کمد دیواری

کمد دیواری

کمد دیواری ریلی و یا کشویی یکی از بهترین انواع مدل‌های کمد لباس محسوب می‌گردد. علاوه بر این، کمد لباس ریلی به عنوان یکی از مهم‌ترین ترند طراحی کمد لباس در سال 2021 مطرح شده است. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی ایده‌های طراحی کمد دیواری در سال 2021 بپردازیم.

 

1

اهمیت طراحی کمد دیواری

بنا به دلایل متعدد، کمد دیواری از اهمیت و محبوبیت بسیاری در طراحی و دکوراسیون برخوردار می‌باشد. در واقع، کمد فضایی را برای چیدمان لباس فراهم آورده و از آن در برابر صدمات …

2

چرا مدل کمد دیواری ریلی را انتخاب کنیم؟

به طور کلی، اگر شما مشتاقانه به دنبال حداکثر استفاده از فضای کمد لباس هستید، بهترین راه حل این است که به سراغ کمد دیواری ریلی بروید. مهم‌ترین خصوصیت کمد لباس…

3

مروری بر انواع ترند کمد دیواری 2021

به طور معمول، ترند طراحی کمد دیواری در سال 2021 از سوی طراحان داخلی جهانی معرفی می‌شود. به همین علت، ما قصد داریم در ادامه به مهم‌ترین توصیه کارشناسان و متخصصان…

نیاز به مشاوره دارید؟

همین الان با مشاورین سیبارون تماس بگیرید:

0935-1303834 مشاوره رایگان واتس اپ

اهمیت طراحی کمد دیواری

بنا به دلایل متعدد، کمد دیواری از اهمیت و محبوبیت بسیاری در طراحی و دکوراسیون برخوردار می‌باشد. در واقع، کمد فضایی را برای چیدمان لباس فراهم آورده و از آن در برابر صدمات وارده محافظت می‌نماید. می‌توان گفت که کمد لباس از مهم‌ترین ملزومات مبلمان اتاق خواب به شمار می‌رود. با این حال، عوامل مختلفی ممکن است طراحی کمد لباس را تحت تاثیر قرار بدهد. نیاز به سازماندهی، محافظت و نگهداری می‌تواند بر روی انتخاب شکل، طرح و ظاهر کلی کمد لباس تاثیرگذار باشد.

چرا مدل کمد دیواری ریلی را انتخاب کنیم ؟

حال، با فرا رسیدن سال نو میلادی، طراحان داخلی جهانی سعی بر آن دارند تا علاقه مندان را از آخرین ترند طراحی کمد لباس در سال 2021 مطلع کنند. پرسش اصلی این است که: “چگونه می‌توان حداکثر استفاده را از فضای کمد لباس داشت؟”

به طور کلی، اگر شما مشتاقانه به دنبال حداکثر استفاده از فضای کمد لباس هستید، بهترین راه حل این است که به سراغ کمد دیواری ریلی بروید. مهم‌ترین خصوصیت کمد لباس ریلی و یا کشویی این است که شما حداکثر استفاده را از فضا خواهید بود. در این راستا، فضای ذخیره سازی فوق العاده‌ای هم ایجاد خواهید کرد.

درب این مدل کمد لباس به صورت کشویی باز می‌شود. بنابراین، شما هیچگونه فضایی را به دلیل درهای چرخان کمد از دست نخواهید داد. از این رو، هیچ هدر رفتی در فضای کمد لباس وجود نخواهد داشت.

جدا از این، کمد لباس ریلی بزرگ‌تر بوده و از فضای بیشتری برای ذخیره سازی لباس برخوردار می‌باشد. علاوه بر این، کمد لباس ریلی به لولا برای نگهداری درب وابسته نیست. به همین علت، این مدل از استحکام، پایداری و مقاومت بیشتری برخوردار می‌باشد.

کمد دیواری ریلی
کمد دیواری ریلی

مروری بر مهم‌ترین انواع ترند طراحی کمد لباس در سال 2021

به طور معمول، ترند طراحی کمد دیواری در سال 2021 از سوی طراحان داخلی جهانی معرفی می‌شود. به همین علت، ما قصد داریم در ادامه به مهم‌ترین توصیه کارشناسان و متخصصان طراحی و دکوراسیون داخلی در خصوص کمد لباس بپردازیم.

در ادامه به معرفی انواع مدل کمد لباس ریلی پرداخته و جزئیات آن‌ها را بررسی می‌نمائیم. عناصر هماهنگ با طراحی کمد لباس ریلی را معرفی نموده و ایده‌های طراحی آن را شرح می‌دهیم.

ظرافت نادیده گرفته شده کمد دیواری درب شیشه‌ای

بدون تردید، انتخاب کمد دیواری با درب شیشه‌ای یک روش آسان و موثر برای پز دادن در دنیای طراحی و دکوراسیون داخلی است!

درب شیشه‌ای کمد لباس تداعی گر اتاق لباس و یا کلوزت می‌باشد. استفاده از این مدل درب به دلیل دارا بودن ظاهری تمیز و واضح و بعلاوه، جلوه ظریف و کلاسیک کلیت طراحی و دکوراسیون منزل را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

با این حال، مهم‌ترین نگرانی در خصوص طراحی کمد لباس با درب شیشه‌ای این است که همواره فضای داخلی و لباس‌ها باید مرتب و منظم باشند. در واقع، چگونگی سازماندهی و چیدمان لباس از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد. سازماندهی و چیدمان ایده آل یک روش موثر برای نمایش استایل و کارایی طراحی کمد لباس به شمار می‌رود.

ضمن تفاسیر فوق، درب شیشه‌ای می‌تواند فضای اتاق خواب را به طرز شگفت آوری گسترش دهد. به عبارت دیگر، استفاده از کمد لباس ریلی با درب شیشه‌ای فضا را به طور اغراق آمیزی بازتر و بزرگ‌تر جلوه خواهد داد.

جلوه مات درب شیشه‌ای

واقعیت این است که شیشه بخار گرفته مختص کیک پزی در فر نیست!

امروز درب شیشه‌ای مات به راحتی می‌تواند جزئی از انواع ترند طراحی کمد دیواری در سال 2021 محسوب شود. دلیل محبوبیت درب شیشه‌ای مات این است که جلوه آن باعث شده تا طراحی کمد لباس مدرن به نظر برسد.

علت برتری و مزیت درب شیشه‌ای مات نسبت به درب شیشه‌ای براق این است که دیگر کسی نمی‌تواند از محتویات کمد لباس شما مطلع شود. بنابراین، اگر شما تمایل ندارید محتویات کمد لباس خود را به نمایش بگذارید، از کمد لباس با درب شیشه‌ای مات بهره ببرید. از این رو، دیگر نیازی نیست وقت زیادی را صرف سازماندهی و چیدمان لباس کنید.

به طور عمومی، اتاق خواب به یک راه حل برای ذخیره سازی و نگهداری لباس و بعلاوه، جلوه طراحی مدرن نیاز دارد. موارد نام برده شده با تعبیه کمد لباس با درب شیشه‌ای مات محقق خواهد شد.

این مدل کمد لباس به آسانی می‌تواند در فضای مابین تختخواب و دیوار قرار بگیرد.

جدا از این، جلوه مات درب شیشه‌ای به طرز زیبایی با نمای دیوار آجری ست خواهد شد. تلفیق این دو نما با یکدیگر به ایجاد طراحی اتاق خواب مدرن کمک خواهد کرد.

جادوی درب‌های آینه‌ای

طی قرون گذشته، افسونگران و جادوگران از آینه و دود به منظور افسون و جادو یا مدیریت اوهام و توهم خود بهره می‌بردند. حال، شما می‌توانید از قدرت آینه در راستای ترند طراحی کمد دیواری در سال 2021 بهره ببرید.

برتری و مزیت استفاده از درب کشویی آینه‌ای می‌تواند در انعکاس نور و بعلاوه، اغراق در بزرگنمایی فضا خلاصه شود. به عبارت دیگر، تعبیه و نصب آینه بر روی درب کمد لباس نور را بازتاب داده و فضای اتاق را بسیار بزرگ‌تر از آنچه که هست، نشان می‌دهد.

امسال سالی است که از آینه باید به منظور انعکاس رنگ‌های سرد فلزی بهره برد.

در این راستا، استفاده از پالت رنگی سفید، سیاه و خاکستری در طراحی و دکوراسیون اتاق خواب سال 2021 امری متداول می‌باشد. افزودن یک تختخواب مورفی و یا تاشو به همراه سایر ملزومات می‌تواند طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق خواب را تکمیل نماید. حال، افزودن یک کمد لباس با درب آینه‌ای می‌تواند جذابیت بصری را به طرز شگفت آوری افزایش بدهد. به خصوص آنکه آینه درب کمد لباس بازتاب دهنده انواع نت‌های فلزی باشد.

کمد دیواری درب آینه
کمد دیواری درب آینه

استفاده از دو متریال در کمد دیواری

نیازی نیست حتماً از یک متریال در طراحی کمد دیواری استفاده نمائید. استفاده از دو متریال و تلفیق آن‌ها بعضاً می‌تواند در طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق خواب سودمند باشد. استفاده از دو متریال در راستای یکدیگر اتاق خواب را بزرگ‌ و جادار نشان می‌دهد.

تصویر فوق نشان می‌دهد می‌توان از دو پانل ریلی چوبی استفاده نمود. و سپس از یک پانل آینه‌ای در میان دو پانل چوبی بهره برد. در واقع، پانل آینه‌ای به طرز هنرمندانه‌ای در میان دو پانل چوبی قرار گرفته است.

در این راستا، این الگوی راه راه و یکی در میان جلوه‌ای ساده، زیبا و در عین حال، منسجم پدید می‌آورد.

پایبند به تم طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق خواب

مضمون و یا تم طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق خواب ممکن است ایده‌ای برای طراحی کمد دیواری باشد. در حقیقت، مطابقت و هماهنگی عناصر با مضمون کلی فضا می‌تواند یک مزیت برای طراحی و دکوراسیون داخلی به شمار رود.

در حالت ایده آل، طراحان داخلی درب کمد لباس را همانند یک بوم نقاشی در نظر می‌گیرند. و سپس با توجه به مضمون اتاق، آن را رنگ آمیزی می‌کنند. از این رو، شما می‌توانید مضمون طراحی و دکوراسیون داخلی فضا را در نظر بگیرید و با توجه به آن، طرحی برای درب کمد لباس ایجاد کنید.

رسم نقش و نگار بر روی درب کمد لباس جلوه‌ای مبتکرانه و غافلگیرکننده خواهد داشت. با این حال، باید توجه داشته باشید که این طرح کاملاً با مضمون فضا مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت، عدم تطابق و هماهنگی ممکن است باعث شود که فضایتان شلوغ و نامنظم به نظر برسد.

کمد دیواری با الگوی هندسی

سال 2021 سال استفاده و بهره وری کامل از الگوهای هندسی است. بنابراین، چندان تعجب آور نیست اگر شاهد الگوهای هندسی بر روی درب کمد لباس باشیم. این مدل از مهم‌ترین انواع ترند طراحی کمد دیواری در سال 2021 به شمار می‌رود.

افزودن الگوهای هندسی راهی آسان و ساده برای ایجاد آرامش بصری محسوب می‌گردد. طراحان داخلی حتماً از الگوهای هندسی مات در طراحی درب کمد لباس استفاده نمی‌کنند. برخی از آنان بعضاً از آینه‌های هندسی بهره می‌برند. بدین وسیله، طراحان داخلی می‌توانند فضای اتاق را به طرز شگفت آوری بازتر و بزرگ‌تر جلوه بدهند.

کاغذ دیواری دارای نقش و نگار، سرویس روتختی هندسی به همراه این مدل کمد لباس باعث شده تا طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق خواب مدرن جلوه کند. در حالی که کاغذ دیواری ساده و سرویس روتختی تک رنگ فضایی را برای درب‌های هندسی کمد لباس فراهم می‌کنند.

علیرغم آنکه شما هیچگونه محدودیتی در سازماندهی و چیدمان فضا ندارید، ولیکن، توجه داشته باشید که تا امکان از شلوغ جلوه دادن فضا اجتناب نمائید. شلوغی فضا مانعی جدی برای طراحی و دکوراسیون داخلی مدرن و مینیمال محسوب می‌گردد.

کمد دیواری سفید رنگ

امروز مهم‌ترین ترند طراحی کمد دیواری در سال 2021، کمد لباس سفید رنگ می باشد. به همین دلیل، بسیاری از طراحان داخلی جهانی تمایل دارند از این مدل کمد لباس در طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق خواب استفاده نمایند.

علت تمایل و علاقه طراحان داخلی جهانی نسبت به کمد لباس سفید رنگ این است که چنین رنگی هیچوقت از مد نخواهد افتاد. علاوه بر این، رنگ سفید یک رنگ خنثی است و با سایر عناصر فضا از تطابق و هماهنگی بسیار برخوردار می‌باشد.

علیرغم آنکه رنگ سفید یک رنگ مد روز و همیشگی بوده، ولیکن، این بدان معنا نیست که شما با محدودیتی در راستای طراحی کمد لباس مواجه هستید. شما قادر خواهید بود از تلفیق دو رنگ در طراحی کمد لباس استفاده نمائید. بنا بر مضمون فضا، رنگ دیوار و یا کاغذ دیواری، می‌توان رنگ دیگری را با رنگ سفید تلفیق نمود.

کمد دیواری سفید
کمد دیواری سفید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *