط است. هر چقدر که فضای یک محیط کوچکتر باشد آنگاه طراحی دکوراسیون داخلی آن دشوار تر خواهد بود. در چنین شرایطی باید از یک سری ایده های کاربردی و مفید استفاده کرد. با این کار میتوان از این طریق از تمام قسمت های مغازه به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

مسلماً  نظر هر مخاطبی در ابتدا به ویترین مغازه کوچک جلب می شود به همین خاطر زیبایی ظاهری مغازه اهمیت بسیار زیادی در جذب بیشتر مشتری خواهد داشت. صاحب مغازه باید یک سری محصولات و کالاهای مشخصی را در ویترین مغازه به نمایش بگذارد. انتخاب نوع محصول با رنگ و شکلی که دارد موجب زیباتر شدن مغازه می شود.

طراحی ویترین مغازه کوچک

طراحی ویترین مغازه کوچک به دلیل نداشتن فضای کافی اندکی مشکل است ولی صرف نظر از اندازه ویترین می توان با رعایت یک سری اصول، بهترین نما را برای ویترین مغازه خلق کرد. سعی کنید از اجتماع وسایل و شلوغی بیش از حد ویترین اجتناب کنید. زیرا این کار زیبایی کالاهای شما را در ویترین پنهان می کند. طراحی شلوغ تاثیر مثبتی بر روی مشتری نخواهد گذاشت.

نورپردازی در ویترین مغازه

همواره به یاد داشته باشید که هدف از طراحی ویترین کوچک جلب نظر مشتری است بنابراین باید در قسمت ویترین نورپردازی مناسبی ایجاد کنید تا جلوه خاصی به محیط ویترین ببخشید. معمولاً ایجاد نورپردازی مناسب برای صاحب مغازه هزینه بر خواهد بود. ولی تاثیر این کار در جذب مشتری غیر قابل انکار است بر همین اساس ارزش خرج کردن را دارد.

انتخاب اجناس مختلف در دکور مغازه

هنگام انتخاب کالاهای متفاوت برای چیدمان ویترین مغازه کوچک باید به دنبال ایجاد یک تعادل و هماهنگی بین رنگ کالاها و یا حتی ابعاد و اندازه آن باشید این کار یک نظم و زیبایی خاصی در محیط ویترین ایجاد می کند. زاویه دید مشتری را همواره در نظر داشته باشید تا ویترین مغازه از هر سمت و سویی زیبا و منحصر بفرد باشد.

"طراحی

 

ایده های جذاب طراحی ویترین مغازه کوچک

اینکه مغازه شما چه فعالیتی دارد فرقی نمی کند به هر حال طراحی دکوراسیون مغازه کوچک می تواند موجب افزایش فروش شما شود. امروزه تمام مغازه های پوشاک زنانه، طلا فروشی و … باید برای ویترین مغازه خود طراحی خاصی را مد نظر داشته باشند.

سعی کنید با بکارگیری عناصر طبیعی انرژی مثبتی در ویترین مغازه و یا حتی محیط داخل آن ایجاد کنید. برای این کار می توایند از پنجره و یا نورگیر استفاده کنید. توجه داشته باشید که نورپردازی محیط مغازه کوچک  اگر به درستی انجام شود آنگاه فضای مغازه شما بزرگتر از حد عادی خود دیده می شود. بهتر است برای ایجاد نورپردازی مناسب در وهله اول به جای استفاده از لامپ و چراغ و … از نورهای مخفی و پنهان استفاده کنید.

توجه به جزئیات اهمیت زیادی دارد اما بهتر است برای یک فضای کوچک به دنبال ایده های متعدد و شلوغ نباشید. سعی کنید همواره نظم مغازه را رعایت کنید. ایجاد فضای شلوغ ذهن مشتری را درگیر می کند به همین خاطر مشتری نمی تواند به درستی تصمیم بگیرد.

ترکیب رنگ دکوراسیون مغازه

امروزه به کار گیری یک سری ترکیب رنگ ها اثر بخشی بیشتری در جذابیت ویترین دارد برای مثال ترکیب رنگ بنفش و صورتی و یا صورتی و طوسی جذابیت فوق العاده ای در مغازه به وجود خواهد آورد. توجه داشته باشید که ویترین مغازه شما نباید بیانگر گران فروشی و یا بالا بودن قیمت مغازه شما باشد. بنابراین در انتخاب کالاهای ویترین دقت بیشتری داشته باشید. سعی کنید خلاق باشید و به دنبال یک سری ایده های جدید و غیرتکراری برای طراحی ویترین بگردید که مغازه شما را خاص و درجه یک کند.

سعی کنید محصولاتی را که می دانید فروش بهتری دارن را بیشتر در معرض دید بگذارید. بسیاری از مشتریان به دلیل زیبایی ویترین به مغازه شما ورود پیدا می کنند بر همین اساس بهتر است طراحی ویترین مغازه کوچک را جدی بگیرید و از آن غافل نشوید.

نکاتی در مورد دکوراسیون مغازه کوچک

صاحب مغازه هنگام خلق ایده جدید باید اعتماد به نفس داشته باشد و از ایجاد تغییر، هراس نداشته باشد. انجام تغییرات درست و هدفمند بسیار نتیجه بخش خواهد بود. بر همین اساس جایی برای نگرانی شما وجود نخواهد داشت.

توجه داشته باشید که برای زیبایی ویترین نیازی به تغییرات بسیار سخت و دشوار نیست بلکه سادگی، خود می تواند نتیجه مثبتی در افزایش فروش محصولات شما داشته باشد. طرح های تکراری که در سایر مغازه ها به کار گرفته شده است نتیجه بخش نخواهد بود. بنابراین بهتر است به جای تقلید از ایده های تکراری به دنبال یکسری اقدامات جدید و جذاب باشید.

هنگام انجام تغییر بهتر است خودتان یکبار از بیرون به نمای ویترین مغازه کوچک نگاه کنید و به عنوان یک مشتری از بیرون به طراحی ویترین خود امتیاز بدهید. این کار به شما کمک می کند تا اشکالات احتمالی موجود در ویترین را اصلاح کنید و آن را ارتقا دهید. سعی کنید نظر مشتری را در تغییرات دکوراسیون ویترین اعمال کنید این کار موجب افزایش رضایت مشتری از مغازه شما خواهد شد.

تغییر دکور مغازه

لازم به ذکر است که شما می توانید هر چند وقت یکبار ویترین را تغییر دهید. همین کار نیز موجب افزایش حس کنجکاوی مشتری خواهد شد. شما می توانید هر هفته یکبار رنگ ها و چیدمان ویترین را عوض کنید. شاید در نگاه اول این کار زمان بر و دشوار بنظر بیاید ولی باید بدانید که این تنوع خود موجب جذابیت مغازه شما می شود.

اگر می خواهید میزان فروش محصولات خود را بالا ببرید و کسب و کار خود را رونق دهید بهتر است به موضوع طراحی دکوراسیون ویترین مغازه کوچک بیشتر توجه کنید و به دنبال راه های مناسب برای جذب مشتری باشید. امروزه تعداد مغازه های موجود در بازار بسیار زیاد شده است بر همین اساس برای رقابت با سایر مغازه ها باید حرفه ای عمل کنید.

نکاتی در مورد دکوراسیون مغازه کوچک
نکاتی در مورد دکوراسیون مغازه کوچک

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب