پرده های سه بعدی

آشنایی با پرده های سه بعدی

پرده سیلوئت و زبرا از انواع پرده های سه بعدی هستند. می توان انواع طرح های سه بعدی را بر روی پرده های زبرا و سیلوئت چاپ کرد.

پرده های سه بعدی، همان پرده سیلوئت و پرده زبرا  هستند. مهمترین ویژگی پرده سیلوئت این است که با ساختار متفاوت خود طرح های سه بعدی را نمایش می دهد. پرده های زبرا نیز با چاپ طرح ها و نقش های سه بعدی نوعی از پرده سه بعدی محسوب می شوند. آن چیزی که هویت هر پرده را برای قرارگیری در دکوراسیون های گوناگون تعیین می کند طرح ها و نقش های پرده می باشد. پرده های زبرا نیز با توجه به نقش هایی که بر روی آنها چاپ می شوند در دکوراسیون آشپزخانه، دکوراسیون داخلی پذیرایی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

پرده سیلوئت چیست؟

یکی از انواع پرده های سه بعدی پرده های سیلوئت هستند. سیلوئیت به معنای پخش کننده ی نور می باشد این پرده از ترکیب سه لایه پارچه در جهات مختلف تشکیل شده است. یکی از لایه های پارچه به صورت افقی می باشد و لایه های حریر به موازات هم و عمود بر لایه ی ابتدایی پارچه قرار گرفته اند. با توجه به ساختار متفاوت پرده های سیلوئت در صورتی که طرح ها و نقش هایی بر روی آن ها چاپ شود تصاویر به صورت سه بعدی منعکس می شوند. در واقع می توان پرده های سیلوئت را ترکیبی از دو پرده ی کرکره ای و پرده شید دانست. این پرده دارای طنابی است که می توان با بالا و پایین کردن آن پرده را جمع و باز کرد. پرده های سیلوئت امکان تنظیم نور ورودی به داخل ساختمان را فراهم می کند.

عملکرد پرده سیلوئت
عملکرد پرده سیلوئت

پرده های سه بعدی و عملکرد پرده سیلوئت

به دلیل پارچه های حریری که در ساختار پرده های سه بعدی به کار رفته است نور به آسانی وارد محیط می شود. شما می توانید توسط پارچه هایی که به موازات هم قرار گرفته اند میزان ورود نور را تنظیم کنید. پرده های سیلوئت در هر حالتی، پرده جمع یا باز باشد نور وارد اتاق می شود در عین حال حریم خصوصی نیز در این نوع از پرده ها رعایت می شود. شما با استفاده از طناب کنار پرده می توانید پرده را تا هر کجا که تمایل دارید جمع کنید. یکی از ویژگی های اصلی پرده های سیلوئت این است که می توان این پرده را کاملا متناسب با نظر مشتری تولید کرد.

طرح پرده های سیلوئت
طرح پرده های سیلوئت

پرده های سه بعدی و طرح پرده های سیلوئت

پرده های سه بعدی در دو مدل ساده و چاپی تولید می شوند. مدل های چاپی دارای چندین نوع طرح و شکل هستند علاوه بر این هر نوع عکس یا تصویری بر روی این پرده ها قابل اجرا می باشد. نوع ساده یا بدون طرح پرده های سیلوئت به رنگ های مختلف در بازار موجود می باشند. در میان انواع طرح های پرده سیلوئت، پرده هایی به رنگ سفید یا به رنگ چوب محبوبیت بیشتری دارند. رنگ چوب به علت داشتن رنگ های تیره و روشن در بافت پرده یادآور شکل چوب می باشند از این رو زیبایی خاصی به دکوراسیون منزل شما می دهند. حتی از این طرح می توان در فضاهای اداری نیز استفاده کرد. چنانچه مشتری تمایل به چاپ عکس خاصی داشته باشد می تواند هر حیوان یا هر تصویری را سفارش دهد تا بر روی پرده پیاده شود.

روش باز و بسته کردن پرده های سیلوئت چیست؟

برای باز و بسته کردن پرده های سه بعدی یا پرده سیلوئت از دو روش استفاده می شود که عبارتند از:

  1. سیستم زنجیری پرده سیلوئت: یک زنجیر در گوشه ی سمت چپ یا راست پرده قرار می گیرد. برای جمع و باز کردن پرده باید زنجیر پرده را پایین یا بالا ببرید.
  2. سیستم برقی پرده سیلوئت: در این روش جمع و باز شدن پرده توسط یک ریموت کنترل انجام می گیرد.

شست و شوی این پرده کاملا مشابه پرده های دیگر می باشد. بدین ترتیب می توانید پرده را به طور کامل باز کنید و بشویید. در روش دیگر به کمک جاروبرقی می توانید گرد و خاک خوابیده بر روی پرده را تمیز کنید. این پرده های سیلوئت با توجه به استفاده ی دو نوع پرده ی حریر دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر پرده ها می باشند.

پرده سه بعدی زبرا
پرده سه بعدی زبرا

پرده سه بعدی زبرا چیست؟

می توان گفت پرده های سه بعدی زبرا یکی از انواع پرده های کرکره ای مورد استفاده در محیط های اداری، مسکونی و … می باشند. ساختار و بدنه ی این مدل پرده ها از پارچه می باشند. جدیدترین مدل پرده زبرا نیز مانند پرده های سیلوئت در رنگ ها و طرح های مختلفی تولید می شوند. پرده های سه بعدی زبرا طرح ها و نقش و نگارهای سه بعدی دارند. این پرده ها را می تواند در بخش های مختلف منزل به کار برد. طرح انیمیشن های سه بعدی برای اتاق کودکان مناسب می باشند. نوجوانان و بزرگسالان نیز با توجه به روحیات خود از انواع طرح های گل سه بعدی، هندسه ی فضایی و … استقبال می کنند. مکانیزم باز و بسته کردن زبرا کاملا مشابه پرده های دیگر می باشد و هیچ تفاوتی با آن ها ندارد.

پرده سه بعدی اتاق پذیرایی
پرده سه بعدی اتاق پذیرایی

زبرا برای اتاق خواب کودک و اتاق پذیرایی

  • مدل پرده سه بعدی اتاق کودک: یکی از بهترین انتخاب ها برای اتاق کودک پرده مدل زبرا می باشد. پرده های زبرایی که طرح های کارتونی جذاب دارند را می توان در دکوراسیون اتاق خواب کودک قرار دارد و سایر لوازم اتاق کودک را با این پرده ست کرد. قابلیت تنظیم نور پرده های زبرا برای اتاق کودک بسیار ضروری می باشد. زیرا با تنظیم میزان تابش نور خورشید می توان شرایط مساعدی را برای خواب و استراحت کودک فراهم کرد. برای انتخاب یک پرده ی سه بعدی مناسب کودک می توانید از رنگ های شاد هم استفاده کنید.
  • مدل پرده های سه بعدی اتاق پذیرایی: سالن های پذیرایی حالت رسمی دارند از این رو نمی توان از طرح های فانتزی برای این بخش از منزل استفاده کرد. معمولا از طرح های هندسی خاص یا گل های ویژه برای طرح های سه بعدی پذیرایی استفاده می شود. این گونه طرح ها زیبایی خاصی به پذیرایی می دهند.

زبرا برای آشپزخانه

پرده های سه بعدی زبرا برای آشپزخانه نیز مورد استفاده قرار می گیرند. با انتخاب یک پرده ی مناسب زبرا می توانید نور را به خوبی در فضا پخش کنید. بهتر است از ترکیب رنگ های شاد و ملایم برای این بخش از منزل استفاده کنید. بر روی پرده ی زبرا می توانید طرح های مختلف طبیعت، هندسه و … را چاپ کنید. برخی از مزایای پرده های زبرا عبارتند از: جنس پارچه ی پرده زبرا از پلی استر می باشد. این پارچه دارای طول عمر طولانی است. به آسانی می توانید پرده های زبرا را مونتاژ کنید و آن ها را نصب کنید. می توانید از پرده ی زبرا به عنوان سایبان در کنار پردهای معمولی استفاده کنید. یکی از مهمترین ویژگی های این مدل پرده ها این است که پس از شست و شو نیازی به اتو کردن ندارند.

مقالات مرتبط

پرده های سه بعدی

آشنایی با پرده های سه بعدی

پرده سیلوئت و زبرا از انواع پرده های سه بعدی هستند. می توان انواع طرح های سه بعدی را بر روی پرده های زبرا و

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب