کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

از گذشته تا به حال، کابینت به عنوان عنصر اصلی و یا یک جزء مهم در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه محسوب می‌گردد. همواره شکل و شمایل کابینت آشپزخانه تحت تاثیر مد بوده است. با این حال، ما قصد داریم به مهم‌ترین انواع ترند طراحی کابینت در سال 2022 بپردازیم. با ما همراه باشید تا مروری بر جدیدترین انواع کابینت در سال 2022 داشته باشیم.

 

1

اهمیت تعویض کابینت آشپزخانه

تعویض کابینت آشپزخانه آسان‌ترین و موثرترین راه طراحی دکوراسیون آشپزخانه به شمار می‌رود. شما از طریق تعویض کابینت قادر خواهید بود به ارزش…

2

مروری بر انواع ترند کابینت در سال 2022

فرا رسیدن سال نو میلادی، طراحان داخلی جهانی را به فکر ترند طراحی کابینت آشپزخانه در سال 2022 می‌اندازد. پرسش اصلی این است که آیا ترند کابینت در سال 2021 همچنان مد…

3

کمد آشپزخانه

احتمالاً کمد آشپزخانه از محبوب‌ترین انواع ترند طراحی کابینت آشپزخانه در سال 2022 به شمار رود. کمد آشپزخانه یک مد جدید نیست. از دیرباز تاکنون، کمد آشپزخانه به عنوان یک ترند پراهمیت…

نیاز به مشاوره دارید؟

همین الان با مشاورین سیبارون تماس بگیرید:

0935-1303834 مشاوره رایگان واتس اپ

اهمیت تعویض کابینت آشپزخانه

تعویض کابینت آشپزخانه آسان‌ترین و موثرترین راه طراحی دکوراسیون آشپزخانه به شمار می‌رود. شما از طریق تعویض کابینت قادر خواهید بود به ارزش کلی آشپزخانه بیافزایید. علاوه بر این، تعویض کابینت بلافاصله طراحی آشپزخانه را تحت تاثیر قرار خواهد داد. این بدان معناست که تغییر و تحول آشپزخانه در گروی کابینت است. در واقع، کابینت پایه و اساس طراحی آشپزخانه به شمار می‌رود.

مروری بر انواع ترند کابینت در سال 2022

فرا رسیدن سال نو میلادی، طراحان داخلی جهانی را به فکر ترند طراحی کابینت آشپزخانه در سال 2022 می‌اندازد. پرسش اصلی این است که آیا ترند کابینت در سال 2021 همچنان مد خواهد بود؟ علاوه بر این، ترند کابینت در سال 2022 به چه صورت است؟ ترند کابینت در سال 2022 می‌تواند در نوع رنگ، طرح و چگونگی چیدمان آن خلاصه شود. حال، ما در ادامه قصد داریم مروری دقیق بر ترند کابینت در سال 2022 داشته باشیم.

کابینت خاکستری مات

بدون تردید، کابینت تاچ و یا لمسی طی سالیان اخیر تغییر و تحولی شگرف در طراحی آشپزخانه مدرن رقم زده است. بنابراین، تاثیر این نوع کابینت آشپزخانه به عنوان ترند کابینت در سال 2022 غیرقابل چشم پوشی می‌باشد.

همانطور که از عنوان کابینت تاچ و یا لمسی مشخص است، این نوع کابینت یک مدل بدون دستگیره است. درب کابینت با فشار یک انگشت به سمت داخل رانده شده و سپس، باز و رها می‌شود. چگونگی عملکرد و کارایی کابینت تاچ با استفاده از مگنت امکان پذیر شده است. به همین دلیل، این مدل کابینت با اسامی دیگری همانند کابینت فشاری و یا کابینت مگنتی نیز شناخته می‌شود.

طراحی کابینت مگنتی خاکستری مات یک انتخاب شیک، مدرن و عقلانی به نظر می‌رسد. با این حال، ممکن است چنین انتخابی فضایتان را به اندازه کافی سرد نشان بدهد. از این رو، ما پیشنهاد می‌کنیم این رنگ کابینت را با کاشی بین کابینتی آتشین و تند و تیز و کفپوش چوبی ست نمائید. تلفیق چنین عناصری با یکدیگر طراحی آشپزخانه را جسورانه و به یاد ماندنی جلوه خواهد داد.

کابینت آشپزخانه مات

کابینت سبز و بلوط با الهام از طبیعت

انتظار می‌رود، سال 2022 سال ترند طراحی با الهام از طبیعت باشد. مهم نیست این طراحی در چه حوزه‌ای باشد؛ رنگ‌های الهام گرفته از جنگل به راحتی می‌توانند در طراحی و دکوراسیون داخلی و عناصر فضا پیاده و اجرا شوند. در این راستا، طراحان داخلی جهانی موافق هستند که رنگ کابینت آشپزخانه در سال 2022 به رنگ‌های سبز و قهوه‌ای چوبی متمایل شود.

چندان اهمیتی ندارد که چوب به طور طبیعی و یا مصنوعی مورد استفاده قرار بگیرد؛ این یکی از پراهمیت‌ترین انواع ترند طراحی کابینت در سال 2022 به شمار می‌رود.

کابینت آشپزخانه سفید

کابینت سفید به عنوان یکی از انواع ترند طراحی کابینت آشپزخانه در سال 2022 مطرح خواهد بود. و این اصلاً موضوع تعجب آوری نیست. در تمام ادوار، از کابینت سفید در طراحی و دکوراسیون استفاده می‌شده است. این ترند کابینت در سال 2022 هم قابل مشاهده می‌باشد.

در واقع، کابینت سفید یک مزیت دارد. مزیت انتخاب کابینت سفید و سایر انواع کابینت دارای رنگ خنثی این است که ساکن خانه به طور آزادانه می‌تواند رنگ دیوارهای آشپزخانه را هر سال تغییر بدهد.

بدون هیچ نگرانی، کابینت سفید با هر رنگ دیواری ست و هماهنگ خواهد بود.

علاوه بر این، کابینت سفید بی طرفانه می‌تواند با سبک طراحی مینیمال، روستیک و مدرن تلفیق شود.

کابینت آشپزخانه سفید
کابینت آشپزخانه سفید

کابینت آشپزخانه دو رنگ

استفاده از دو رنگ در طراحی کابینت به قدر کافی هوشمندانه است. طی سالیان اخیر، طراحان داخلی جهانی از کابینت دو رنگ به منظور ارتقای طراحی و دکوراسیون آشپزخانه بهره می‌برند. از این رو، می‌توان گفت استفاده از کابینت دو رنگ راهی آسان و موثر برای افزایش جذابیت بصری در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه محسوب می‌گردد.

به طور عمده، کابینت دو رنگ به دلیل تطبیق پذیری و سازگاری با طراحی آشپزخانه مطرح شده است. برخلاف تصور عموم، هماهنگ کردن دو رنگ در این مدل کابینت آشپزخانه اصلاً دشوار نیست. انتخاب دو سایه از دو طیف رنگی آسان خواهد بود. با این حال، انتخاب دو رنگ شما را به ماجراجویی هیجان انگیزی دعوت خواهد کرد.

نکته قابل توجه این است که هر چه طراحی فضا ساده‌تر باشد، سایه‌ رنگ‌های مکمل بیشتر برای انتخاب خودنمایی می‌کنند. به عنوان مثال، انتخاب دو سایه از طیف رنگی خاکستری می‌تواند با استفاده از تکنیک سایه روشن طراحی چشمگیری ایجاد کند. این در حالی است که انتخاب دو سایه متضاد جلوه پیچیده‌تری از طراحی و دکوراسیون آشپزخانه ارائه خواهد داد.

کابینت آشپزخانه چند منظوره

از دیرباز تا کنون، کابینت آشپزخانه به عنوان محل نگهداری ظروف، وسایل و ابزار ضروری آشپزی شناخته می شود. با این حال، ابزار و لوازم آشپزی طوری چیده می‌شد که معمولاً از دید سایر افراد پنهان بود.

حال، به لطف شیوع ویروس کرونا، افراد بیشتری به دورکاری روی آورده‌اند. این موضوع باعث شده تا افراد به یک دفتر شخصی نیاز داشته باشند تا امور خود را به پایان برسانند. این موضوع می‌تواند به معنای تبدیل موقت آشپزخانه به دفتر شخصی باشد.

ایجاد یک فضای غیررسمی با استفاده از ابزار اداری به یک ترند طراحی کابینت در سال 2022 تبدیل خواهد شد. در این صورت، شما قادر خواهید بود از کابینت استفاده چند منظوره داشته باشید که کارتان را با سرعت بیشتری پیش ببرید!

کابینت آشپزخانه چند منظوره
کابینت آشپزخانه چند منظوره

کابینت چوبی رنگ نخورده

از دوران قدیم تا به حال، کابینت چوبی به علت زیبایی، دوام و ماندگاری مورد توجه طراحان داخلی بوده است. با این حال، طراحان داخلی جهانی طی دهه اخیر از کابینت چوبی رنگ خورده در طراحی آشپزخانه استفاده می‌کردند. این در حالی است که سال 2022 سال ترند کابینت چوبی رنگ نخورده می‌باشد.

پیش بینی می‌شود در سال 2022 بیشتر شاهد بازگشت عناصر طراحی داخلی رو به ظاهر طبیعی و جلوه اصیل خود باشیم. دلیل چنین موضوعی این است که عمده فعالیت‌های حوزه طراحی داخلی متمرکز بر داشتن خانه‌های سالم‌تر و کاهش بهره وری از مواد شیمیایی مضر باشد. بدیهی است که بازگشت به طبیعت گرما و زیبایی غیرقابل انکاری به طراحی آشپزخانه می‌بخشد. در این راستا، تاثیر طبیعت بر روی طراحی کابینت آشپزخانه نیز غیرقابل اجتناب می‌باشد.

یک قفسه باز و یا قفسه شناور

طی دهه‌های پیشین، طراحان داخلی جهانی بیشتر تمایل داشتند از کابینت‌ در دار و یا کابینت رو بسته استفاده کنند. علت این تمایل را می‌توان در طراحی مینیمال و ظاهری مرتب و منظم خلاصه کرد. این در حالی است که ما در سال 2022 بیشتر شاهد گسترش بهره وری از قفسه روباز و یا اصطلاحاً، قفسه شناور خواهیم بود.

به طور عمده، افرادی که دارای ابزار و ظروف آشپزی خاص و منحصر به فرد هستند، تمایل به تعبیه و نصب قفسه روباز و یا قفسه شناور دارند.

بدیهی است که تلفیق کابینت در دار و قفسه شناور باعث افزایش جذابیت بصری طراحی آشپزخانه مدرن خواهد شد. این دو با یکدیگر قادر به ایجاد طراحی چشمگیری در فضا خواهند بود.

کابینت چوب بلوط و یا گردوی تیره

دیگر چندان تعجب آور نیست، اگر بدانیم کابینت چوب بلوط و یا گردوی تیره جزئی از انواع ترند طراحی کابینت آشپزخانه در سال 2022 محسوب می‌گردد. در واقع، سال 2022 در طراحی و دکوراسیون منزل سالی است که با تیتر “بازگشت به طبیعت” و یا “الهام از طبیعت” شناخته می‌شود. بنابراین، چوب می‌تواند نمادی از ترند سال 2022 به شمار رود.

چوب بلوط و یا گردوی تیره به دلیل دارا بودن رنگ غنی و متریال منحصر به فرد می‌تواند القاگر حس گرما و گرایش به تجمل گرایی باشد. علاوه بر این، استفاده از کابینت چوبی یک پس زمینه خنثی فراهم می کند تا بتوانید از انواع پالت‌های رنگی در فضای آشپزخانه بهره ببرید.

در حقیقت، کابینت چوبی انتخاب را برای سایر عناصر طراحی داخلی آسان‌تر می‌کند.

کابینت کشویی برای لوازم خانگی

امروز بسیاری از طراحان داخلی جهانی تمایل دارند از کابینت کشویی به منظور جایی برای قرار دادن لوازم خانگی بهره ببرند. استفاده از این مدل کابینت آشپزخانه طی سالیان اخیر بیشتر متداول بوده است. مهم‌ترین کارایی و کاربرد کابینت کشویی در قرار دادن برخی لوازم خانگی نظیر میکسر خلاصه می‌شود.

با این حال، لوازم خانگی دیگری همانند ماشین ظرفشویی، ست خنک کننده نوشیدنی و سایر آیتم‌های از این قبیل می‌تواند درون کابینت کشویی پنهان شود.

انتظار می‌رود، کابینت کشویی به عنوان محبوب‌ترین ترند طراحی کابینت در سال 2022 مطرح گردد. دلیل این موضوع را می‌توان متمرکز بر نگرانی طراحان داخلی جهانی بر ارگونومی آشپزخانه قلمداد کرد.

کمد آشپزخانه

احتمالاً کمد آشپزخانه از محبوب‌ترین انواع ترند طراحی کابینت آشپزخانه در سال 2022 به شمار رود. کمد آشپزخانه یک مد جدید نیست. از دیرباز تاکنون، کمد آشپزخانه به عنوان یک ترند پراهمیت نقش موثری در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه دارد.

علیرغم آنکه کمد آشپزخانه طی ادوار مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفته، ولیکن، بهره وری از آن‌ در طراحی آشپزخانه مدرن چندان متداول نبوده است.

احتمال دارد این عنصر مهم به دلیل شیوع ویروس کرونا مطرح شده باشد.

میل به ذخیره سازی مواد غذایی در دوران شیوع ویروس کرونا باعث شده تا طراحان داخلی جهانی تاکید بیشتری بر این موضوع داشته باشند. و یا آنکه تمایل به استفاده از قفسه روباز و یا قفسه شناور ممکن است طراحان داخلی جهانی را به معرفی کمد آشپزخانه تحت عنوان ترند کابینت در سال 2022 سوق داده باشد.

صرف نظر از دلیل دوباره مد شدن، کمد آشپزخانه در حال بازگشت به طراحی آشپزخانه مدرن می‌باشد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *